אוניברסיטה, מכללה, מה ההבדל לעזאזל? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אוניברסיטה, מכללה, מה ההבדל לעזאזל?

מישהו שלא מצליח להיכנס

Recommended Posts

אני מתכוון ללמוד הנדסת אלקטרוניקה [כל אוניברסיטה קוראת לזה באופן קצת שונה].

אני יודע שת"א וטכניון שוות ערך ובין הטובות בעולם בתחום הזה, העניין הוא האם שווה לבזבז שנה-שנתיים בשביל ללמוד באונ',

או שעדיף כבר ללמוד באפקה הנדסת אקלטרוניקה ו'לחסוך' שנתיים ולהשיג בזמן הזה כבר שנתיים ניסיון בתחום [מצב אידיאלי כמובן].

אשמח לדעה של מישהו בתחום לקבלת ייעוץ [אשמח לקבל הודעות גם בפרטי במידה וזה מפריע לפותח הת'רד למרות שאני מעריך כי זה משרת את המטרות שלו גם].

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 173
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

למען האמת היא שגם אני בהתלבטות הזו, כדי לשפר בגרויות בשביל להתקבל לאונ'? [אני מעדיף תל אביב על פני בן גוריון למרות שלשם יהיה לי יותר פשוט להתקבל]

בגלל הקירבה למרכז ויותר עבודה אפשרית במהלך הלימודים וכו', לא משנה.

אז מה, עדיף 'לבזבז' שנה-שנתיים בשביל שיפור בגרויות ואז להתקבל לאונ' או שמא עדיף כבר ללמוד במכללה להנדסה?

[הבנתי שאפקה מובילה בתחום במכללות בהנדסה ורוב המרצים שלה הם גם המרצים של הטכניון אבל אני מניח שזה הסגל הזוטר]

למה אתה בן 30 שלא יכול להרשות לעצמו להפסיד שנתיים? לך שפר בגרויות, ביג פאקינג דיל. לטווח ארוך עדיף להשקיע ולהתקבל לאוניברסיטה. אם לא ריאלי להתקבל לאוניברסיטה זה דבר אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1 ההבדלים העיקריים זה ההתמחויות . גם עם מלמדים אותו מקצוע במכללה ובאוניברסיטה באוניברסיטה תוכל להתאים את המקצוע . כלומר אם יש לך נטיה לתחום ספציפי יותר במה שאתה לומד (תת-תחום) . לדוגמא בהרבה מקצועות יש צד מעשי וצד תאורטי , ניקח אלקטרוניקה . אתה יכול לבחור מקצוע שכול תפקידו זה תיקון ופיתוח מערכות קיימות . או לבחור צד התאורטי כלומר מחקר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למען האמת היא שגם אני בהתלבטות הזו, כדי לשפר בגרויות בשביל להתקבל לאונ'? [אני מעדיף תל אביב על פני בן גוריון למרות שלשם יהיה לי יותר פשוט להתקבל]

בגלל הקירבה למרכז ויותר עבודה אפשרית במהלך הלימודים וכו', לא משנה.

אז מה, עדיף 'לבזבז' שנה-שנתיים בשביל שיפור בגרויות ואז להתקבל לאונ' או שמא עדיף כבר ללמוד במכללה להנדסה?

[הבנתי שאפקה מובילה בתחום במכללות בהנדסה ורוב המרצים שלה הם גם המרצים של הטכניון אבל אני מניח שזה הסגל הזוטר]

בחלק מהאוניברסיטאות, למקצועות מדעי הטבע וההנדסה, יש מכינות שמחליפות את הבגרות (אני יודע שיש את זה בטכניון ובעברית, ואם יש את זה בשני המוסדות הנחשבים ביותר בארץ, אני לא רואה סיבה למה שלא יהיו מכינות בת"א).

ככה שתבדוק את הכיוון הזה, שלא תבזבז שנה מהחיים שלך על להשלים שטויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העזרה והמידע =]

זה שנתן לי קישור לויקיפדיה: כבר בדקתי שם ולא ממש הבנתי

ידעתי מאיפהשהו שמכללה פחות "נחשב" מאוניברסיטה, אבל לא היה לי שום ביסוס לזה

איך אוניברסיטת חיפה בקטע של מדעי המחשב? (יחסית לשאר האוניברסיטאות בארץ)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכינות זה חרטא. החומר של מכינה הרבה יותר קשה ומכינה תקפה רק במוסד בו עושים את המכינה. מה יקרה אם הוא ירצה ללמוד במוסד אחר? בגרויות גם יותר קלות וגם תקפות בכל מוסד בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המכינות הללו מהוות תחליף אמיתי לבגרויות?

כלומר, במידה ואני אעשה את המכינות אז יקבלו אותי לפקולטה שאני צריך? [במקרה שלי זה הנדסה]

המכינות לפי מה שאני יודע הן פיזיקה-מתמטיקה ולא של שאר הומאני שזה בעיקר מה שאני צריך, בגלל זה ציינתי שיהיה לי יותר פשוט להתקבל לבן גוריון מאשר לאחרות.

וכן, אני מסכים, תמיד טענתי שמדיניות הבגרויות, כל שכן המתכונות, זה בזבוז מוחלט.

מכינות זה חרטא. החומר של מכינה הרבה יותר קשה ומכינה תקפה רק במוסד בו עושים את המכינה. מה יקרה אם הוא ירצה ללמוד במוסד אחר? בגרויות גם יותר קלות וגם תקפות בכל מוסד בארץ.

מה זאת אומרת? אני מכיר אנשים שעושים מכינות במכללת אחווה [בטח לא שמעתם עליה אה? חח] וממנה ילכו ללמוד בבן גוריון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העזרה והמידע =]

זה שנתן לי קישור לויקיפדיה: כבר בדקתי שם ולא ממש הבנתי

ידעתי מאיפהשהו שמכללה פחות "נחשב" מאוניברסיטה, אבל לא היה לי שום ביסוס לזה

איך אוניברסיטת חיפה בקטע של מדעי המחשב? (יחסית לשאר האוניברסיטאות בארץ)

אני מניח שאתה מתכוון לטכניון . אני לא יודע ספציפית למדעי המחשב אבל יש מלחמה סמויה בינה לאונ' ת"א . אבל לטכניון יש שם עולמי אם תרצה לדעת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בולשיט כל ה"נחשב" הזה

זה במקרה הטוב רושם ראשוני בראיון עבודה(בוא נניח לרגע שמדובר בבוגר מהנדס) - זהו

אתה לא תתקבל לאיזו חברת "היי-טק"(אוף אני כ"כ מתאב את המושג הזה :'() גדולה רק על סמך זה שלמדת באוניברסיטת בלה ולא באוניברסיטת בלה בלה או מכללת בלה בלה בלה

בכל מקום (שמכבד את עצמו? :silly:) אתה תעבור סדרת מבחנים וראיונות, ובסופו של דבר מה ש*אתה* למדת, הספקת לצבור והמיומניות שרכשת יעסיקו אותך

אם יש לך מוטיבציה וזיקה לאיזה תחום מסויים, זה לא באמת משנה איפה תלמד...הלימוד העצמי בסופו של דבר הוא הלימוד האמיתי, תואר שמואר ב-X שמ-X

זה סתם כדי לנפנף לאיזו גולד דיגרית בדייט הראשון\ אמך הפולנייה...

תלמד איפה שנוח לך וזהו. רק אל תשכח ללמוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המכינות הללו מהוות תחליף אמיתי לבגרויות?

כלומר, במידה ואני אעשה את המכינות אז יקבלו אותי לפקולטה שאני צריך? [במקרה שלי זה הנדסה]

המכינות לפי מה שאני יודע הן פיזיקה-מתמטיקה ולא של שאר הומאני שזה בעיקר מה שאני צריך, בגלל זה ציינתי שיהיה לי יותר פשוט להתקבל לבן גוריון מאשר לאחרות.

וכן, אני מסכים, תמיד טענתי שמדיניות הבגרויות, כל שכן המתכונות, זה בזבוז מוחלט.

מה זאת אומרת? אני מכיר אנשים שעושים מכינות במכללת אחווה [בטח לא שמעתם עליה אה? חח] וממנה ילכו ללמוד בבן גוריון.

אני חושב שבטכניון, תחת תנאים מסויימים, המכינה תחליף את התעודת בגרות

(נראה לי שהתנאים מתייחסים למקצועות המדעיים)

אני מניח שאתה מתכוון לטכניון . אני לא יודע ספציפית למדעי המחשב אבל יש מלחמה סמויה בינה לאונ' ת"א . אבל לטכניון יש שם עולמי אם תרצה לדעת .

אוניברסיטת חיפה, לא טכניון, יש הבדל...

עכשיו כשאני חושב על זה - למה שאלתי פה אם אני יכול לשאול את אבא שלי? :o

זה בולשיט כל ה"נחשב" הזה

זה במקרה הטוב רושם ראשוני בראיון עבודה(בוא נניח לרגע שמדובר בבוגר מהנדס) - זהו

אתה לא תתקבל לאיזו חברת "היי-טק"(אוף אני כ"כ מתאב את המושג הזה :'() גדולה רק על סמך זה שלמדת באוניברסיטת בלה ולא באוניברסיטת בלה בלה או מכללת בלה בלה בלה

בכל מקום (שמכבד את עצמו? :silly:) אתה תעבור סדרת מבחנים וראיונות, ובסופו של דבר מה ש*אתה* למדת, הספקת לצבור והמיומניות שרכשת יעסיקו אותך

אם יש לך מוטיבציה וזיקה לאיזה תחום מסויים, זה לא באמת משנה איפה תלמד...הלימוד העצמי בסופו של דבר הוא הלימוד האמיתי, תואר שמואר ב-X שמ-X

זה סתם כדי לנפנף לאיזו גולד דיגרית בדייט הראשון\ אמך הפולנייה...

תלמד איפה שנוח לך וזהו. רק אל תשכח ללמוד.

אמא שלי נדבקה בפולניות מאבא

אני לא שוכח ללמוד, בניגוד לחבר מסויים שתמיד אני זה שמלמד אותו את כל החומר שבוע לפני המבחן <_<

נראה לי שזו הפעם הראשונה שהוא לא ביקש לצלם ממני את הסיכומים שלי O_O

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון עדיף לך לעשות מכינה במוסד שבוא אתה מתכוון ללמוד.

המכינות יותר קשות מהבגרויות אבל יש להם ייתרון גדול - הם מחליפים את הבגרות. אני עשיתי מכינה של חודשיים בטכניון - למרות שאני לא בטוח אם האופציה הזאת עדיין קיימת זה היה מכינה לאנשים "איכותיים" שנפלו במקצועות לא רלוונטים. הבעיה שלי היייתה שהיה לי ציונים מאוד טובים בפסיכומטרי ובמקצועות הריאלים - מתמטיקה, פיסיקה וכו' אבל ציונים מביכים בשאר - הסטוריה, תנך וכו'. במכינה בוחנים אותך על מתמטיקה , פיסיקה ואנגלית ומקצוע שנקרא כתיבה מדעית שהוא לא ממש מקצוע (לא חושב שמישהו אי פעם קיבל שם פחות מ90 במקרה הרע). אבל הציונים האלה החליפו לי את ממוצע הבגרות, כלומר התקבלתי על סמך המקצועות החזקים שלי והתעלמו מהמקצועות החלשים שלי (שלא ממש רלוונטים לתואר בכל מקרה).

למישהו שלא רוצה להתעסק עם תנך, הסטוריה, אזרחות וכל מיני שטויות חסרי משמעות לעתיד ולקריירה שלו המכינה מהווה פתרון מעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה חבל (בשבילך?) שרוב המקומות הרציניים בכלל לא מקבלים אנשים ממכללות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא שאני לא הולך להיות מתכנת, ככה שאם זה חבל זה חבל לשאר החבר'ה מהמכללות

הקטע הוא שזה פשוט לא נכון...אתה אשכרה חושב שאנשים הולכים להשקיע הון תועפות ו-3-4 שנים כדי לא להתקבל אח"כ ל"מקום רציני"?

אני לא יודע מאיפה הבאת את זה, אבל בפועל מקבלים גם מקבלים - ואחרי צבירת ניסיון משמעותי של בין 3 ל-5 שנים אף אחד כבר לא זוכר איפה למדת

כמה חבל (בשבילך?) שרוב המקומות הרציניים בכלל לא מקבלים אנשים ממכללות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה עיניין של היצא וביקוש . במקצועות שחסרים כוח אדם פחות ישאלו שאלות

האמת היא שאני לא הולך להיות מתכנת, ככה שאם זה חבל זה חבל לשאר החבר'ה מהמכללות

הקטע הוא שזה פשוט לא נכון...אתה אשכרה חושב שאנשים הולכים להשקיע הון תועפות ו-3-4 שנים כדי לא להתקבל אח"כ ל"מקום רציני"?

אני לא יודע מאיפה הבאת את זה, אבל בפועל מקבלים גם מקבלים - ואחרי צבירת ניסיון משמעותי של בין 3 ל-5 שנים אף אחד כבר לא זוכר איפה למדת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...