אוניברסיטה, מכללה, מה ההבדל לעזאזל? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אוניברסיטה, מכללה, מה ההבדל לעזאזל?

מישהו שלא מצליח להיכנס

Recommended Posts

• תגובות 173
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

מכללה-פרטי.

אוניברסיטה-במימון המדינה.

בגלל זה כדי להתקבל לאוניברסיטה חייבים פסיכומטרי והם מעדיפים לקבל את ה"טובים ביותר".

במכללה יש מצבים שאם אתה יכול לשלם אתה מתקבל, למרות שגם שם צריך לעבור מבחני קבלה אלו או אחרים, ובמקרים מסוימים דורשים שם גם פסיכומטרי.

בנוסף לזה, באוניברסיטה התשלום לתואר מסובסד ע"י המדינה, ובמכללה אתה משלם את מלוא הסכום (כמעט כפול מאשר באוניברסיטה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שתדע שהיום מעדיפים דווקא לקבל לעבודה אנשים שלמדו במכללה

כי מי שלומד באוניברסיטה לומד 4 שנים בדרך כלל

שנתיים אנגלית מתטמיקה ורק אחר כך עוברים לחלק המעשי

מי שלומד במכללה לומד בדרך כלל שנה עד שנה וחצי ולומד תכלס את הנושא בלי הדברים מסביב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה פשוט לא נכון.

תפסיקו לכתוב גביבי שטויות על דברים שאתם לא יודעים.

מכללות רבות נהנות מסבסוד של המדינה ומציעות שכר אוניברסיטאי לסטודנטים.

ובאוניברסיטאות לאו דווקא מעדיפים את הטובים ביותר. הכל תלוי בפקולטה וברמת הביקוש אליה.

ישנן פקולטות המקבלות סטודנטים כאשר תנאי הקבלה היחיד הינו תעודת בגרות.

ומה זה החרטא הזה לגבי המתמטיקה והאנגלית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...לא. לימודים באוניברסיטה הם 3 שנים, או 4 שנים ללימודי הנדסה.

אנגלית ומתמטיקה זה מעט מאוד קורסים, שמשלימים בתחילת השנה הראשונה (אם צריך כמובן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...לא. לימודים באוניברסיטה הם 3 שנים, או 4 שנים ללימודי הנדסה.

אנגלית ומתמטיקה זה מעט מאוד קורסים, שמשלימים בתחילת השנה הראשונה (אם צריך כמובן).

כן אבל בכל אופן

מעדיפים את אלה שלמדו תכלס .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למעט הקורסים במתמטיקה יותר מתקדמת שהם כבר לא השלמה כמובן

לנו עשו קורס מיוחד להשלים את החומר :smile1:

(עם המורה שלי למתמטיקה מכיתה ט' שעושה עליי רושם שהיא שונאת אותי.)

ובאמת, שנתיים אנגלית ומתמטיקה - אם זה השלמה זה נראה מוגזם לחלוטין, אם זה במסגרת התואר, אז מן הסתם גם במכללה יעשו את זה

WizMaster, יודע בכל זאת מה ההבדל במקרה? =[

ולMaster-S, מה זה משנה כמה זמן למדת אם אתה יודע את החומר? :|

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים, אם אתם לא יודעים אל תדברו.

לשאלה:

אונ' היא בעצם מרכז ללימוד ולמחקר. מרכז לקידום הידע האנושי, אם תרצה. באונ' ישנם חוקרים, מחקרים ומפרסמים אותם.

מכללה, לפי ההגדרה הפשוטה, היא פשוט מרכז ללימוד. בדר"כ, ללימודים ברמה אקדמאית.

בעקרון גם מכללות מצבעות מחקר (חלקן), אבל ההיקף קטן יותר.

בארץ (ואני מדגיש, בארץ) האונ' נחשבות ליותר יוקרתיות (בדר"כ). למה? פשוט מאוד, כי מתקבלים לשם אנשים יותר יותר טובים.

האונ', בעיקר בגלל שהן יותר ותיקות יכולות להרשות לעצמן להעמיד תנאי קבלה יותר גבוהים. מה שקורה הוא:

א. ישנה ההבנה שאם התקבלת לאונ' אתה מראש יותר "חכם", בגלל שיותר קשה להתקבל.

ב. בגלל שהאנשים שם יותר חכמים, בממוצע, אפשר ללמד את החומר ברמה גבוהה יותר.

מן הסתם מה שאמרתי לא נכון ב 100%. כן, יש מקרים שבהם זה לא נכון. אבל לרוב, זה מה שקורה.

להגיד שיש מעסיקים שמעדיפים בוגרי מכללה זה דיי בולשיט. אולי יש כאלה, אבל הם לא הרוב כנראה. כל מקרה לגופו, בכל מקרה.

ד"א- אני לומד הנדסה במכללה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיום אין באמת הבדל פרט ליוקרה, והמעסיקים מעדיפים בעיקר בוגרי אונ' בגלל היוקרה והשם :-\

בקשר ללימודים של התואר הראשון:

מבנה הלימודים

הלימודים לקראת תואר "בוגר אוניברסיטה בהנדסה" (B.Sc.) נערכים במסלול לימודים מורחב (חד-חוגי) ונמשכים שמונה סמסטרים (פירוט - בתקנון הלימודים, להלן).

מתכונת הלימודים הרגילה לתואר ראשון היא תכנית לימודים מלאה. תלמיד, אשר מסיבה כלשהי, יבקש ללמוד בהיקף הקטן מ-75%, יפנה בבקשה מראש לוועדת ההוראה.

הלימודים מתקיימים לפי תכנית לימודים המורכבת מלימודי מגמה, לימודי בחירה וחובות כלליים (פירוט - בפרק "תכניות הלימודים לתואר ראשון").

סמסטרים 1-4: בארבעת הסמסטרים הראשונים ניתנת לסטודנטים הכנה ממצה ויסודית במתמטיקה (כולל שיטות אנליטיות ומספריות מתקדמות), בפיזיקה ובמקצועות התשתית ההנדסיים.

תכניות הלימודים במתמטיקה ובפיזיקה, נקבעו על ידי הפקולטה להנדסה ומוגשות כקורסי שירות על ידי המחלקות המתאימות באוניברסיטה.

סמסטרים 5-6: מוקדשים ללימוד מקצועות תשתית בהנדסה, המיוחדים לכל אחת ממגמות הלימוד.

סמסטרים 7-8: מתמקדים בהעמקת הידע המקצועי שנרכש עד כה והרחבתו.

בשלושת הסמסטרים האחרונים (6-7-8), מאפשרת תכנית הלימודים גמישות בבחירת הקורסים ומסלולי ההתמחות, בהתאם לנטיותיו האישיות של כל סטודנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל בכל אופן

ברובם המכריע של המקרים המשפט הזה לחלוטין לא נכון בדגש למקצועות הנדסה.

לפי מה ששמעתי (כלומר שאני לא ידע עד כמה זה נכון) במכללות יש אלמנט יותר חזק של "מחזיקים לך את היד" כלומר יש הרבה יותר עזרה לסטודנטים. זה נשמע נחמד אבל זה אחת הסיבות שמעסיקים מעדיפים בוגרי אוניברסיטאות. בתואר הראשון באוניברסיטה אתה מקבל בסיס חזק אבל כמו שכבר אמרו אתה לא תמיד לומד "תכלס" - הרבה מהקורסים הם תיאורטיים ורק חלק קטן מהידע שלך יהיה רלוונטי לעבודה. אבל מה שאתה מקבל זה את היכולת ללמוד לבד. אתה מקבל את הכלים לרכוש ידע עצמאית, וזה משהו שהרבה מעסיקים מחפשים. לא משנה איפה תיפול אתה תוכל בזמן קצר להשיג את הידע והכלים הדרושים לך בעזרת הכלים שרכשת במהלך התואר.

אני לא יודע עד כמה המידע הזה אמין לגבי מכללות כי הוא מבוסס בעיקר על שמועות ונסיון אישי שלי מהטכניון ומהראיונות עבודה/עבודות שהייתי בהם ושיחות עם חברים שלמדו איתי/עבדו איתי.

לא יצא לי לעבוד עם בוגרי מכללות מהנדסים (עבדתי עם הנדסאים אבל לא מהנדסים בוגרי מכללות), ככה שיכול להיות שהדיעות שלי מוטות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שתדע שהיום מעדיפים דווקא לקבל לעבודה אנשים שלמדו במכללה

מי שלומד במכללה לומד בדרך כלל שנה עד שנה וחצי ולומד תכלס את הנושא בלי הדברים מסביב

גיבוב שטויות. אין לך מושג על מה אתה מדבר.[br]פורסם בתאריך: 15.07.2008 בשעה 16:48:46

כן אבל בכל אופן

שטויות. במקצועות ההנדסה מעדיפים את אלה עם הרקע התיאורטי והמדעי הרחב, כאלה שיוכלו גם עוד 10 שנים להיות יצירתיים עם כל התפתחות הטכנולוגיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניראה לי שאני יכול לענות על זה.

אני סטודנט להנדסת אלקטרוניקה במכללה שעובד בחברת היטק גדולה ואני יכול להגיד

לך בברור שיש העדפה לבוגרי אוניברסיטאות.

זה לא שלא מקבלים חברה מהמיכללות, אך באופן ברור יש העדפה לבוגרי אוניברסיטאות

שמגיעים גם לתפקידים יותר טובים.

מה שכן ברוב המיכללות הכיתות יותר קטנות ואז יש לך מין אפקט של בית ספר

כלומר המרצה ממש מכיר אותך ובדרך כלל גם עוזר יותר.

ובכלל במכללה אתה פשוט יכול יותר לחפף בתואר ועדין להצליח.

בקיצור עצה שלי אם אתה יכול לך לאוניברסיטה. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למען האמת היא שגם אני בהתלבטות הזו, כדי לשפר בגרויות בשביל להתקבל לאונ'? [אני מעדיף תל אביב על פני בן גוריון למרות שלשם יהיה לי יותר פשוט להתקבל]

בגלל הקירבה למרכז ויותר עבודה אפשרית במהלך הלימודים וכו', לא משנה.

אז מה, עדיף 'לבזבז' שנה-שנתיים בשביל שיפור בגרויות ואז להתקבל לאונ' או שמא עדיף כבר ללמוד במכללה להנדסה?

[הבנתי שאפקה מובילה בתחום במכללות בהנדסה ורוב המרצים שלה הם גם המרצים של הטכניון אבל אני מניח שזה הסגל הזוטר]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי מה אתה רוצה ללמוד.

כעקרון לא שווה לחכות שנתיים בשביל להשלים בגרויות אם אתה יכול להתחיל ללמוד כבר עכשיו, כלומר יש לך כסף עם מספיק מרווח נשימה עדי לא לעבוד במשרה מלאה בזמן הלימודים.

אחרת, עדיף לעבוד ולשפר בגרויות בשביל אוניברסיטה.

דבר שני:

הדבר הראשון שצריך להשפיע לך על הבחירה של באיזו אוניברסיטה ללמוד זה תחום הלימודים. מדעי המחשב למשל (אני הנדסת תוכנה) בטכניון ובן גוריון זה פחות או יותר אותו הדבר מבחינת רמה (בסקאלה עולמית - מעולה) כאשר השאר ממש ממש מאחור. אבל פסיכולוגיה הכי הכי זה בר אילן כרגע (שינו לגמרי את התוכנית, זה כבר לא "מדעי הדשא").

דבר שלישי:

בב"ש -=זול=- לחיות. ממש ממש ממש זול. אני ברצינות אומר לך שאם תלמד בב"ש אתה יכול לחסוך שנה של עבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...