עבור לתוכן
 • צור חשבון

djelectric

צוות האתר
 • מספר הודעות

  21,667
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  55
 • זמן מחובר

  7671יום 35דק' 45שנ'

כל דבר שפורסם על-ידי djelectric

 1. אני מבקש לגלות בגרות בנושא הבעת דעות בפורום. אתם לא נלחמים פה בחירוף נפש על חייכם, אלא בסך הכל נותנים עצות למבקש אקראי שהחליט להרשם לאתר. אם מידע מוגש לאותו משתמש, אני מאמין שיבצע את השיקול הנכון על פי חוות דעתכם והראיות שהצמדתם להודעות. אני לא רוצה להגרר בכח לגן ילדים שנוצר פה בין משתמשים, כי זה אבסורדי ובאופן ישיר מוציא אותי מהכנת תוכן לאתר אל טיפול משמעתי בפורום. מעבר לזה, כל המריבות האלה מרחיקות משתמשים חדשים שבסך הכל באים לבקש עצה. אבקש בזאת לחדול מקרב התרנגולות, ולהסתפק בתשובות מועטות ומפורטות ככל הניתן.
 2. עברית היא Difficult language. אי אפשר להגיד באופן כללי שפאנל אחד מאמץ את העיניים יותר מאחר. עייפות אחרי שימוש היא דבר שתלוי בין משתמש אחד לאחר, בין פאנל אחד לאחר, אפילו מאותו הסוג. יכול להיות מסך TN אחד שמעבירים מולו יום בלי בעיות, ואחד אחר שעושה טרור לעיניים. סתם לצורך דוגמה, אני עובד עם פאנלים מסוג IPS מהזולים ביותר שיש בעבודה, ופייר? העיניים שלי מתעייפות מאוד מולם בצורה נוראית, ואני שוקל להחליף.
 3. כ-Brute Force לקירור אין ספק שהוא יעשה עבודה נהדרת, ובמחיר כזה... קשה להגיד לא. סיבות לא ללכת עליו הן מאוד ספציפיות ותלויות במשתמש. "לא רוצה משאבה", "לא רוצה רעש", "לא אוהב אסטטית" ידה ידה ידה. הדיונים בעד ונגד של קירור מים מול אוויר עדיין קיימים פה, מינוס זה שנוגע במחיר.
 4. הייתי קצת קשוח בתשובה שלי. העניין הוא שיש 3 רכיבים בכונן SSD שמייצרים חום 1 - שבבי NAND 2 - בקר NAND 3 - אופציונאלי, לא בכל כונן, RAM של הבקר NAND, חתיכת DDR3\4 קטן. שבבי ה-NAND מייצרים כמות יחסית קטנה של חום, הבקר הוא למעשה מעבד ופולט הכי הרבה חום. זיכרון ה-RAM שלו פולט כמות אפסית של חום. שבבי NAND יכולים לנוע בטווח שבין טמפרטורת חדר ממוצעת עד איזור 85 מעלות צלזיוס ללא בעיות כלל. בקר NAND מכיל מנגנונים שבהם הוא מנמיך תדרים, בדומה לכל מעבד אחר, ככל שהוא מתחמם, וזה יכול להתחיל עוד מקו 75 מעלות צלזיוס. ישנם מקרים קיצוניים שבהם בקרים יכולים להגיע להרבה מעבר לרך ולהאט מהירויות כתוצאה מכך, לדוגמה כונני PCIe4.0 ראשונים שמשתמשים בבקרים מסדרות קיימות עם תדרים גבוהים משמעותית. הם פולטים כמויות אדירות של חום ובדרך כלל גם מגיעים עם גופי קירור ענקיים.
 5. ואני חשבתי שהם צריכים להכלא בכלובים עם מעט מים ומזון ולעבוד בסביבה נוראית 14 שעות ביום, עכשיו הכל הגיוני.
 6. מחוץ למיקרוקוסמוס של חנויות אליהן יבוא מישהו במכוון שרוצה לרכוש AMD, בעיקר, המצב עדיין כחול למדי ב-KSP ואייבורי למיטב ידיעתי. הכמויות שם גדולות מאוד, ולכן לפחות בשוק המקומי בגדול אינטל עדיין בשלבי שליטה, שאמנם דועכים, אבל הרוב עדיין כחול. הלקוח הממוצע שמגיע לקנות מחשב לרוב לא ידע מי זאת AMD, ולא ירצה במעבד AMD כשאינטל זה הדבר שהוא הכיר כל החיים, בעיקר דרך חברים וקרובי משפחה שעובדים שם. החבר'ה שבחנויות הגיימינג השונות בארץ יודעים טוב מאוד מי זאת AMD, וחלקם גם מעודדים קניה של המעבדים הללו בהינתן לקוח ניטרלי. לכן ציינתי שרוב הפרסום שמתבצע ל-AMD הוא בעיקר לא דרך מחלקת הפרסום שלהם, אלא גדילה טבעית דרך מדיה ומפה לאוזן. דרך טובה ויציבה למדי, אין ספק. אני לא יודע מה יהיה המצב עוד שנה, והאם יהיה רוב אדום, אבל זה תהליך שלוקח המון זמן בנוף הזה. זאת טריטוריה לא ידועה, שטח שלא גילו. מעולם לא היינו במצב השוק שבו אנחנו נמצאים בו עכשיו, וכל מי שטוען אחרת לדעתי טועה. זה לא מעבדי את'לון שזכו ל-15 דקות של תהילה כמו ב-2004. משהו אחר קורה פה. יותר מדי צירופי מקרים גרמו לתופעת טבע לא מוכרת בנוף הזה.
 7. בקריאה של הכותרת חשבתי שיש פה קייס רציני לפקפוק באיכות של המוצרים המדוברים. נרגעתי ברגע שהבנתי שיש חוסר הבנה בסיסי בנוגע לאופן פעולת כונני SSD ופשר טמפרטורות הפעולה שלהם. No offense. חזל"ש.
 8. שישי השחור צפוי להביא כמות אדירה של מבצעים ברחבי הרשת. אנחנו כמובן סורקים את הטובים ביותר ומגישים במרוכז.
 9. ביקורת זה אוסיליסקופ, תנודות ורעשים, Inrush, ואיכות המאוורר. זה מבחינתי סקירה מאוד כללית. במצב הכי גרוע, לא רחוק משם יש לך Antec Neo Eco 650W שהוא ספק נהדר בפחות מ-300 שקלים, כן...
 10. אולי זה טיפה אקססיבי, אבל אישית יש לי בעיה גדולה להמליץ על ספק כח שלא עבר ניתוח טכני מקיף ורציני, וקיבל וי ירוק לאחר מכן. אני בטוח שזה ספק כח טוב, שכן קשה בתקופה האחרונה לייצר ספקי כח בעייתיים, כמו אלו שהיו קיימים לפני עשור+ והיו נוטים לעשות בלאגן במחשבים של משתמשים. חברות שמייצרות את התוכן של הספקים האלה (לא גיגהבייט) הגיעו לרמות גימור ואיכות גבוהות משמעותית בשנים האחרונות. אני נייטרלי לגבי המלצה עליו, שכן ביקורת כזאת לא קיימת. המחיר מעולה, אבל להחלטתך בנושא.
 11. דיווחים: אינטל דוחה את שקת המעבדים בתהליך 10 ננומטר לשוק השולחני ומשאירה אותנו עם מעבדי 14 ננומטר מבוססי ליבות מעידן ה-Skylake לעתיד הקרובלכתבה
 12. אם יש אפשרות, אז למה לא לדעתי. זה אמנם כרטיס עם צריכת חשמל מוגברת, ויכול להיות שהייתי זורק עוד 50-70 שקל לנפח את ספק הכח לרמת 650W איכותי. אבל סה"כ זו בחירה נכונה אם רוצים ביצועים רציניים באמת.
 13. מחיר של מעבד מתאים למשימה - החל מחצי מהתקציב המדובר. לא דיברנו על לוח אם, זיכרון, אחסון, ספק כח או כרטיס מסך. רשיונות רשמיים של מערכת הפעלה - כמעט 400 שקלים היום. יש דרכים אחרות להשיג רשיון בכ-15-20 שקלים גם, אבל זה משהו שחוקיות הדיון בו בעייתית. בדרך כלל אני אוהב אתגרים בסגנון מקגייבר, אבל חוששני שהתקציב מעט דל מדי, גם אם המילה תחביב מודגשת. אני חושב שכרגע משהו כזה נחשב למינימום - https://www.tms.co.il/76946 ובהתחשב במבצעים הזמניים, המינימום הזה כנראה יתנפח לאיזור 1500 שקלים אחרי החג. אני יוצא מנקודת הנחה שאתה עובד עם i3 540 או עם Core i3 2100, מעבדים דו-ליבתיים שיצאו לפני כ-8 ו-9 שנים לשוק וכללו ליבה גרפית מובנית מאוד פשוטה. לעומתם ה-Ryzen 5 2400G הוא שדרוג רציני בכל המישורים. אם אפשר לטפס עווד קצת, אז אפשר מכונה משודרגת משמעותית כמו זאת - https://www.tms.co.il/76949 עם מעבד שש ליבתי, 16GB של זיכרון מערכת, ליבה גרפית של NVIDIA עם תמיכה בהאצות CUDA.
 14. לא אתפלא גם אם מעבדי Core i5 יעברו למתכונת של HT בדור הקרוב שלהם במיינסטרים כן... זה מתבקש בשלב הזה. המערך כנראה יהיה Core i3: 4C8T Core i5: 6C12T Core i7: 8C16T יתכן וישמר Core i9 להרכב 10C20T, אם אינטל אמיצה מספיק בנושא
 15. דברים לא תמיד עובדים ככה. כחלק מחומרה של מסך הבורד הראשי שלו עובד בצורה מאוד ספציפית עם הפאנל תצוגה. הדבר היחיד שמשתמש יכול לעשות ברמה השטחית היא להשתמש ברזולוציות עם תדרי תצוגה מותאים אישים בפאנל של NVIDIA או AMD ולבדוק אם המסך תומך. יש לא מעט מסכים שמסוגלים לעלות מעל ל-60Hz לתדרים גבוהים יותר באיזור 70-80Hz ולהיות יציבים. זה עניין של בדיקה.
 16. הפיכת מסך ל... gaming SCREEN ? איך אתה היית מגדיר מסך שכזה? בזמני התגובה שלו? במהירות הפיקסלים? בתדר הרענון?
 17. ממה שידוע לי כרגע, ואשאיר שמות אנונימיים, חנויות שמתמחות בגיימינג בארץ מראות מאז הקיץ יחס מכירות היסטורי לחלוטין של AMD מול אינטל. נכון שחנויות הגיימינג הן גמדיות לעומת שתי הרשתות הגדולות, אבל זה מראה לפחות מה צרכנים שמעורבים בנושא מעדיפים. היחס הממוצע הוא בערך 1:3, כשלוש מערכות AMD על אינטל אחת.
 18. אשמח אם אדוני יפרט על ההבדלים הטכניים, עיגולי הפינות וההחלטות התמוהות שנעשו במעבר לסדרות החדשות
 19. האם אדם שגר בדירה בשטח 100 מטר רבוע ומשתמש ב-50 מטר רבוע ממנה צריך לחפש דירת 150 מטר רבוע? במידה והיה לך 8GB בלבד, לא היית משתמש גם בו במלואו, בשל העובדה שמערכת מנצלת זיכרון פנוי לקאש של יותר אלמנטים, היא מרשה לעצמה להתחנזר יותר.
 20. חושב שהייתי הולך על משהו כזה: מפרט זה הורכב ב - www.tms.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל מעבדים: AMD Ryzen 5 2600 Processor Box (Gen 2) כמות: 1 - מחיר: ₪ 550 לוחות אם: Gigabyte B450M DS3H כמות: 1 - מחיר: ₪ 322 זכרונות RAM: Corsair DDR 4 16G (8Gx2) 3000 CL15 Vengeance LPX Red CMK16GX4M2B3000C15R כמות: 1 - מחיר: ₪ 392 מארזים: Antec GX202 Blue-LED Gaming Enclosure כמות: 1 - מחיר: ₪ 171 ספקי כוח: ANTEC PSU 550W GB Neo Eco Modular 80+ OEM New PC כמות: 1 - מחיר: ₪ 207 כונני SSD: LiteON SSD 512GB S920 2.5" SATA3 Bulk כמות: 1 - מחיר: ₪ 247 כרטיסי מסך: Sapphire RX 570 PULSE 8G GDDR5 HDMI DP PCI-E כמות: 1 - מחיר: ₪ 735 מסכים: ViewSonic 23.8" IPS Panel VGA HDMI כמות: 1 - מחיר: ₪ 489 סה"כ: ₪ 3112 מחיר באילת: ₪ 2660 מתחייבים למחיר משתלם ביותר עבור מפרט זהה. המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית. https://www.tms.co.il/76279 זה מפרט שלא מתפשר על פחות מ-6 ליבות, לא על נפח RAM קיים ועתידי אפשרי, לא על מסך IPS, לא על SSD של 512GB, ולא על האפשרות לגיימינג ב-1080P, גם בכותרים רציניים יותר. שום דבר כאן לא "נורא ואיום", ואמור להתמודד ללא בעיות כלל עם הדרישות שלך.
 21. RX 5700 XT מוסיף עוד 5-7% ביצועים על פני 2060 SUPER, אבל בתמורה מגדיל צריכת חשמל במשחק בכ-50W (זאת הממוצעת במשחק של 2060S היא כ-200W לעומת כ-250W). שתי הבחירות טובות, בכל מקרה. אף העדפה מבניהם לא תהרוג אותך. אנוידיה קצת יותר בשלה מבחינת דרייברים כרגע מול התחרות, יתכן וזה יתרון שאתה מחפש.
 22. יש היום דגמי RX 5700 XT בארץ בכ-1900 שקלים. אין כל כך מה לחסוך מעבר ל-2060S במקרה הזה. תוספת הביצועים יחסית קטנה, ומקבלים צריכת חשמל מוגדלת, אבל מכאן ל-RTX 2070S מוסיפים עוד 600 שקלים
 23. בנוסף למעבדי Core-X החדשים בסדרת 10000, מכריזה אינטל גם על השקה של קו מעבדי שרתים ותחנות עבודה מסדרת Xeon W-2200 עם מחירים נמוכים במיוחדלכתבה
 24. כמובטח, אינטל משיקה היום רשמית את מעבדי Core-X של סדרת 10000 הידועה 10th Gen Core-X. סדרה זאת מביאה בעיקר הנחה גדולה למעוניינים באקסטריםלכתבה
×
 • צור חדש...
Back to top button
Close
Close