כולם סובלים מ- Traffic shaping, אולי הגיע הזמן לעשות משהו? - עמוד 9 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כולם סובלים מ- Traffic shaping, אולי הגיע הזמן לעשות משהו?

Night

Recommended Posts

איך אתה מגדיר "צריכה"? לך נראה טבעי להגדיר צריכה לפי נפח תעבורה - מי קבע שזו הדרך הנכונה? אפשר להגדיר לפי זמן שימוש (כמו שקורה בשיחות טלפון וכמו שהיה באינטרנט ה56K של פעם), אפשר להגדיר פשוט לפי מהירות מקסימלית (כמו שעושים היום). בשידורי הרי אף אחד לא חושב לחייב לפי כמה תכניות צפית בהן החודש או כמה זמן הטלוויזיה הייתה דלוקה. אז למה באינטרנט?

הכל שאלה של מהו המשאב היקר. שוב, ככל שידוע לי - ספקים לא משלמים לפי נפח תעבורה, אלא לפי רוחב פס שמור לחו"ל. אם הם היו משלמים לפי תעבורה, אני לא יכול לתאר לעצמי את מלחמת החורמה שהם היו נלחמים במורידים הכפייתיים. יש לקוחות שצורכים 1GB בחודש ויש כאלה שצורכים 1000GB. נראה לך באמת שהאחרונים עולים לספק פי 1000?

אני מציע שקודם כל ניישב את הנקודה הזו - יש מישהו שיודע באמת איך מתומחרת התעבורה שהספקים רוכשים לחו"ל? אחרת אני מרגיש שאנחנו מדברים הרבה באוויר.

אגב, למען הסר ספק - אני לא מתווכח / מתנגד באופן עקרוני לשיטת החיוב לפי תעבורה. למעשה, אני די בעד, כי אני רואה בכך משהו, שאם ייושם בצורה נכונה, יכול לשפר את חוויית האינטרנט של כולם. ההסתייגויות שלי הן בכך שאני: (א) לא רואה במודל זה משהו שנכון אוניברסלית, או שיש מאחוריו הגיון חד-משמעי, כמו שנראה לי שאתה מנסה לטעון, ו-(ב) לא סומך בעיניים עצומות על כוחות השוק שידאגו לכך שהמודל ייטיב גם עם הלקוחות ולא רק עם הספקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 196
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

דבר ראשון אני ממליץ על נקיון יסודי של המחשב.

דבר שני אם כלום לא עוזר דבר עם הספקית תשגע אותם, כשימאס להם הם ימצאו פיתרון בסופו של דבר

ודי כבר לחפש כל מיני אשמים בשביל להצדיק את חברות האנטרנט די עם השטויות

נראלי ששתיפות המוח של החברות הצליחו להשפיע על חלק פה.. צאו מזה.

אם חברה X יכולה אין שום סיבה שחברה Z לא יכולה, אלה אם היא מעדיפה לתת פחות באותו כסף שזה מאוד הגיוני לחברה ישראלית

המחשב אחרי פירמוט,אין צורך לנקות למרות שעשיתי זאת.

מה שאני מנסה לברר שקשור לנושא כאן,אם הבעייה אצלי פיזית במחשב\הגדרות\מודם וכו',או שהיא אצל הספקית שמגבילה

ואז אני יכול לדבר איתם ולהתווכח איתם על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק קודם הורדות ישירות, אני בד"כ של NV מוריד ממש מהר

גם FILEHIPO מוריד מהר

אם זה רק בP2P לך לחבר ותוריד קובץ מבוקש.. תראה כמה זמן לוקח לו להגיע למהירות שיא

ואז תבדוק אצלך עם אותו קובץ

עדיף לעשות את זה באותם שעות.

אה ואם יש לך ראוטר תנסה לנתק אותו ולראות אם יש הבדל, לי הראוטר האט אפילו שכיביתי לו פיירוול והכל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל למה לעזאזל זה עובר דרך קפריסין? שישתמשו בלווין למי אכפת מהם בכלל חחחחח

:screwy:

אם הם היו משתמשים בלווין הם לא היו צריכים כבל וזה גם מוסיף כ 450 מילישניות לפינג. אי אפשר לשחק פעולה ברשת דרך לוויין.

הסיבה שהם מתחברים לקפריסין היא גם כלכלית וגם בשביל הרחבה ושידרוג עתידיים. יש גם הגיון לעשות הרבה כבלים קצרים בין איים מאשר לעשות כבל אחד ארוך.

אגב המהירות של כל סיב אופטי של מד נטיולוס הוא 640gbps . בwikipedia הצינו שלא מזמן Alcatel הצליחו לשפר את הטכנולוגיה ל 15.5tbps עם פחות רפיטרים והכבל שהם בדקו היה באורך 7000 ק"מ: http://gigaom.com/2009/09/28/alcatel-lucent-boosts-fiber-speeds-by-10x-in-lab

זה בקיצור אומר שכנראה יהיה למד נטיולוס בעיה קטנה כי הכבל המתוכנן כנראה יהיה ברוחב פס דימיוני שיש אפשרות שסיב אחד שלו יהיה עם קיבולת פי 4 מכל הרוחב פס שיש להם לישראל על 6 סיבים. :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם אני צוחק, יש שם בכלל?

הרוחב פס של מד נאוטילוס באמת קטן מדיי להיום, אתה יודע אולי כמה יש לארצות הברית לכיוון אירופה\אסיה?

דרך אגב אני חושב שחיוב לפי נפח זה בעייתי, אפילו שזה מציאות בחו"ל

למשל, אני לא מוריד כפייתי ואני יכול להגיע לכמה עשרות אלפי ג'יגה רק בגלל שאני צופה ביוטיוב HD

או למשל שהורדתי איזה סדרה החודש ששוקלת 40 ג'יגה כי היא ישנה וזה האוסף של כל העונות

אני עם הטלפון בחברת פלאפון עם חבילה של 1GB לחודש ואני מרגיש ממש מוגבל ככה, אני מפחד להיכנס ליוטיוב כי אני יודע כמה סרטון יקח לי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחייב לפי הורדה זה לא לעניין בכלל.

זה כמו לחייב לפי כמות מילים בשיחת טלפון.

אינטרנט זה קישוריות.

אתה משלם פעם אחת להיות מקושר ופעם אחת על איכות הקשר.

לא משלמים על מה תעביר בקשר.

הבעיה בישראל היא דווקא הלקוח הישראלי, אנחנו.

אנחנו לקוח של שורה תחתונה ולא מבינים כמה זה דופק אותנו.

הם חברות שמספקות צרכים, האמינו, מה שהלקוחות ידרשו הם יספקו.

אם נדרוש קו עם רמת סף עליונה לתעבורה אבל גם מינימלית.

עם שירות נקי מ- Traffic Shaping.

עם תמיכה אמיתית ולא כזו שזורקת את הכדור וכו'...

אנחנו נקבל!

הבעיה שגם אנחנו צריכים להיות הוגנים.

אם יש חברה שנותנת את זה ומצד שני דורשת מחיר הוגן אבל גבוה יותר אנחנו לא צריכים ל"העניש" אותה על כך.

אלא לתת לה להרוויח ולומר שיש עסקה הוגנת גם אם לא הרגשנו ש"דפקנו את חברת האינטרנט".

לי אישית נראה הגיוני לשלם 60 ש"ח על 5 מגה ולקבל התחייבות שלא יהיה Traffic Shaping ומהירות מינימום לחו"ל בשעות העומס תהיה נאמר קו של 3.

אם מספיק לקוחות יאמרו ככה, מתצוך רצון לעיסקה הוגנת ומשתלמת לכל הצדדים, יהיה ספק שבסופו של יום יבוא וייתן את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינטרנט זה קישוריות.

אנחנו נקבל!

אם יש חברה שנותנת את זה ומצד שני דורשת מחיר הוגן אבל גבוה יותר אנחנו לא צריכים ל"העניש" אותה על כך.

אלא לתת לה להרוויח ולומר שיש עסקה הוגנת גם אם לא הרגשנו ש"דפקנו את חברת האינטרנט".

לי אישית נראה הגיוני לשלם 60 ש"ח על 5 מגה ולקבל התחייבות שלא יהיה Traffic Shaping ומהירות מינימום לחו"ל בשעות העומס תהיה נאמר קו של 3.

אם מספיק לקוחות יאמרו ככה, מתצוך רצון לעיסקה הוגנת ומשתלמת לכל הצדדים, יהיה ספק שבסופו של יום יבוא וייתן את זה.

נכון, אז למה למשל חברות בחו"ל עושות את זה? חיוב לפי נפח?

דרך אגב גם אצלי בחשבונית של בינלאומי כתוב לי עד 65 ג'יגה, אני פשוט לא יודע אם אי פעם עברתי את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בערך מה שבאורנג' עושים, לא ?!

ברור לכולם שהמחירים שלהם יותר גבוהים, אבל מצד שני היא באמת נחשבת היום לחברה שמספקת חיבור מהיר ויציב מאוד ביחס לחברות אחרות.

מצד שני, יש להם פחות לקוחות - דבר שכמובן מקל עליהם לשמור על רוחב הפס הגבוה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגניב, AT&T היא זאת שאחראית על החיבור של אירופה

חבל שהערבים לא לומדים מזה, אם הם היו יותר חכמים היינו יכולים להריץ סיבים על היבשה שמגיעים מאירופה מכיוון טורקיה במקום דרך הים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינטרנט זה קישוריות.

אנחנו נקבל!

קישוריות זה שרות של העברת מידע מנקודה א לנקודה ב, זה כמו שאתה וכל החברים שלך תגיעו לאוטובוס ותגידו לנהג שאתם תשלמו על פי מהירות הנסיעה שלו ולא על פי כמות האנשים.

הספקיות משלמות לספקיות התמסורת על פי נפח תעבורה, ועל פי איכות הניתוב, אם אתה מוריד 200GB ביום או בחודש, לספקית זה עולה אותו הדבר, ולכן טבעי בהתחשב שבארץ אין הגבלה קשיחה על כמות התעבורה שלקוח יכול לנצל(כן זה מופיע בחוזה אבל אף אחד פה לא קיבל דף שאומר "עברת את הגבלת התעבורה החודשית שלך, הקישוריות שלך מעכשיו היא במצב מוגבל" כמו שרוב האנשים בחול מקבלים כאשר הם עוברים את המגבלה שלהם) שהספקיות יגבילו את כמות התעבורה המקסימאלית שהלקוח יכול לגשת אליה בחודש בדרכים יותר "יצרתיות".

אני מוריד בין 400GB ל600GB בחודש(רק מUSENET) הספקית מפסידה עלי הרבה מאוד כסף, לשמחתי על תעבורת SSL הם לא עושים Trafficshaping.

ספקיות מרוויחות כסף על אנשים עם חבילות בסיסיות שלא עושים שום דבר מעבר לאימייל, ומדיוטות שחושבים ש10MBIt ישפר להם את הפינג בWOW.

העניין הוא שבארץ האנשים מפגרים ואוהבים לצאת פראיירים, ובדיוק כמו עם החברות הסלולאריות מעדיפים "לשלם פחות" ואחרי זה מקבלים חרא שרות, וחיובים מונפצים כמו דמי קישוריות וחבילות ליימר למינהם. אם בארץ אנשים היו מצביעים עם הרגלים, שלא מוכנים לקבל דמי קישוריות אלא מעדיפים לשלם על שיחה נכנסת כמו בכל העולם(כי אז אתה יכול לבוא לספקית הסלולארית שלך ולהגיד אני לא רוצה לשלם, וכמו ברוב העולם אתה לא) כדאי שהספקית הסלולארית לא תוכל לגבות ממך חיובים "עקיפים" שהם "לא בשליטתה". ואם הם היו מצביעים עם הרגליים שהם מעדיפים תמחור פר GBit וקישוריות ללא שום שינוי או חבלה QOSית כזאת או אחרת אז כן אולי לחלק זה היה עולה בהתחלה יותר, אבל לרוב האנשים זה היה יוצא זול יותר, ואחרי זה תמיד תיהיה תחרות והמחיר פר יחידת נפח יירד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Cheif - זה ש RS עושים שטויות ומאבדים הרבה לקוחות בגלל זה,

זה לא אומר שזה הדבר הנכון לעשות.

אני מכיר המון אנשים כולל אותי שהפסיקו לשהשתמש בשירותים שלהם.

דרך אגב המון פורומים של הורדות עוברים מלינקים של RS ללינקים של אתרי שיתוף אחרים

ולכן RS יפסידו עוד המון לקוחות גם בעתיד

אנשים לא יהיו יהיו מוכנים לשלם כסף תמורת רוחב פס מוגבל

כאשר פעם הם היו ללא הגבלה.

אם אתה חושב שזה הדבר הנכון לעשות.

לך תפתח ספקית תקשורת ותעשה את ההגבלה ונראה כמה זמן תחזיק מעמד. (MULTICORE יהיה שותף שלך..)

בהצלחה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים - אתם שוקיסטים שבוחשים בשוקו !

אני מזמין כל אחד מכם להתקשר למד1 - לחברה עצמה לשאול כמה יעלה לכם קו של 2 מגה סימטרי (תמסורת) או ATM של 2/0.5 מובטח לחו"ל.

אני מבטיח לכם שהמחיר שתשמעו יגרום לפלאפון שלכם לנתק את השיחה לבד !

הקישור המדובר עולה מאוד דולרים רק למד1 וזה לא כולל התשתיות אל מד1.

עכשיו מר שוקו דרזיק - הספקית משלמת בשביל החמש מגה באיכות VBR כמו שהצעת סכום של כ250-300 דולר בחודש לא כולל שירות של תמיכה טכנית עבורך.

זה מה שהיא משלמת - ואתה מצפה לשלם לה 60 ש"ח בחודש ?

לא צריך להיות עם תואר ראשון במנהל עסקים להבין שזה לא יהיה הגיוני כי הם יפשטו את הרגל בשעה הראשונה שלהם לעסק !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...