SILENCER 5 REV3 על 8800GT - עובד ! פיתרון קירור זול איכותי ושקט. - עמוד 9 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

SILENCER 5 REV3 על 8800GT - עובד ! פיתרון קירור זול איכותי ושקט.

ice2k

Recommended Posts

אני מקווה שזו פעם אחרונה שאני רואה אותך בתרד כלשהו אומר לאנשים אחרים איך לענות (קצר, ארוך, משמעם, מעניין, מצחיק, עצוב) זה פשוט לא מכובד. ביום שבו תצבור וותק רציני בפורום אז אולי תעז להגיד לאנשים חדשים יותר איך לכתוב פה כאילו אתה המפקד שלהם בצבא וגם במצב כזה זה עדיין לא מתקבל על הדעת להגיד את זה בצורה כזו. קשה לך לקרוא הרבה ? לך תפתח פורום פרטי משלך ותעשה בו מה שאתה רוצה או שפשוט אל תשתתף, אבל אל תטיף לאנשים על אורך כתיבתם או אילו עובדות הם בוחרים להציג כל פעם שמישהו מבקר משהו שכתבת.

לא סתם רשמתי מה שרשמתי וחבל שלא בחרת להגיב לעניין כולו, הכל טוב יפה ונכון אבל למה לעשות את זה ? השיפור לא יותר טוב מקירור יעודי זול והפרש הכסף כבר לא כלכך גדול. מותר לציין שיש גם יותר עבודה בשביל לעשות את זה.

ובבקשה, הסברתי מהגרף מה הוא השיפור טמפרטורות האמיתי במצבים השונים, תפסיק בבקשה להתעלם מעובדה זו. אם תשים 55 CFM במקום 45 CFM תקבל אולי עוד כמה מעלות.

ואתה אומר שCFM=CFM ועוד דורש ממני להתעלם מחוקי הפיזיקה אז אני אפנה אותך לביקורת הנחמדה שדניס הביא, שם עשו בדיקה על הS1 בלי מאורר עם מאורר 1 ועם 2 ועוד בדקו מהירויות שונות. כפי שאתה רואה כשהוסיפו מאורר 12 נוסף (קרוב ל פי 2 יותר CFM) לא התקבלו תוצאות יחסיות טובת פי 2, והיה שיפור של מספר מעלות בודד. אתה פשוט מתיחס ליחס שינוי הטמפרטורה כפונקצייה של CFM כגרף ליניארי, אבל הוא לא ליניארי (כן כן, אני יודע שקשה לך לשמוע הסברים בפיזיקה ואני מקווה שהגעת למצב שאתה מסוגל להתמודד עם זה במקום להקניט את הבן אדם שדן איתך על זה).

אבל אפילו אם תגיע ל60 מעלות או ל 55 - למה לעשות את כל זה ? בשביל לחסוך 20 - 30 ש"ח ? זאת הנקודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 131
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

והנקודה שלי, לא להשקיע כלום ב OC" אלא לצרכי הדגמה לאחרים או סתם לתערוכות או משהו . לא מקבלים שיפור שממעותי וסתם כל הדיונים האלה הפכו לחפרניים עד שאפילו אני ששוחה בתחום התחלתי להשתעמם.

עזוב אחי, בוא נפרה נושאים אחרים.

*ויש לי פורום חומרה, ושם יש הגבלה על מילים. אפשר להסביר בשתי מילים. THE SOON THE BETTER. מילא להדגיש משהו אחד, פעם פעמיים אבל לא פק"ל ולא בכל תרד. אבל DO IT YOUR WAY" אחי, אני פורש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב כבר הסברתי בדיון השני שהכייף של אוברקלוקר אמיתי (לא WANNEBE) הוא בתהליך ולא בתוצאה, את זה כמובן יבין רק מישהו שהוא אוברקלוקר אמיתי ולא אחד שחושב שהוא מבין משהו באוברקלוק וזורק כל מיני מילים ללא ביסוס.

וד"א - זה צירוף מקרים מטורף - גם לי יש פורום פרטי משלי, שבו כל מי שאומר משהו לא נכון או לא מדויק ומתחיל לגמגם שטויות אחרי שמעירים לו על זה חוטף מקלחת של הוכחות והסברים באורך של אנציקלופדייה עד שהוא מתענה על העקשנות ולא נשאר לו שום רעיון להמציא בתאים האפורים של המוח שלו והוא מודיע בסוף "אני פורש". ד"א זה לא שהפורום אכזרי, הוא פשוט מחוייב לשמור על רמה גבוה של מקצועיות למען קוראים מזדמנים אחרים.

בסופו של דבר אני בטוח שקיבלנו כמה פחות אנשים מאוכזבים, שכביכול הלכו לקנות מאורר ב 15 שקל, ישבו חצי שעה על מוד ואחרי זה לא הבינו איפה ה30 מעלות שהבטיחו להם ב 15 שקל או במקרה הגרוע - למה זה לא כלכך שקט (ואם מישהו תהה - זו הסיבה שמלכתחילה התחלתי להגיב בנושא).

בקיצור אלכס - הכל בידידות, אם זה המפגש הראשון שלך עם פרפקציוניסט אז אני בהחלט יכול להבין את הרגשתך 8).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להביא לי קישור לאוברקלוק של ה8800GT בשביל לראות עד כמה ביצועים כבר אפשר להוציא עוד עם טוב?

40% הבדל בליבה, עם מים.

כאן:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=163929&page=15

וגם במפרט שלי ;)

[br]פורסם בתאריך: 17.01.2008 בשעה 02:54:54

.........................צ'ומפי - יש לך 8800GT עם הקירור החדש שאתה עובד איתו קבוע בבית ?

אני קניתי לפני שבוע ומשהו את ה8800GT עם הקירור החדש.

הקירור לא שקט, הספק כוח שלי התחיל גם הוא לעבוד מהר יותר ולעשות רעש מעצבן בגלל החום, והאוברקלוק של המערכת התחיל לעשות מדי פעם שגיאות שלא היו לי לפני זה ועכשיו אחרי החלפת הקירור לקירור שמוציא אוויר חם החוצה השקט מופתי גם בLOAD, הספק חזר למהירויות חרישיות שלא שומעים, ובינתיים לא נתקלתי בשום שגיאה בגלל האוברקלוק......................................

כן, יש לי אחד ולאחי אחד, שלי עובד על מים.

אני לא יודע למה הספק שלך התחיל להרעיש או למה הOC שלך לא יציב, כרגע יחסית קר ואני לא רוצה לחשוב מה יקרה אצלך בקיץ.

אצלי הפכתי את המאוורר של הרדיאטור ואני רואה עליה של 3 מעלות בטמפרטורה של המעבד.

גרוע אולי בשבילך, לדעתי גם המאורר המקורי של לא "גרוע" הוא עושה את העבודה ולא מרעיש יותר מדי. ה8800GT שקט יותר ממנו במחשב של אחי.

שלא תבין לא נכון, הפתרון שלך עדיף על הקירור סטוק 8), אבל לרוב האנשים הקירור המקורי בהחלט מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרפקציוניזם זאת מחלה...

פה מוציא מרגליות.

40% הבדל בליבה, עם מים.

איפה אתה רואה את זה אחינו . . . :o אתה לא מסתכל על זה בדרך הנכונה . אחוזים לא יגידו כלום באשר ל "למה תכלס בזבזתי את כל הכסף הזה על מים". כי איך שאני רואה את זה (ולדעתי צריך לראות את זה ככה, זה בכמה FPS המשחק שיפר עמדה) והתוצאות הן כאלה:

כי מה שאני רואה זה התוצאות המסכנות האלה(שהשיגו שלושת החברה הראשונים שכתבו פה תוצאות בעמודים המסביב ל100 נראה לי לפני חודש):

בלי AA - שיפור של 9 FPS

עם AAX4 - שיפור של 6 FPS

במבחן האחרון אין השוואה למעשה אלא רק הדגמה, אל רשום כמה היה עם מהירויות STOCK. אבל עם VERY HIGH וAAX4 מצב שאני מניח שהרוב רוצים לשחק בו - עדיין 24 FPS מסכנים.

מסקנה? זה נחמד למי שמשחק 1280X1024 שזה מסכי ה19 אינץ' המרובעים(כי סוף סוף עוברים את ה 30FPS, ועדיין - רק ב HIGH כי ב VERY HIGH זה בלתי שחיק) אבל בינינו, זה כלום לכל השאר שיש להם מעל זה, שם התוצאות/הפרשים יהיו עוד יותר נמוכות/ים ויגיעו לכדי כמה FPS בודדים שלא יעניינו אף אחד.

tableaubenchcrysisql9.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלכס, לכן אמרתי שיפור בליבה וסיפקתי לך את המבחן הזה של העולם האמיתי...כיסיתי את עצמי מתלונות כמו שלך.... ;)

תשים לב רק כי ככל שמעלים את ההגדרות, העומס עובר בעיקר אל הGPU ותוספת הביצועים כתוצאה מהOC עולה.

בהתחלה HIGH הגורם המגביל הוא המעבד - רווח של 23%.

אח"כ עם פילטרים ההפרש עולה ל 25% (הפרש לא זניח בכלל).

עם VERYHIGH בלי AA תסתכל טוב - 32 FPS !

כאן כבר טוחן את הGPU ואני מעריך שההפרש כבר קרוב ל30% אם לא יותר.

אני יכול לעשות בדיקה אם זה עקרוני לך.

גם אלו עם הרזולוציות הגבוהות יותר ירוויחו את את התוספת באחוזים רק שאצלם זה יעלה מרמה נמוכה יותר (לדוג' מ20 ל25 FPS ), בכל מקרה אתה לא יכול להתעלם שזה מוסיף ביצועים בצורה ניכרת ומאפשר שימוש בVH לרוב האנשים (19").

וכן אני מסכים איתך האוברקלוקרים הללו משוגעים :screwy::D

היית מוכן לשלם 150 ש"ח לתוספת ביצועים הזו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון אל תדבר איתי אחוזים, דבר FPS כי באחוזים זה מפוצץ ב FPS זו בדיחה.

נראה לך שזה 150 שקל? מערכת מים כזכור לי הבסיסית ביותר הBIGWATER עולה כ550 ובלוק לכרטיס מסך עולה עוד 200.

זה טמטום לשמו, פשוט אין זה הגדרה אחרת. אלא אם כן זה רק לצרכי הדגמה לאנשים.

במקום להשקיע את הכסף הזה באיזו בחורה לצאת איתה למסעדה טובה ולקבל ממנה אח"כ פינוקים, משקיעים בברזלים.

זה לדעתי ה Fucks Per Second שצריך להשקיע בהם את הכסף הזה חח

לא? :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

40% הבדל בליבה, עם מים.

כאן:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=163929&page=15

וגם במפרט שלי ;)

[br]פורסם בתאריך: 17.01.2008 בשעה 02:54:54

אני לא יודע למה הספק שלך התחיל להרעיש או למה הOC שלך לא יציב, כרגע יחסית קר ואני לא רוצה לחשוב מה יקרה אצלך בקיץ.

......

גרוע אולי בשבילך, לדעתי גם המאורר המקורי של לא "גרוע" הוא עושה את העבודה ולא מרעיש יותר מדי. ה8800GT שקט יותר ממנו במחשב של אחי.

שלא תבין לא נכון, הפתרון שלך עדיף על הקירור סטוק 8), אבל לרוב האנשים הקירור המקורי בהחלט מספיק.

הוא התחיל להרעיש כי לא השקעתי מאות שקלים במארז מאוורר ושקט. כדאי לציין פה שאני חולה שקט ושקט זה דבר סוביקטיבי או יותר נכון תפיסתי - יש "שקט" ויש "רעש שלא מפריע" כל אחד ורמת התפיסה שלו בדיוק כמו שיש אנשים שלא מבינים מה ההבדל בסאונד ממערכת של 1000 שקל לעומת מערכת של 9000 שקל. אם לדעתך משהו שרועש יותר ממנו זה שקט - אז אתה פשוט לא נכלל בקטגורייה של חולי השקט. ובתור בעל מים (דבר קיצוני לכשעצמו) אני מניח שאתה בהחלט יכול להבין מה מניע את חולי השקט אפילו שאתה כנראה לא כזה.

מה יקרה בקיץ ? שום דבר. הכרטיסי מסך שאני עובד איתם הם הדבר הכי פולט חום במערכת ובהפרש ניכר. כיוון שאני עובד עם שפולט חום החוצה, אין השפעה קריטית על המערכת. אני כבר כמה קייצים ככה ואין שום בעייה. המערכת מתאימה לקיץ מפני שהמאוררים שלה בחורף עובדים אוטומטית לאט במיוחד - יותר לאט ממה שצריך וזה בכדי שעדיין הם יותאמו אוטומטית לקיץ או לחדר מחומם בלי שום שינוי והמערכת עדיין תשאר שקטה. האלטרנטיבה היא להשתמש בקירור אחר שלא מנווט את החום החוצה ולהשקיע הרבה מאוד כסף במארז איכותי ויותר נכון - בקירור השקט שלו (הכסף בעיקר נובע מהצורך בשקט מעולה ולא במארז חדש). זה פשוט לא משתלם לי, אבל האמת - אני ממש לא רוצה להיפרד מהמארז הישן שלי :).

וד"א - לא יודע למה אתה אומר גרוע. תחזור לפוסט שציטט ולאחרים לפניו ותראה שציינתי שהקירור עכשיו במצב של נורמאלי וכמו כן ציינתי שבניגוד לקודם אין שום סיבה קריטית להחליפו. לכן אני מסכים איתך, בתור קירור נורמאלי רוב האנשים באמת לא יחליפו אותו כי פשוט אין צורך. מי שיחליף הוא בדיוק כמו מי שמחליף קירור כמו בשאר הכרטיסים בעלי קירור נורמאלי, כל אחד וסיבותיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלכס,אחוזים מראה את השינוי, אם אתה מרוויח 10 פריימים לשניה יכול להיות שהכפלתי את הביצועים ויכול להיות שלא שיניתי כלום ( מ150 ל160 FPS)

חוץ מזה אני דיברתי איתך באחוזים וגם הדגמתי בFPS ואני לא יודע כבר מה אתה רוצה.

אתה לא צריך לדאוג למצב הפיננסי שלי, כמו שאמרתי קודם,לא לכל אחד, אבל מים למעבד כולל הכל יד שניה תוכל למצוא ב150ש"ח.

בהתחלה כ"כ התלהבת שאמרתי שרוב האנשים לא חייבים להחליף והתנצלתי בפני ice2k שזה הרס לו את המומנטום ;)

עכשיו המשכתי והסברתי שיש משוגעים שכן שווה להם ואתה מתבאס.

בואו נסכים על חוסר הסכמה חלקית :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...