עבור לתוכן

Cheif

מומחה
 • מספר הודעות

  7,293
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  8
 • זמן מחובר

  4699יום 5ש' 25דק' 21שנ'

Cheif last won the day on October 16

Cheif had the most liked content!

דירוג

87 טוב מאוד

אודות Cheif

מידע נוסף

 • מין
  זכר

מבקרים אחרונים

2,077 צפיות בפרופיל
 1. הסבר מפורט לגבי חולשת האבטחה למנגנון ההצפנה WPA2 שפורסמה היום: 1. מדובר בחולשת אבטחה חמורה הנוגעת במכשירי הקצה - כלומר ברוב המקרים בטלפוניים סלולריים - ואינה נוגעת לנתבים ולנקודות הגישה האלחוטיות. חומרתה נובעת מכך שהיא משפיעה על מאות מיליונים של מכשירי קצה מהם ניתן לשאוב מידע המועבר בתקשורת אלחוטית מסוג WIFI. 2. התיקון של החולשה צריך להתבצע על ידי עדכון תוכנה למכשיר הקצה. כיוון שמדובר כאן במכשירים סלולריים שעדכון over the air הוא מנגנון סטנדרטי, הוא ידחף על ידי היצרניות. בשלב זה (נכון למועד כתיבת הפוסט) אף חברה עדיין לא פרסמה עדכון שכזה, אך סביר שהגדולות - סמסונג, LG, גוגל ואחרות - יעשו זאת בקרוב. 3. על מנת לממש את החולשה על התוקף להיות בסמיכות למכשיר הקצה ובטווח הקליטה שלו מהנתב או מנקודת הגישה. המשמעות היא שהתקיפה, אם תהיה כזו, תתבצע מול יעדים ספציפיים שהתוקף חושק במידע המועבר באופן אלחוטי ממכשיר הקצה שלהם. חשוב לזכור שבשלב הזה (נכון למועד כתיבת הפוסט) אין כלי תוכנה "מן המדף" לשימוש בחולשה אך סביר שתוך ימים יפותחו כאלה. 4. עד להפצה של העדכונים הצפויים, דרכי ההתגוננות המומלצות הן שתיים - מעבר לשימוש ב-VPN או המנעות משימוש ב-WIFI ומעבר לשימוש בחיבור DATA סלולרי גם במקומות בהם יש נתב.
 2. לגבי השאלה הראשונה - האפשרות לראות את המהירות תלויה בנתב שיש לך - לא בכל נתב יש את האפשרות הזו. בכל מקרה, לפי התיאור שלך נראה שהכבל שמושחל בקיר ונותן 10MBPS בחיבור ישיר הוא באיכות או באורך גבולי ותוספת ה-SWITCH, שמהווה מגבר, מתגברת על הגבוליות הזו. התופעה שאתה מתאר נדירה אבל בהחלט אפשרית.
 3. האם אתה יכול לראות בצד של הנתב באיזה מהירות ה-SWITCH התחבר אליו? כשאתה עושה בדיקת מהירות מול האינטנרט, איזה מהירות אתה מקבל?
 4. לפי התיאור שלך - ככל הנראה הפילטר לא תקין - תחליף אותו.
 5. ה-PING אכן מורכב מרכיב "ישראלים" ורכיבים "בין לאומיים" אך יחד עם זאת החלק הישראלי תלוי בספק התשתית וה-ISP שלך. תבצע בדיקת TRACERT לשרת בחו"ל ותוכל לבדוק איזה מרכיב הוא הבזבזן העיקרי. אצלי למשל, PING לאתר שלי שיושב באמסטרדם הוא סביב 70 מילי. אני מחובר דרך הוט כאשר ה-ISP הוא הוטנט.
 6. מה שאתה כותב היא לא יותר מהנפצה חסרת בסיס. בכבל טלפון סטנדרטי אין זוגות שזורים והצבעים בו שונים לחלוטין ממה שאתה מתאר. כבל טלפון יכול לשמש ככבל רשת לטווחים מאוד קצרים ומאוד מומלץ להשתמש בזה כפתרון לטווח ארוך. חבל שאתה מטעה אחרים.
 7. קניית מגדיל טווח

  מה התקציב שלך?
 8. קניית מגדיל טווח

  מה שכתבת בפיסקה השניה מאוד נכון ולכן ה-ap צריך להיות ממוקם, עד כמה שאפשר, במחצית הדרך בין הנתב לסלון.
 9. פתרון 2 שאתה מציע לא יעבוד וחבל על הזמן. חוט טלפון, אפילו אם יש בו 4 גידים, לא יכול לשמש ככבל רשת. הוא אינו מסוכך והזוגות שלו אינם שזורים - לכן היכולת שלו לשמש ככבל רשת, אם בכלל, מאוד מאוד מוגבלת.
 10. אין שום קשר בין מספר הערוצים לכמות הקליינטים שהנתב יכול לתמוך בהם. זו פונקציה של עוצמת המעבד, כמות הזכרון והיכולת של הרכיב האלחוטי המותקנים בנתב.
 11. ה-C7 מצויין. אין לו מגבלה תוכניתית על מספר החיבורים כמו ב-DLINK. עם כמה חיבורים בפועל הוא יכול להתמודד - זה תלוי בעומס שכל אחד מפיל עליו.
 12. איזה ראוטר יש לך היום? כמה אתה מוכן להשקיע באחד חדש?
 13. חבר לנתב שלך AP אלחוטי נוסף - באותו SSID כמו בנתב - וכך תגדיל את מספר ההתקנים האלחוטיים שאתה יכול לחבר בצורה הכי פשוטה.
 14. זה דורש שני מתאמים - אחד בכל אחד מקצוות קו הטלפון. קח בחשבון שזה לא פתרון זול - הוא מכונה Gh.n. עוד פתרון הוא חיבור דרך רשת החשמל על ידי מתאמי רשת-חשמל (HOME PLUG) אבל הכי איכותי זה להעביר כבל רשת - דרך תעלות הטלפון - לקצה השני ולמקם שם את ה-AP בחיבור קווי.
 15. הכרטיס שיש לך הוא לא ממש מודרני ואינו תומך בתקן AC. גם האנטנות שלו - הממוקמות מאחורי המחשב - לא ממש עוזרות. אני הייתי מנסה משהו יותר חדיש בחיבור USB המאפשר למקם אותו בצורה יותר טובה כך שהאנטנות שלו לא יהיו תקועות מאחורי המחשב וצמוד לקיר.