אוניברסיטה, מכללה, מה ההבדל לעזאזל? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אוניברסיטה, מכללה, מה ההבדל לעזאזל?

מישהו שלא מצליח להיכנס

Recommended Posts

• תגובות 173
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

^^^^^^

פיסיקה בטכניון זה אחד הדברים הגרועים...

באמת שאם אתה רוצה פיסיקה לך לעברית, או תל אביב אפילו בן גוריון לא רע אבל תתרחק מהטכניון...

גם ת"א לא פחות טובה מהטכניון ובן גוריון.

דרך אגב, גם בעברית יש מסלול של הנדסת אלקטרוניקה, רק שהשם שלו הוא הנדסת מחשבים בהתמחות בפיסיקה ישומית. ממה שהבנתי הרבה שם גבוהה מאוד (בכל זאת, האונ' העברית ידועה כחזקה בתחום המדעים המדוייקים..) והמסלול עושה רושם של יחודי למדי. גם תנאי הקבלה לא מטורפים כמו בטכניון כי המסלול די חדש ומצומם, אין ביקוש רב.

בתור מי שלומד במסלול הזה בעברית אני יכול להגיד לך שזה מסלול מעולה... באמת שעשו שם עבודה מאוד רצינית כשבנו את התוכנית לימודים ורואים את זה..

מה גם שאין הרבא חברה במסלול הזה ככה שבשנה השלישית והרביעית אתה לומד בכיתה יותר קטנה מהכיתה שהייתה לך בתיכון וזה עושה הבדל..

וגם תואר שני אפשר לעשות בעברית ולפי מה שהבנתי זה המסלול היחיד שאפשר להמשיך ממנו לשני בחשמל בתל אביב בלי השלמות או משהו כזה...

ובקשר למה שאמרו פה על תכלס ושטויות כאלה של מכללות - דבר ראשון כל מכללה שמכבת את עצמה כבר מזמן עברה למסלולי לימוד שמקבילים לגמריי לאלה של האוניברסיטאות, אותם שמות של קורסים, והרמה והדגשים כבר משתנים ממכללה למכללה...

מה שכן, אוניברסיטה נותנת את האופצייה (ואפילו מעודדת) של להרחיב התמחות בתחום תיאורטי - מה שמכללה לא נותנת, אבל זו בחירה שלך...

מי שלומד מדעי המחשב בעברית יכול למשל להתמחות באלגוריתמיקה תיאורטית א שזה גם דיי תיאורטי, או שאם אתה רוצה משהו פרקטי אז אתה יכול להתמחות במערכות מידע ואינטרנת אוו בעיבוד תמונה מעשי - הבחירה היא שלך...

ובלי קשר אתם כל היום מדברים פה על הטכניו ב"ג ות"א ושוחכים שבעברית יש את אחת הפקולטאות היותר טובות למדעי הטבע, במיוחד מתמטיקה פיסיקה ומדעי \ הנדסת מחשבים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^^

פיסיקה בטכניון זה אחד הדברים הגרועים...

באמת שאם אתה רוצה פיסיקה לך לעברית, או תל אביב אפילו בן גוריון לא רע אבל תתרחק מהטכניון...

למה לעזאזל?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה? תפתח תוכנית לימודים, תקרא סילבוסים ותראה שהתוכנית שם מעוותת...

תואר ראשון בפיסיקה זה סוג של השלמת פערים של איזה 400 שנה, ויש סדר לדברים, בסדר הזה לומדים בכל אוניברסיטה בעולם, רק הטכניון עושה איזה משהו אחד והזויי...

(הדבר המרכזי שמוזר שם זה שמכניסים את גלים לתוך איזה רבע מחשל ויש מלמדים קוונטים, ככה שיוצא שאתה לא באמת לומד גלים, אבל אני לא מתכוון לחפור לך לעומק על זה עכשיו.. עצם זה שהתוכנית שם שונה משמעותית מכל שאר התוכניות אמור להגיד לך משהו... הם מנסים ללמד יותר הנדסת פיסיקה ולא באמת פיסיקה..)

בקשר להנדסה בעברית, יש 2 תוכניות, אחת להנדסת מחשבים שהיא מעולה (לדעתי) וממש לא נופלת מכל תוכנית אחרת...

ויש את ההנדסת מחשבים ופיסיקה יישומית שזאת באמת תוכנית "מוזרה" אבל היא תוכנית מעולה שיושבת בין הנדסת מחשבים להנדסת חשמל ובתכלס בוגרים של התוכנית הזאת מקבלים בקלות עבודות גם של מהנדסי מחשבים וגם של חשמל (אני עובד באינטל בתור מחשבים ואחרים מהשנה שלי בתפקידים של מהנדסי חשמל) ותואר שני אתה יכול לעשות במה שבא לך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על סמך זה שאני לומד פיסיקה וראיתי מה הם לומדים ודיברתי עם אנשים שלומדים שם...

הטכניון זה מקום שמעולה להנדסות, באמת שאי אפשר להגיש משהו רע של הרמה של ההנדסה שם, אבל הפיסיקה שהם מלמדים שם (לפחות מבחינת תואר ראשון) לוקח החסר ומי שלומד שם יצתרך בסופ של דבר להשלים המון פערים של פיסיקה בסיסית שחסרה לו בגלל שהכניסו לו בכח עוד קורס בקוונטים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום בלבול.. אני מדבר של תוכנית הרגילה לתואר ראשון בפיסיקה שם - זאת תוכנית מעוותת...

אבל עזוב, זאת סתם סטייה מהדיון המקורי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע אם לסמוך עליך או לא.. צה"ל בחר בטכניון להיות המוסד שמלמד את העתודאים שלו (שכוללים את שחקים, חבצלות, גאמא, פסגות).

הטכניון מוכר בעולם כמרכז טכנולוגי מוביל (בין השאר בגלל שהוא נמצא בחיפה - עיר שבעצמה נחשבת מרכז טכנולוגי).

חוצמזה שהעברית נמצאת בירושלים :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע אם לסמוך עליך או לא.. צה"ל בחר בטכניון להיות המוסד שמלמד את העתודאים שלו (שכוללים את שחקים, חבצלות, גאמא, פסגות).

הטכניון מוכר בעולם כמרכז טכנולוגי מוביל (בין השאר בגלל שהוא נמצא בחיפה - עיר שבעצמה נחשבת מרכז טכנולוגי).

מה שכתבת פשוט לא נכון. עתודאים יש בכל האוניברסיטאות. חוץ מזה, חבצלות - באוניברסיטת חיפה, פסגות גם בטכניון וגם בת"א. שחקים וגאמא ככל הידוע לי עוברים קורס צה"לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שכתבת פשוט לא נכון. עתודאים יש בכל האוניברסיטאות. חוץ מזה, חבצלות - באוניברסיטת חיפה, פסגות גם בטכניון וגם בת"א. שחקים וגאמא ככל הידוע לי עוברים קורס צה"לי.

תוכניות מיוחדות באוניברסיטאות ספציפיות

אןלי מה שהוא טוען זה שרוב התוכניות המיוחדות שדורשות אוניברסיטה הן בטכניון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועלייך אפשר לסמוך?

עתודאים יכולים ללמוד בכל מוסדות הלימוד בארץ המוכרים ע"י המועצה להשכלה גבוהה. עתודאים יכולים ללמוד בכל האוניברסיטאות והם גם יכולים ללמוד במכללות אם הם רוצים (וצה"ל מאשר זאת. אני עתודאי בכלכלה שמסיים עכשיו תואר במכללה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכניות כמו פסגות וברקים אפשר לעשות גם בת"א.

ואם כבר נכנסת לנושא, אז בעיברית לומדים במסגרת מסלול תלפיות, שאין ספק שהוא יוקרתי יותר מכל אלה שציינת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...