מקלדות מכניות -- ריכוז מידע - עמוד 18 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מקלדות מכניות -- ריכוז מידע

About:blank

Recommended Posts

אני מתעניין ברכישת מקלדת מכנית, אז נכנסתי לפורום והפלא ופלא מצאתי ת'רד בין 20+ עמודים על הנושא :)

אז ככה, אני לא ממש מבין בזה אבל קראתי מעט והבנתי שלשימושים שלי מקלדת מכנית יכולה להתאים מאוד.

אני מקליד המון, מאוד מהר ומאוד נהנה להקליד. לא חשוב לי בכלל שיהיו סימונים על המקלדת, אני לא מסתכל עליה כל כך.

אני משחק מעט. הייתי אומר שהשימושים שלי ממקלדת הם 95% הקלדת טקסט, ו5% משחקים.

יש לי תקציב עד 350 שקל (עדיף פחות..) יש מקלדת מתאימה לצרכים שלי בתקציב או לוותר על זה?

ראיתי את הblack widow ב190 שקל באייבורי, היא שווה משהו?

תודה מראש לכל מי שימליץ ;)

יש לי את ה-Black Widow וגם מקלדת Filco עם סוויצ'ים חומים. ה-BW לא רעה בכלל אבל לדעתי ה-Filco יותר איכותית ו"כיפית" (לפחות לטעמי האישי). הזמנתי לי Filco נוספת עם סוויצ'ים כחולים (כמו אלה שב-BW), מקווה שהיא תגיע אלי בקרוב ואז אוכל לכתוב רשמים עליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 886
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הזמנתי מחו"ל. את ה-Filco הראשונה הזמנתי מפה: http://www.keyboardco.com/

את השנייה (שעדיין לא הגיעה) רציתי גם להזמין משם אבל לא היה להם במלאי אז הזמנתי מפה: http://www.hksuntec.com/filco.html

התשלום על המקלדת הראשונה יצא לי יקר גם בגלל שהזמנתי משלוח יקר (TNT Express) וגם בגלל שהם לקחו עמלה של 150 ש"ח לשחרור מהמכס (ועוד 150 ש"ח מכס).

הפעם הזמנתי בדואר רשום כך שזה אמור לצאת הרבה יותר זול. בכל מקרה אדווח כשהמקלדת תגיע.

עריכה: נזכרתי שעם המקלדת הראשונה הזמנתי גם "Keyboard Roof" שזה מעין פלסטיק כזה שיושב מעל המקלדת ומגן עליה, וזה גם ייקר את ההזמנה. הזמנתי את זה בגלל שיש לי חתולה שאוהבת לטפס על השולחן וללכת על המקלדת :D

לגבי , מהחנות בהונג קונג יש אפשרות ל-PP. מהחנות באנגליה נדמה לי שגם אבל אני לא בטוחה, זה היה מזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עריכה: נזכרתי שעם המקלדת הראשונה הזמנתי גם "Keyboard Roof" שזה מעין פלסטיק כזה שיושב מעל המקלדת ומגן עליה, וזה גם ייקר את ההזמנה. הזמנתי את זה בגלל שיש לי חתולה שאוהבת לטפס על השולחן וללכת על המקלדת :D

בגמר העבודה אני פשוט מניח על המקלדת את הפלסטיק שהגיע באריזה עם ה Filco שלי. Filco דורשים יותר מדי $ תמורת הגימיקים שלהם. מיותר לטעמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך הblack widow להקלדות? היא של רייזר וממה שאני יודע עליהם המוצרים שלהם מוכווני גיימינג, אם אני בעיקר מקליד היא יכולה להתאים? (מושך אותי בעיקר המחיר הנמוך והעובדה שהיא זמינה בארץ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב להחליף את ה razer lycosaשהמקשים שלהם כבר נמחקו זו האופציה היחידה שנראתה לי מכל הבחינות התאורה הסויצים הכל

אם זאת מבחינתך הבחירה הטובה ביותר אז אין בעיה. אתה בטח לא צריך להצדיק את הבחירה שלך בפני מישהו.

רק ציינתי שסוויץ' צריך לבחור, לפחות עד כמה שאפשר, על-פי חוויית השימוש שהוא נותן ולא בגלל מחיר או כל דבר אחר.

איך הblack widow להקלדות? היא של רייזר וממה שאני יודע עליהם המוצרים שלהם מוכווני גיימינג, אם אני בעיקר מקליד היא יכולה להתאים? (מושך אותי בעיקר המחיר הנמוך והעובדה שהיא זמינה בארץ).

אופי ההקלדה נקבע בראש ובראשונה על-ידי סוג הסוויץ'. Razer לא מייצרים את הסוויץ' ולכן אין להם השפעה במובן הזה. לאחר מכן מבנה המקלדת גם הוא עלול להשפיע על הנוחות (מקלדת גבוהב, נמוכה, פריסת מקשים "מוזרה" וכן הלאה). במובן הזה ה-BW בנויה כמו מקלדת סטנדרטית רגילה כך שלא חושב שיש בה משהו שאמור לפגוע בנוחות ההקלדה. בסך הכל מקלדת נחמדה מאוד, בטח במחירה. אפשר להגדיר אותה כמקלדת כניסה משתלמת מאוד לעולם הזה.

הסברים על ההבדלים בין סוגי הסוויצ'ים תוכל למצוא בעמודים הראשונים של הדיון.

Keyboardco מכבדים כרטיסי אשראי ו-PayPal, רק שזה יוצא קצת יקר.

אם לא רוצים ל"התפשר" (והמילה במרכאות כי ממש לא בטוח שיש פה פשרה) רק על ההיצע שיש בארץ, אפשר להזמין גם מעוד מקומות. יש את המקלדות של Leopold ב-Elitekeyboards ויש את המקלדות של Rosewill (מקלדת Filco ללא תג המחיר הגבוה) ב-. זה בעיקר משתלם למי שיש מישהו בארה"ב שיכול להביא את המקלדת איתו לביקור כי המשלוח לארץ הוא קצת יקר (אבל עדיין יוצא לפעמים יותר משתלם מהזמנה מאירופה בשקלול העלות הסופית).

האמת שניסיתי לארגן פה בדיון קנייה קבוצתית של מקלדות מכניות (לאחר בירור ויצירת קשר עם Filco, Leopold ו-Rosewill, התנאים הטובים יותר הוצעו על-ידי Rosewill), אבל לא ממש הייתה היענות, אז כרגע ירדתי מזה. אם יהיה אפשר לארגן לפחות 20 אנשים שמעוניינים (ויש מקלדות עם כל סוגי הסוויצ'ים רק שהם שולחים בקבוצות של 10 -- כלומר 10 מקלדות מכל סוג סוויץ' -- ככה שבהתאם לכמות האנשים לא בטוח שיהיה אפשרי לספק בדיוק את הכל) אני אוכל לקבל מדד יותר טוב לגבי המחיר הסופי (כי העלות משתנה בהתאם לכמות היחידות ובתורן עלויות המשלוח המכס והמע"מ נגזרים מהמחיר הזה) ל"לקוח".

אז סתם אני מזכיר את זה כדי שתדעו למקרה שמישהו מעוניין בכל זאת (אני גם אצטרך לברר מחדש כי עברו מאז כמה חודשים וייתכן שהתנאים השתנו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך מדהים לראות את הת'רד הזה ממשיך לפרוח! שאפו שי :yelclap: שאפו חברי הפורום..

כבר התייאשתי מהסיכוי שאשלים עם המקלדת שלי.. אך לא מהסיכוי למצוא את המקלדת המחליפה..

מבלי שאציף בדרישות, הנה מה הכרחי עבורי:

- מכאנית (כמה שפחות "מרעישה" - סוויטצ'ים חומים/אדומים/שחורים).

- מוארת (לבן/כחול).

- לא "מצועצעת" (במיוחד לא מבריקה).

יש את ה-BWU_Stealth ויש את ה- K90..

יש עוד? איך ניתן לרכוש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבלי שאציף בדרישות, הנה מה הכרחי עבורי:

- מכאנית (כמה שפחות "מרעישה" - סוויטצ'ים חומים/אדומים/שחורים).

אתה אוהב לדעתך סוויץ' "רק" או "קשה" יותר (מבחינת עוצמת לחיצה)?

אתה חושב שתפתח מיומנות שבה תלחץ רק עד אמצע מהלך הסוויץ' או שאתה יותר נוטה ללחיצה עד הסוף בכל מקרה?

- מוארת (לבן/כחול).

- לא "מצועצעת" (במיוחד לא מבריקה).

שתי הדרישות האלה קצת סותרות אחת את השנייה כשזה מגיע למקלדות מכניות. מקלדות מכניות עם תאורה אחורית הן יותר מקטגוריות ה"גיימיניג" שיש להן נטיה להיות קצת מצועצעות (לדעתי לפחות).

אני יודע למשל ש-Rosewill מתכוונים להוציא בשנה הקרובה (2012) מקלדת עם תאורה אחורית. יהיה מעניין לראות אם גם היה תהיה מקלדת Filco (מה שאולי אומר שגם Filco יוציאו מקלדת שכזאת).

יש את ה-BWU_Stealth ויש את ה- K90..

את שתיהן עד כמה שאני יודע אין בארץ, וה-K90 היא כאמור לא מקלדת מכנית מלאה (אבל החלק החשוב כן מכני) אם יש לזה חשיבות מבחינתך.

יש עוד? איך ניתן לרכוש?

ללא תאורה אחורית יש מבחר יותר מגוון (תלוי בתקציב כמובן). עם תאורה אחורית יש פחות (יש גם את המקלדות של CookerMaster).

בארץ כנראה שלא תמצא את מבוקשך אז אתה צריך להתחיל לחפש בחו"ל, או לוותר/להתפשר קצת בדרישות שלך כדי להתאים למשהו שיש בארץ.

אפשר גם ליצור קשר עם החנויות שמשווקות את ה-BW ולשאול על דגם ה-Stealth וצפי לזמינותו, אם בכלל.

מה פשר המחירים הנמוכים באייבורי?

לאיזה מקלדות אתה מתכוון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שיש להם את המקלדת של Zowie זאת הפתעה נעימה. עוד אפשרות למי שמחפש סוויצ'ים חומים במחיר סביר ומוגבל לקנייה בארץ. זאת לא בדיוק המקלדת הכי "איכותית" מבחינת איכות בנייה, אבל יחסית למחיר היא בהחלט נותנת תמורה טובה.

אם אני צריך לנחש, כנראה שמדובר לפחות בחלק מהמקרים בייבוא אישי של החנות (מה שמבטל את עלות המתווך), לגבי ה-Zowie אני אפילו די משוכנע כי לא חושב שיש להם ייבואן רשמי בארץ (חוץ אולי מ-Ivory עכשיו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...