חוק "ניתוק זיקה" - ריכוז מידע וחוויות משתמשים. - עמוד 10 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוק "ניתוק זיקה" - ריכוז מידע וחוויות משתמשים.

tmpusr

Recommended Posts

אף אחד לא מדבר כאן על תביעה משפטית. החברות הסלולאריות מתנהלות בצורה לא הגיונית, ולא מתפקידו של האזרח הקטן ליישר אותן. המקסימום שהאזרח צריך לעשות זה פשוט לפנות למשרד התקשורת או לתקשורת עצמה (לא יזיק גם לציין את זה מול מנהל המקום) ולקבל את מה שמגיע לו.

זאת המציאות בישראל, היא לא חדשה לאף אחד. בשביל להשיג משהו ממוסד שמתנהל ע"י נותני שירות שככל הנראה מקבלים תגמולים על כך שהם דופקים לקוחות, צריך מרפקים. הגישה התבוסנית שאתה מציע (או הגישה של לבזבז זמן, כסף, מאמץ ועצבים במערכת המשפט) רק מוכיחה ששיטת "מצליח" מצליחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 218
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה עלות המכשיר כפי שהיא מופיעה בחשבונית הקניה שלך, חלקי 36.

זה לא המצב אצלי. הם נותנים לי החזר של 81 ש"ח לחודש לפי מדרגת מחיר המכשיר ולא לפי חלוקה של המחיר ל-36. הנציג במרכז שירות אמר שההחזר הוא ל- 36 חודשים אבל כך הם יעברו את העלות של המכשיר ולפי המדיניות שלהם באתר אמורים לסיים את התשלומים בערך תוך 32 חודשים.

לדעתי הנציג שלהם טעה ובטיפשותי לא ביקשתי מהם העתק של מה שהבטיחו לי. :kopfpatsch:

אני רואצה לדעת האם המדיניות הזו של תשלום החזרים עד גובה עלות המכשיר שלא משווק אצלהם (ולא 36 תשלומים מלאים) היא חוקית או לא.... לא ראיתי בשום מקום עמדה של משרד התקשורת בנושא הזה.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, אני לא מנסה "להוכיח" שום דבר. אני מדבר על המצב בפועל נקודה. אין לי שום מניות באף חברה סלולרית (לצערי) וממש לא אכפת לי מהן. אני רק עונה לאנשים ששואלים מה הם מקבלים. בפועל.

אם המצב השתנה, מגניב. אז מי שרוצה לקנות 4 או S , שיהנה וירוויח.

אבל למיטב ידיעתי זה בכלל לא משנה, כי זה עדיין המצב בפועל. ומי שרוצה, מוזמן לנסות "לעמוד על שלו" או לתבוע את החברות בבית משפט.. אולי זה אפילו יצליח לו.

אני בכל מקרה לא מעוניין בשום מכשיר שקיים בחברות הסלולריות כך שאותי אישית זה בטח שלא מעניין :)

לא לא, בפועל אצלך זה ככה, ובכלל אין לך מכשיר שנמכר אצל חברת הסלולאר ואני לא מבין איך זה בפועל אצלך, אצלי בפועל קיבלתי החזר מלא על הגלקסי אס לפי התוכנית הקיימת בסלקום אז אנא אל תטעה אנשים, ותגרום ללכת אחרי שקרי חברות הסלולאר אלא ללכת בדרך הנכונה ללקוח גם אם זה "דופק" סלולאר כזאת או אחרת, בסופו של דבר זה מה שאמור להיות.

לא סתם נתן המחוקק את האפשרות לקבל את אותו ההחזר כמו חברות הסלולאר, זה כדי לגרום להם לרדת מהעץ הגבוהה ולקבוע מחירים מוגזמים למכשירים שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אסכם את הדיון בכך שרבים ממנהלי הפורום נותנים תשובות מתחמקות וחובבניות, בלי להיכנס לעומק הקורה ולבחון את החוק.

בפועל הפורום הזה מעודד את הבורות וחוסר המודעות באוכלוסיה.

לא מעניין אותי מה המצב במציאות, מה שמעניין אותי הוא מה מגיע לי.

בקרוב אפתח קו חדש במסלול אטרקטיבי,

השיחה עם נציג השירות תהיה מוקלטת, ובמידה והדברים יסתבכו הכל יתועד ויועבר למשרד התקשורת.

ברגע שאני אקבל החזר חודשי של מעל 120 שקל בחודש על הגלקסי אני אחזור לכאן ואפרסם זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל לא מדובר על מכשיר בחינם, מדובר על תנאים זהים לזה של המפעיל הסלולארי.

שוב, איך זה חסם מעבר?

הרי כתבת "לבטל את חסמי המעבר על ידי השוואת תנאים... זה כולל גם את התנאים של ההחזרים."

איך העובדה שקנית אותו מחנות בחצי מחיר זה חסם מעבר?

בכלל, הדיון הזה מלא פופוליזם, זה באופנה עכשיו לתקוף חברות שמעיזות ברוב חוצפתן להרוויח

בסופו של דבר החוק הזה מצויין לנו הצרכנים, אין ספק

זה לא הופך אותו ליותר הגיוני, זה רק אומר שכחלון לא חשב עליו עד הסוף

אין שום הגיון שאורנג' תשלם לצרכן על מכשיר יותר ממה שהוא עלה לו

הסיבה היא מאוד פשוטה, המחיר שהמכשיר עולה לאורנג' לא חייב להיות זהה למחיר שהוא עולה לחנות אינטרנטית כלשהי

לחנות הנ"ל אין את העלויות של אורנג' (וזה כולל מגוון עלויות, החל מפיתוח תוכנה דרך החזקת חלפים ועד ציוד ושכירות מבנים), היא לא קונה מיבואן רישמי (גם כשאני קניתי מיבוא אפור שילמתי 2,000 ש"ח פחות מאותו דגם ביבוא רשמי)

הרבה יותר הגיוני היה להשוות את ההטבה במהות (מכשיר בחינם? תקבל זיכוי מלא לפי העלות שלך)

אבל מה זה משנה, בשורה התחתונה הרווחנו (לפחות אלו שמשלמים את חשבון הסלולר שלהם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך, OMRIJ, אתה חייב להסכים שאם את האייפון שחברת הסלולאר מוכרת ב3600 שח, ואני הייתי קונה מחנות פרטית או מחברה סלולארית מתחרה ב 4500 ש"ח ,היתה צריכה חברת הסלולאר לזכות אותי ב 4500 שח ? כי מה שחשוב זה מכשיר בחינם, לא?

או אתה חושב שחברת הסלולאר יכולה להחזיק את המקל מ 2 קצותיו וזה הוגן ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל 4 לא עולה בחנויות יותר מברשתות הסלולריות...

מי יקנה באיזו חנות קיקיונית (וכולן כאלה) כשאפשר לקנות ברשת סלולרית?

חוץ מזה, הרי חייבים לשים לזה גבול, ואם קניתי מחבר והוא הוציא לי חשבונית על 36 אלף ש"ח? אני אקבל זיכוי של 1000 ש"ח לחודש?

אגב, זה בהחלט יכול להיות הסוף של החנויות הסלולריות

אם הרשתות הסלולריות יורידו מחירים דרסטית (כי הם יכולות לספוג את זה על חשבון השיחות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אם כן... אם אני בכל זאת רוצה לקנות בחברה הפרטית, למרות שאצלה עולה יקר יותר, כי אולי.. החברה החיצונית הזו מציעה לי שירות עדיף על פני החברה הסלולארית למשל, למרות שהמחיר גבוה יותר.... אבל מה זה משנה... לא ענית לשאלה.

להיפך. אם החוק הזה לא היה עובר, אז זה היה סוף החנויות הפרטיות. כי איזה משמעות יש למחיר, אם בכל מקרה אתה משלם אותו דבר בכל המקומות. כי מה זה משנה אם עולה לך 99 ואתה מקבל 99 שח בזיכוי חזרה, או שעולה לך 59 ואתה מקבל 59 בחזרה. להיפך, עדיף לך לקנות בחברה הסלולארית, כי למרות שהיא יותר יקרה על הנייר, בפועל אתה משלם אצלם בתשלומים, ולא משלם במזומן כמו בחנות פרטית, ואח"כ מקבל החזרים.

או שיש קשר לעלות המחיר בפועל, או שאין קשר. לא יכול להיות שניהם בעת ובעונה אחת.

לכן, כדי שבאמת לא תהיה זיקה בין מקור המכשיר להטבה, יש 3 אפשרויות:

1. להתאים את דרישת היקף השימוש לגובה ההחזר.

2. להשוות את גובה ההחזר בלי קשר לעלות הרכישה

3. מראש לתמחר את המכשיר לפי שווי השוק (ואז ממילא גם גובה השימוש הנדרש יותאם מעצמו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עומרי, לדעתי כוונת המשורר (כחלון) היתה שחברות הסלולר יורידו את מחירי המכשירים למחירים הגיוניים (מחירי שוק). מיותר לציין שזה למעשה נכשל, כנראה חברות הסלולר עדיין מרויחות מההתנהלות הנוכחית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ברור לי מדוע ואיך הגעת למסקנה המעוותת הזאת.

המטרה שלו היתה שתוכל לעבור מאורנג' לסלקום, בלי שיהיה לך "חסם מעבר" בשם "קנס יציאה של איזה 3,000 שקל על המכשיר".

להוריד את המחירים של המכשירים (שבמילא מגיעים בזיכוי מלא) או לגרום לישראלי המכוער להרוויח כסף על חשבון החברה הסלולרית תוך כדי ניצול פירצה בחוק - מעולם לא היו הכוונות שלו. אחרת, הוא היה טורח להצהיר את זה במפורש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...