SILENCER 5 REV3 על 8800GT - עובד ! פיתרון קירור זול איכותי ושקט. - עמוד 8 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

SILENCER 5 REV3 על 8800GT - עובד ! פיתרון קירור זול איכותי ושקט.

ice2k

Recommended Posts

ראיתם מה שהבאתי אנשים ? לא צריך לקנות שום דבר ושום 3 סלוטים.

בחינם אפשר לקבל תוספת של 30 מעלות. ואגב, לא חייבים לחתוך קרטון, אפשר לכסות את הפתחים גם עם נייר כסף ולקבל 30 מעלות פחות.

2x120mm יותר טוב ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 131
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אהלן חברה

קניתי את ה BFG 8800GT OC2 512 ויש לו את המאוורר הפיצי הזה עליו שגורם לו להגיע ל 70 מעלות במאמץ !

אני רוצה להחליף לו את הקירור - יש משהו ייעודי לכרטיס שאפשר לקנות?

או האם זה מסובך בתור אחד שלא התעסק עם מעולם ומפחד להרוס אותו או שאולי החנות יכולה לעשות את זה?

הדיבורים על לGT מכניסים אנשים להיסטריה

מה אכפת לך שהוא מגיע ל70 מעלות?

אני לא מבין מה הנקודת ייחוס שלך , מה זה חום גבוה?

בנאדם שמגיע ל41 מעלות , מים שרותחים ב100 מעלות, או אוליי העובדה שאפשר להכין עוגה בתנור ב200 מעלות?

הנקודת ייחוס צריכה להיות אך ורק המלצת היצרן !

הכרטיס עובד גם ב95 מעלות טוב מאוד.

יש הגנה לכרטיס שעושה ריסטרארט בסביבות 125 מעלות , אם אתה לא עושה OC מטורף אתה סתם מוציא כסף מיותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס חם מחמם גם רכיבים אחרים ופחות יציב.

ויש גם את עניין השקט שבגללו מחליפים .

והקירור (הישן) של ה - GT הוא הסטוק הכי גרוע שנראה בהרבה זמן (כנ"ל לגבי הסטוק של ה - HD3850).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא מעוניין להחליף בגלל הרעש לגטמי ואני הראשון שתומך.

אבל הוא כתב שהוא מודאג מהטמפרטורה הוא לא הזכיר בעיית רעש.

כרטיס חם בגבולות שהייצרן הגדיר, יציב באותה המידה בסטוק.

הקירור הישן של הGT לא גרוע, הוא עושה את העבודה, במשחקים הוא לא מפריע ייתר על המידה, החדש פשוט יותר טוב ויותר שקט.

הקירור של X1950PRO שכ"כ אהבו להמליץ עליו הוא גרוע, רעש בלתי נסבל גם בעבודה בWORD.

גם הקירור של הPALIT שנחשב בעינך לטוב, יחמם רכיבים אחרים בדיוק באותה המידה ואולי קצת יותר כי הוא לא זורק את האוויר החם החוצה.

חוץ מזה זה די זניח, בבדיקות שונות של קירורי מים נבדקה ההשפעה של זריקת האוויר אל תוך המארז וההבדל היה כשתיים שלוש מעלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שכבר אמרתי קודם, הנה סוף סוף עוד אחד שחושב כמוני. יישר כוח.

אין שום סיבה לשים מאשר להנמיך רעש, כי הטמפרטורות נורמליות לחלוטין. אם יש רעש שמפריע, שיחליפו.

הטעות הכי גדולה היא להפחיד פה חברה "הקירור שה8800מגיע איתו חרא". לא היו מוכרים אותו איתו אם זה היה משנה למישהו חוץ מקהילת הגיקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דעתי בנושא: החלפת זה רק לאלה שרוצים להוציא יותר מכרטיס המסך שלהם מבחינת שקט וביצועים.

מעבר לזה, במידה וסירקולצית המארז טובה גם הסטוק יעשה את העבודה בצורה טובה לדרך בו נועד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דעתי בנושא: החלפת זה רק לאלה שרוצים להוציא יותר מכרטיס המסך שלהם מבחינת שקט וביצועים.

מעבר לזה, במידה וסירקולצית המארז טובה גם הסטוק יעשה את העבודה בצורה טובה לדרך בו נועד.

אתה יכול להביא לי קישור לאוברקלוק של ה8800GT בשביל לראות עד כמה ביצועים כבר אפשר להוציא עוד עם טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא מעוניין להחליף בגלל הרעש לגטמי ואני הראשון שתומך.

אבל הוא כתב שהוא מודאג מהטמפרטורה הוא לא הזכיר בעיית רעש.

כרטיס חם בגבולות שהייצרן הגדיר, יציב באותה המידה בסטוק.

הקירור הישן של הGT לא גרוע, הוא עושה את העבודה, במשחקים הוא לא מפריע ייתר על המידה, החדש פשוט יותר טוב ויותר שקט.

הקירור של X1950PRO שכ"כ אהבו להמליץ עליו הוא גרוע, רעש בלתי נסבל גם בעבודה בWORD.

גם הקירור של הPALIT שנחשב בעינך לטוב, יחמם רכיבים אחרים בדיוק באותה המידה ואולי קצת יותר כי הוא לא זורק את האוויר החם החוצה.

חוץ מזה זה די זניח, בבדיקות שונות של קירורי מים נבדקה ההשפעה של זריקת האוויר אל תוך המארז וההבדל היה כשתיים שלוש מעלות.

צ'ומפי - יש לך 8800GT עם הקירור החדש שאתה עובד איתו קבוע בבית ?

אני קניתי לפני שבוע ומשהו את ה8800GT עם הקירור החדש.

הקירור לא שקט, הספק כוח שלי התחיל גם הוא לעבוד מהר יותר ולעשות רעש מעצבן בגלל החום, והאוברקלוק של המערכת התחיל לעשות מדי פעם שגיאות שלא היו לי לפני זה ועכשיו אחרי החלפת הקירור לקירור שמוציא אוויר חם החוצה השקט מופתי גם בLOAD, הספק חזר למהירויות חרישיות שלא שומעים, ובינתיים לא נתקלתי בשום שגיאה בגלל האוברקלוק.

כשאני שם יד מאחורי המארז איפה שנפלט האוויר החם מהכרטיס אני מרגיש הרגשה כמו שאני מרגיש ממפזר החום בבית שלי. לחשוב שכל זה מפוזר בצורה קבועה בתוך המארז בהחלט יכול להעלות השערה על מה הם ההבדלים.

בקיצור הקירור החדש טוב יותר יחסית לקירור הישן, ועכשיו הוא במצב של נורמאלי לעומת בלתי מתקבל על הדעת שהוא היה לפני זה.

כמו שאמרתי מקודם, הקירור החדש לא מוגדר כקירור טוב, אלא נורמאלי שיש על כל כרטיס בינוני. הסיבות להחלפתו הן הסיבות להחלפת כל כמו על שאר כל הכרטיסים הרגילים. זה לא משהו שצריך לעשות, ומי שעושה זאת יש לו את השיקולים שלו.

ושוב - את דברי אני אומר מהתרשמות אחרי עבודה של שבוע עם הכרטיס החדש. ובהחלט אין צורך קריטי להחליפו כל עוד המארז מאורר היטיב. כמו תמיד - מי שמחפש שקט וביצועי טובים יותר (אם זה לכרטיס ואם זה למערכת) בעיקר לאוברקלוק יכול להיות שימצא את עצמו מחליף קירור - כמו תמיד.

לגבי הקירור העשרה שקלים, כדאי להדגיש כאן שאין פה קסמים, מי שטרח לחפש את הביקורת המלאה בגוגל ולקרוא את כולה יגלה פרט קטן אך משמעותי, משהו לגבי רמת הרעש, התוצאה הסופית הנחמדה שהם קיבלו היתה במצב רעש גבוה יותר, וכשמעלים את מהירות המאורר בסטוק לרמת רעש מקבילה - ההבדל יורד ל מספר מעלות בודדות (אם אני לא טועה זה היה בין 5 ל 6). לכן ההשוואה של ה 30 מעלות הפרש היא לא נכונה (כי אז גם אפשר להגיד שבלי בכלל לשנות כלום בקירור אפשר לקבל עשרים ומשהו מעלות הפרש, בעזרת לחיצת כפתור על תוכנת הבקרה של המאורר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי אם אני שם שם את הדבר הזה ומטה את האוויר מתחתיו להיכנס לאיזה גודל חור שאני רוצה, אתה מקבל 55 CFM ב21 DBA ב50 שקל בלי להחליף צלעות .

http://www.gibornet.co.il/?page=shop/flypage&product_id=2591&category_id=15608bd0bc0113fbbbae6420ce6d9772&

תמונה:

a706fafb17cdf03684a909d2d938a4b0.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם אני קונה פריזר יעודי למחשב ומכניס את המחשב לתוכו אני מקבל בלה בלה בלה בלה ...

כל הקטע הוא שמה שהצגת שגוי, שיפור כמו שעשו שם הוא אכן שיפור, אבל קטן מאוד, הצגת 30 מעלות בפועל מדובר במספר בודד של מעלות.

ושמת לב שהמאורר שהבאת הוא 13 ס"מ ועולה 50 ש"ח ? מה ההגיון בלעשות דבר כזה ?

וגם הרעיון הוא קצת כמו לנסוע מתל אביב לרמת גן אבל דרך חיפה, אני לא רואה בזה שום הגיון.

ולגבי עקרונות , כדי קצת לקרוא על זה ולדעתי צריך להבין קצת פיזיקה של חומרים ושל חום לפני שנותנים המלצות. יש עיקרון מאוד חשוב של שטח פנים ומעבר חום, וזו הסיבה שלגודל של הסינק יש חשיבות גדולה מאוד, גם המאורר חשוב מאוד ולכן - אם תעשה חצי עבודה - תקבל חצי תוצאה - אין קסמים, אבל יש משוואות מדויקות מתחום הפיזיקה.

ודרך אגב - אתמול הרכבתי סליינסר ישן שהיה לי על ה8800GT, עבודה בשקדנות ומדויקות שכוללת חומרים איכותיים וחיתוך סינקים, הרכבה שלהם על ווסתי המתח, שימוש בגריז טרמי איכותי של זלמן הSTG1, מדבקות טרמיות של M3, מנקה מגעים תוצרת פינלנד, ואוויר מזוהם של מרכז הארץ :). הכל מדברים שהסתובבו אצלי בבית ובעלות של 0 שקלים חדשים. כדאי לציין שזה כבר הכרטיס השלישי שהסליינסר יושב עליו, מה שדרש כמובן ניקוי מדוקדק.

אני אפתח מתישהו תרד עם ואקשר לפה, זה יהיה גם על הTWINTECH שרכשתי עם כל מיני פרטים מעניינים (תלוי את מי ;)).

מנסיון עם המשחה הזו על המעבד ראיתי שיפור בטמפרטורה לאחר שבוע שבועיים של שימוש, לא יודע איך זה יהיה עם הכרטיס מסך אבל בינתיים, בכדי לתת קצת פרטים, אני יכול להגיד שמשימוש של כמה שעות אתמול והיום, בבדיקת מאמץ תחת המשחק קריסיס על HIGH אלא הטמפרטורות:

מאמץ - 55 מעלות רוב הזמן, לפעמים קופץ ל 56 ולפעמים יורד ל 54 - טוב מאוד, אפילו יותר טוב ממה שהפולני קיבל (ואולי מקום לשיפור נוסף אחרי הBURN של המשחה)

מנוחה - 35 מעלות.

עוד פרטים מעניינים - הגירסה החדשה של הTWINTECH כוללת 1 NS של ולא של QUIEMONDA .

המערכת עכשיו הרבה יותר שקטה והספק נרגע מהמהירויות הגבוהות לפני החלפת הקירור (עקב העובדה שעכשיו חום הכרטיס נפלט החוצה).

זה לבינתיים.

478588297_small.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע זה חוזר על עצמו אבל אין לי סבלנות לזה בהפסקה בעבודה עכשיו.

אתה פשוט לא מסוגל לענות בשתי שורות קצר ולעניין, חייב שימוש במילים של "חיתוכים" ו "פיזיקה" וכדומה . . . זה הכל נראה יפה אבל בתכלס אם תעשה את מה שאמרתי וכמו שאמרתי "תפנה את האוויר של המאורר ולא משנה באיזה גודל הוא לחור בגודל מסויים - תקבל את אותם 55CFM לאותו גודל חור. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...