חוק "ניתוק זיקה" - ריכוז מידע וחוויות משתמשים. - עמוד 9 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוק "ניתוק זיקה" - ריכוז מידע וחוויות משתמשים.

tmpusr

Recommended Posts

מנהלים יקרים, אתם בטוחים במאה אחוז שמשמעות "הטבות בגובה זהה" הן כפי שאתם מתארים אותם - זיכוי מלא על המכשיר לפי עלותו בפועל?

אם תשימו לב בכתבה http://www.themarker.com/consumer/1.661638 בסעיף 3 כתוב במפורש משהו אחר ממה שאתם טוענים.

ואם נלך למקורות החוק שימו לב לקובץ המצורף (נלקח ממשרד התקשורת)

בדוגמא זו לא נאמר באיזה מחיר נקנה המכשיר בחנות. ההחזר הוא אותו החזר בשקלים ללא קשר לעלות המכשיר בחנות!! יותר מפורש מזה לא קיים.

נדמה לי שאתם יוצאים מהר מידי להגנת החברות (שאגב רווחיות בצורה בלתי רגילה ואני לא מאמין שמישהו צריך "לרחם" עליהן)

ועוד מטיפים מוסר לבחור KALEN כאילו שהוא עשה משהו רע, ומציגים את דרישותיו כשל דרישותיו של ישראלי מכוער.

אתם טוענים שרוח החוק היא רק במעבר בין ללא תלות במכשיר, אבל זה לא רק העניין.

חלק גדול מאוד מהעייין הוא שהחברות מנפחות את מחיר המכשיר. אם מחיר המכשיר היה הוגן ודומה למחיר השוק לחברת הסלולר לא היה מה לחשוש.

כאן מגיע משרד התקשורת ומסבך את חברות הסלולר שממשיכות להעיז ולנפח את מחיר המכשיר.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 218
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ממשיכות להעיז ולנפח את המחיר? תגיד אתה שם לב מה אתה אומר בכלל?

מי שואל אותך איזה מחיר לקבוע למוצר? אני עכשיו מוכר עגבניות בשוק ובא לי למכור במחיר של 50 שקל לעגבניה אחת. מישהו שואל אותך?

למה אתה מציג את זה כאילו אני עושה איזה משהו רע? זכותי לקבוע איזה מחיר שבא לי. לא מתאים לך, אל תקנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנהלים יקרים, אתם בטוחים במאה אחוז שמשמעות "הטבות בגובה זהה" הן כפי שאתם מתארים אותם - זיכוי מלא על המכשיר לפי עלותו בפועל?

אם תשימו לב בכתבה http://www.themarker.com/consumer/1.661638 בסעיף 3 כתוב במפורש משהו אחר ממה שאתם טוענים.

זאת פשוט הפרשנות של הכתב

אפשר להסיק גם את הפרשנות הזאת מהחוק וגם את הפרשנות שההטבה="זיכוי מלא"

אתה מוזמן ללכת איתם לבית משפט...

בפועל, אם תקרא את הטוקבקים - מה שקורה זה שמקבלים את המחיר ששילמת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שואל אותך איזה מחיר לקבוע למוצר? אני עכשיו מוכר עגבניות בשוק ובא לי למכור במחיר של 50 שקל לעגבניה אחת. מישהו שואל אותך?

למה אתה מציג את זה כאילו אני עושה איזה משהו רע? זכותי לקבוע איזה מחיר שבא לי. לא מתאים לך, אל תקנה.

אני לחלוטין שם לב מה אני כותב.

ברגע שבשוק מכשיר עולה 2900 שקלים. אבל לעומת זאת בטריאופול (או קרטל) של שלישיית הסלולר השולטת המחיר עומד על 4500 שקלים (לפחות במחיר שהם מציגים בחוזה שהציעו לי) אז אני אאבק בתופעה.

אתה מתייחס לדינים כאילו היו בין שני פרטים, אבל מדובר בלקוח קטן וחלש מול ספקים שעושים מה שבא להם וגורפים רווחים נקיים של מעל 300 מיליון שקל ברבעון.

ולגבי הפרשנות והטוקבקים - אני לא מתכחש למצב, אבל אני בכל זאת אברר מול משרד התקשורת את פשר האי דיוקים בניסוחים ואשמח לעדכן את חברי הפורום ברגע שאקבל תשובה בהירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפעם המיליון - זה לא נכון!

לא כתוב שם בשום מקום שאמור להיות זיכוי חודשי בגובה זהה! הפרסום השקרי פה הוא שלך....

הדבר היחיד שכתוב שחור על גבי לבן זה "תינתן הטבה זהה".

קודם כל, זוהי הפרשנות שלך והיא שגויה.

אין שום בעיה. שיקחו כמה שירצו. אבל שאותו מחיר יחשב גם לאופן ההטבה בדיוק כמו שהתקנה אומרת.

ו tmpusr כבר הסביר טוב מאוד מדוע זה גם צודק. הם (חברות הסלולאר) מנסים לאחוז את החבל מ 2 קצותיו, וליצור במקביל גם קצה שלישי.

מהכתבה ב the marker:

3. רכשתי מכשיר ב-570 שקל, ובחברה הוא עולה 1,980 שקל במודל חיוב-זיכוי חודשי של 55 שקל למשך 36 חודשים. מה מגיע לי?

אם הגעתם עם אותו דגם שנמכר בחברה, מגיע לכם זיכוי חודשי של 55 שקל למשך 36 חודשים, בדיוק כאילו רכשתם את המכשיר בחברת הסלולר.

ומה לא ברור מהודעת משרד התקשורת? הנה שוב הדוגמא שלהם, עם הדגשים בקטעים הרלונטיים:

דוגמא:

* מנוי רכש בחנות פרטית מכשיר מדגם מסויים וביקש להצטרף כמנוי לרשת חברה סלולרית.

* חברת הסלולר מוכרת מכשיר מהדגם הנ"ל במחיר של 3,600 ₪ בפריסה ל- 36 תשלומים ( 100 ש"ח לחודש) ומעניקה זיכוי של 90 ₪ בחודש בו דיבר המנוי בסכום של מעל 199.

* חברת הסלולר תעניק למנוי שרכש את המכשיר מהדגם הנ"ל בחנות הפרטית זיכוי של 90 ₪, בחודש בו דיבר בסכום של מעל 199 ₪, וזאת במשך 36 חודשים. הטבה הזהה להטבה לה היה זכאי אילו היה רוכש המכשיר ממנה.

איך בכלל יש על מה להתווכח בנושא ? הם בכלל לא נכנסים למחיר שהלקוח שילם עבור המכשיר בחנות הפרטית! אלא רק אל למחיר שהחברה הסלולארית מבקשת ומוכרת אותו כעת. הבנת בסיסית של הנקרא.

הנה לינק למסמך של משרד התקשורת.

http://www.moc.gov.il/sip_storage/FILES/9/1829.pdf

עוד קטע קטן משם:

מנוי שרכש מספק אחר ציוד קצה מדגם מסוים, אשר משווק על ידי החברה הסלולארית, בעת פנייתו של המנוי אליה, יקבל הטבות על פי אותם תנאים ובגובה זהה (ושים לב, כעת מגיעה מילת יחס) לזה הניתן למי שרכש את ציוד הקצה מהחברה. (ומנגד, לא אל המחיר שהוא שילם בחנות הפרטית)

ואגב, גובה הוא מונח מוחלט. לא יחסי, כפי שאתה וחברות הסלולאר מנסות לספר לנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מצליח להבין מה קורה אם המכשיר שקניתי לא משווק בחברת הסלולאר. מה גובה ההחזר שאני אמור לקבל?

האם זה 36*סכום החזר חודשי אבל עד עלות המכשיר לפי הקבלה ( כלומר ההחזרים יכולים להיגמר לפני 36 חודשים) או שזה 36*סכום החזר חודשי ולא משנה אם זה עובר את עלות המכשיר.....

יש לזה התייחסות של משרד התקשורת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, זוהי הפרשנות שלך והיא שגויה.

אתה יכול להגיד עד מחר שהיא שגויה, אתה מוזמן גם לעמוד על הראש ולצעוק על כל העולם עד שהוא יתפוצץ, זה לא ישנה את העובדה שאני צודק. זה המצב בשטח.

אם אתה חושב שכל החברות עוברות על החוק, אתה יותר ממוזמן לתבוע אותן בבית משפט. בהצלחה!

האם זה 36*סכום החזר חודשי אבל עד עלות המכשיר לפי הקבלה ( כלומר ההחזרים יכולים להיגמר לפני 36 חודשים) או שזה 36*סכום החזר חודשי ולא משנה אם זה עובר את עלות המכשיר.....

זה עלות המכשיר כפי שהיא מופיעה בחשבונית הקניה שלך, חלקי 36.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מקווה שהכתבה הזו תסגור את הנושא -

ניתוק זיקה - שיטת מצליח

ספוילר - אם המכשיר עולה 4,000ש"ח בחברות הסלולאריות, וקניתי אותו ב- 2,000ש"ח (חדש), לפי החוק אני צריך לקבל סה"כ של 4,000ש"ח (מחולק ל- 36 תשלומים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן. אפשר להתמקד בעובדה שיש לו שם משפחה מוזר.

בשורה התחתונה, בניגוד לנקודה שניסית "להוכיח", ההטבה לא קשורה לכמה פלוני שילם בחנות הפרטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן. אפשר להתמקד בעובדה שיש לו שם משפחה מוזר.

אין שום קשר, זה בחור שהיה מאוד פעיל בפורום הזה ובפורומים אחרים (פיסיטיפ/פרו) לפני 10 שנים..

בשורה התחתונה, בניגוד לנקודה שניסית "להוכיח", ההטבה לא קשורה לכמה פלוני שילם בחנות הפרטית.

שוב, אני לא מנסה "להוכיח" שום דבר. אני מדבר על המצב בפועל נקודה. אין לי שום מניות באף חברה סלולרית (לצערי) וממש לא אכפת לי מהן. אני רק עונה לאנשים ששואלים מה הם מקבלים. בפועל.

אם המצב השתנה, מגניב. אז מי שרוצה לקנות 4 או S , שיהנה וירוויח.

אבל למיטב ידיעתי זה בכלל לא משנה, כי זה עדיין המצב בפועל. ומי שרוצה, מוזמן לנסות "לעמוד על שלו" או לתבוע את החברות בבית משפט.. אולי זה אפילו יצליח לו.

אני בכל מקרה לא מעוניין בשום מכשיר שקיים בחברות הסלולריות כך שאותי אישית זה בטח שלא מעניין :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה אז אני מתנצל. השם משפחה שלו בסדר גמור. :)

ממתי המצב בפועל מהווה אינדיקציה למשהו? חברות הסלולאר מנסות לעשוק את הצרכנים ועל אחריותם לדעת בדיוק מה מגיע להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום קשר, זה בחור שהיה מאוד פעיל בפורום הזה ובפורומים אחרים (פיסיטיפ/פרו) לפני 10 שנים..

שוב, אני לא מנסה "להוכיח" שום דבר. אני מדבר על המצב בפועל נקודה. אין לי שום מניות באף חברה סלולרית (לצערי) וממש לא אכפת לי מהן. אני רק עונה לאנשים ששואלים מה הם מקבלים. בפועל.

אם המצב השתנה, מגניב. אז מי שרוצה לקנות 4 או S , שיהנה וירוויח.

אבל למיטב ידיעתי זה בכלל לא משנה, כי זה עדיין המצב בפועל. ומי שרוצה, מוזמן לנסות "לעמוד על שלו" או לתבוע את החברות בבית משפט.. אולי זה אפילו יצליח לו.

אני בכל מקרה לא מעוניין בשום מכשיר שקיים בחברות הסלולריות כך שאותי אישית זה בטח שלא מעניין :)

המצב בפועל הוא שיש חוק והחברות עוברות עליו, בשיטת המצליח. מי שיודע את החוק ויעמוד על שלו, יקבל מה שמגיע לו ללא משפטים וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, אני לא מנסה "להוכיח" שום דבר. אני מדבר על המצב בפועל נקודה. אין לי שום מניות באף חברה סלולרית (לצערי) וממש לא אכפת לי מהן.

עזוב את העובדה שמסתבר שלא הבנת כשורה את לשון החוק. (למרות שלטעמי מדובר בעברית דיי פשוטה)

רק לפני מספר שעות הגנת על עמדת החברות הסלולאריות, כאילו הם אלו שמקיימות את לשון החוק, ואלו שטוענים שלא, הם תאבי בצע חמדניים.

הנה ציטוט שלך.

תפסיקו לנסות לדפוק את כולם, לחפש פרצות בחוק ולנצל אותו בצורה כלכך ישראלית ומגעילה כאשר ברור שזו בכל מקרה לא רוח החוק (שנועד להקל על מעבר בין חברות, ולא לאפשר לישראלים תחמנים לדפוק את החברות ולעשות רווח כספי על חשבונן).

אני מציע לך לקרוא שוב ברוגע מה שכולם כתבו, במיוחד tmpusr. הוא הסביר בצורה מאוד יפה ופשוטה, מדוע החוק הזה הוגן לכל הצדדים, ואילו ההתנהגות של חברות הסלולאר מחפירה. (חוץ מזה שהיא לא חוקית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...