חוק "ניתוק זיקה" - ריכוז מידע וחוויות משתמשים. - עמוד 11 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוק "ניתוק זיקה" - ריכוז מידע וחוויות משתמשים.

tmpusr

Recommended Posts

כמובן שהמטרה הכללית היתה לאפשר מעבר קל ומהיר בין החברות, אך בין היתר הורדת המחירים של המכשירים (למיטב זכרוני באחד מהראיונות שפורסמו עם כחלון הוא אמר זאת). באותו זמן ביטלו את הצורך באישור ממשרד התקשרות לייבוא פרטי של מכשיר טלפון סלולרי.

מעבר לזה עלות המכשיר הגבוהה היתה ונשארה, רק חברה שונה נותנת לך את הזיכויים. לפני החוק, הקנס היה בנוסף לתשלום היתרה על המכשיר בתשלום אחד מיידי.

יש לך אחלה גישה לדיונים, כל מי שלא מסכים איתך "חוטף" הערה נמוכה ומיותרת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 218
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

איזו "הערה נמוכה ומיותרת" בדיוק? ישראלי מכוער? זה בדיוק מה שזה. ניצול ציני של פירצה בחוק בשביל לגרום לחברות לשלם לך כסף על מכשיר שקנית. זה פשוט גועל נפש של התנהגות ישראלית טיפוסית ומגעילה. מה הפלא שכל העולם שונא אותנו? גאד דמט, אפילו באינטרנט אתרים שמבוססים על קהילות סגורות הרבה פעמים חוסמים באופן קולקטיבי את כל הישראלים - בגלל ההתנהגות המסריחה הזאת.

בין היתר הורדת המחירים של המכשירים (למיטב זכרוני באחד מהראיונות שפורסמו עם כחלון הוא אמר זאת).

האם באותו ראיון הוא גם הזכיר שיהיה אפשר להרוויח כסף ע"י טריקים מלוכלכים וניצול ציני של פירצה בחוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבין, לא טענתי שזה הוגן או לא הוגן, הבאתי את החוק כלשונו, והסקתי מהחוק ומדבריו של כחלון שאחת ממטרות החוק הוא "להכריח" את החברות הסלולריות להוריד את מחירי המכשירים למחירי השוק.

אני לא דן על שהדרך (החוק) הוגנת או לא.

אם אתה שואל אותי לדעתי על החוק - דעתי היא שניתן היה להשיג את הורדת המחירים בדרך אחרת, והמכשיר היה צריך להיות בחינם ללא התייחסות למחירו (כלומר מי שקונה ב- 2Kש"ח יקבל חזרה 2Kש"ח, ומי שקונה ב- 5Kש"ח יקבל חזרה 5Kש"ח).

אל תשכח שבסופו של יום, החברות הסלולריות מחליטות על התנאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתם ממשיכים לחשוב שמחיר השוק שמוכרת חנות X זה מחיר השוק והמחיר של אורנג' לא?

נקח לדוגמה מכשיר כמו סמסונג , היבואן הישראלי (סאני תקשורת) השקיע המון כסף בגיור המכשיר

כמובן שסאני לא עושה את זה למטרות פילנטרופיות, היא מכניסה את זה למחיר המכשיר שהיא מוכרת לרשתות הסלולריות

העלות הזאת לא נופלת על החנויות, הם אומנם משתמשות בגירסאות תוכנה של חברות הסלולר (או פשוט מוכרות מכשיר בלי עברית או עם איזה רום שהורידו באינטרנט) אבל הם קונות מכשיר מיבוא אפור ובעצם עוקפות את העלות הזאת.

זאת כמובן רק דוגמה אחת, יש עוד המון דוגמאות שיכולות להשפיע על התמחור כך שהוא יהיה גבוה יותר ברשתות מאשר בחנות אחרת, זה לא בהכרח אומר שמדובר "בחזירות של הרשתות הסלולריות שחייבים להפסיק" - זה גם ככה לא היה אף פעם פקטור משמעותי מדי בשורת הרווח של החברות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.themarker.com/hitech/1.634144

לא יודע מה הרווח שלהם מכל מכשיר אבל ההכנסות מציוד קצה מגיעות לבערך 10 עד 15 אחוז מסה"כ ההכנסות. זה בהחלט פקטור משמעותי.

לגבי העלות שלהם בחברת סלולאר, נכון, סאני למשל צריכה לגייר את המכשיר אבל זה לא מצדיק עלות גבוהה הרבה יותר (פי 2 או משהו דומה?) בחברת סלולאר כי תוספת העלות היא לא כזאת גבוהה. חוץ מזה, אנחנו גם לא פילנטרופים, אם אנחנו רואים שבמקום X עלות המכשיר גבוהה יותר מאשר במקום Y אז זכותינו לקנות במקום X, לשים את הרום של סאני (אם צריך) ולהיות מרוצים.

למה מחיר השוק הוא של חנויות? כי בנושא מכירת מכשירים, חברות הסלולאר בתחרות מול החניות בארץ ובחו"ל איך שלא תסובב את העסק הזה. אם הן מציעות הצעה שהיא לא אטרקטיבית אז אין ממש סיבה לקנות אצלהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי הינה חוות דעתי על ORANGE 13.7

אני מחודש פברואר שקניתי את הטלפונים רק בחודש וחצי האחרון זה נהיה אינטנסיבי יותר.

שלחתי להם מספר פקסים ובגלל החוסר סדר שלהם זה פשוט נעלם בין ים הניירות כנראה.(שלחתי גם מיילים) אף אחד לא חוזר אליי טלפונית אפילו אחרי שהם מבטיחים.

שלחתי להם קבלה , הבאתי מספר אימאי הם אמרו שזה סגור ואני יקבל את הזיכוי ה ב1.8 ופתאום הם מתקשרים ואומרים שהקבלה לא טובה.

עכשיו אני צריך ללכת לפקסס להם את זה שוב.

בקיצור זה נראה כאילו הם מנסים להטיש את הלקוח בשביל שיוותר על זה .

נקווה לטוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזו "הערה נמוכה ומיותרת" בדיוק? ישראלי מכוער? זה בדיוק מה שזה. ניצול ציני של פירצה בחוק בשביל לגרום לחברות לשלם לך כסף על מכשיר שקנית. זה פשוט גועל נפש של התנהגות ישראלית טיפוסית ומגעילה. מה הפלא שכל העולם שונא אותנו? גאד דמט, אפילו באינטרנט אתרים שמבוססים על קהילות סגורות הרבה פעמים חוסמים באופן קולקטיבי את כל הישראלים - בגלל ההתנהגות המסריחה הזאת.

האם באותו ראיון הוא גם הזכיר שיהיה אפשר להרוויח כסף ע"י טריקים מלוכלכים וניצול ציני של פירצה בחוק?

התמימות (או הצביעות?) פה חוגגת זה משהו, זה שחברות מסחריות מנצלות פירצות בחוק זה בסדר וזה אחלה שמזיינים אותנו מכל הכיוונים ואנחנו כן צריכים לסבול אבל זה שיש פירצה בחוק לטובת הצרכן מה פתאום לא צריך לנצל בוא נהיה "ילדים טובים" ושיזמברו אותנו מכל הכיוונים במקום לנצל את המצב עד המקסימום. ולא, זה לא הישראלי המכוער, הישראלי המכוער צועק על שרות לקוחות להוציא הטבות בחזירות למרות שלא מגיע לו, אזרח שמנצל את החוק לטובתו בצורה חוקית ועומד על שלו זה אזרח טוב וצרכן נבון.

ד"א בקשר לזה שחברות סלולאר קונות מיבואן רשמי זה לא אומר שהן קונות במחיר המלא שלהם, הן קונות את המכשירים בכמויות ואני מניח שהמחיר הוא מחיר זול יותר מאשר לצרכן ועדיין מנפחות את המחיר לפי2 מהשוק, והן חברות סלולאר מרוויחות מספיק מהסמסים ומדקות האוויר ובגלל זה הן קיימות ולא בשביל למכור לנו מכשירים סלולארים. ואל תספר לי בולשיט על השוק החופשי ושזאת זכותן להרוויח כמה שהן חושבות לנכון, בשביל זה קיים הרגולטור לשמר תנאים סבירים לאזרחי מדינה.

ואם כבר מדברים על חזירות של חברות סלולאר:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4094975,00.html

רואים שלא ממש יודעים על מה מדובר כאשר מדברים על ההגבלה של ה70 תוים ושזאת בעצם מגבלה טכנולוגית, אבל כן מדובר על חזירות כאשר מדובר במחיר כאשר מחיר התפעול של שליחת סמס היא בעצם אפסית לחברות הסלולאר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו לא מצאת דוגמה גרועה יותר?

הדוגמה הזאת מוכיחה בדיוק להיפך - שהישראלים כרגיל חזירים.

אומנם אני מעריץ את שר התקשורת על מה שהוא עושה , אבל פה מדובר על טיפשות לשמה. הוא לא מודע לעובדה שזאת מגבלה טכנית לחלוטין, ודורש מהחברות להתעלם מהעובדה הזאת.

כן, כל הרעיון מאחורי טכנולוגיית ה-SMS הוא ניצול של תקשורת שקיימת במילא.

כן, שליחת SMS ברמה הטכנית עולה לחברה הסלולרית אפס ש"ח.

אז מה? אז בגלל שזה לא עולה לה כסף היא חייבת לתת לך את זה בחינם? למה מה קרה? ישראלי מכוער!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.themarker.com/hitech/1.634144

לא יודע מה הרווח שלהם מכל מכשיר אבל ההכנסות מציוד קצה מגיעות לבערך 10 עד 15 אחוז מסה"כ ההכנסות. זה בהחלט פקטור משמעותי.

לגבי העלות שלהם בחברת סלולאר, נכון, סאני למשל צריכה לגייר את המכשיר אבל זה לא מצדיק עלות גבוהה הרבה יותר (פי 2 או משהו דומה?) בחברת סלולאר כי תוספת העלות היא לא כזאת גבוהה. חוץ מזה, אנחנו גם לא פילנטרופים, אם אנחנו רואים שבמקום X עלות המכשיר גבוהה יותר מאשר במקום Y אז זכותינו לקנות במקום X, לשים את הרום של סאני (אם צריך) ולהיות מרוצים.

למה מחיר השוק הוא של חנויות? כי בנושא מכירת מכשירים, חברות הסלולאר בתחרות מול החניות בארץ ובחו"ל איך שלא תסובב את העסק הזה. אם הן מציעות הצעה שהיא לא אטרקטיבית אז אין ממש סיבה לקנות אצלהן.

הכנסות זה לא רווח, זה לא פקטור משמעותי ברווח שלהם

אף אחד לא אמר לך שכדאי לקנות ברשת הסלולרית

אני רק ציינתי שלהשוות מחר ברשת סלולרית למחיר חנות זה לא כ"כ נכון מהרבה סיבות

תקנה איפה שטוב לך כמובן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, היא לא דוברת עברית.

אם זה באמת מעניין אותך, האמת שיש את ההסבר הטכני ממש באותה כתבה בטוקבקים.

שימוש בשפה שהיא לא אנגלית דורש שימוש בנפח גדול יותר, ומכאן מצמצם את כמות התוים להודעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למיטב זכרוני (יכול להיות שאני טועה) בזמנו בפלאפון וסלקום לא הייתה הגבלה בגלל שהם לא השתמשו ב- gsm שבה הייתה ההגבלה. לאורנג' שעבדו ב- gsm הייתה הגבלה. ומאוחר יותר פלאפון עברו ל- gsm.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכנסות זה לא רווח, זה לא פקטור משמעותי ברווח שלהם

אף אחד לא אמר לך שכדאי לקנות ברשת הסלולרית

אני רק ציינתי שלהשוות מחר ברשת סלולרית למחיר חנות זה לא כ"כ נכון מהרבה סיבות

תקנה איפה שטוב לך כמובן

אתה יכול להביא נתון תומך במה שאתה אומר?

אני טוען שזה כן נכון להשוות כי המוצר הוא אותו מוצר (פחות או יותר, בכל מקרה, לא הבדל של שמים וארץ) ולכן כן יש מקום להשוואה.

סתם שאלה, מאיפה קנית את שני הגלקסי שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...