למה לא צריך היום יותר מ4850 : - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה לא צריך היום יותר מ4850 :

navk2

Recommended Posts

אני לא יודע אם אתם שמים לב לזה אבל אנחנו כרגע בתקופה שהחומרה פשוט לא מנוצלת, ולמרות זאת

אנשים רצים לקנות כרטיסים במאות שקלים יותר מהקנייה המשתלמת.

הנה תגובה שלי מהדיון של הכרטיסים החדשים :

לא יודע מה איתכם, אני ראיתי 4770 מריץ את קרייסיס על מסך 22" בטיבעי והייתי בשוק, בעיקר מזה שזה כרטיס של 500 שקל,

אבל המשחק רץ טוב בהגדרות ממש גבוהות, הכול על הכי גבוה, בלי POM ואובג'קטס וצל "רק" על HIGH, ושאני אומר לכם שזה רץ חלק אני אומר

מינימום 26-30.

אז מי שבאמת מפונק ייקנה 4850 אבל יותר מזה ?! באמץ שניראה לי מיותר...

ובו נחזור למציאות וניזכר בזה שאפילו מי שמאוד מאוד אוהב את המשחק, לא משחק כל היום קרייסיס כנ"ל 4,

רוב הפורטים היום דורשים הרבה פחות מזה, אז מי שרוצה כרטיס נורמלי ולא בשביל להראות שלו יש יותר גדול, עד מסך 22" - 4770.

ניסיתי לחשוב על זה ולבדוק ואני חושב שהבנתי למה כולם מחפשים כרטיסים כל כך חזקים :

קחו לדוג' אחד שרק נכנס לעסק ומחפש כרטיס חדש שיריץ לו את כל המשחקים הכי חמים בשוק,

הצרכן החכם ניגש להשוות כרטיסים ומחירים ובעיקר להיסתכל על באנצ'ים - ליראות

איזה כרטיס ייתן לו את העלות תועלת הגבוה ביותר, מה שכולם מתעלמים ממנו זה ההגדרות שהבאנצ'ים רצים עליהם !

כבר קרה לי פעם שאחד שקנה כרטיס למסך 22" ראה באנ'צים עם רזו' של 1920 וכמעט קנה כרטיס חזק בהרבה שהוא לא היה צריך.

עכשיו הקטע של הרזו' זה באמת על קצה המזלג, לרוב הבאנצ'ים של האתרים הכבדים והנחשבים מתאפיינים בהגדרות של 4AA ו 16AF,

כמובן, ההגדרות הגבוהות ביותר, מה שאנשים לא יודעים זה עד כמה ההגדרות האלא אוכלות ביצועים ונותנות תמורה קטנה יחסית (לרוב) ביחס לעומס שלהן, ברזו' טבעית פשוט אין טעם ב4AA שלא נדבר על משחקים שלא צריך AA בכלל - אני יודע שזאת דעה אבל הקטע שהרבה אנשים נסחפים אחרי הדעה הגורפת - הנגדית שמתחת ל 4AA זה לא על הכי גבוה.

לגביAF - אני אופתע אם חצי מהגיימרים יודעים בכלל מה זה... אבל לא משנה זאת גם ככה הגדרה פחות כבדה - בכל מקרה גם פה - 16X זה מיותר.

תחשבו שבבאנצ'ים הם מנסים להחמיר כמה שיותר כדי לקבל הבדל כמה שיותר גדול בין כרטיס לכרטיס, זה לא באמת הגדרות שאנשים עם תקציב סביר משחקיום בהם.

עכשיו לקטע שהכי מעצבן אותי שהוא גם הבעיה הכי נפוצה והטעות הכי גדולה בקניית כרטיס מסך - קרייסיס.

המשחק אולי בין המצופים שהיו ועם הייפ שלא נשאר סבא שלא שמע עליו, המשחק שגם אחרי שנתיים קובע לנו את הסף לגרפיקה במשחקי הוידאו, וכרגע לא ניראה אף משחק באופק שהולך לשנות את זה.

אז אחרי שאמרתי את זה אני מקווה שתרשו לי להגיד שקרייסיס זה לא המשחק היחדי בשוק ! זה כולה שוטר של 10 שעות, אולי 15-18 ביחד עם ההרחבה. ביננו - אם לא היה לו כזה מנוע גרפי פסיכי הוא לא היה מגיע לחצי ממה שהוא, ועדיין אנשים אחוז גבוה מאוד מהבאנצ'ים הם שלו !

אף אחד פה לא יישחק בו כל היום !

תרדו מהמשחק הזה, לא שווה להשקיע עוד 200 שקל בשביל עוד 4 FPS במשחק אחד.

אז למי שלא הבין, אין טעם היום בכרטיסים מטורפים במעל 800 שקל, שזה כולל את החדשים של ATI, עד 22" - 4850 יספיק.

התעייפתי באמצע הכתיבה, תכננתי גם לחפש באנצ'ים רגילים אבל יש לי ללמוד, אם מישהו חושב כמוני ורוצה להוסיף אני אפילו אוסיף את זה להודעה הזאת...

ציטוטים נבחרים שיסבירו יותר את הטענה שלי כי לי כבר אין כוח :

בנוגע לקרייסיס 2, לפי איך שזה נראה המנוע הגראפי שלו יהיה הרבה הרבה פחות כבד.

אז אל תגידו - לחשוב על העתיד, כי עד שלא יצא דור קונסולות חדש אין מה לדבר על העתיד.

swift and quick

קרייסיס= כלי לבנצ'מרק

מי שקונה כרטיס מסך כדי שיריץ את קרייסיס בmax בלי להיסתכל על שאר שוק המשחקים הוא לא , הוא סתם פרפקציוניסט שמשחק לו מדי פעם.

אין כרגע "כבישים" (משחקים) שבאמת מצריכים יקרים וכניראה לא יהיו הרבה עד הדור הבא של הקונסולות

אבל ברמה הכללית אני כן חושב שהוא צודק תראו הראה כמה משחקים נחשבים היום הם פורטים מהXBOX360

אלו לא משחקים שבאמת מנצלים HD4850 ומעלה אלה דוחפים לכם אפשרויות בהגדרות שאפשר לעשות

לתת אולי הרגשה של עליונות לחומרה היותר חזקה אבל זה יותר משמעותי למסכים גדולים ולא לקטנים

וככה 95% מהמשחקים שיש היום מה לעשות שפורטים מה360 לא כאלו כבדים ואין כימאת משחקים נחשבים שמפותחים במיוחד למחשבים חזקים היום

אז היה קריסס לפני שנתיים אבל הקריסס הבא כבר הולך להיות מפותח לקונסולות

וכל מנוע גרפי נחשב סטים \אנריל 3 \המנוע של אובוויליון \המנוע של COD \ועוד מותאמים היום גם ל360 ובגלל זה הקפיצות בגרפיקה גם ככה נעצרו נישארנו אם כל מיני הגדרות AA וכו לשחק איתם אבל לא משהו ב"בפנוכו של המשחק " שמצדיק כרטיס חזק יותר

לא צפויים לצאת משחקים יותר כבדים מ קרייסיס בשנה וחצי הקרובות לפי דעתי, יותר בכיוון של שנתיים +

אני מדגיש : כל הדברים שנאמרו תקפים למסכים עד 22" (כולל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 134
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

מעולם לא קראתי ערמת בולשיט גדולה יותר מזה... מצטער אחי אבל אין משהו אחר להגיד לך על זה

אני משתמש ב4850 והוא מספיק לי למשחקים סבירים באיכות טובה

אבל! מי שרוצה איכות צריך לשלם עליה... הריץ קרייסיס על 4770? :lol: יש מערכות על שעד היום יכולות להיתקע עם המשחק הזה ברמה הגבוהה של הגרפיקה.

הכל עניין של רצון של השחקן לחוות את המשחק בצורה טובה ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים מאוד עם המשפט האחרון שלך, כי מי שבאמת מפונק אף כרטיס לא יספיק לו ולעומת זאת אדם רציונלי וסביר לא ייסתכל כל שנייה

על מד הFPS ולא ייתבאס אם אין 4AA.

את האמצע לא כל כך הבנתי.

ולגבי ההתחלה אתה חייב להסביר - משחקים ? איזה משחקים בידיוק ? ואני אשתגע אם תגיד קרייסיס !

ועל איזה הגדרות באיזו רזו' ?

כתבתי את ההודעה הזאת בישביל אנשים בידיוק כמוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיסנו, יש לך פה יותר מדי טעויות.

4850 זה כרטיס נחמד עם עלות\תועלת טובה ולא אמרתי אחרת, אבל אם מישהו רוצה להריץ משחקים על הגדרות באמת טובות הוא זקוק להרבה יותר מהכרטיס הזה.

אל תשכח שגם בלי AA ו-AF (שאגב, התועלת שלהם דווקא כן נראת לעין ורבה, אני לא יודע באיזה משחקים ניסית...) 4850 לא יריץ את קרייסיס על יותר מ-40 FPS בערך, ויש כאלה שלא מסוגלים לשחק בפחות מ-50-60FPS, ואני נמנה בינהם אגב.

רק בגלל שאתה מתעצבן שהדוגמה היא תמיד קרייסיס, יש עוד משחקים שהם דוגמה טובה, אמנם פחות מקרייסיס.

זה מביא אותי לנושא הבא- קרייסיס עצמו.

הלכלוך על קרייסיס לא היה נכון בשיט- קרייסיס אמנם בהחלט מיוחס בדרך כלל כבנצ'מארק יותר מאשר משחק,

אבל כמשחק הוא עומד בכל הקריטריונים של משחק טוב. יש לו עלילה מעולה, משחקיות טובה, קושי (בכמה דרגות), אתגר, וכמובן הגראפיקה.

רוב החשיפה היא כמובן בגלל הגראפיקה הנהדרת שלו בשל האופציה לבנצ'מארק, לכן הרוב עצמו לא מכיר את המשחק עצמו אלא יותר את הגראפיקה שלו.

ובעניין הפינוק- אני לא חושב שזה פינוק לשחק עם גראפיקה שהקצוות שלה מפוקסלים ועם משהו כמו 30-20 FPS. ניסית פעם? זה לא ממש נעים. :P

בכל מקרה אם אתה לא זה לא יזיז לך משהו, ו-שאפו, אתה תוציא הרבה פחות כסף על חומרה וציוד מכל שקיים.

(אפרופו FPS נמוך וקרייסיס, אני חייב לציין שזה בהחלט מעיק לשחק על 10-20 FPS ובהגדרות נמוכות, שאפילו 30 FPS נראה לך מעולה אחר כך. :s07:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יריץ את קרייסיס על יותר מ-40 FPS בערך, ויש כאלה שלא מסוגלים לשחק בפחות מ-50-60FPS, ואני נמנה בינהם אגב.

אם אתה רוצה ושואף להריץ את קרייסיס במעל 40, שיבושם לך, אני וויתרתי, לך זרוק כסף על המחשב שלך כמה שאתה רוצה.

לגבי ה AA וב ה AF, לא אמרתי שאין בהם תועלת, אני דיברתי על 4AA ו16AF.

ד"א - קרייסיס משחק קל גם ברמה הקשה ביותר, העלילה שלו בינונית, והוא קצר, למרות שהיום כבר כל המשחקים ככה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, אני לא חושב שכל ההטפה הזו תעזור במשהו- תמיד יהיו אנשים שירצו יותר ממה שסביר.

ד"א אתה מודע לזה שהקצוות עדיין נראים מפוקסלים עם 4AA?

ובנוגע לקרייסיס אני מניח שזה עניין של טעם. אני נהנתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרייסיס הוא לא פרמטר

המשחק כייפי מאוד אבל נגמר ממש מהר

סיימתי אותו תוך 3 ימים

ואני לא הייתי משלם 1000 שקל בשביל להנות שלוש ימים

4850 הוא כרטיס טוב מאוד ואין ויכוח עם זה

הוא כרטיס חזק מאוד שמסוגל להריץ את רוב המשחקים באגדרות מאוד גבואות ברזולוציה של 1680X1050

אבל (האבל היה צריך להגיע מתי שהוא...)

את קרייסיס אולי יהיה לא קשה אז מה ? יהיה קשה להוריד טיפה את האגדרות ? יכאב ל מחשב שלך המעבד עם הכרטיס יתאמץ ?

בשביל משחק אחד לא קונים כרטיס חדש

וכול משיש לו 4850 יכול לסחוב איתו את כול השנה וחצי הקרובים

לא צפוי לצאת משחק כבד מספיק בשביל ש 4850 לא יספיק

אני אישית לא רואה אבדל בין 40FPS ל 60FPS (אבל כול אחד והעניים שלו . כבר היה דיון כזה ואין לי כוח להעלות אותו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצל חלק מהאנשים זה שיגעון של רגע

אני לדוגמא שידרגתילפני 8 חודשיים בערך, בן רגע 6GBRAM למחשב שלי החלפתי את כל המאווררים למחשב ל SFLEX במערך 5.1 ורכשתי את ה GTX285

כמובן שיכלתי לתפקד בלעדי זה המסך שלי כולה 19אינץ :) ואני עובד לרוב 12 שעות ביום ואת רוב זמני כיום על המחשב זה HWZONE ושאר ירקות שלא כוללים בהם משחקים.

מי שמשקיע במחשב לא תמיד יש אינקדציה של תועלת למה שהוא משלם אני אישית במקום להשתמש במחשב שהשווי שלו מבחינת חומרה חדשה שווה יותר מ7000 אלף שקל יכלתי להסתדר עם מחשב ב 2000 שקל ופחות

בשורה התחתונה אין פה צודק או לא אין שום ספק שאפשר להסתדר ב 4850 אבל תמיד יש את אלה שתהי להם את השריטה שתגרום להם לרצות את "הטופ" ונכון זה מעשה טיפשי שאתה לא שוחה בכסף אבל זה נפוץ אצל חלק מהאנשים שבא לידי ביטוי בקניה שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה לכם אדם נורמלי

סליחה? מי אתה בעצם שתקבע לי מה נורמלי? אני לא רואה שומדבר פסול בלהוציא יותר כסף בשביל ההגדרות הכי טובות, אפילו אם זה למשחק אחד בלבד. (ולא, ציינתי שמדובר על עוד משחקים).

אין לך זכות לקרוא לי לא נורמלי כל עוד אני מוכן להוציא 2000 ש"ח על כרטיס. מתי שהכסף הזה יצא מהכיס שלך אז אולי תיהיה לך זכות דיבור.

חבל שאתה גורר את הדיון הזה לרמה אישית.

Los, אתה לא יכול לקרוא לזה שריטה. באותה מידה אנשים אחרים יכולים לכנות אותך שרוט על עצם העובדה שאתה משקיע בכלל כסף בשביל לשחק משחקים במקום לצאת לעולם האמיתי.

לי למשל עושה טוב על הלב ולאורך זמן רב לשחק על משחקים בהגדרות הכי גבוהות (ובמקביל לזה לעבוד עם מחשב במהירות המירבית, לשמוע מוסיקה באיכות הכי גבוהה והעניין ברור), ואם זה מה שעושה לי ולעוד רבים כמוני טוב, אף אחד לא יכול לקרוא לזה שריטה או דבר לא נורמלי, ו-ודאי שזה לגיטימי להשקיע בזה כמה כסף שרק נדרש. הרי למה אחרת כסף נועד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

?

רמה אישית ?

מצטער אם פגעתי אבל זה לא הרעיון פה, לא אכפת לי מה אתה קונה, רק אל תמליץ לאחרים על כרטיסים פסיכים שהם בכלל מבקשים כרטיס ל 22" בשביל גיימינג, גם אם התקציב הוא 1000 שקל. אולי אתה כן תמליץ להם כי זה מה שאתה חושב לנכון אבל לפחות תכתוב שגם 4850 יספיק, זה מה שאני עשיתי עד עכשיו אבל הבנתי שאם רק אני עושה את זה אנשים עדיין ימליצו על 275GTX בשביל בן אדם שמבקש כרטיס ל COD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה? מי אתה בעצם שתקבע לי מה נורמלי? אני לא רואה שומדבר פסול בלהוציא יותר כסף בשביל ההגדרות הכי טובות, אפילו אם זה למשחק אחד בלבד. (ולא, ציינתי שמדובר על עוד משחקים).

אין לך זכות לקרוא לי לא נורמלי כל עוד אני מוכן להוציא 2000 ש"ח על כרטיס. מתי שהכסף הזה יצא מהכיס שלך אז אולי תיהיה לך זכות דיבור.

Los, אתה לא יכול לקרוא לזה שריטה. באותה מידה אנשים אחרים יכולים לכנות אותך שרוט על עצם העובדה שאתה משקיע בכלל כסף בשביל לשחק משחקים במקום לצאת לעולם האמיתי.

לי למשל עושה טוב על הלב ולאורך זמן רב לשחק על משחקים בהגדרות הכי גבוהות (ובמקביל לזה לעבוד עם מחשב במהירות המירבית, לשמוע מוסיקה באיכות הכי גבוהה והעניין ברור), ואם זה מה שעושה לי ולעוד רבים כמוני טוב, אף אחד לא יכול לקרוא לזה שריטה או דבר לא נורמלי, ו-ודאי שזה לגיטימי להשקיע בזה כמה כסף שרק נדרש. הרי למה אחרת כסף נועד?

הכסף הוא שלך

ואתה עובד בשבילו

אתה עובד בשביל להנות מהכסף שאתה מרוויח

אז תעשה את משעושה אותך מאושר ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לי שלא להסכים איתך הנחת על השולחן את הרגשתי שהשקעתי במחשב כל כך רציתי את הכי שקט הכי ביצועים והכי טוב ואוכל לומר לך שלא התפשרתי.

ושוב בהרבה מקרים בחיים אנחנו לפעמים הולכים על "הכי טוב" לא כי זה תמיד הכי טוב בשבילנו אלה לרצות את עצמו ולא להתפשר ושזה יתן תחושת סיפוק והנאה.

ואוכל להגיד לך משהו על עצמי במחשב הקודם שלי שלא יכלתי להריץ משחקים על הכי גבוה לא הצלחתי להתפשר ופשוט יצאתי מהמשחק ולא שיחקתי בו.

אין מה לעשות בן אדם אחר שלא בתחושה/בגישה הזאת יסתכל על זה מהצד ולגמרי לא יסכים עם זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...