סקר בחירות 2009 - עמוד 20 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר בחירות 2009

Nyromith

לאיזו מפלגה תצביע או היית מצביע בבחירות הקרובות?  

1910 הצבעות

1. 1. לאיזו מפלגה תצביע או היית מצביע בבחירות הקרובות?

• קדימה - עם ציפי לבני לראשות הממשלה - כן
    • העבודה בראשות אהוד ברק - אמת
    • הליכוד - אח"י בהנהגת בנימין נתניהו - מחל
    • התאחדות הספרדים העולמית שומרי תורה - שס
    • ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן - ל
    • גיל - גמלאי ישראל לכנסת - זך
      0
    • התנועה החדשה מרצ - מרצ
    • הבית היהודי מפד"ל החדשה - ב
    • יהדות התורה והשבת - אגודת ישראל דגל התורה - ג
    • חד"ש החזית הדמוקרטית לשלום ושוויון - ו
    • רע"ם-תע"ל - עם
    • בל"ד - ד
    • האיחוד הלאומי, תקומה, התקווה, א"י שלנו, מולדת - ט
    • התנועה הירוקה מימד בראשות הרב מלכיאור וערן בן?ימיני - ה
    • צומת - התנועה לציונות מתחדשת - ץ
      0
    • ישראל המתחדשת בראשות מיכאל נודלמן - נ
      0
    • דע"ם - מפלגת פועלים בראשות אסמא אגבארייה זחאלקה - ק
      0
    • לזוז - נץ
      0
    • ישראל חזקה בראשות ד"ר אפרים סנה - חי
    • כח להשפיע - פ
      0
    • הישראלים - ים
      0
    • לידר - קץ
      0
    • אחריות - לב אחד ורוח חדשה - נפ
      0
    • צבר - מפלגת הצעירים של ישראל - צי
    • עלה ירוק - קנ
    • מפלגת אור בראשות ירון ידען - אר
    • לוחמי חברה מאוחדים בראשות יגאל אנקורי - נר
      0
    • כח הכסף - קפ
    • הירוקים למען ישראל ירוקה - רק
    • לב בראשות אלכסנדר טנצר ועובדיה פתחוב - ינ
      0
    • ניצולי השואה עם בוגרי עלה ירוק - יק
    • מפלגת זכויות הגבר במשפחה - רע”ש - פק
      0
    • ברית עולם למען ילדינו - פי
      0

Recommended Posts

• תגובות 379
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא יודע מה אנשים מוצאים בליברמן. ראיתי את התשדירים, הבנתי את העניין.

אבל מי הוא בכלל? לבנאדם לא רק שאין עבר ביטחוני או כל עבר ממשלתי מוכר , אין לו עבר בכללי לאיש הזה. גם אם הייתי מתנחל לא הייתי מצביע לו. גם לבני ברק וביבי לא מושלמים בלשון המעטה. לכולם יש חסרון. ציפי חסרת ניסיון, וקמפיין הפמיניסטי טעות גורלית. ביבי ברור, לא מאמין לו בכלל, מושחת יותר מכולם. ברק הוא מר ביטחון, אבל הוא לא נראה כמו מישהו שמסוגל לסבול את ראשות הממשלה. אבל בכל מקרה הוא חייב להיות שר ביטחון.

דוגרי אין במי להצביע. ביבי אולי בכלכלה, ציפי לא יודע איפה, ברק בביטחון . אבל מישהו שייצג את כל הענפים? אין כזה דבר .

אין יותר מנהיגים אמיתיים של שלום או של אחווה או של כל ערך חיובי אחר. רבין ושרון היו האחרונים.

אני כנראה לא אצביע, אבל לכל אלה שהם בעד ליברמן- לא רק שאני מתבייש שמדינה כמונו היא גזענית, גם אין לאדם הזה שום בסיס,ואינכם יודעים עליו כלום. זה כמו שגאידמק בא לפה, כולם דיברו, ועכשיו הוא ברח מפה.

דוגרי אין למי להצביע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאז שהוקמה מדינתנו שרדנו ונמענו מפיגועים וחוסר ביטחון על ידי קיצוניות בכל מה שקשור לבטחון לאומי,

מאז שרבין עלה מדינתנו רק הלכה והתחרבנה, איבדנו הרתעה כמעט לגמרי מאות אנשים מתו לשווא (פיגועים, טילים וכו)

הכלכלה קרסה, כל השחיתות גאתה ולא נשאר ח"כ אחד ישר ולו בטיפה.

הקרבנו חיי חיילים,אזרחים, הקרבנו את הכלכלה שלנו (עלויות של המלחמות, חוסר עניין של אנשים לעשות עסקים עם , ממשלה מחורבנת), את הכבוד שלנו

בקיצו את כל מה שעבדנו עליו עד שרבין עלה לשלטון הוא ואשליות השלום שלו וכך גם אני והעם נכנסו לאשליות של שלום אז כל מניגינו מרבין ועד היום היו מוכנים להקריב ולתת הכל בשביל "שלום" והנה כמעט שני עשורים חלפו והמדינה הטוב שהקימו אבותינו הפכה לבושה וחרפה.

שלא תבינו שאני מאשים את ממשל רבין בכל אלא אותו ואת כל הממשלות שבאו אחריו, וכל מה שאני אומר זה עובדות פשוטות בהיסטוריה של מדינת .

ההקדמה הזו היית בשביל להסביר שבגלל שלנו יש מדינה אחת אנחנו לא יכולים להתפשר על כלום!!!

וההיסטוריה למדה אותנו שמה שלא הולך עם שכנינו בכח יילך ביותר כך ומה שלא יילך ביותר כח יילך בעוד יותר כח!!!

כל עוד היינו קיצוניים בכל הקשור לביטחון ונאמנות המדינה שגשגה ופרחה (תראו מה השגנו ביובל) אני בעצמי לא מאמין:)

מעולם לא הייתי קיצוני בדעותיי עד השנים האחרונות שראיתי איך מדינתנו נקרעת ופשוט הבנתי מה שעומד לנו מול העיניים כל הזמן, חייבים ליהיות קיצוניים!

סתם תחשבו על זה לא צריך ליהיות גאון בשביל להבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאיראן יש טילים שמסוגלים להגיע לאירופה, אז בוודאי שגם לישראל, וטיל כזה זה לא קסאם מסכן, אלא פצצה של חצי טון אם לא יותר. אם אתה רוצה להרגיש איך מרגיש תושב עזה בזמן הפצצה ישראלית, זו בדיוק הדרך. לאיראן יש יכולות נ"מ אדירות באופן יחסי. לאיראן יש צבא מסוכן מאוד. אין לך כלי שתוכל איתו לתקוף באופן יעיל את איראן, ולו רק בגלל בעית המרחק, ובגלל זה אתה צריך עזרה אמריקאית, כדי לתקוף מתוך עיראק. קפיש?

אל תשכח שיש לאיראן את הכור בבושאר שנמצא ליד הים אז אולי אפשר להפציץ אותו מתוך צוללות עם טילים מונחים.

לא כול המצבע חייב להתבצע דרך האוויר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מר גדזילה

קודם כל אתה צודק מאז רבין וכו ' לפחות מבחינה של תודעה

וכל השאר , אההה , קיצונים לא צריכים לדעת היסטוריה , כל עוד יש להם היסטריה :xyxthumbs:

זה דיון פה אז תרחיב אל תזרוק"היסטריה" ותסיים את התגובה

אני ממש רגוע ואני ממש לא בהיסטריהA, אני פשוט מודאג קצת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאז שהוקמה מדינתנו שרדנו ונמענו מפיגועים וחוסר ביטחון על ידי קיצוניות בכל מה שקשור לבטחון לאומי,

פינוי סיני ב 57, אי סיפוח יש"ע לאחר מלחמת ששת הימים, הבלגות מול הפרות של הפסקות אש מול המצרים והסורים

מאז שרבין עלה מדינתנו רק הלכה והתחרבנה, איבדנו הרתעה כמעט לגמרי מאות אנשים מתו לשווא (פיגועים, טילים וכו)

הסכם אוסלו היה טעות גם לדעתי. הביטחון האישי ירד, אבל גם לפני זה לא היה מציאה גדולה

הכלכלה קרסה, כל השחיתות גאתה ולא נשאר ח"כ אחד ישר ולו בטיפה.

המצב הכלכלי היום הרבה יותר טוב מאשר לפני 15 שנה. ההורים שלך יכולים לספר לך שלפני 30 שנה מה שהיה קרוי "מעמד ביניים" היה נחשב היום עוני מחפיר. השחיתות בכנסת היא תוצאה של מעורבות הממשלה בכלכלה, תוצאה של המשטר הסוציאל דמוקרטי. לקריאה נוספת http://www.kav.org.il/pages/show/?id=80, ואגב לפני 10, 15 ובטח 20 שנההמצב היה הרבה יותר גרוע.

להמשיך?

יש לך השקפה דיכוטומית של "טובים" ו "רעים". אני מקווה שתתבגר זה יעבור לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פספסת אותי

ותעשה לי טובה על הכלכלה העוני היום גדול מאי פעם

אתה משווה מה שהיה לפני רבין למה שהיה אחרי אנחנו כנראה לא מדברים על אותה מדינה

אני במקור מעפולה, ומאז שרבין עלה אני זוכר שפיגוע זה היה דבר שבשגרה

אנחנו בביצפר פתאום שומעים פיצוץ; ""עוד פיגוע" וממשיכים ללמוד

על מה אתה מדבר??!!!

אתה משווה את ההתפתחות שעשינו ב44 שנה עד רבין שאומות לא עשו זאת במאות, לעומת ההתפתחות מרבין ועד היום

בסך הכל מה שהעלה אתה המעמד הביניים זה תעשיית ההיטק הענפה משנות ה90' בזכות יזמים שוני ולא הממשלות שכיהנו באותה תקופה

נ.ב

אני מתווכח איתך אולי יש לך טיעונים טובים יותר להשמיע

אבל ממש לא הצלחת לשכנע ולו במקצת שהמדינה שלנו תתקיים רק בקיצוניות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גונזילה

אני באמת מתכוון למה שכתבתי - למי שקיצוני יש ידע חלקי בלבד בהיסטוריה שמספיק כדי לעורר בהם את הדבקות להלן היסטריה ,אני בכלל לא מזלזל בכוחה של ההיסטריה כמניע ו/ או כתשובה הכרחית לסטיאוציה נוכחית , אני אומר שאם זה בא , כניראה זה מסיבה כלשהיא ואולי זה בא גם במקום ( היסטריה ) - העיניין איך מתנהלים אל מול סערת הרגשות האלו ואם מצליחים לשמור על קור רוח תוך כדי זה ועל יכולת ביצוע ראויה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שגדל זה הפערים ולא העוני.

המצב הבטחוני לפני רבין גם לא היה משהו.

המצב היום ברוב המקומות יותר טוב מאשר לפני רבין.

סתם שאלה לידע כללי, בן כמה אתה?

עריכה: חישבתי את התוצאות (לפי 202 קולות, כולל הסכמי עודפים)

שיטת החישוב והסכמי העודפים:

http://www.knesset.gov.il/description/heb/seats.htm

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/848/716.html

גוש ימין: 87

ישראל ביתנו: 47

הליכוד: 24

ש"ס: 8

האיחוד הלאומי: 8

גוש שמאל: 26

קדימה: 12

עבודה: 10

מרץ: 4

לא מזדהות: 7

עלה ירוק: 4

הירוקים: 3

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדיון הזה לא שווה כלום עד שאין בו תגובה של איסתרא :)

נכון! ;D

כמה דברים שרבים מכם מתעלמים מהם:

יש הבדלים אידאולוגיים בין המפלגות. השיקול העיקרי הוא מי אמין יותר/ישר יותר/מנוסה יותר/מצליח יותר/whatever יותר אלא עם המדיניות המוצעת של מי אתם מסכימים יותר.

בעיקרון, המפה הפוליטית בארץ מתחלקת לשמאל ולימין לפי ההשקפה המדינית-ביטחונית של המפלגה. מארבעת הגדולות (לפי הסקרים), העבודה וקדימה הן מפלגות שמאל מתון, הליכוד הוא ימין מתון וישראל ביתנו מתנדנדת בין הימין המתון לשמאל המתון. ולפני שמישהו ינסה לתקן אותי, קדימה מדברת על הקמת מדינה פלשתינית ברוב המוחלט של השטחים ולמעשה ניצבת מעט שמאלה ממפלגת העבודה (ברק לא מאמין שאפשר להגיע להסכם עם הפלשתינים בשנים הקרובות, לבני מאמינה שאפשר), וכנ"ל ביתנו.

עכשיו אתם צריכים להחליט מה השקפת העולם שלכם ולפי זה לבחור במפלגה. מי אמין יותר וכו' - זה שיקול משני, אם אתם מוצאים שיש שתי מפלגות או יותר שמתאימות לכם.

תארו למשל שאתם נמצאים בתחנת אוטובוס באמצע שום-מקום. חם, משעמם ואתם מתייבשים כבר יותר מחצי שעה בהמתנה לאוטובוס שלכם. וכצפוי, פתאום מגיעים שניים ביחד. האחד פשוט גרוטאה שבקושי נוסעת, ללא מזגן, ללא מקומות ישיבה פנויים וגם אם יתפנה מקום בהמשך, כל המושבים מפלסטיק קשיח, והאחר חדיש וחדש, ממוזג עם מושבים מרופדים שרובם פנויים. לאיזה מהם תעלו? ברור שלחדש. אבל תארו לעצמכם ששני האוטובוסים נוסעים בשני קווים שונים: אחד למקום אליו אתם רוצים להגיע והשני לכיוון ההפוך. באיזה אוטובוס תבחרו? ברור שבזה שנוסע ליעד שלכם, ולא חשוב אם הוא החדש או הישן. אם זה החדש, איזה כיף לכם. אם זה הישן, כמה חבל. אבל רק אידיוט יעלה לאוטובוס שנוסע בכיוון ההפוך, רק בגלל שהוא נוח יותר.

הנ"ל תקף גם לבחירות. לבחור במפלגה אמינה/ישרה/מוצלחת וכו' יותר שהמצע שלה מנוגד להשקפה שלכם זה אידיוטי. אם אתם בימין המתון, תצביעו ליכוד. אם אתם בשמאל המתון, תבחרו בין העבודה לקדימה. אם אתם רוצים לזיין ת'ערבים, תצביעו לישראל ביתנו. אם אין לכם דעה, אתם יכולים לעבור לשיקולים המשניים.

דבר נוסף שאתם צריכים לקחת בחשבון הוא שהבחירה הישירה בוטלה. אתם לא מצביעים למועמד לראשות הממשלה, אתם מצביעים למפלגה. נכון, החשיבות של יו"ר המפלגה גבוהה בהרבה מזו של שאר המועמדים שלה לכנסת, אבל זו עסקת חבילה - הצבעתם ליו"ר, קיבלתם את המפלגה שלו. כלומר אתם לא צריכים להחליט האם אתם מעדיפים את ברק, ליברמן, ליבני או נתניהו, אתם צריכים להחליט האם אתם מעדיפים את ביתנו, הליכוד, העבודה או קדימה.

קחו את העשיריה הראשונה של הליכוד (למעט הראשון): סער, ארדן, רבלין, בגין, כחלון, שלום, יעלון, שטייניץ, נס. גם מי שלא מסכים עם דעותיהם יתקשה למצוא משהו רע לומר עליהם. כנ"ל העשיריה הפותחת של העבודה (שוב, בלי מספרר 1, עליהם נדבר אח"כ): הרצוג, פינס, ברוורמן, יחימוביץ', וילנאי, כבל, בן אליעזר, תמיר, פרץ. אנשים טובים.

ובואו נשווה לעשיריה הראשונה של קדימה: מופז (הליכוד הוא הבית ובית לא עוזבים. בעצם כן עוזבים), איציק (הפה הגדול), הנגבי (עומד לדין), בר-און (הצבעה כפולה), בוים (האסטרינה טרטמן של קדימה), שטרית, אברהם בלילא (אגרקסקו, המכס ועוד היד נטויה), דיכטר (רק תראו מה הוא עשה מהמשטרה), סולודקין.

על העשיריה של ישראל ביתנו תרשו לי רק לרפרף, בסדר? מצד אחד מועמדים מצויינים כמו לנדאו ומיסז'ניקוב, מצד שני אורלי לוי ואנסטסיה מיכאלי, שחוץ מהגשת תוכניות לא עשו יותר מידי. ככה זה כשאיש אחד בוחר את מועמדי המפלגה.

התעייפתי. המשך יבוא, אולי, נראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...