סקר בחירות 2009 - עמוד 15 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר בחירות 2009

Nyromith

לאיזו מפלגה תצביע או היית מצביע בבחירות הקרובות?  

1910 הצבעות

1. 1. לאיזו מפלגה תצביע או היית מצביע בבחירות הקרובות?

• קדימה - עם ציפי לבני לראשות הממשלה - כן
    • העבודה בראשות אהוד ברק - אמת
    • הליכוד - אח"י בהנהגת בנימין נתניהו - מחל
    • התאחדות הספרדים העולמית שומרי תורה - שס
    • ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן - ל
    • גיל - גמלאי ישראל לכנסת - זך
      0
    • התנועה החדשה מרצ - מרצ
    • הבית היהודי מפד"ל החדשה - ב
    • יהדות התורה והשבת - אגודת ישראל דגל התורה - ג
    • חד"ש החזית הדמוקרטית לשלום ושוויון - ו
    • רע"ם-תע"ל - עם
    • בל"ד - ד
    • האיחוד הלאומי, תקומה, התקווה, א"י שלנו, מולדת - ט
    • התנועה הירוקה מימד בראשות הרב מלכיאור וערן בן?ימיני - ה
    • צומת - התנועה לציונות מתחדשת - ץ
      0
    • ישראל המתחדשת בראשות מיכאל נודלמן - נ
      0
    • דע"ם - מפלגת פועלים בראשות אסמא אגבארייה זחאלקה - ק
      0
    • לזוז - נץ
      0
    • ישראל חזקה בראשות ד"ר אפרים סנה - חי
    • כח להשפיע - פ
      0
    • הישראלים - ים
      0
    • לידר - קץ
      0
    • אחריות - לב אחד ורוח חדשה - נפ
      0
    • צבר - מפלגת הצעירים של ישראל - צי
    • עלה ירוק - קנ
    • מפלגת אור בראשות ירון ידען - אר
    • לוחמי חברה מאוחדים בראשות יגאל אנקורי - נר
      0
    • כח הכסף - קפ
    • הירוקים למען ישראל ירוקה - רק
    • לב בראשות אלכסנדר טנצר ועובדיה פתחוב - ינ
      0
    • ניצולי השואה עם בוגרי עלה ירוק - יק
    • מפלגת זכויות הגבר במשפחה - רע”ש - פק
      0
    • ברית עולם למען ילדינו - פי
      0

Recommended Posts

אתה חוזר ומוכיח את טענותי. אתה באמת חושב שכל הנסיון להכחיד אותנו התחיל בגלל יהודים שקראו מוות לערבים? ידידי, תפתח ספרי היסטוריה. בתרצ"ח נקודת התחלה טובה.

הניסיון להכחיד אותנו התחיל ע"י הסתה של אנשי דת מוסלמים. השנאה התגברה ע"י פגיעה הדדית של יהודים בערבים ולהפך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 379
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני לא יודע על איזו היסטוריה של איזה יקום אתה מבסס את דבריך. אתה מכיר איזה יהודי שעשה רע לאחמדיניג'אד? להיטלר? אתה לא קולט שאנחנו עם נרדף? תמיד היינו הילד הממושקף המעצבן של העולם. משוא לקינאה מימי תרפופו? שק אגרוף לקריזות של כל שכן מזדמן. אז מה אנחנו צריכים לעשות עכשיו? להתכופף? הטורקי הקטן החצוף מעיז להשתלח בעוד שאחיו רצחו מליון ארמנים וטבחו בכורדים. שאר החולרות מזיינים את השכל על כמה פלשתינאים שמתו בזמן שבחלקים אחרים של העולם טובחים מליונים. אז נניח שהפלשתינאים שונאים אותנו ונניח שאתה צודק (רק לצורך הדיון) וזו אשמתנו? מה אני יכול לעשות? להגיד להם סליחה, מצטער, אני אורז והולך?

אנחנו במלחמה על קיומנו. אין ברירה. מתי תקלוט את זה? ההגיון שלך, זה לא ההגיון שמנחה את אויבינו. אי אפשר לאנוס את המציאות למה שהיינו רוצים שתהיה. היא קשה, וזה מה יש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה מה יש.

הגדלתי לך יואב , כדי שתבין שמה שיש זה הבדל עצום ממה שאתה חושב שיש .

כי זו למעשה הגדרה של בעיית המפתח שלך , אתה חושב את המציאות ואינך רואה אותה . אתה מאציל את המחשבות שלך על המציאות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה שאתה אומר בעצם זה שרק כוח יפעל פה?

יש פתגם שאומר "מה שלא פותרים במוח - פותרים בכוח, ומה שלא פותרים בכוח - פותרים בעוד יותר כוח"! :hat:

והכי חשוב. סאדאת עשה איתך שלום בגלל שהיית חזק. בגלל שהבין ש IF YOU CAN'T BEAT THEM JOIN THEM. חוסיין הבין את זה עוד לפניו.

:hizuk:

סאדאת לא עשה איתנו שלום כי הוא אהב אותנו. הוא עשה איתנו שלום כי הוא הבין שאין לו סיכוי לנצח אותנו!

הפלשתינים (וגם הסורים) עדיין מאמינים שיש להם סיכוי לנצח אותנו, וכל עוד הם ימשיכו להאמין בכך לא יהיה שום סיכוי לשלום איתם!

נ.ב.

אינטגרל, אני מרגיש כאב רק מלהסתכל על האוואטאר שלך. :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע על איזו היסטוריה של איזה יקום אתה מבסס את דבריך. אתה מכיר איזה יהודי שעשה רע לאחמדיניג'אד? להיטלר? אתה לא קולט שאנחנו עם נרדף? תמיד היינו הילד הממושקף המעצבן של העולם. משוא לקינאה מימי תרפופו? שק אגרוף לקריזות של כל שכן מזדמן. אז מה אנחנו צריכים לעשות עכשיו? להתכופף? הטורקי הקטן החצוף מעיז להשתלח בעוד שאחיו רצחו מליון ארמנים וטבחו בכורדים. שאר החולרות מזיינים את השכל על כמה פלשתינאים שמתו בזמן שבחלקים אחרים של העולם טובחים מליונים. אז נניח שהפלשתינאים שונאים אותנו ונניח שאתה צודק (רק לצורך הדיון) וזו אשמתנו? מה אני יכול לעשות? להגיד להם סליחה, מצטער, אני אורז והולך?

אנחנו במלחמה על קיומנו. אין ברירה. מתי תקלוט את זה? ההגיון שלך, זה לא ההגיון שמנחה את אויבינו. אי אפשר לאנוס את המציאות למה שהיינו רוצים שתהיה. היא קשה, וזה מה יש.

הטורקי צבוע, עזוב לרגע את הארמנים, הצבא שלו ממש בימינו נלחם בכורדים, ולא עושה חשבון כמו שאנחנו עשינו בעופרת יצוקה. הוא אידיוט כי כל הצבא שלו מבוסס על ישראלית והדרכה ישראלית. אבל זה לא העניין פה.

מה שאתה לא מבין זה שההיגיון שמנחה את אויבנו הוא כזה שכמה שתלחם בהם הם ישנאו אותך יותר, וכמה שתלחם בהם הם ינסו להלחם בך יותר.

אבל עזוב, זה ויכוח אידיאולוגי. אתה רוצה להמשיך להתנצח פה? אפשר, אבל זה מיותר. זה גם מה שיש לי לומר לך עכביש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד מבין אותך , אלו הם דברים שדורשים מעט יותר עבודה פנימית מאשר היתלהמות ו / או אמונה ו / או אגואיזם בסיסי , אז כן אני מסכים שאתה צריך לעבד מעט מידע . אני מקווה רק שהלך הרוח שלך יהיה טוב ונעים כאשר אתה עושה זאת כי זה כל הסוד ( יש כאלו שקוראים לזה "קבלה" ) (או נירוונה ) כלומר לראות את המהות של המציאות ועדיין להיות אתה ובלתי מתלהם וכו' .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה לא מבין זה שההיגיון שמנחה את אויבנו הוא כזה שכמה שתלחם בהם הם ישנאו אותך יותר, וכמה שתלחם בהם הם ינסו להלחם בך יותר.

מה שאתה מסרב להבין שהם שונאים אותך עוד הרבה לפני שהיית מסוגל להילחם בהם. זה שאתה מסוגל להילחם מוציא אותם מדעתם, אבל לא הסיבה לרצונם להכחידך. להיפך, זו הסיבה שחלק מאלו שתמיד רצו להכחידך חזרו בהם כי הבינו שאין להם ברירה ושאנחנו (לפחות ברובנו בזמנו) סיימנו להתכופף והתחלנו לכופף.

השמאל ההזוי במדינה - זה שמשתוקק להתכופף למען איזה עיקרון שנקינאי הנשגב מבינתי, מעורר להם את התאבון. אותו הלך רוח שפער כזה חור גדול מול עראפת בימי אוסלו עד שהאחרון, חובב הנערים הצעירים, לא יכול היה להתאפק ופתח באינתיפאדה השנייה.

לא. זה לא ווכוח אידיאולוגי. זו מלחמה על חיינו, ואנשים שלא קולטים את זה מלבים את היצר הפלשתינאי להמשיך בה ואת הלגיטימציה לערביי לווקווק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המממ, כן , אנשים תמיד מתחשק להם להילחם נגד מי שנילחם בחזרה . :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב ננסה להגיע למסקנה שלב אחרי שלב:

הביטוח הלאומי בגרעון של 100 מליארד שקל. מאיפה בא הכסף? לימדו אותי שכסף לא גדל על עצים.

אתה לא מבין את ההבדל בין גירעון לגירעון אקטוארי

אולי במספרים? (כמובן תלושים)

כרגע יש להם בקופה 100 מיליארד ש"ח

הם צריכיםלשלם ב50 שנים הבאות 400 מיליארד, הסכום הזה מהוון להיום הוא 200 מיליארד

זה לא אומר שהם צריכיםלהוציא היום 200 מיליארד, זה רק הערך הנוכחי

הם עדיין יצטרכו להוציא רק 5 מיליארד בשנה ולגבות נניח 4.

בשנים שלמדינה יש עודף, כמו שהיא מממנת בה את החוב החיצוני והפנימי שלה היא גם מזרימה כסף לגוף הזה.

ושוב, זה לא גוף שיכול להיות באיזון אקטוארי בגלל המהות שלו, זה לא עסק זה מוסד לרווחת הציבור.

אני מסכים שצריך תקציב סעד מסויים. אבל למשכן את הילדים שלנו בשביל הסעד של היום זה לא חכם.

מעניין, יש לך מנגנון שבו תוכל לשלם סעד (קצבאות זקנה, אבטלה למפוטרים, השלמת הכנסה לאמהות חד הוריות, תשלומי מילואים וכו')

בלי שזה יעלה כסף? או שאתה מציע להעלות את האחוז שמפרישים לביטוח לאומי?

לא, אתה פשוט טוען שצריך לקצץ את הסכומים שגם כך הם מגוחכים (בלית ברירה).

יש דרכים לייעל, אין ספק, זה לא יפתור את הגירעון.

גם אם תעלה את הגרעון לא ממש תעזור לשוק. הירידה בביקושים היא עולמית.

גם זה מעניין...

כמעט כל הכלכלנים בעולם מסכימים שבמצבים של מיתון צריך לפעול ככה,

גם בישראל זה עבד בעבר במשברים שהיו.

אתה יכול להגיד עד מחר שכלכלה קיינסינית לא עובדת, נסיון העבר מראה שזה מתקן את השוק מהר יותר מלתת לכוחות השוק לעשות את שלהם.

אבל כמובן שטובי הכלכלנים בעולם שמנסים להתמודד עם המשבר טועים.

להעלות היום את הגרעון זה להעלות היום פופולריות של פוליטיקאים על חשבון העתיד.

צריך להעביר חוק יסוד שאוסר על ממשלה לקחת מלוות חדשים אלא במקרה של מלחמה, אסון טבע, או פרויקט תשתית גדול. אם היא לא מצליחה לאזן את התקציב - היא תפוטר אוטומטית. כללים דומים יחולו על השלטון המקומי.אנחנו שוכחים את הילדים הרעבים של עוד 15 שנה, ספר להם שחשבנו שהגברת ההוצאה הציבורית תגרום לצמיחה.

אתה פשוט קיצוני מדי,

לידע כללי, האם יש לך השכלה פורמלית בתחום הכלכלה?

במידה ועשית קורס בכלכלת ,

אתה יודע שמבחן התוצאה מוכיח שאתה טועה.

שוב, בזמנים טובים מצמצמים ומחזירים חובות,

בזמנים שהשוק בקשיים צריך לעזור לו להתאושש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הכבוד עומרי - איך חברות ביטוח אמיתיות שומרות על איזון ואפילו על רווחים ?

אי אפשר למצוא איזו נוסחה שתתאים גם לביטוח הלאומי ?

ואל תגיד שיש את המיונים ובחירה של לקוחות , מפני שבחברה מתוקנת סך כל ההכנסות יכול להיות מותאם לסך ההוצאות ( אפילו העתידיות - מי כמוך מאמין ברווחים ו / או בניהול כספים נכון - או שלא ??? )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שאתה מדבר על קרנות פנסיה כי חברות ביטוח זה משהו אחר לגמרי.

קרנות פנסיה ותיקות, מהסוג שנעלם מהעולם (כן, בזכות ביבי) לא שומרות על איזון אקטוארי

זאת גם הסיבה שהן עברו מהעולם.

קרנות פנסיה חדשות פועלות בצורה אחרת, אתה חוסך כסף כל החיים, כשאתה מגיע לגיל פנסיה

עושים חישוב לאיזה קיצבה זה שווה ומשלמים לך. אם אתה חי יותר שנים ממה שצפו הם מפסידים, אם אתה חי פחות הם מרוויחים,

בסה"כ לוחות התמותה של האקטוארים עושים עבודה די טובה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא התכוונתי חברות ביטוח , ( אתה זוכר אמרת שהביטוח הלאומי הוא כמו חברת ביטוח - לפחות כך אני זוכר - אבל זה לא העיקר ) - כי אם הביטוח הלאומי יעבוד כמו חברת ביטוח לפחות במספר פרמטרים אולי הביטוח הלאומי ( שזה בהחלט מפעל חשוב ) יוכל להיות מאוזן .

קרנות פנסיה חדשות חחחח הם יכולים למקסם רווחים ע"י תמיכה במפעלים מזהמים או סתם ככה הפעלת גדוד של רוצחים שכירים ( העיקר לעמוד בתחזיות ובלוחות האקטאריה - חחח )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברת ביטוח פועלת בהרבה מגזרים והסיפור אצלה שונה

קודם כל לכל חברת ביטוח יש בנוסף לביטוח חיים ביטוח אלמנטרי (רכב חובה/מקיף/דירות וכו') שמכניס לה רווחים

בנוסף לזה, ביטוח החיים שלה מתחלק לריסק (בקרות ארוע ביטוחי אתה מקבל פיצוי אבל יכול להיות שתשלם כל השנים ובסוף לא תקבל כלום)

ולחסכון (בסוף התקופה מעבירים את היתרה לקרן פנסיה שמשלמת לך קיצבה)

עד שנת 90 פחות או יותר, זה היה פשוט, הן היו נותנות תשואה למבוטח שהיתה נמוכה מהתשואה שהן היו עושות על האגח (ח"ץ) שהמדינה הנפיקה להן,

כשהמדינה הפסיקה עם השטות הזאת, הן העבירו את הכספים שלהם לאפיקים אחרים (מניות/אג"ח וכו') ובמקביל הן התחילו לקחת דמי ניהול הן מההפקדות החודשיות והן מהצבירה.

כשכתבתי שביטוח לאומי היא כמו חברת ביטוח התכוונתי שאתה (כאילו) משלם פרמיה כל חודש ובקרות "ארוע ביטוחי" כמו לידה/תאונת עבודה/פיטורין וכו' אתה מקבל שיפוי.

יש לביטוח לאומי גם מרכיב גדול שהוא כמו קרן פנסיה (קצבת הזיקנה), אתה "חוסך" כל החיים (חלק יותר וחלק פחות) אבל בשונה פנסיה כולם מקבלים את אותם 1,700 ש"ח לחודש בגיל הפרישה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשנים שלמדינה יש עודף, כמו שהיא מממנת בה את החוב החיצוני והפנימי שלה היא גם מזרימה כסף לגוף הזה.

ושוב, זה לא גוף שיכול להיות באיזון אקטוארי בגלל המהות שלו, זה לא עסק זה מוסד לרווחת הציבור.

אז תסכים איתי שאנחנו מעבירים מכיס לכיס והביטוח הלאומי זה "מס סעד".

מעניין, יש לך מנגנון שבו תוכל לשלם סעד (קצבאות זקנה, אבטלה למפוטרים, השלמת הכנסה לאמהות חד הוריות, תשלומי מילואים וכו')

בלי שזה יעלה כסף? או שאתה מציע להעלות את האחוז שמפרישים לביטוח לאומי?

אני מאמין שאם נעשה תכנון מחדש של תחום הרווחה נוכל לתת פתרונות שיעילים יותר עבור כל שקל שהולך לרווחה.

כך נוכל לעזור באופן יעיל לנזקקים באמת, גם אם תקציב הרווחה ישאר באותו סדר גודל.

גם זה מעניין...

כמעט כל הכלכלנים בעולם מסכימים שבמצבים של מיתון צריך לפעול ככה.

ההבדל בין כלכלה קייסנית ללא קייסנית... אני מעדיף את השנייה. במשברים תמיד ניסו להגדיל את ההוצאה: ניו דיל, ניו דיל 2, חומת מגן כלכלית (הראשונה), כל נסיונות החילוץ בארה"ב היום. אני לא רואה תוצאות יותר מדי טובות. לעומת זאת אני רואה מה שעשו באירלנד (שהיו מאחרינו ועקפו אותנו) והמדיניות של נתניהו ב 03-05 שהיו די מוצלחות והובילו לצמיחה גדולה משמעותית מהממוצע העולמי.

אתה פשוט קיצוני מדי,

לידע כללי, האם יש לך השכלה פורמלית בתחום הכלכלה?

אין לי השכלה פורמלית בתחום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...