SILENCER 5 REV3 על 8800GT - עובד ! פיתרון קירור זול איכותי ושקט. - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

SILENCER 5 REV3 על 8800GT - עובד ! פיתרון קירור זול איכותי ושקט.

ice2k

Recommended Posts

כולם מכירים את הקירור הגרוע והרועש של ה8800GT, אמנם מדברים על מאורר חדש שחלק מהחברות משתמשות בו אך עדיין מדובר בהורדה רק של הרעש הנוראי ולא עד לרמה של חרישי.

מסתבר שאנשים הצליחו להתאים את הSILENCER 5 REV3 הוותיק של COOLING על ה8800GT ואף לקבל תוצאות די מפתיעות וכל זה ברמת רעש כמעט אפסית.

היתרון הגדול הוא כמובן המחיר, אמנם לדעתי כבר לא מייצרים את הקירור הנ"ל (למרות שאני מניח שעדיין אפשר למצוא בחנויות סטוקים ישנים במחירים מאוד זולים - ראיתי חנות אחת שיש לה ב70 ש"ח ) אבל לרבים מאיתנו יש קירור כזה על הכרטיס הישן (נמכרו המון כאלו) או שאולי אפשר אפילו להשיג יד שנייה. עם קירור ישן כזה בבית אפשר לשדרג את הקירור הנוראי של ה8800GT ב0 עלות, ולקבל ביצועים טובים והכי חשוב - שקט מופתי עם פוטנציאל מעולה לאוברקלוק. יתרון חשוב מאוד נוסף - הקירור הזה מוציא את האוויר החם מחוץ למארז, זה חשוב מאוד - מוריד משמעותית את הטמפרטורה בתוך המערכת ועוזר לטמפרטורה נמוכה של הכרטיס והמערכת ובנוסף מקל על האוברקלוק של כל הרכיבים. כדאי לציין שהיתי מופתע מהטמפרטורות הטובות שהבחור השיג בכתבה הבאה. עדיין לא ברור לי איך הוא השיג כזה שיפור (ועוד אחרי הוספת עם הסליינסר) אבל כנראה בקירור הוותיק הזה יש עוד הרבה מיץ (הוא יועד במקור ל 6800 ו7800), וכנראה ה8800GT לא כזה כרטיס חם אלא הקירור STOCK שלו פשוט גרוע ברמות שלא הכרנו.

הנה התוצאות :

-------------

טמפרטורה עם מקורי על מצב אוטומטי באוברקלוק בינוני (669,1674,972):

מנוחה - 61 מעלות.

מאמץ - 92 מעלות.

טמפרטורה עם הSILENCER באוברקלוק גבוה (720,1782,1026):

מנוחה - 45 מעלות.

מאמץ - 59 מעלות.

שיפור של 33 מעלות במאמץ ועוד עם תוספת !! וכל זה הוא קיבל עם שקט מופתי וכנראה עלות נמוכה מאוד עד אפסית.

הוא גם נתן תוצאות לקירור המקורי כשהוא עובד ב100 אחוז (ומאוד רועש מן הסתם), כנראה עם האוברקלוק הנמוך (אבל יכול להיות שאני טועה וזה הגבוה): 49 מעלות במנוחה ו70 מעלות במאמץ, עדיין גבוה יחסית לסליינסר וכמובן עם המון רעש בלתי נסבל.

כדאי לציין שבקירור הזה הזכרונות לא מתואמים 100 אחוז לקירור ואין חפיפה מלאה אבל עדיין הוא מקרר אותם טוב והתוספת ליכולת האוברקלוק של הזכרונות עלתה (עוד 108 MHZ לזכרונות) מה שמעיד על הרבה יותר טוב לזכרונות מהמקורי, גם ב7900 זה היה כך עם הקירור הזה וזה עבד מצויין.

אני לא יודע אם כל אחד שינסה יקבל כאלו תוצאות טובות אבל בטוח הוא יקבל שיפור ניכר ושקט מופתי. כדאי מאוד לנסות ובעיקר למי שיש כזה ישן מסתובב בבית.

כמובן מי שמנסה מחוייב לעדכן כאן בתרד 8) ואם יש - בכלל טוב.

הכתבה בפולנית :) , אני כמובן לא יודע פולנית אבל הגרפים והתמונות ברורים מאוד, נישמח אם מישהו שיודע פולנית יכול לתרגם קטעים נבחרים ;).

http://www.frazpc.pl/artykuly/570/8800GT/+/ARCTIC/SILENCER/5/Cicho,/tanio/i/skutecznie

SILENCER%20-%2018.jpg

SILENCER%20-%2023.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 131
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

עדיין ניתן לקנות אותו בכ130 שקל

http://www.plonter.com/detail.tmpl?sku=AC-NV-SIL-5REC3〈=heb&cart=11994938084828026

עם משלוח זה עוד איזה 30 שקל ייצא 160-170.

לדעתי עדיף כבר לקחת כרטיס חזק יותר במחיר הזה עם קירור אחר של PALIT או משהו. רק שימו לב שלPALIT 2 שנות אחריות ולא 3.

http://www.gibornet.co.il/?page=shop/flypage&product_id=108&category_id=a84478941403173ffd2ff93988f93f78&

מי שעדיין ירצה לבצע את הMOD הנ"ל. קחו את המאורר הזה ואת ה8800GT הכי זול בארץ אחד מהדגמים האלה (ועדיף לחפש בחנויות אחרות גם כן !!!).

GALAXY

http://www.gibornet.co.il/?page=shop/flypage&product_id=99&category_id=a84478941403173ffd2ff93988f93f78&

GETWAY

http://www.gibornet.co.il/?page=shop/flypage&product_id=2550&category_id=a84478941403173ffd2ff93988f93f78&

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, ראיתי גם בזיגזג ב130 ש"ח, עידכנתי.

בכל מקרה המטרה כאן היא לחסוך את הכסף - לאנשים רבים יש כזה בבית ומעטים יודעים שהוא מתאים ל8800GT (למרות שבקרוב נראה לי רבים ידעו זאת :) ). זה גם מיועד לאנשים שכבר קנו כרטיס מן הסתם.

כמה דברים כדאי לציין :

1) לא מדובר במוד, לא צריך לשנות שום דבר פשוט להרכיב הרכבה פשוטה ולהינות מהביצועים , השקט והוצאת האוויר החם אל מחוץ למארז.

2) ב8800GT אין ממש כרטיס טוב יותר, כולם די זהים. טוב יותר זה אולי למי שלא יודע או לא מעוניין לעשות אוברקולק, אבל אנשים כאילו לא מחליפים למאורר גם ככה ( למי שלא מבין זה דבר יותר מסובך ומסוכן מלבצע אוברקלוק).

3) הPALIT שנתת אליו לינק הוא לא גירסת הSONIC, לא ברור אם הגירסה הפשוטה מגיעה גם כן עם הקירור המשופר, לפי האתר שלהם יש תמונה של הקירור הישן וגם החדש. כנראה זה משווק גם וגם, צריך לבדוק לפני שממליצים או קונים (בהנחה שזה לא נבדק כבר).

4) ב 130 ש"ח יש גם את הזלמן 700, אבל אני מניח שרבים יודעים שהוא מתאים ל 8800GT ולמרות שיש לו ביצועים טובים יותר (לפחות על כרטיסים ישנים) הוא משאיר בתוך המארז את כל החום האדיר שה8800GT מייצר וזה בניגוד לסיילנסר שמוציא אותו החוצה. זה חשוב בעיקר למי שאין סירקולציית אוויר מושלמת וחזקה בתוך המארז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, ראיתי גם בזיגזג ב130 ש"ח, עידכנתי.

בכל מקרה המטרה כאן היא לחסוך את הכסף - לאנשים רבים יש כזה בבית ומעטים יודעים שהוא מתאים ל8800GT (למרות שבקרוב נראה לי רבים ידעו זאת :) ). זה גם מיועד לאנשים שכבר קנו כרטיס מן הסתם.

כמה דברים כדאי לציין :

1) לא מדובר במוד, לא צריך לשנות שום דבר פשוט להרכיב הרכבה פשוטה ולהינות מהביצועים , השקט והוצאת האוויר החם אל מחוץ למארז.

2) ב8800GT אין ממש כרטיס טוב יותר, כולם די זהים. טוב יותר זה אולי למי שלא יודע או לא מעוניין לעשות אוברקולק, אבל אנשים כאילו לא מחליפים למאורר גם ככה ( למי שלא מבין זה דבר יותר מסובך ומסוכן מלבצע אוברקלוק).

3) הPALIT שנתת אליו לינק הוא לא גירסת הSONIC, לא ברור אם הגירסה הפשוטה מגיעה גם כן עם הקירור המשופר, לפי האתר שלהם יש תמונה של הקירור הישן וגם החדש. כנראה זה משווק גם וגם, צריך לבדוק לפני שממליצים או קונים (בהנחה שזה לא נבדק כבר).

4) ב 130 ש"ח יש גם את הזלמן 700, אבל אני מניח שרבים יודעים שהוא מתאים ל 8800GT ולמרות שיש לו ביצועים טובים יותר (לפחות על כרטיסים ישנים) הוא משאיר בתוך המארז את כל החום האדיר שה8800GT מייצר וזה בניגוד לסיילנסר שמוציא אותו החוצה. זה חשוב בעיקר למי שאין סירקולציית אוויר מושלמת וחזקה בתוך המארז.

1. אחי MODIFICATING זה ברגע ששמת משהו לא מקורי על מוצר שהגיע מהיצרן המקורי מורכב בדרך DEFAULT כולשהי ועל כן כל שינוי הוא בגדר MOD ;)

2. זה מה שאמרתי, לקנות את ה 8800GT הזול ביותר ולעשות לו OC כמעט עד צאת הנשמה.

3. אם יש מאורר טוב יותר - הרי זה משובח.

4. נתתי לינק לPALIT רק כי יש לו קירור זה או אחר, שוב פעם, לא אוהב לשלם בשביל מוצר עם OC מהמפעל (כבר עשיתי את זה פעם עם 8800GTX AC3 ב4200 שקל לפני שנה וחצי והתחרטתי ומכרתי אותו בשביל לקנות משהו בסיסי). אז כל אחד שיקנה בחנות ליד ביתו, אני רק הבאתי משהו מהחנות שאני מכיר פה לידי ברמת גן. (יש גם את LOGICPC, אבל לצערי המחירים שם זה 300 שקל יותר ולא יורד מתחת ל1650 כמו שתשים לב ל8800GT, עם כל הצער שבדבר):

http://logicpc.co.il/heb/Search.aspx?seek=8800gt

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן זה הקירור, יפה. המחיר כבר ממש זול - 70 ש"ח (ועוד 15 משלוח למי שצריך) וזמינות במלאי.

אני זוכר שהוא עלה 200 ש"ח ויותר כשהכרטיסים שאליהם היה מיועד נמכרו.

ב70 ש"ח לקירור חדש זה יכול להיות קומבו יפה של כרטיס זול עם קירור איכותי זול ושקט וזה מכשיר את הדרך לאוברקלוק חזק (רק במקרה של חזק כדאי לדאוג לקירור גם למווסתי המתח).

בכל מקרה עדיין הוא שוכב בבית או על כרטיס ישן אצל הרבה אנשים.

(* ד"א אלכס - גם הקירור שמגיע עם הPALIT SONIC הוא משמעותית פחות טוב ויעיל מהסיילנסר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיכנס ללינק של הכתבה יש שם עם הכל. מדובר ברכיבים אלקטרונים שאחראים לשמור על מתח קבוע.

בד"כ מדובר בקירור לזכרונות של כרטיס מסך שפשוט מדביקים על הווסתים.

SILENCER%20-%20007.jpg

SILENCER%20-%20013.jpg

SILENCER%20-%20010.jpg

אפילו לא ידעתי שצריך לקרר את הוסתים. אגב אתה בטוח שזה נקרא וסתים בעברית ולא טרנזיסטורים או ווסת או משהו אחר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך אבל מומלץ, לפחות באוברקלוק רציני. אם הם מאוד מתחממים אז תחת לחץ הם יכולים להישרף. בגלל שבקירור המקורי של ה8800GT יש קירור גם להם אז רשמתי את ההמלצה. בכל מקרה יש מספר חברות עם קירור מיוחד שלא קיררו בכלל את הווסתים (למשל גיגהבייט עם הזלמן).

קירור טוב שלהם גם עוזר להשיג ביצועי ויציבות טובים יותר.

איך אומרים בעברית ? תאמת לא חשבתי על זה, פשוט עשיתי תירגום בראש לעברית מאנגלית, אבל עכשיו בדקתי ואכן אומרים וסת מתח (VOLTAGE REGULATOR).

טרנזיסטור זה דבר אחר, מאוד בסיסי באלקטרוניקה וכבר עשרות שנים שהוא בגודל מיקרוסקופי, מעבד למשל בנוי ממליוני טרנזיסטורים, שכל אחד הוא חלק ממערכת אחרת במעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן זה ידוע שקירורים שמתאימים לכרטיסים כמו X1800 X1900 6800 7800 מתאימים גם ל8800GT בגלל שהPCB הוא אותו אחד כמו של ה6800 ו7800 בזמנם והכי חשוב זה שגם הזיכרונות בצורת "פרח" וזה בול תואם לכל הקירורים כל הכבוד שהעלת את זה לאתר :xyxthumbs:

גם אני שמתי לב לאתר הזה אני רוצה להוסיף עוד משהו שגם הrev הקודמים rev 1 וrev 2 יתאימו לצורך העניין

מה שטוב יש לו הרבה אופציות של קירורים אז תהנו חברים :hi::yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא בדיוק נכון, אין התאמה מלאה והPCB בכלל לא זהה (גם מיקומי הזכרונות). אבל בגדול אכן יש התאמה של הרבה קירורים (גם קירורים ל7900) אבל לא כל אחד מתאים אוטומטית. בחלק מהמקרים צריך לחתוך לשבור או לעקם דברים מסויימים בקירור בכדי שהוא יתאים. ידוע על התאמת חורים וסידור כללי זהה של הצ'יפים (יותר זהה ל 7900 מאשר ל 7800)

לגבי REV1 וREV 2 - אני בכלל לא בטוח לגבי זה, אשמח אם תביא לינק שמאשר את זה, יכול להיות שיש באמת התאמה ואם זה משהו שמסתובב אצל אנשים בבית אז בהחלא אפשרי לבדוק למי שרכש 8800GT (את הREV3 הוציאו בשביל לתת יותר מרחב התאמה לקבלים וקירורי ווסתים של כרטיסים שונים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...