חוק "ניתוק זיקה" - ריכוז מידע וחוויות משתמשים. - עמוד 8 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוק "ניתוק זיקה" - ריכוז מידע וחוויות משתמשים.

tmpusr

Recommended Posts

• תגובות 218
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
  • 1 חודש מאוחר יותר...

המקרה שלי:

קניתי Wildfire,ולמרות שהייתי מספר פעמים בסלקום,קיבלתי זיכוי של 10 ש"ח בלבד,כאשר המכשיר עלה לי 1,224 ש"ח.

פניתי לסלקום בטלפון,והם הבטיחו לי מענה עד יום ראשון.(התקשרתי ביום חמישי)

אמרתי להם שאני מצפה לזיכוי של 34 ש"ח בחודש,כי זה 1,224/36.

נראה מה יהיה ביום ראשון.......

בכל מקרה,ממה שקראתי כאן בכל הת'רד,אם אקנה עוד שנה מכשיר אחר,לא אוכל לקבל עליו זיכוי מחדש,אלא אהיה חייב לחכות עד תום 36 החודשים המקוריים של ה-Wildfire?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שמעתי על דבר כזה שאתה צריך לחכות עד תום התשלומים, זה בדיוק כמו שידרוג מכשיר דרך חברת סלולארית, הזיכויים הקודמים מספיקים ומצמידים מחדש את הקו למכשיר החדש זהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או שתמשיך לקבל זיכויים על ה-WILDFIRE או על החדש - כמובן לא על שניהם.

ברור שלא על שניהם.....

הכוונה הייתה אחרת,אבל הבנתם אותי.

מבחינת החזרים,האם מה שביקשתי מסלקום הוא בסדר,או שאני אמור לקבל החזר יותר גדול?

כי הבנתי מהת'רד שזה סכום המכשיר חלקי מספר החודשים.

פשוט קראתי איפשהו על 6 דרגות של החזרים על מכשיר זר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

מקרה ספציפי ומסובך - האם מישהו יכול לעזור?

אני עובד בחברה שבה יש הסכם עסקי חדש בחברת פאלפון. בוחרים מכשיר לדוגמא סמסונג גלקסי S2. משלמים עליו כל חודש 127 שקל (כן אני יודע המחיר מנופח). התשלום מתבצע דרך כרטיס האשראי.

עבור כל חודש שעוברים רף מסויים של דקות, מקבלים החזר של כל ה-127 שקלים. ההחזר גם כן מתקבל בכרטיס האשראי (בעצם חיוב במינוס).

ברצוני לקנות את המכשיר בחנות פרטית ולקבל את הזיכוי באשראי .

שני גורמים יוצרים בעיה בסיפור:

1) האם העובדה שהחבילה מוגדרת "עסקית" מונעת ממני לנצל את חוק ניתוק הזיקה?

הסבר אפשרי: בחוק עצמו http://www.moc.gov.il/sip_storage/FILES/9/1829.pdf לא מתואר תנאי כלשהו לסוג הלקוח, אז נסיק מכך שהחוק הוא רוחבי לכל סוג לקוח?

2) האם העובדה שהזיכוי הוא ישירות לאשראי מפריעה בצורה כלשהי?

באותו לינק של החוק רשום במפורש

"לקבל את אותם תנאים והטבות אשר היה

מקבל אילו היה רוכש את הטלפון מהן ,

לרבות זיכוי כספי או כל הטבה אחרת בגין צריכה של זמן אוויר

או בגין צריכת שירותים "

אשמח לשמוע כל דעה או תיקון במקרה שטעיתי במסקנות שלי.

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.cellcom.co.il/article/pages/article.aspx?ID=eb8e6090-e9f2-4635-b493-72e914ec3df7

אמור להיות זיכוי חודשי בגובה זהה לזיכוי כפי שהיית מקבל אם רכשת את המכשיר בסלקום, ללא שום קשר למחיר ששילמת בפועל.

ראו בלינק. זה פשוט כתוב כך, שחור על גבי לבן, בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים.

אם הם לא נותנים זאת, לא רק שהם עוברים על אותם תקנות, אלא גם עוברים על חוק הגנת הצרכן, בפרסום שקרי.

מה גובה ההחזר שאפשר לקבל?

• במידה ודגם המכשיר ברשות הלקוח, משווק כיום בסלקום, תינתן הטבה זהה לזו שניתנת ללקוח אשר קונה את אותו הדגם באותה העת מסלקום.
  • במידה ודגם המכשיר ברשות הלקוח לא משווק היום בסלקום, גובה ההחזר החודשי ייקבע לפי הטבלה הבאה:

[table][tr][td]

תיאור תכונות המכשירים[/td][td]

החזר מירבי-החזר כספי חודשי בשימוש זמן אויר מעל מדרגת הבסיס[/td][td]

מדרגת הבסיס[/td][/tr][tr][td]מכשירים תומכים ברשתUMTS דור 3[/td][td]

30 ש"ח[/td][td]

149 ש"ח[/td][/tr][tr][td]מכשירים תומכים ברשתUMTS דור 3.5[/td][td]

40 ש"ח[/td][td]

149 ש"ח[/td][/tr][tr][td]מכשירי תומכים ברשת UMTS דור 3.5[/td][td]

50 ש"ח[/td][td]

199 ש"ח[/td][/tr][tr][td]מכשירי תומכים ברשת UMTS דור 3.5, תומכים Wlan, שהושקו בעולם החל מיוני 2009[/td][td]

90 ש"ח[/td][td]

249 ש"ח[/td][/tr][/table]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה שידוע לי חוק ניתוק זיקה לא תופס על לקוחות עסקיים.

בחוק לא נרשם דבר לגבי פלח לקוחות כלשהו שהחוק לא תקף לגביו. באותה מידה אני יכול להגיד שהחוק לא תקף לגבי מיוחדים לסטודנטים ולחיילים. זה נראה לכם הגיוני?

ובלי קשר - יש לי חבר שעובד באלביט ונציגה של אורנג' אמרה לו במפורש שמותר לו "לנתק זיקה" בחבילה העסקית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמור להיות זיכוי חודשי בגובה זהה לזיכוי כפי שהיית מקבל אם רכשת את המכשיר בסלקום, ללא שום קשר למחיר ששילמת בפועל.

ראו בלינק. זה פשוט כתוב כך, שחור על גבי לבן, בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים.

אם הם לא נותנים זאת, לא רק שהם עוברים על אותם תקנות, אלא גם עוברים על חוק הגנת הצרכן, בפרסום שקרי.

בפעם המיליון - זה לא נכון!

לא כתוב שם בשום מקום שאמור להיות זיכוי חודשי בגובה זהה! הפרסום השקרי פה הוא שלך....

הדבר היחיד שכתוב שחור על גבי לבן זה "תינתן הטבה זהה".

הטבה זהה = מכשיר בזיכוי מלא. כלומר - בהתאם לתנאי השימוש, אתה תקבל החזר מלא על הסכום שאתה משלם, כך שבפועל לא תשלם כסף על המכשיר.

תפסיקו לנסות לדפוק את כולם, לחפש פרצות בחוק ולנצל אותו בצורה כלכך ישראלית ומגעילה כאשר ברור שזו בכל מקרה לא רוח החוק (שנועד להקל על מעבר בין חברות, ולא לאפשר לישראלים תחמנים לדפוק את החברות ולעשות רווח כספי על חשבונן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפעם המיליון - זה לא נכון!

לא כתוב שם בשום מקום שאמור להיות זיכוי חודשי בגובה זהה! הפרסום השקרי פה הוא שלך....

הדבר היחיד שכתוב שחור על גבי לבן זה "תינתן הטבה זהה".

הטבה זהה = מכשיר בזיכוי מלא. כלומר - בהתאם לתנאי השימוש, אתה תקבל החזר מלא על הסכום שאתה משלם, כך שבפועל לא תשלם כסף על המכשיר.

צודק - יש לינק בתחתית העמוד ל"תנאים המלאים" ושם זה רשום בבירור.

למרות שגם אני מתקומם מול מחירי המכשירים המופקעים ברשתות - עדיין הפרשנות הנ"ל תקפה והוגנת... טחנו את זה לעומק וחבל שאתם לא קוראים את הדיון כולו..

הבעיה היחידה שלי שהם דורשים גובה שימוש של מכשיר ב~4K עבור מכשיר שערכו האמיתי פחות מחצי בשוק (ראה ערך SGS למשל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...