אוניברסיטה, מכללה, מה ההבדל לעזאזל? - עמוד 12 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אוניברסיטה, מכללה, מה ההבדל לעזאזל?

מישהו שלא מצליח להיכנס

Recommended Posts

על סמך בחינה פסיכומטרית שלא שווה כלום! הדוגמא הכי טובה לכך היא אוניברסיטת בן גוריון הוכיחה שפסיכומטרי זה בולשיט. הם לקחו סטודנטים במכללות חסות, סטודנטים שבקושי הצליחו לגרד 550 בפסיכומטרי ונתנו להם אפשרות ללמוד ברמה של בן גוריון עם המרצים של בן גוריון ולגשת למבחנים של בן גוריון. רבים מהם בסופו של דבר עברו לבן גוריון ואפילו הצליחו בלימודים יותר טוב מסטודנטים שהתקבלו ישירות לבן גוריון על סמך פסיכומטרי/בגרויות.

צר לי אבל אתה מעוות את המציאות לפי תפיסת העולם שלך. נדמה לי שאני מכיר את מה שציינת לעיל,

מדובר על סטודנטים שלמדו שנתיים במכללה ואז עברו בשנה השלישית לבן גוריון והוציאו ציונים די דומים

לאלו שהחלו ללמוד מלכתחילה באוניברסיטה.

אבל מנגד יש עשרות מחקרים שמראים שהבחינה הפסיכומטרית אפקטיבית, בוודאי יותר מן הבגרות, גם אם אתה

לא מצליח להבין למה. השילוב של שניהם אמור לתת את חתך הקבלה האופטימלי.

לשם השוואה בארה"ב בה מערכת ההשכלה הגבוהה הינה פסגת שאיפותיהם של אנשי האקדמיה בארץ, משתמשים לשם

קבלה כמעט אך ורק במבחני ה-SAT (המקבילה האמריקאית לפסיכומטרי).

ברור שלימודים במכללה עדיפים על כלום עשרות מונים, אבל ברוב רובם של המקרים לימודים באוניברסיטה יהיו

עדיפים על מכללה, ועוד מבלי להיכנס להבדל המטורף בשכר הלימוד השנתי. אתם כל כך הרבה מדברים על ה-15,000

ש"ח של המכינה בשנה, אבל מה הם פערים השכר לימוד הגדולים מ-15,000 כל שנה בין מכללה לאוניברסיטה???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 173
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

הבנתי, פשוט חשבתי שאתה מדבר על בגרויות vs. מכינה, וכן אני מסכים, אוניברסיטה ללא ספק עדיפה על פני מכללה.אז מה אם היא יותר קשה? הלימודים לתואר הראשון יותר קשים מהמכינה אני מניח, אז לפחות ניתן לטבול את הרגליים במים ולהרגיש אותם.

בקשר לשינון החומר, אומנם זה נראה לך נורא פשוט, אבל לי זה ממש לא ככה, ואני מעדיף 'לקרוע את התחת' על פיזיקה-מתמטיקה ברמה שהיא יותר מ5 יח"ל בבתי הספר [ואין מיקוד] מאשר לשנן הומאני - ברגע שאני מרים חומר הומאני לקריאה אני מיד נרדם, זה ממש דפוק הקטע הזה אצלי.

גם ספרי קריאה שהם סיפורת קשה לי לקרוא, מאידך, ספרי קריאה שהם עיוניים, וכן ספרי לימוד אני קורא אותם ללא כל קושי.

בקיצור - לי, ולרבים כמוני, המכינה הזו היא ללא ספק כרטיס הכניסה לטכניון, שכן, אנחנו בהחלט בעלי יכולת לימודית גבוהה, אך הציונים בהומאני מוריד את הממוצע ואת הסכם כמובן. כל שנותר הוא להגיע למכינה ולעבור אותה כמו שצריך ושלום לטכניון ;D

רק שבמקרה שלי, אני הוא זה שמממן את הלימודים [כולל המכינה כמובן]:nixweiss:

וואו, זה הרבה מאוד... איך אתה מתכוון להשיג בעצמך מספיק כסף לכל זה? עדיף כבר שתהיה עתודאי :P אם כי שמעתי שזה אסון

גם אני לא מסתדר עם הומאני ;D אני לא נרדם, יש לי בעיות לישון, אבל זה ממש משעמם אותי

(בלי קשר, פעם ניסיתי לקרוא את הארי פוטר ה3 באנגלית, ואחרי חצי עמוד כמעט נרדמתי)

ספרי לימוד אותה קורא ללא קושי? הלוואי עליי, אני מעדיף סיפורים

(מצד שני, הספר העיוני היחיד שנאלצתי לקרוא הוא מבוא לאלגוריתמים, וגם הסתדרתי בלי זה ברוב המקרים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שנה הבאה הולך על יג'-יד' [הנדסאי אלקטרוניקה] - כן כן תגידו זה מיותר זה בזבוז זמן בלה בלה.

אחרי זה אני מתכוון לעבוד שנה-שנתיים באינטל או משהו בסגנון [מפעל ייצור כמובן], וכמובן שאני מתכוון לחסוף את הכסף, למכינה ולפחות שנתיים מתוך 4 של התואר הראשון.

זה יוצר מצב מאוד נוח.

היות ואני גר בדרום, ליד קרית גת, אז אני קרוב למפעל הייצור של בקרית גת[ועכשיו עוד אחד חדש F28 אם אני לא טועה] אני אעבוד ואחסוך.

אחרי שנה עד שנתיים אני אכנס למכינה של הטכניון [כאשר יש לי כבר כסף למכינה, מעונות, כסף לצד כשצריך וכן לשנתיים שכ"ל מתוך התואר הראשון].

במצב אידיאלי בשנה השלישית אני אתחיל לעבוד ולא בגלל ההנדסאי, אלא בגלל המהנדס, במצב לא אידיאלי אני אעבוד כהנדסאי במפעל ייצור של בחיפה [או כל מקום אחר שיקבל אותי :lol:] למימון שנתיים נוספות.

זו התוכנית הגדול, יש עוד דברים לסדר לקראת העניין, לשאלה הגדולה - למה לעזאזל אני מבזבז את זמני על הנדסאי?

ובכן, כפי שאמרתי, אני צריך כסף בכדי לממן לימודים, ואינני יכול לסמוך על כסף מאמא שלי, ולכן אני צריך לעבוד.

ואני אישית לא מסוגל לעבוד בתור מלצר\ברמן ושאר העבודות הסטודנטיאליות, אני מעדיף עבודה שהיא איכשהו "נורמלית" ובמובןם מסויים קרוב להייטק שזה התחום שאני קרוב אליו [אני מעריך שרובנו אם לא כולנו כך].

לסיכום - כסף, כסף, כסף - אין ספק שזה מניע את העולם, ואין ספק שיש בו צורך תמיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צר לי אבל אתה מעוות את המציאות לפי תפיסת העולם שלך. נדמה לי שאני מכיר את מה שציינת לעיל,

מדובר על סטודנטים שלמדו שנתיים במכללה ואז עברו בשנה השלישית לבן גוריון והוציאו ציונים די דומים

לאלו שהחלו ללמוד מלכתחילה באוניברסיטה.

קרוב. לומדים שנה ראשונה בספיר/קמפוס אילת ועל סמך הציונים של שנה א' עוברים לבן גוריון. התוכנית זכתה להצלחה אדירה. סטודנטים שלא היה להם שום סיכוי להתקבל לאוניברסיטה על סמך פסיכומטרי הצליחו להתקבל ללימודים בזכות התוכנית.

דווקא בארצות הברית SAT בעל משקל נמוך יחסית. בארצות הברית מסתכלים על דברים אחרים כמו פעילות חברתית, תחביבים, התנדבות, כתיבת חיבור (כן, כן), ראיון אישי ועוד ועוד. בנוסף, SAT קל עשרות המונים בהשוואה לפסיכומטרי וניתן לגשת ל-SAT ללא תקופת "צינון" כמו שנהוג בארץ עם הפסיכומטרי.

אגב, רוב המכללות בארץ מסובסדות, למעט המכללה למנהל, נתניה (רק חוג אחד, למיטב ידעתי) והמרכז הבינתחומי בהרצליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Lost Spirit - בהצלחה, רק נקווה שיקבלו אותך לעבודה באינטל^^

יג'-יד' לא דורש קבע כלשהו בצבא? אם כן, כמה?

הוא לא הולך לצבא... לא קיבלו אותו מכיוון שהוא איננו יהודי... HECK אפילו מעמד של תושב קבע אין לו :(

עוד רוסי שהתפלח למדינה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...