למה לא צריך היום יותר מ4850 : - עמוד 4 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה לא צריך היום יותר מ4850 :

navk2

Recommended Posts

התרומה הצנועה שלי לדיון, נקודות שלדעתי לא כוסו:

ההנאה ממשחק נובעת ממשחקיות, לא מאיכות הגרפיקה. אני אביא דוגמא מתחום קרוב: במחקר שעשו עכשיו גילו שאנשים מעדיפים את הצליל של מוסיקה בפורמט לעומת שהיא lossless. ההסבר הוא שאנשים התרגלו לצליל בגלל שהם כל הזמן שומעים דחוסה בנגנים הניידים שלהם. מה אני מנסה לומר: שפרמטרים כמו איכות נטו תופסים מקום שני לעומת פרמטרים כמו ניידות (במוסיקה) או משחקיות (במשחקי מחשב).

שנית, ככלל אצבע, ההספק הנדרש וכמות החום המופקת מאיכות גרפיקה מסוימת יורדים עם כל דור. למחשב החדש (לפני שנה) של הבן שלי קניתי 9800 GX2. בגלל הכרטיס הזה קניתי מארז רציני, ספק רציני, מאוורר רציני, גוף קרור למעבד רציני, ועכשיו הוא מגיע ליותר מ-100 מעלות ותוקע כל פעם את המחשב.

אני מעריך שבסדרה החדשה של ATI אפשר יהיה לקבל ביצועים מקבילים למה שהכרטיס הזה נותן, בטכנולוגיה שמוציאה הרבה פחות חום, ובכרטיס שאינו הכי חזק (ויקר) בסדרה.

המסקנה האישית שלי מכל הסיפור הזה זה תמיד לא לקנות את הכרטיס הכי חזק, אלא את הכי חדש "שמספיק למשחקיות". "מספיק למשחקיות" זה משהו שיכול להריץ את רוב רוב המשחקים ברזולוציה של מסך מלא בקצב פריימים גבוה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 134
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אתה צודק לגמריי,

אבל נניח במקרה של HD4850

כיום הוא לדעתי לפחות הכרטיס בעל עלות\תועלת הגבוהה ביותר

הוא חזק יותר מאגדות כמו ה8800GTX\ULTRA ולהזכירך האגדות האלה התאימו למשחקים ברזולוציה גבוהה

אבל מה לעשות שאנשים רבים אינם יכולים להסתפק בבינוניות במקרים מסויימים.

אם יש פה בחור שרוצה המלצה לכרטיס מעולה לרזולוציה 1680X1050 אני בשמחה מציע את הHD4850

אני יודע למה הוא מסוגל וגם השתמשתי בו מעל לחצי שנה. אבל מה לעשות אני שידרגתי את המסך שלי

ושדרגתי גם את הדרישות שלי מכיוון שHD4850 הוא לא מפלצת ביצועים והגדרות בינויות זה נחמד אבל לא מרצה אותי כשאני חוזר מהבסיס לבית.

תאמין לי שזה שיש לי את הGTX285 זה לא אומר שאני חולה ביצועים ורק חורש בFULL גרפיקה כל היום,

ולחזק את הטענה שלך לגביי הנאה, כן, אני משחק במשחקי DOS לא מעט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

חי בסרט...

כל העמוד הקודם אנשים מסבירים שלא שווה לפתח משחק בלעדית למחשב ושרוב המשחקים הם פורטים, כידוע הקונסולות הן DX9,

איך בידיוק פורט אמור ליהיות DX11 ?

צאו מזה, אין טעם ל 5770, עדיף חזק מאשר עדכני, כי גם ככה אין בו שום דבר חדש שאתה באמת תשתמש בו, עד שיצאו משחקים לDX11

אתה תשכח למה קנית אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

כי משחקים יכולים לעבור אופטימזציות להתאים לטכנולוגיות עתידיות.

DMC4 יצא למחשב חצי שנה אחרי גירסאות הקונסולות ותמך בDX10 למרות שהקונסולות הן DX9.

זו רק דוגמה אחת ואני בטוח שיש עוד כאלה.

DIRT 2 למחשב אם אני לא טועה הוא גם פורט (או סוג של אחד כזה) והוא יהיה מבין הראשונים שיציגו תמיכה בDX11.

זה עדיין לא מצדיק רכישה של כרטיס מהדור החדש.

עם החלק הראשון של התגובה שלך אני לא מסכים אבל עם זה אני כן:

אין טעם ל 5770, עדיף חזק מאשר עדכני, כי גם ככה אין בו שום דבר חדש שאתה באמת תשתמש בו, עד שיצאו משחקים לDX11

אתה תשכח למה קנית אותו.

למרות שהוא לא ישכח למה הוא קנה אותו אלא הוא כבר לא יהיה רלוונטי מבחינת ביצועים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפחות היית מביא דוגמא נורמלית, ב DMC כמעט ואין אף שיפור מ9 ל10.

למשל HAWX מקבל תמיכה טובה של 10.1 ויצא במקביל (אאל"ט) לקונסולות.

בכל מקרה, אתה לא תקבל איזה שיפור מטורף, רק פיצ'רים קטנים שנוספים, לא באמת משהו ששווה להחליף את הכ.מ שלך לאחד חדש אם הוא מספק אותך בביצועים שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שקונים כרטיס חדש אני כן חושב שצריך להתחשב בטכנולוגיות חדשות כי זה אומר לטווח ארוך יותר תאימות למשחקים

גם שהכרטיס הופך לדרג נמוך

ככה שאפשר לסחוב איתו יותר למי שמוכן לרדת לגרפיקה נמוכה או לחלופין למכור אותו במחיר סביר יחסית

לאומת זאת למי שיש כבר כרטיס נורמלי אני לא רואה טעם לקפוץ כרגע לכרטיס שתומך בDX11

כי יקח זמן עד שהDX11 יתבסס בשוק היום אפילו עניין הDX9 לא במימוש של הרבה משחקים

הרבה תודות למיקרוסופט שלא שיחררה DX10 לWINXP

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפחות היית מביא דוגמא נורמלית, ב DMC כמעט ואין אף שיפור מ9 ל10.

למשל HAWX מקבל תמיכה טובה של 10.1 ויצא במקביל (אאל"ט) לקונסולות.

בכל מקרה, אתה לא תקבל איזה שיפור מטורף, רק פיצ'רים קטנים שנוספים, לא באמת משהו ששווה להחליף את הכ.מ שלך לאחד חדש אם הוא מספק אותך בביצועים שלו.

לא דובר על שיפור , דובר על תמיכת המשחק בDX10 למרות שהוא פורט מהקונסולות

איפה ראית שHAWX הוא פורט מהקונסולות? לפי מה שאני יודע הוא פותח גם למחשב , זה לא היה משחק לקונסולות שעשו לו פורט לPC...

יש הבדל בין "יצא במקביל גם למחשב ולקונסולות" לבין פורט ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש רק תגובה אחת בדיון לגבי הרעיון שמספיק 4770 או 4850.

בוא נעשה השוואה לעולם הלא וירטואלי - אפשר לומר שמספיק טוב פיאט פונטו ספייס1.3 L ידנית (שאגב ממש זולה) (הקבלה ל4770) - זה אומר שאף אחד לא יקנה יותר פג'ו (4850) או טויוטה (4890) או פולקסווגן (285) או מרצדס (5850) ?

הרי מי צריך כיסאות מעור (8AA) או מזגן במושב האחורי (16AF) או הגה כח (1920*1200) ?

אחינו.....העולם מתקדם ואתה שואף להישאר מאחור עם גרפיקה ברמה של ROLLCAGE 2....אם זה בגלל שאין בעיניך הבדל ברמה הגרפית של רזולוציה מקסימלית עם פילטרים מקסמיליים ולדובדבן שבקצפת פיזיקס.....אז סע בפיאט פונטו אפילו קורקינט.

אם זה בגלל שאין לך כסף......אז לא נורא מסתפקים בהכי טוב שאפשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצא במקביל המון פעמים זה פורט

מה אתה חושב שמפתחות יפתחו לך בנפרד שלוש גרסאות לפלטפורמות יחסית דומות כמו הPC\PS3 ו360 ?

אבל זה לא אומר שזה תמיד פורט...

ותתפלא , יש מפתחות שכן ויש היום מנועים שיכולים לעשות את זה לשלושת הפלטפורמות הגדולות (PS3,XBOX360 וPC) במקביל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השימוש במנועים הגרפים האלו הרבה פעמים גורם למשחק להיות בפועל כמו פורט

תראה יש משחקים שמפותחים בלעדית לפלטפורמה מסוימת ואז למפתחים יש את החופש לנצל את הפלטפורמה עד הסוף

גם בגרפיקה וגם בדברים אחרים

לאומת זאת שמפתחות מפתחות לכמה פלטפורמות הרבה פעמים זאת אותה גירסה רק אם שינוים יחסית קלים

תראה ברור לי שאם רזולוציה ופילטרים יותר גבוהים המחשב יציג תמונה עליונה מול הקונסולות

אבל המשחק עצמו לא יהיה פורץ דרך בגרפיקה כמו שלדוגמה HL2 היה בזמנו

אם אתה זוכר את HL2 היו צריכים לסרס חזק להכניס לXBOX1 וזה גם לקח הרבה זמן ולא הצליחו לעשות גרסת PS2

כל זה בגלל שהמשחק פותח מראש למחשב וניצל את החומרה מצוין והכניס פיזיקה שאז הייתה ברמה גבוה וגרפיקה מצוינת לזמנו

באופן תאורטי אפשר היום לפתח את המקביל של HL2 לתקופה שלנו כי מחשבי הגימרים היום הרבה יותר חזקים מהקונסולות

וסתם לזרוק דוגמאות משחק כמו פרוטוטיפ שאתה יכול להרוס כל בניין שאתה רוצה מתי שאתה רוצה

או משחק כמו COD אם שלבים הרבה יותר פתוחים וכלי לא רק בשלבים מיוחדים וכו

ועוד דוגמאות כאלו

הבעיה שמפתחות היום חושבות גם על ה360\PS3 ולא יתחילו להפציץ בדברים שיהיה קשה לקונסולות לעשות

גם ככה ה360\PS3 מוכרות בדרך כלל יותר משחקים

ככה שהיום לרוב הבדל החומרה זה רק ברזולוציה ופילטרים וזהו ולזה חבל לקנות דרג גבוה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...