מקלדות מכניות -- ריכוז מידע - עמוד 11 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מקלדות מכניות -- ריכוז מידע

About:blank

Recommended Posts

• תגובות 886
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טוב קניתי את ה-Meka G1.

חוות דעת ראשונית:

המקלדת ממש גבוהה ואני לא רגיל לזה. מהשולחן למקש יש 3.3 ס"מ בשורה הראשונה ו-5.2 ס"מ לשורה העליונה, כאשר הרגליות פתוחות. הלדים של ה-num lock caps lock וה-scroll lock פשוט מסנוורים בטירוף במבט ישיר וסתם מציקים במבט מהצד. הכיתוב על המקשים בולט וממש מורגש, וגם זה די מציק. הכיתוב בעיברית ממש מכער את המקלדת, ובאופן אירוני משהו מרגיש יותר איכותי מהאנגלית (פחות בולט).

בכל מה שקשור למגע, שאמור להיות היתרון של המכאניות. בנתיים זה הטקסט הכי ארוך שכתבתי עליה, אבל אני לא ממש מרגיש בהבדל. אז נכון המהלך הוא לינארי לחלוטין ואין את התחושה הזאת של לחיצה על בועת גומי קשיחה, אבל זה לא נראה לי שווה הבדל של במחיר של 400%+., וזה עוד עם המבצע 40% של KSP (נגמר מחרתיים אגב).

הכבל של המקלדת תקוע במרכז ואי אפשר להעביר אותו לצד שמאל או ימין, אבל הוא כל כך עבה וקשיח (קוטר של 1.2~ ס"מ) שאפשר פשוט לכופף אותו והוא ישמור על הצורה.

לגבי משקל, המקלדת הזאת לא מרגישה כבדה, אבל לפי המשקל היא 1.25 ק"ג וה-wrist rest עוד 100 גרם. אגב wrist rest זה אחד הדברים הכי זולים שראיתי בחיים שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז הייתי ב KSP בשביל להרגיש את ההבדלים בין המקלדות. מה שהיה שם במלאי היה את ה BWU ורק אפשר (מתוך האריזה) ללחוץ על המקשים של החצים. אבל זה הספיק לי בשביל להבין שזה יותר מידי רועשת בשבילי ומתכתית כמו שציינתם פה.

ואז היה לי גם את המקלדת הקטנה של TT שיש 40 אחוז הנחה עד סוף החודש. ושם זה הסוויצ' השחור ממה שהבנתי. ההרגשה נחמדה ומרגישים את הכוח שיש להקלדה (אותה הוא הוציא לי מהאריזה ויכולתי לשחק איתה)

בסוף בבאמת הזמנתי את ה FLICO כמו ש About:blank המליץ על המקשים החומים ה Tactile הגירסה השנייה. יצא איזה 680 ש"ח ממש יקר! אבל.. חיים רק פעם אחת חח.

בכל מקרה אני אעדכן לגבי הרשמים של המקלדת. ומקווה שזה יהיה שווה את זה.

תודה על הכל About:blank באמת שתרמת לי רבות לנושא! :) :) :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדשו ותהנו (יגעל, קצת פחות ככל הנראה - אשמח לקבל את המקלדת שלך בחינם אם אתה ממש סובל. אנשים מסויימים בעולם אוספים בולים, אחרים אוספים סוויצ'ים).

יצא איזה 680 ש"ח ממש יקר!

חכה, אולי יהיה לך מזל והמכס ייגבה עוד 110 ש"ח (מזל של שכנזונים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עוקב אחרי התרד הזה הרבה זמן ואני חייב לשאול לגבי הכחולים- מי שרגיל לשחרר את המקש עד הסוף בסוף כל לחיצה (ממברנת גומי), לא "יסבול" איתם, נכון? הרי החזרה למצב "לא לחוץ" גם ככה מהירה כמו/ יותר ממברנת גומי, לא? אני די בטוח שדיברתם על זה פה, אבל אין השוואה נורמלית לממברנת גומי.

עוד משהו- כמה כוח צריך להפעיל על הכחולים ביחס למקלדת ממברנת גומי ממוצעת, המיקרוסופט מולטימדיה ודומותיה? יש לי כאן דגימה מיושנת שמשתבחת עם הזמן :smile1: כבר 7 שנים והממברנה נהיית קשה יותר ללחיצה (טוב בשבילי), ובמפתיע ללא השפעה על זיהוי הלחיצות.

עריכה: במקלדות כמו הblack widow, שיש להן 2KRO, צירוף כמו ctrl+alt+del לא מתקבל? הסתבכתי לגמרי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתחיל מהסוף,

אני הייתי אומר שיש השפעה על זיהוי הלחיצות במקלדת שלך. אתה צריך להקיש יותר חזק כדי שהמקלדת תרשום\תזהה לחיצה.

זה לא קורה עם מכאניות.

אם אני זוכר נכון הכחולים הם הכי "קלים" להקשה מהמדוברים בנושא הזה. כלומר, צריך להפעיל פחות כח כדי לרשום הקשה.

לא זוכר בדיוק כמה אבל נראה לי ~40 גרם.

יש יותר קלים כמו האדומים והשקופים אאל"ט אבל לא יודע אם הזכרנו אותם והם גם יקרים יותר.

בהשוואה למקלדות ממברנת גומי הם הרבה יותר קלות ונוחות לטעמי וכיום כשאני משתמש במקלדת רגילה אני ממש ממש מתבאס (:

אבל כל אחד טעמו B.D.B טוען שהוא לא מרגיש הרבה הבדל עם השחורים. אמנם השחורים הרבה יותר "קשים" ללחיצה אבל עדיין אמורים להיות קלים יותר ממברנות גומי ואני שמעתי המון דיווחים מאוד טובים על הסוויצ'ים האלה. (אין לי נסיון איתםת השחורים)

לגבי השחרור, אתה יכול לשחרר כרגיל.

כשאנחנו מדברים על "לא ללחוץ עד הסוף" אנחנו לא מדברים על זה שככה צריך לעשות אלא על זה שאם אתה מתרגל לזה אז הרבה יותר נח (לדעתינו).

אתה יכול ללחוץ עד הסוף ולעבוד כרגיל אבל (לדעתי) אם אתה משקיע קצת בללמד את עצמך לא ללחוץ עד הסוף, אז אחרי קצת אימונים אתה יכול למצוא את עצמך לא רק עם עצבעות פחות עייפות בגלל שהמקלדת מכאנית עם כחולים אבל עוד פחות עייפות בגלל שאתה משקיע עוד פחות פר לחיצה.

בנוסף אתה יכול לשפר את מהירות ההקלדה שלך במאות אחוזים בגלל שזמן הלחיצה מתקצר.

אני השתמשתי ב wave כמה שנים טובות (עם קצת נגיעות ב g100) וברגע שעברתי ל black widow הרגשתי עולם אחר והתאהבתי.

כרגע אני עובד עם filco עם סוויצ'ים חומים איכות הבניה שלה טובה יותר - אין ספק. אבל אין לי דיעה איזו מהן "כיפית" יותר.

לדעתי ה BW היא מקלדת כניסה מעולה לעולם המכאניות במחיר שלה ורוב האנשים גם לא צריכים יותר מזה.

הBWU לדעתי היא בזבוז כסף כשאפשר לקנות FILCO אבל כל אחד וטעמו ואם אתה ממש רוצה תאורה אחרוית אז תהנה.

הBW עד כמה שאני יודע היא לא 2KRO אלא 6KRO בחיבור ו NKRO בחיבור PS/2

חפרתי

עכשיו נחכה ל about:blank שיבאו ויתקן את הפוסט שלי וייתן לך תשובה טובה יותר :lol::xyxthumbs:

עריכה:

לחברה שקנו פה מ keyboard co

כמה עולה לכם משלוח לארץ? המחיר הזה הרבה יותר גבוה ממש שאני שילמתי אבל אני עשיתי משלוח בתוך ארה"ב ומארה"ב לארץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי שאני מתפלא שהמקלדת הנוכחית עדיין מזהה לחיצות בלי לפספס :lol: בדרך כלל הן מתות מהר יותר

כששאלתי לגבי השחרור התכוונתי לשימוש במשחקים. כי אני רואה הרבה דעות נגד שימוש בכחולים למשחקים (FPS למשל) בגלל חוסר זיהוי דאבל טאפ, ואני מניח שהן באות מאנשים שהתנסו כבר בכמה מקלדות מכניות ולא מאלו שעוברים ממברנת גומי (בעיקר כי זכור לי שכאן צוין שאחרי לחיצה המקש חוזר למצב רגיל יותר מהר ממקש בממברנת גומי, ואז משוגע כמוני נכנס להסתבכויות גדולות עוד יותר...).

בהקלדה אני מבין את היתרון של הכחולים.

האמת שאני לא כל כך מתלהב מתאורה כי רוב ההקלדה שלי עיוורת וזה סתם מסיט את העיניים מהמסך, עם האפקט פייד אין ואאוט של האור בבלאק ווידוו אני עוד אכוון למטה באמצע משחק ואתחיל לרסס כמו מטורף :smile1: (אני עוד משתמש בקאפס לוק כמקש דיבור, לקח לי המון זמן להתרגל לLED שלו, TRUE STORY.)

אני שוקל לקנות את הBW, גירסה רגילה בגלל הכחולים (אני מקליד הרבה ומת על הסאונד), וגם בגלל שאין לי אפשרות להזמין מחו"ל.

חפרתי

שטויות, כבר נכנס בי השיגעון ואין דרך אחורה.

לא רק שלא חפרת, קראתי את ההודעה כמה פעמים והיא נראית לי קצרה מדי :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב האנשים לא ייתקלו ב"בעיה" של לחיצה כפולה.

חשוב לומר שזו לא באמת בעיה זה נובע מאיך שהסוויץ עובד.

מה שקורה זה שלפעמים הלחיצה השניה מגיעה לפני שחרור מלא (של הסוויץ לא של המקש).

אני חושב ש about:blank רשם הסבר על התופעה הזו ומה בדיוק גורם לה

אני לא רואה איך זה משפיע על משחקי FPS. ראיתי את זה אצלי מעט פעמים כששיחתי סטארקרפט והספמתי את אותו מקש ממש מהר והרבה.

לא זכור לי שראיתי מצבים כאלו ב FPS

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספר הבהרות קטנות.

כאשר מדבריםעל סוויץ' מכני (ולמעשה בכלל על מנגנון של מקלדת) יש שני גורמים עיקריים שצריך להתייחס אליהם בכל הנוגע ל"חוויית" הלחיצה בכלל ולחיצה כפולה בפרט:

1. הכוח שיש להפעיל עד לנקודת ההפעלה (הנקודה שבה נרשמת הלחיצה).

2. מיקום נקודת ההפעלה ונקודת האיפוס (הנקודה שלאחריה המקש מוכן שוב לקלוט לחיצה).

במקלדות ממברנת גומי נקודת ההפעלה היא בסוף הלחיצה, כאשר המקש נמצא בסוף מהלך המנגנון. במנגנון מכני (וחשוב לזכור שיש מנגנונים שונים, הדיון פה מתרכז בעיקר בסוויצ'ים של Cherry MX ולכן המידע מתייחס אליהם) זה שונה, נקודת ההפעלה נמצאת במחצית מהלך הסוויץ' (2 מ"מ במקרה הזה; מהלך הסוויץ' המלא הוא 4 מ"מ)) ואילו נקודת האיפוס משתנה בין הסוויצ'ים (1.5-1.95 מ"מ) כאשר ההבדל הגדול הוא בין הסוויצ'ים הכחולים שם נקודת האיפוס נמצאת מעל לנקודת ההפעלה (מרחק של 1.5 מ"מ בקירוב), ובין שאר הסוויצ'ים (חומים, שחורים, אדומים, שקופים) שם נקודת האיפוס נמצאת ממש מעל לנקודת ההפעלה (1.8-1.95 מ"מ בקירוב). בגלל שהבדל של 0.05-0.2 מ"מ הוא זניח לרגישות של אדם ממוצע, ניתן להגדיר את הסוויצ'ים הללו כמנגנון שבו נקודת ההפעלה והאיפוס נמצאות באותו גובה. מצב כזה מאפשר באופן תיאורטי לחיצה מהירה נוחה יותר כי לאחר פיתוח מיומנות מתאימה ניתן "לרחף" עם המקש באזור הנקודה הזאת (הפעלה/איפוס) וכך להשיג את התגובתיות המהירה ביותר מהמקלדת. זה אולי נשמע יעיל, אבל לדעתי זאת לא מיומנות שקל לפתח כי צריך רגישות מאוד מאוד גבוהה והיא גם מועדת להמון (המון) לחיצות בטעות כך שתיאוריה לחוד ומציאות לחוד. הכחולים פחות נוחים לאנשים מסוימים מכיוון שנקודת האיפוס גבוהה מנוקדת ההפעלה בכחצי מ"מ שזה כבר מרחק שלפחות חלק מהאנשים שמים אליו לב. לכן יש "תלונות" על-כך שהם פחות מתאימים למשחקים, אך כפי שנאמר פה כבר כמה פעמים בדיון, אין פה חוקים, בסופו של דבר הכל עניין של העדפה. מה שנוח ומועדף על אחד, פחות נוח ומועדף על אחר. לדוגמה, יש לא מעט (כולל כמה שמשחקים SC2 באופן מקצועי) שמשתמשים בסוויצ'ים כחולים (כך לפחות לפי דיווחים אני לא ממש עוקב אחרי הטורנירים האלה כדי להגיד מידיעה אישית), אז כך שאני פחות אוהב את ההגדרות הללו של סוויץ' X מתאים לשימוש Y. מצד שני, אם לא ממש בטוחים, אם מתלבטים ואם מעדיפים ללכת "על בטוח", אז עבור מקלדת רב-תכליתית יש הגיון להתחיל מסוויץ' חום או לינארי (שחור הכי נפוץ, אדום גם קיים אך יקר, שקופים נדירים ולא ממש מעשי למצוא מקלדת כזאת חדשה), אבל לדעתי לא צריכה להיות מניעה מלקנות מקלדת עם סוויצ'ים כחולים למשחקים.

לגבי הכוח שיש להפעיל עד לנקודת ההפעלה (כל הנתונים הם בקירוב מכיוון שתמיד יכולה להיות מקלדת כלשהי שבה הנתון יהיה שונה במספר גרמים קטן לפה או לשם) - הנתונים מוצגים ביחידות משקל לשם הנוחות למרות שהמונח הוא כוח (שנמדד ביחידות של סנטיניוטון), אז סלחו על אי הדיוק בטרמינולוגיה.

ממברנת גומי (ג'נרית עד ממותגת - זה לא ממש משנה): 60-70 גרם. בגלל מבנה המנגנון נקודת ההפעלה ונקודת סוף מהלך המקש הן זהות.

סוויץ' כחול: 50 גרם לפי המפרט, בפועל 50-55 גרם במקלדות שונות. כוח ללחיצה עד סוף מהלך המקש: רשמי 60 גרם, מעשי 50 גרם.

סוויץ' חום: 45 גרם לפי המפרט, בפועל 45 גרם (ברוב המוחלט של המקרים). כוח ללחיצה עד סוף מהלך המקש: רשמי 55 גרם, בפועל 50 גרם.

סוויץ' שחור: 60 גרם לפי המפרט, בפועל 60-65 גרם. כוח ללחיצה עד סוף מהלך המקש: 60-65 גרם.

סוויץ' אדום: 45 גרם לפי המפרט, בפועל 45 גרם. כוח ללחיצה עד סוף מהלך המקש: 60 גרם

סוויץ' שקוף (נקרא גם לבן): 55 גרם לפי המפרט. בפועל 50-60 גרם (יש שני סוגים של שקופים, אחד קל יותר מהשני). כוח ללחיצה עד סוף מהלך המקש: 100 גרם לפי המפרט, בפועל 80 גרם.

לסוויץ' קל יש יתרונות וגם חסרונות יחסיים. הוא יותר רגיש ללחיצות בטעות וכתוצאה לשגיאות הקלדה, מצד שני יש כאלה שמעדיפים את הקלילות הזאת. באופן דומה לסוויץ' כבד יש יתרונות וחסרונות הפוכים פחות או יותר. הכל עניין של העדפה. בכל מקרה רוב המקלדות המכניות קלות יותר או שוות בעוצמת הכוח הנדרשת בהשוואה למקלדת ממברנת גומי. כאן חשוב להבין שמדובר בגרמים בודדים, מרגישים את זה (אני מניח שאחדים יותר מאחרים), אבל כמו כל דבר, כשמתמקדים יותר מדי במספרים קצת מאבדים את הקשר לאיך הדברים באים לידי ביטוי במציאות. כלומר, סוויץ' "כבד" הוא לא באמת מנגנון שצריך להאבק בו כדי להשיג לחיצה, אלא פשוט מכיל קפיץ עם התנגדות גבוהה יותר ובאופן דומה סוויץ' קל הוא לא כזה שלא צריך כמעט ללחוץ עליו כדי שהלחיצה תקלט. הכל יחסי. גם חשוב לזכור שכוח ההפעלה הוא רק משתנה אחד שיש לקחת בחשבון, הייתי אומר שהוא אפילו המשתנה הפחות חשוב, קודם כל צריך להתמקד בסוג הסוויץ' כי הוא זה שיגדיר בעיקר את אופי ההקלדה. בכלל, למרות שגם זה עניין שהוא סובייקטיבי, כל מנגנון מכני, לא משנה איזה סוג סוויץ', מרגיש שונה ממנגנון של ממברנת גומי, בעיקר משום שכל מקש מורכב על מנגנון עצמאי ולא ברשת המונחת על ממברנת הגומי.

לגבי מהירות החזרה של המקש, בכל הסוויצ'ים היא פחות או יותר זהה, היא אמורה להיות מהירה או "תגובתית" יותר מזאת של ממברנת גומי מכיוון שכל מקש נדחף- 1) על ידי קפיץ 2) על-ידי מנגנון עצמאי. בפועל אני לא חושב שיש לזה חשיבות גדולה מדי. אני לדוגמה לא הבחנתי בהבדל משמעותי בהקלדה אמיתית בהשוואה למקלדת ממברנת גומי (אם ממש מתעקשים ניתן להגיד שיש הבדל, אבל לדעתי זה אחד המשתנים הכי פחות חשובים בהחלטה לעבור למקלדת מכנית).

ה-BW היא 3KRO (במקומות מסוימים מופיעה כ-6KRO אבל דיווחים בפועל מעידים שהיא יותר 3KRO) וגם זה לא בטוח אמיתי אלא כנראה (די בוודאות) מושג באמצעות אופטימיזציה של אזורים (בדומה למקלדות ממברנת גומי). אין בעיה ללחוץ על Ctrl+Alt+Del.

לחברה שקנו פה מ keyboard co

כמה עולה לכם משלוח לארץ? המחיר הזה הרבה יותר גבוה ממש שאני שילמתי אבל אני עשיתי משלוח בתוך ארה"ב ומארה"ב לארץ

המחיר של המקלדות ב-Keyboardco גבוה יותר מהמחיר של מקלדת זהה בארה"ב (הפרש של כ-20-25 דולר לעיתים). היתרון היא זמינות כמעט מלאה לאורך השנה בניגוד למצב בארה"ב. אם אני לא טועה משלוח עולה שם כ-18-20 ליש"ט (שזה אגב מחיר דומה למע"מ בשיעור 20% שחל אם אתה שולח את המקלדת לכתובת בבריטניה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה :xyxthumbs:

הוספת לי הרבה מעבר למה שידעתי, וחפרתי לא מעט בזמן האחרון בכל מיני מקומות בשביל ללמוד.

לדעתי צריך לפתוח תרד בסטיקי עם קישורים למספר תגובות שלך כאן, יש כאן לא מעט מידע והשקעה וחבל שהם יעלמו מהעמוד הראשון בפורום בסופו של דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לחדד את הביקורת שלי על ה-Meka G1. קחו בחשבון שאני פדאנטי בטירוף.

נפריד בין הסוויצים (Cherry MX Black) למקלדת עצמה.

לאחר כמה שעות מרגישים בבירור את ההבדל בין ממברנה לסיווצים. הסוויצים הם לינארים לחלוטין, ללא כל פידבק בכלל. לממברה יש פידבק (ההתנגדות פוחתת ברגע שהבועת גומי קורסת) אבל הוא מאוד עמום. לממברנה יש טווח תנועה קצר יותר אבל טווח תנועה להפעלה גדול יותר. השחורים משמעותית כבדים יותר מהממברנה (אולי כי הממברה ישנה). מאחר ולשחורים (ולשאר הסוויצים של Cherry) יש טווח תנועה גדול יותר ממה שאני רגיל אליו, אני שמתי לב שעם השחורים אני לא תמיד לוחץ עד הסוף (Bottom Out) ומאחר ואין פידבק לפעמים אני חושב שלא לחצתי מספיק ולוחץ שוב או חושב שלחצתי מספיק ולא לחצתי בסוף. בפועל יוצא שיש אות כפולה או דילוג על אות. במשחקים המשקל הכבד של השחורים מעייף את האצבעות במקשים שצריך להחזיק לחוץ (למשל AWSD בנהיגה). מה שכן אני מרגיש שיש שיפור בזמן התגובה, אבל יכול להיות שאני מדמיין. עם הזמן אני חושב שאפשר להתרגל לסוויצים האלו. בכל אופן הרבה יותר כיף להקיש על הסוויצים ללא ספק. הבעיה העיקרית שלי היא עם המקלדת עצמה.

עם המקלדת עצמה יש כמה בעית, הכיתוב על המקשים בולט באופן יוצא דופן (הרבה יותר מכל מקלדת שאי פעם השתמשתי בה) זה מרגיש כאילו יש לכלוך על המקלדת או כאילו זאת מקלדת ברייל. הכיתוב בעיברית צפוף, כי שמו את הכיתוב בעברית באמצע המקש. המראה הסופי לא נראה טוב. באופן אירוני ההדפסה בעברית פחות בולטת מזאת באנגלית ובגדול מרגישה יותר איכותית. הלדים האדומים מציקים, אבל במפתיע התאורה שלהם לא מפריעה לישון. הבעיה הכי גדולה שלי עם המקלדת הזאת שהיא גם הסיבה העיקרית שבגללה אני מחזיר אותה, זה שהיא גבוהה. מהשולחן לגג המקשים בשורה התחתונה יש 3.2 ס"מ בניגוד ל-2.5 ס"מ במקלדת הישנה שלי ובפילקו (לפי שגיא). הבדל של 0.8 מ"מ אולי לא נשמע הרבה אבל תניח את היד על המקלדת, עכשיו תרימו אותה כמעט ס"מ באוויר ותבינו את הבעיה.

אין מנוס מלהזמין פילקו עם חומים מחו"ל. חשבתי אולי DAS אבל אני ממש מוגבל במקום והיא ב-2 ס"מ רחבה יותר ובנוסף הציפוי הגלוסי פשוט מושך אבק וטביעות אצבעות. פלוס אני לא בטוח עד כמה טובה ההנדסה של המקלדת אם הם חשבו שזה רעיון חכם לשים את ה- HUB בדיוק איפה שנמצא העכבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

B.D.B, לא יודע איך אבל פספסתי את ההודעה הקודמת שלך. אין לי כרגע זמן לעבור על הכל כפי שהייתי רוצה, אבל כן חשוב לי להגיד כמה דברים (אחר כך אשתדל לערוך את ההודעה ולהתייחס באופן מקיף יותר, ככל שיתיר הזמן).

1. טוב שהפרדת בין הסוויץ' לבין המקלדת כי אלו שני דברים שונים. אך מצד שני בסופו של דבר מדובר על מקלדת כמכלול ולכן אחד משפיע על השני. מקלדת לא נוחה או שבנויה באופן לא טוב תשליך גם על חויית השימוש בסוויץ' מסוים. להפך זה פחות מובחן אך נכון לא פחות. בחירה בסוויץ' לא מתאים תפגום בחוויית' ההקלדה גם אם המקלדת מאוד נוחה.

2. מקלדות מכניות הן גבוהות הרבה יותר בהשוואה למקלדת ממברנת גומי ממוצעת. הסיבות לזה הן:

• המנגנון המכני של הסוויץ' - מהלכו 4 מ"מ והמכלול עצמו גבוה קצת עוד יותר.
  • הפלטה המתכתית שעליה מורכבים הסוויצים - חלק ממה שהופך את המקלדת לכבדה אבל מקנה יציבות לסוויצים - הזווית והעובי שלה (העובי פחות כי לרוב מדובר בגדלים די תקניים) משפיעים על עובי המקלדת.
  • כל מיני רכיבים שבחר היצרן ומיקומם, כך שבהחלט יש מקלדות מכניות גבוהות מאחרות

אתה צריך להשתמש במשענת יד (Wrist rest) אני לא זוכר אם יש למקלדת כזאת, וגם אם כן לא בטוח שהיא אידיאלית או בנוי בצורה מיטבית (לפעמים הן בנויות כדי להשלים את הקו העיצובי ולא כדי לשרת את המשתמש מבחינת ארגונומיה). אפשר לקנות ואפשר לאלתר. הכי פשוט זה לקחת מגבת קטנה ורכה (מגבת מטבח, מגבת ידיים) לגלגל אותה ולהשתמש בה (יש כאלה שמשתמשים בגרביים מגולגלות ואני מניח שיש עוד אלתורים יצירתיים). זה מאוד עוזר. בגלל גובה המקלדת אי אפשר באמת להקליד בנוחות בלי זה. רוב המקלדות המכניות לא באות עם משענת יד מובנית (אני מוצא את זה יתרון דווקא) ולכן צריך לאלתר או לקנות משהו. בלי זה, לא חושב שבאמת אפשר להקליד.

3. לגבי הסוויץ', הרבה מהעייפות הזאת מושפע לדעתי מחסרונה של משענת יד או מכך שהיא לא בנויה בצורה נוחה. השחורים הם בין הסוויצ'ים הכבדים אבל הם לא כבדים יותר ממקלדת ממברנת גומי ממוצעת (וייתכן שאם שלך ישנה אז באמת ההתנגדות שלה קטנה). מצד שני, כל אחד ומה שהוא מרגיש. אני לא מנסה להגיד לך שמה שאתה מרגיש לא נכון, אלא מנסה להציע סיבות אפשריות לכך שאולי אתה לא מקבל עכשיו את החוייה המלאה. בהחלט ייתכן שבסופו של דבר הסוויץ' השחור יתברר ככבד מכפי שאתה מעדיף.

4. תן לזה זמן - לוקח זמן להתרגל. לפעמים מגיעים למשהו עם ציפיות לא מעשיות או ציפיות שגויות ואז מתאכזבים. הייתי אומר שבכל הנוגע לשימוש בסוויץ' תן לזה קצת זמן. לאחר שקצת תתרגל (ואני שוב חוזר לעניין משענת היד) תוכל לכל הפחות להגדיר לעצמך מה פחות מועדיף עליך בסוויץ' וזה יעזור לך לבחור את הסוויץ' הבא שלך יותר טוב. לדעתי גם אין מניעה שתקנה כחולים אם אתה מחפש את המשוב הפיזי באמצע הלחיצה, דע שהמשוב הפיזי של החומים הרבה פחות מובחן מזה של הכחולים.

5. לגבי המקלדת עצמה אני לא אגיב כי זה לגמרי עניין של העדפה. אבל ממה שאתה כותב בהחלט לא מדובר במשהו נוח במיוחד. רק זכור שאתה תמיד יכול לקנות סט מקשים חליפי (רק שלא יהיה עליו עברית כנראה) שמתאים לסוויצ'ים מסוג Cherry MX (זה זול יותר ממקלדת חדשה).

לגבי ה-Filco וה-DAS. הן זהות כמעט לגמרי. הן מיוצרות באותו פס ייצור ולכן זהות בכל המאפיינים החשמליים, פלטה מתכתית, צורת הרכבת הסוויצ'ים וכו'. הן שונות זו מזו רק במעטפת הפלסטיק, סוג המקשים ותהליכי בקרת האיכות (בעבר Filco צברה את המוניטין שלה כתוצאה מאבטחת איכות קפדנית ומהרמה הגבוהה ביותר בנוסף לשימוש במקשים איכותיים, בשנים האחרונות עולים דיווחים כאילו הם קצת התחילו לחפף בתחום, בתחום המקשים בוודאות). כך שמבחינת הנדסה (בניגוד להנדסת אנוש) הן זהות. מבחינת הנדסת אנוש שתיהן טובות וזה מסתכם יותר בעניין של ההעדפה.

חשוב לזכור עוד משהו. כל מקלדות הגיימינג שמתחילות לצאת לשוק הן לא באמת מקלדות שתוכננו מאפס. סביר מאוד להניח שמדובר במקלדת של יצרן מכניות OEM (שיכול באותה מידה לשווק גם מקלדות מתוצרתו) שפשוט מוכר את הבסיס ה"מכני" בוריאציה כזאת או אחרת (מערכת חשמל מסוג מסוים, פלטה מתכתית וצורת הרכבת סוויצ'ים כזאת או אחרת) לחברות ה"גיימינג" שמוסיפות פיצ'רים כמו תאורה אחורית, מעצבות את מעטפת הפלסטיק שלהן ואז מדביקות את הלוגו שלהן. בדומה מאוד למה שקורה בשוק ספקי הכוח (או בכלל בשוק החומרה). לדוגמה המקלדות החדשות של CM דומות מאוד למקלדות של Leopold. יהיה מעניין לעקוב ולראות אם מישהו באמת ייפתח אותן לאיזו סקירה כדי לראות אם אכן זה המקרה. אני באופן אישי חלוק בדעתי. מצד אחד אני שמח לראות יותר מקלדות מכניות בשוק, עכשיו אפילו יש בחירה של סוויץ' היצרן לאו דווקא בוחר את הסוויץ' עבור המשתמשים שלו (שזה משהו שהפריע לי במקלדות כמו BW או אלו של SS) אך מצד שני אני הרבה פחות מתלהב מכך שמסווגים אותן כמקלדות גיימינג בכלל, ובפרט מכך שכופים עליהן כל מיני מגבלות או פי'צרים חזותיים, עיצוביים או פונקציונליים מיותרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש משענת אבל, א, אין לי ממש מקום בשבילה והיא מגבילה את אפציות המיקום של המקלדת. ב, היא כך כך קצרה שהיא לא ממש עושה משהו.

מראש רציתי חומים, פשוט אין בארץ וכחולים עלולים להגביל בלחיצות כפולות מהירות (ואני עכשיו יכול לתת לך 2 משחקים שבהם אני צריך דאבל טאפ) ובנוסף הן מרעישות. אין לי בעיה עם הרעש כשאני מקליד אבל במשחק זה יכול להציק. ככה שיצא שהשחורים היו מחוסר ברירה.

תשמע קח סרגל תבדוק מה הגובה אצלך אני לא אתפלא אם 2.5 ס"מ הוא משהו סטנדרטי. יש ממש תחושה כאילו צריך לטפס מעל לרווח בשביל להגיע למקלדת. חוץ מזה אם שגיא בדק כמו שאני בדקתי, הפילקו בדיוק באותו גובה כמו המקלדת (הממברה) שיש לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...