השקת ה-GeForce RTX 2080 Ti - עדכונים בזמן אמת - עמוד 39 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השקת ה-GeForce RTX 2080 Ti - עדכונים בזמן אמת

djelectric

Recommended Posts

• תגובות 595
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של se7en

אותו עקרון.

אתם פשוט מרמים את עצמיכם עם מחירים שעד לפני חודש פשוט לא היו.

והכל בגלל ההשקה ובהקשר ישיר לה.

"נכון לרגע זה" זה לא רלבנטי ולא רציני.

ואפילו דמגוגי במקצת.

פשוט כל כך ומדהים שלא נראה על ידי רבים כל כך.

עזוב מה עכשיו, בוא נשווה MSRP בהשקות - מקובל? המידע מגיע מפה, תסכים איתי שמקור די מכובד:

https://www.anandtech.com/show/13282/nvidia-turing-architecture-deep-dive

GTX 1080 Ti מחיר השקה -  $699

RTX 2080 Ti מחיר השקה - $999

רואה 300 דולר הפרש? מחיר השקה MSRP מוצר מול מוצר שמחליף אותו כמו שרצית,  ולא מחיר של דיל מול מחיר בהשקה. אז עכשיו בטח תגיד לי זה כרטיס לעשירים, מי שיכול להרשות לעצמו כרטיס כזה שלא יבכה, נכון? אבל מה לגבי הכרטיס הפחות מטורף במחיר? ה 1070/2070? בבקשה:

GTX 1070 מחיר השקה - $379

RTX 2070 מחיר השקה - $499

רואה את ההבדל? וזה כמובן מחירי MSRP - אני מאתגר אותך למצוא לי כרטיסים במחיר אפילו קרוב לזה. לא תמצא. המחירים בהם הם נמכרים כרגע (מי שיש לו מלאי עדיין) הם הרבה מעל ה MSRP, מה שלא היה בהשקות הקודמות (ועכשיו אין את הקריפטו להאשים).

נווידיה פשוט סוחטת את השוק כי היא יכולה ואין לה כרגע תחרות. פשוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של huber

נווידיה פשוט סוחטת את השוק כי היא יכולה ואין לה כרגע תחרות. פשוט.

NV לא אשמה בכלום.. הם יקרנים ותמיד היו ביחס לשוק שהם מתחרים בו.

לדעתי הם לא סוחטים כלום.. יש אנשים שמוכנים לשלם פי 2 מהמחיר הריאלי של הכרטיס, אני הייתי עושה בדיוק

את אותו דבר.. מתמחר גבוה ככל שמאפשרים התנאים. לא הייתי קורה לזה סחיטה, כי אף אחד לא חייב לקנות.

אם במציאות אף אחד לא היה קונה אז כנראה שהם היו מורידים מחירים בהדרגה. 

במקרה הזה,זה גם לא משנה גם כמה כרטיסים הם ימכרו כרגע. כל השאריות שיימכרו בעתיד הרחוק במחירים קרובים ל MSRP מתישהו*

יימכרו ונעבור להשקה הבאה. זו הנקודה, רק תסתכלו מה קרה עם סדרה 10. דוגמא קלאסית שרק עכשיו אנשים מתחילים* לראות מחירי MSRP.

כמה זמן עבר מאז ? יוני 2016 אם זכור לי נכון. 

בגלל תחרות לא אגרסיבית מצד אני צופה שהרבעונים הבאים של NV יהיו עוד יותר גבוהים מנקודות השיא שלהם בשנת 2017 ו 2018.

חבל חבל ש לא עשו שיעורי בית או שהם לא יכולים, לא יודע.. ורצים לתת תחרות לשוק שצריך את זה. הפלח שוק של 1080Ti עכשיו

רלוונטי מתמיד בגלל ההשקה הכל כך יקרה של . לוותר על כל ה RT ולתת כרטיסים במחירי ריצפה ל 1440P יכול להיות הצעד

הכי חכם מ .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף צרכן אינו חייב לקנות את המוצרים החדשים.

גם בשווקים מונופוליסטיים נוצרת בסוף נקודת שיווי משקל של מחיר, שמאזן בין הביקוש להיצע היחידי של חדש שיש.

מתחרה על מחיר המוצרים החדשים זה מחיר המוצרים המשומשים מאותו יצרן, כך שהמונופול שלו "נסדק" וירטואלית עת 

הוא מתחרה למעשה עם העבר של עצמו.

כמו כן כשהמחיר של חדש עולה יתר על המידה, כמות הרוכשים המעונינים יורדת.

אמנם המוכר גורף את מקסימום הרווח שהוא יכול כך, שיהיה לו ולבעלי המניות לבריאות, אך סוף העולם עבור הצרכנים

זה בטח שלא, וכרטיס מסך לא יעלה מיליון דולר - כי פשוט לא יהיו קונים. 

לחלופין שוק היד השניה מלא במיליונים על גבי מיליונים של , מרביתם שורדים יפה את השנים אם לא עשו

עימם שטויות ולא התעללו בהם. אני לא קניתי כרטיס מסך חדש להערכתי מאז אזור שנת 2000 (פשש... כמעט 20 שנה עכשיו 

כשאני שם לב), ותמיד מצאתי את האפשרות לרכוש במשומשים, כך מקסמתי את התמורה לכספי.

אפשר לומר שיצרניות הכרטיסי מסך בעצם לא ראו שקל ממני כל כך הרבה זמן כשאני חושב על זה. הכרטיס החדש האחרון

ככל שאני זוכר שרכשתי מכיסי, היה בהזמנה מארה"ב בשנת 2000 וזה היה 2 GTS שעלה לי אז משהו כמו 200$.

זה היה בתקופה שלא מכרו לישראל מאומה online והסחר הקמעונעי שמוכר כיום לא נולד עדיין, בטל לא ברמה

בינלאומית. יבוא לישראל היה יבוא מורכב קצת יותר.

נאלצתי אז לרכוש באמצעות יצירת קשר מול ספק אמריקאי, שרק לאחר הזדהות הדוקה של כרטיס אשראי בין לאומי,

צילום דרכון והעברת פקסים חתומים בין הצדדים המתעדים עסקה כשרה וחתומה, נאות היה למכור לי, וגם אז המשלוח היה

אך ורק לכתובת אמריקאית, עת קרוב משפחה שלי קיבל את המוצר. הוא בתורו לאחר מכן עשה משלוח לישראל אלי.

משלוח שאז הצריך מעבר במערכות המכס החשדניות והמטרטרות של , לרבות נסיעה לבית המכס בת"א, תשלום

מלוא גובה המע"מ לאחר הוכחת גובה העסקה מול הספק האמריקאי, עד ששוחרר והגיע ליידי.

מוצר זה אז לא היה זמין לרכישה בארץ כי היה המילה האחרונה באותו רגע, ובישראל היה מקובל שציוד ממן זה היה מגיע

באחור רב וגם זה לא תמיד, במוצרי שפיל עליון. שכן זה היה אז המאיץ הגראפי הכי יקר בשוק, בדומה משהו ל- של היום.

זו כאמור הפעם האחרונה שרכשתי חדש, מאז הכל הגיע אלי כשאריות בחינם ממכרים/משפחה או רכש יד שניה.

וזה מה שאני מציע לצרכנים גם הפעם, אם נוידיאה דופקת מחיר מופרז, who cares. רכשו בשוק שבו לנוידיאה ומחיריה אין

שליטה, וזה שוק המשומשים שבו ערכי המוצרים נגזרים כפועל יוצא מבקוש והיצע בלבד. בתקופה יחודית זו בה אנו נמצאים

וההיצע עולה על גדותיו, רכשו משומש במצב טוב במחיר סוף עונה, ותהנו כל הדרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שמעניין זה שלמרות שבשוק הגובה (1070 ומעלה) נוידיה בבירור עדיפה (זולים + עדיפים מ-vega בכרטיסים מקבילים, בנוסף לכרטיסי טופ שאין ל-vega תגובה אליהם בכלל), מפרקת אותם בשוק הבינוני ומטה (שזה רוב השוק) עם 580/570 עדיפים בבירור על 1060 ו-1050 TI וגם זולים באופן משמעותי ועם בונוס של 3 משחקים שעולים כ-120-130 דולר.
השוק מחולק ל-2 באופן מאוד בוטה, אבל הוא סטטי לחלוטין בכולו- המחירים לכאורה יורדים אבל הם עדיין תקועים ומדובר בעיקר בדילים חולפים, שוב, גם איפה ש- זולה ועדיפה ויש תחרות רצינית. ה-MSRP של 570 ו-580 הם 170$ ו-230$ בהתאמה, המחיר הכי זול שתמצאו הוא 200$ ל-570 (יש בניו אג כמה דגמים יותר זולים אבל הם קופסה פתוחה/מתוקנים ככה שזה לא באמת מוצר חדש, מה גם שאפילו הם מעל 170) ו-230$ ל-580 עם כוכבית גדולה שזו powercolon ולא חברה יותר רצינית. יש דגמים עם 4gb ב-217-223 דולר של וג'יגהבייט אבל בהתחשב בזה שהזיכרון מאוד יקר אי אפשר להשוות. הכי זול מהחברות הרציניות ל-8gb זה 250$ שזה למעשה 20$ מעל ה-MSRP, שנה וחצי לאחר ההשקה.

והקטע הכי עצוב בכל הסיפור הזה שהמצב הזה שהוא לא לכאן ולא לשם ישאר בתקופה הקרובה- לא מתכוונים להתחרות בשוק הגבוה ולהוריד את המחירים למעלה ובמקביל נוידיה לא מתכוונים להתחרות בשוק הבינוני ונשארים עם השקה של כרטיסי שוק גבוה בלבד כרגע. 

אז המחירים ישארו סטטיים גם כשנעבור אל 2019 ואני אמשיך לחכות ל-580 ב-850 ש"ח, התקווה היחידה היא סוף נובמבר ובלאק פריידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי באמת כדאי לדלג על הRTX העכשווי ולהיסתפק ב1080TI למי שחייב, השידרוג השמשמעותי יבוא שגם NV תעבור ל7NM וזה לדעתי בעיקר לגריפת כסף קל לפני השלב הבא כי NV יודעים שAMD לא מתכוונים לשחרר כרטיס בתקופהה זו.

מכיון שרואים מוצרים לרכישה שיוצרו ב7NM כמו האייפון ובטח עוד אז זה באמת מעבר לפינה ואין טעם להשקיע הון תועפות בRTX 2080TI כשיודעים שגירסת ה7NM תכפכפף ואתו מכל הבחינות.

לדעתי זו אכן הסיבה לדחיית ההשקה בשבוע כי הHYPE כניראה לא הצליח ולא הצליחו לימכור כמות מכובדת ולכן הם מעדיפים להשאיר את הצרכנים בערפל וורוד ולקוות שעוד יזמינו על עיוור לפני ההשקה הרישמית שכניראה תראה בבמחיר של 1080TI לא תיראו קפיצה משמעותית בביצועים, וזה מבלי להזכיר שבכל העולם הגיימרים יכולים לירגוש כרטיסי יד2 שבקושי עבדו מס' חודשים במינינג בחצי המחיר פלוס אחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

אף צרכן אינו חייב לקנות את המוצרים החדשים.

גם בשווקים מונופוליסטיים נוצרת בסוף נקודת שיווי משקל של מחיר, שמאזן בין הביקוש להיצע היחידי של חדש שיש.

מתחרה על מחיר המוצרים החדשים זה מחיר המוצרים המשומשים מאותו יצרן, כך שהמונופול שלו "נסדק" וירטואלית עת הוא

הוא מתחרה למעשה עם העבר של עצמו.

כמו כן כשהמחיר של חדש עולה יתר על המידה, כמות הרוכשים המעונינים יורדת.

אמנם המוכר גורף את מקסימום הרווח שהוא יכול כך, שיהיה לו ולבעלי המניות לבריאות, אך סוף העולם עבור הצרכנים

זה בטח שלא, וכרטיס מסך לא יעלה מיליון דולר - כי פשוט לא יהיו קונים. 

לחלופין שוק היד השניה מלא במיליונים על גבי מיליונים של כרטיסי מסך, מרביתם שורדים יפה את השנים אם לא עשו

עימם שטויות ולא התעללו בהם. אני לא קניתי כרטיס מסך חדש להערכתי מאז אזור שנת 2000 (פשש... כמעט 20 שנה עכשיו 

כשאני שם לב), ותמיד מצאתי את האפשרות לרכוש במשומשים, כך מקסמתי את התמורה לכספי.

אפשר לומר שיצרניות הכרטיסי מסך בעצם לא ראו שקל ממני כל כך הרבה זמן כשאני חושב על זה. הכרטיס החדש האחרון

ככל שאני זוכר שרכשתי מכיסי, היה בהזמנה מארה"ב בשנת 2000 וזה היה Geforce 2 GTS שעלה לי אז משהו כמו 200$.

זה היה בתקופה שלא מכרו לישראל מאומה online והסחר הקמעונעי שמוכר כיום לא נולד עוד. יבוא היה יבוא מורכב.

נאלצתי אז לרכוש באמצעות יצירת קשר מול ספק אמריקאי, שרק לאחר הזדהות הדוקה של כרטיס אשראי בין לאומי,

צילום דרכון והעברת פקסים חתומים בין הצדדים המתעדים עסקה כשרה וחתומה, נאות היה למכור לי, וגם אז המשלוח היה

אך ורק לכתובת אמריקאית, עת קרוב משפחה שלי קיבל את המוצר. הוא בתורו לאחר מכן עשה משלוח לישראל אלי.

משלוח שאז הצריך מעבר במערכות המכס החשדניות והמטרטרות של ישראל, לרבות נסיעה לבית המכס בת"א, תשלום

מלוא גובה המע"מ לאחר הוכחת גובה העסקה מול הספק האמריקאי, עד ששוחרר  והגיע ליידי.

מוצר זה אז לא היה זמין לרכישה בארץ כי היה המילה האחרונה באותו רגע, ובישראל היה מקובל שציוד ממן זה היה מגיע

באחור רב וגם זה לא תמיד, במוצרי שפיל עליון. שכן זה היה אז המאיץ הגראפי הכי יקר בשוק אז, בדומה

משהו ל- Titan של היום. זו כאמור הפעם האחרונה שרכשתי חדש, מאז הכל הגיע אלי כשאריות בחינם ממכרים/משפחה או רכש יד שניה.

וזה מה שאני מציע לצרכנים גם הפעם, אם נוידיאה דופקת מחיר מופרז, who cares. רכשו בשוק שבו לנוידיאה ומחיריה אין

שליטה, וזה שוק המשומשים שבו ערכי המוצרים נגזרים כפועל יוצא מבקוש והיצע בלבד. בתקופה יחודית זו בה אנו נמצאים

וההיצע עולה על גדותיו, רכשו משומש במצב טוב, במחיר סוף עונה, ותהנו כל הדרך.

סיפור יפה. רק שאני קניתי בארץ באותה תקופה 2 Ultra.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של captaincaveman

סיפור יפה. רק שאני קניתי בארץ באותה תקופה Geforce 2 Ultra.

אני קניתי די על ההשקה. אז Ultra עוד לא היה (בטח לא בארץ). הוא הושק זמן מה לאחר מכן במחיר 250$ MSRP.

כמו כן כשקנית בארץ לאחר שהכרטיסים כן הגיעו למלאים, שילמת הרבה יותר ממה ששילם זה שרכש רכישה בארה"ב. 

המחיר בארץ היה למעשה - מחיר ארה"ב אך בתוספת של 20-30% לפחות, רווח שגבה משווק ישראלי מקומי ויבואן מקומי,

או בדיוק כמה הדרעק שזה היום.

אז זה אפילו היה גרוע יותר, משום שלא היתה תחרות בשוק המחשבים הקמעונעי כפי ששורר היום בדמותם של TMS ושות'.

TMS מסתפקת כיום ברווח מזערי של 10%, ואז חנויות מכרו ברווח מינ' של 25%, אלמנט שהרחיק את המחיר לעומת אופציית

ארה"ב עוד קצת. לכן רכשתי ישירות מארה"ב למרות הטרטור שזה גזר עלי.

אך לאחר הטרטור שנלמד לרבות הטרחת קרוב משפחתי ב- USA, ירדתי מזה להבא, משום שהטרטור בהחלט לא הצדיק את

החסכון שנוצר בקניה, לרבות בעייה חלילה במידה והייתי זקוק למימוש אחריות.

אז.... זה של האמזון של ימנו.  היום זה עולם אחר לחלוטין ורכש מאמזון זה קלי קלות (באופן יחסי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמח ללמוד ממך מה עשיתי אז. באמת, הזיכרון כבר לא מה שהיה פעם.

אז בוא נדבר קצת מספרים, ה-GTS לא עלה לך 200$, יותר באיזור ה-300-350$ אם קנית בארה"ב.*

לגבי ה-2 ULTRA, הוא עלה באיזור ה-500$ שם, ופה עלה לי באיזור ה-2200, שלמרבה הפלא זה רק 10% יותר מאשר ארה"ב לפי שער הדולר אז.

* עריכה: אלא אם קנית איזו גרסא סופר מסורסת יד שניה שלא הצלחתי למצוא בשיטוט מהיר ברשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינפלציה היא גם דבר שאנשים שוכחים.

ברכותי, כרטיסי פרימיום ב800 דולר ויותר היו טכנית קיימים כמעט 20 שנה בשוק.

שוב, התנצלות נוספת על עיכוב בביקורת כחול לבן, יש כרטיס מדהים באיכותו של שיזכה לביקורת אצלינו עד סוף השבוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאיש המערות,

זה עלה לי בשעתו סביבות 1000-1100 ש"ח אחרי משלוח ומע"מ בשערי הארץ.

ואפילו עשיתי איזו קומבינה קטנה, דיווח בניירת על דגם אחר ומחיר זול במטרה לחסוך חלק מהמע"מ - geforce 2 mx128

והיות ושלחו לי אותו בלי קופסא, זה איכשהו עבר את הבקורת שלהם - הם לא באמת הבינו לבדוק קוד על המוצר עצמו,

זה עכשיו אני נזכר יותר לעומק בפרטים.

ברר מה היה הדולר אז בשנת 2000, חשב המרה לאחור נראה מה יוצא.  רק שים לב ששלמתי מע"מ חצי בערך (בגלל הקומבינה).

**הדגם היה , מותג שכבר לא קיים היום (כמדומני).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב לדעת, תודה אור 👍

כיום לא כל כך נתקלים בכרטיסים ממותג זה במחוזותינו,  ולמען האמת שגם לא בארה"ב (אמזון / ebay) ככל שהנני מסתובב

שם מעת לעת, אז חשבתי שהמותג נעלם.   השאלה איפה הם מוכרים, אולי במזרח ?  🤔

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועוד טריקים מלוכלכים של נווידיה

כרטיסי טורינג יגיעו עם 2 SKU , אחד שנועד כנראה להימכר בקרוב למחיר MSRP והשותפות לא יורשו לבצע בו OC מהמפעל , בשני כן יהיה מותר לעשות OC מהמפעל. כל SKU יקבל ID משלו , ה ID הזה משמש לבחירה של הדריוור המתאים ושל הפקודות שהדריוור יבצע ככה שגם לא יהיה ניתן לעשות לביוס של הכרטיסים שלא מאפשרים OC מהפעל עם ביוס של כרטיסים שכן מאפשרים ביוס מהמפעל.

עדין יהיה ניתן לעשות OC ידנית לכל הכרטיסים אבל כנראה נוידיה תברור את המעבדים לפני ,ככה שלמעבד שקיבל ID שלא מאפשר OC מהפעל גם יהיה פוטנציאל OC יותר נמוך.

לדעתי המהלך נועד למנוע תחרות עם ה Founders Edition ולכרסם עוד קצת ברווחים של השותפות ע"י מכירה של שמאפשרים OC במחיר גבוה יותר לשותפות.

https://www.techpowerup.com/247660/nvidia-segregates-turing-gpus-factory-overclocking-forbidden-on-the-cheaper-variant

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

אורח
דיון זה נעול לתגובות חדשות.

• צור חדש...