Try HWzone in English English
עבור לתוכן
 • צור חשבון

coch

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  1,306
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  15
 • זמן מחובר

  206יום 21ש' 27דק' 24שנ'

כל דבר שפורסם על-ידי coch

 1. האמת שלחבר קרוב שלי יש את הדגם הזה ספציפי. הוא מרוצה.
 2. בוודאי.. זה לא רק 1080, זה בכללי תופס לגבי רזו' נמוכות יותר. אם תרד עוד יותר מתחת ל 1080P שזה כבר פחות נפוץ היום, יהיה עוד יותר משמעות למעבד. שעולים למעלה, ה GPU נכנס לתמונה הרבה יותר.
 3. זה עובר, בין לבין כמו בכל משחק כמעט יש חלקים יותר מתישים. אבל המשחק לא פחות מ 9.0 אם הייתי נותן לו ציון.
 4. בגדול, זה הזמן להמתין. NV בדרך להשקה חדשה, יכול להיות סוף שנה, רבעון ראשון של 2020, ככה או ככה - כרטיסי RTX הראשוניים בחוץ כבר זמן מה ואני חושב שזה הזמן הכי טוב להיות סבלני, גם אינטל לא רחוקה מלהראות מה הם שומרים בקנה.
 5. ההפרשים ב 1080P בין כרטיסים שכאלו מבחינת ביצועים, משדרים דווקא רכישה בטוחה יותר - AMD. ככה לפחות אני רואה את זה.. מאחר וכל מי שלמד לקרוא ביסודי, יכול להבין שהחשמל פה למחשב אחד, לא ישנה את העלויות. 8GB לעומת זאת כן יכול להיות מרווח לעוד זמן מה. גם כרטיסי 580 רלוונטיים. אני בטוח שלקראת הקיץ יחסלו מלאים בפיקים באמאזון ויהיו מחירים תחרותיים.
 6. טוב סיימתי את המשחק. בקטע הטכני הוא באמת עילוי, הגרפיקה פשוט top notch - שיחקתי על 90% מלוא ההגדרות ( 1070GTX ), כולל כל האופציות האפשריות ( טסליישן, פיזיקס וכו' ), כמובן לא אפשרי לי RT וללא NV Hair שמבחינתי זה רק מכער. פריימים היו יציבים רוב המשחק ונעולים על 50-60. הכרטיס שלי מומהר ידנית לאיזור 1070Ti +- מבחינת ביצועים. מומלץ בחום לכל מי שאוהב FPS ובכללי משחקים גרפיים. כן צריך לקחת בחשבון את הביצועים של המשחק ב 1440P ו 4K כאומדן מסוים, כי אנחנו בדרך לכותרים כבדים כמו CP 2077 וכדומה, השימוש בזיכרון לדעתי עתיד לעלות ברזו' האלה, כנ"ל הקירבה לקונסולות החדשות משדרת מעבר לדברים כבדים יותר ל PC. זה בדרך כלל מה שקורה. בכל מקרה.. כן ירבו משחקים כאלה.
 7. זה הזמן הכי טוב.. להמתין בסבלנות ולהסתדר עם כרטיסי ביניים.
 8. בגדול כרטיסי RTX נמכרו משמעותית מתחת לציפיות. אני לא ראיתי יותר מידי כותרות\דיונים באתרי חומרה שדיברו ( בזמנו, בהשקה ) על זה שאפשרי יהיה עם כרטיסי AMD להפעיל אופציות כאלה.. לי האמת זה לא היה ברור. ככה או ככה מי שפסח על RTX עשה בשכל מכל בחינה. המחירים הזויים, והנה כבר עכשיו יש תאריכים משוערים ל 7NM מבית NVIDIA.
 9. קבלו אותו במיטב תפארתו ביוזר חדש ובאותו טון תמידי... כנראה שאהבלים לעולם לא ישתנו. אני רק לא מבין את האובססיה המשונה הזו לאתר. לפתוח יוזר להגיע לאלפי ועשרות אלפי תגובות... זה כמו דלק או לחם ומים בשבילך. טפל בעצמך כבר. @askme
 10. מחיפוש של חצי דקה היית מגלה שזה נמצא שני דיונים מתחתיך. https://hwzone.co.il/community/topic/591408-ray-tracing-on-an-amd-graphics-card/
 11. איזה שטויות במיץ גזר שאתה בכלל אומר את זה לכיוון אנשים שיודעים בדיוק מה הם קונים. מה שמצחיק זה שגם כל אלו שחושבים אחרת, יש להם כרטיסי מסך של NVIDIA, ואני ביניהם. כמעט בכל דיון אתה לוקח את זה לכיוון של NVIDIA עם היד העליונה, גם שמהות הדיון היא בכלל - "1660 הוא כרטיס מוצלח". זה כבר נהיה מרוח.. אני ממשיך לדיון הבא.
 12. מה שהוא מנסה להסביר לך זה שהעליונות הארכיטקטורית שאתה מדבר עליה, לא מביאה שום דבר פרקטי\מעשי לצרכן מבחינת חשמל, וזה בגדול - נכון. אם אתה רוכש 580 או 1660 לצורך העניין כצרכן אז השיקולים אמורים לנבוע מדברים פרקטיים כמו מחיר, זכרון, ביצועים וכו' ( הרכישה ), ולא החשמל החודשי. אתה טוען שהארכיטקטורה של NV יעילה משמעותית ומרשימה יותר. נק טוען שזה לא בא לידי ביטוי בחשמל מבחינה פרקטית ולא צריך להיות שיקול לרכישה. שתי הטענות נכונות, לכן מה זה משנה מה המסקנה ? היא לא רלוונטית ולא צריכה לגרור ויכוח, זה שתי טענות שונות. גם נכון. מודעות של אנשים חשובה הרבה יותר ( כמו נסיעה נכונה כדי לייעל עלויות דלק ) מאשר דברים אחרים.
 13. כבר מעכשיו אני רואה בקיץ 2020, נניח שנה ורבעון מהיום, משחקים שהולכים לעמוד בשקט על 6GB שימוש לסגמנט הזה של הביצועים ( 1080P ). הקנייה הזו בתזמון כזה נובעת ממכירות חלשות + חוסר אמון מסוים* באירועים בלתי צפויים בשוק המטבעות, במילים פשוטות : הירוקים נזהרים פה ממצב שלא יהיה אפשרי להעלות מעל תקרה כלשהי את כרטיסי המסך ומתאימים את עצמם לאיזור חיוג סביר. אני.. לא קונה את זה. כלומר, לא סתם יש פה 6GB. לא סתם הכרטיס הזה בערך 15% חלש מ 1070, ולא סתם הוא יוצא עכשיו. הדילים האלה זה הודעה רישמית של NVIDIA שהיא עדיין בשוק הביניים, רק שהכרטיסים האלה לא אטרקטיביים כמו שעושים מהם לטווח בינוני ומעלה. יכולה להיות קנייה מוצלחת לעכשיו, לעוד שנה, שנה וחצי.. ומשם כבר אלו "שנתקעו" עם 1070\1080\1070Ti מומהרים, זוכים פי כמה. זה הזמן ( שהשוק "בירידה" ) לרכוש במחירים משתלמים את הכרטיסים מסדרה 10 בעלי יותר זיכרון. כמה שאני מרוצה שקניתי 1070 לפני 3 שנים.. רק עכשיו אני מבין איזה עסקה טובה עשיתי. עד יציאת הקונסולות הבאות, באיזור חיוג 2021 - הכרטיס יהיה אצלי 5 שנים, ורק אז יגיע הזמן הנכון לעבור ל 1440P וכרטיס מסך ראוי, ושילוש של AMD. הכול ספקולציות שלי. אבל מתנצל אם אני שחצן, זו לא המטרה במשפט הבא : צדקתי הרבה פעמים בציפיות שלי בנושאי חומרה. לשמחתי.
 14. שנייה, אתה טוען משהו.. אז בסדר בוא נדבר עליו. עזוב מה אנשים ( כולל אני ) טענו שהם ראו את ההדגמה, או משחק או שניים בהדגמה. עד היום יש אנשים, אני ביניהם שימליצו לקחת 1080Ti לצורך העניין אל מול 2080, מכל מיני סיבות. אם אתה טוען לצורך הדיון שעבור RTX נצפה עתיד ורוד בהמשך, הנתח רק ילך ויגדל וכדומה - אז למה אתה מתייחס בכלל לתגובה שלי - שאמרתי ש METRO באמת נראה וואו ! אתה צריך לבסס את הטענות שלך ואת הדיון על RTX בכלל עם הסברים קצר יותר סבירים. למשל : כמות הכותרים הנתמכת באפשרויות RTX זה הסבר סביר, כי עבר זמן מה מאז היציאה. מה קורה שעובר זמן מה ? אתה מתקרב יותר ויותר להשקה הבאה. זה מאוד מאוד מאוד רלוונטי. מה עוד ? המחירים. עצם העובדה שבאה NV ואמרה שמכירות RTX לא עמדו בציפיות ( בלשון המעטה ) זה גם מדד טוב בהיעדר תחרות לבוא ולגלות מה אנשים בחוץ חשבו. זה בעצם המדד הכי רלוונטי לדיון. ההשקה כושלת בהרבה מובנים, אתה לא יכול להסתמך על התגובה שלי כנימוק לטענות המקוריות שלך.. מצטער.. אני לא מדבר בכלל ובכלל על השוק המקצועי - אני לא איש מקצוע שעובד בתחום העיבוד הגרפי. כל תגובה שלי פה ובמקומות אחרים על כרטיסי מסך נוגעות לשימושים שלי, שרובם הם גיימינג. תשאל אותי עכשיו האם אני משנה את דעתי על כרטיסי RTX במצבם היום - 13.3.19 בשעה 13:45, אני נותן את אותה תשובה : לא הייתי מתקרב לקנות כרטיס כזה, במחירים כאלה. METRO נראה מעולה, אינו טיעון שסותר את מה שאני אומר.
 15. אלה שהולכים לטופ ולא משנה המחיר, הם מיעוט. בדרך כלל בכל תחום בחיים. במידה ותרצה להעשיר את עצמך בידע רלוונטי בנוגע לסדרת RTX, לך לאתרי חומרה עולמיים גדולים ותראה עד כמה עגום מצב המכירות של הכרטיסים, ביחס לציפייה. NV אישרה שהמצב עגום, במילים שלהם. עריכה : בשביל עוד יותר לפתוח את הראש לאנשים, יש לשים לב שהמכירות הספציפיות של RTX הם לא רק בירידה משמעותית ביחס לרבעונים אחרונים שהיו לפני, אלא הם בירידה משמעותית* וזה עוד בהיעדר* תחרות. מכאן, אדם ממוצע יכול אחד ועוד אחד ולהבין שאיפשהו.. זו השקה כושלת.. בין אם זה נראה מטורף, או קשקוש. למה לא לחזור לאחד היוזרים הקודמים שלך ולשנות גישה לחיים ? תהיה יותר נעים, ואנשים יענו לך בדרך נעימה. בהצלחה בהמשך.
 16. תלוי. היום לא הייתי קונה RTX, האם יש למה לחכות ? לא יודע. 1. המחירים. RTX של היום לא משתלם לדעתי, מכל בחינה. גם אם אני עדיין אומר ש METRO נראה מטורף. לא הייתי משלם כסף על 2080Ti כדי לקבל את הטירוף הגרפי הזה, שמופיע במשחק אחד יחיד נכון להיום. 2. החוסר בכותרים. תראה אני בדיעה הזו באופן חלקי. כאחד שחושב ש RTX זו סדרה שלא כדאי לרכוש אלא לפסוח עליה, שרואים במסך איכותי את הדברים בפועל - זה לא נראה דומה לתמונות\סרטונים שרואים לא בזמן אמת. את מטרו כבר התקנתי, והוא פועל אצלי על כרטיס 1070 בהגדרות גבוהות יחסית והגרפיקה מצוינת ( 1080P ). אצל אותו חבר שהייתי, המשחק פועל במלוא ההגדרות על 1440P וההבדל הגרפי נראה לעין. גם אני הייתי סקפטי, אבל אני אומר תכלס.. התמונה יותר "גרפית" וזה די מרשים. האם זה משהו גורף ? אני לא חושב. זה משחק אחד שנועד להיות מאוד גרפי.. כמו קודמיו. לכן אין באמירה שלי משהו כולל לגבי הפעלת RT.
 17. כי זה פורום כרטיסי מסך.. לא פורום משחקים... משחקי סינגל זה התחביב שלי בכל הנוגע ל PC, אבל זה לא הפורום הנכון ולכן זה רק בנצ'ים. אני יכול לדבר איתך כל היום על משחקים שלא תבין לא נכון את הכוונה..
 18. סע ברכה בבקשה. אתה מחובר לאתר בממוצע כמעט 500 ימים ונרשמת לפני 4 חודשים בקושי. זה אומר לי רק דבר אחד, אתה מגיב במטרה לא לשפר את הפורום או לתת איזשהי תרומה לדיונים, אלא לטפטף רעל וללכת. הכול תחת מסע אישי של קבלת תשומת לב ולייקים. תטפל בעצמך, כי אני יודע מראש שאני מדבר עם יוזר שפתח פה כבר כמה פעמים שם משתמש והבריחו אותו מפה בצורה כזו או אחרת. אין צורך להיות גשש-בלש, רואים מהניסוח, מהתגובות שלך ברבעון האחרון ומכמות ההודעות - שאתה יוזר שמכיר את הפורום, שפתח שם חדש כדי להטמיע את עצמו מחדש. אני מבטיח לך שאם לא תטפטף רעל לכיוון שלי, אני לעולם לא יפנה אלייך שוב. תיקח את זה בחשבון בבקשה. שבוע טוב.
 19. תן לי להבין משהו. אם אני אמרתי לצורך העניין בדיון אחר \ באותו דיון \ בתגובה קודמת וכו' - ש RT זה חרטה או "מנגינות אחרות" ולפני זמן מה ראיתי בפועל אצל חבר קרוב שלי את METRO פועל במלוא הגרפיקה, ובאתי ואמרתי שזה נראה פשוט מטורף - זה כפירה ? התגלות ? אני מנסה להבין מה אתה טוען ? שלאנשים מותר או אסור להיות מופתעים ? מה שאני תמיד טוען בהקשר הזה, זה שכדאי לחשוד ביוזרים שנרשמו לאתר בסוף 2018 ויש להם 1500 הודעות שמבוססות על הודעות מסוג - "פגע וברח". אם לא הבנת את הכוונה שלי, זה רמז ל - מי סופר אותך בכלל.. יא חתיכת חסר חיים שפתח יוזר מחדש כדי לקבל עוד קצת לייקים. תצליח, "נפוליאון" היקר.
 20. לא ראיתי. לא יודע מה המחיר של 2080Ti, לקחתי אומדן מוערך. אם ההבדל בין גירסא סטנדרטית ל STRIX הוא 700 שקל בישראל אז להתעלם מהתגובה הקודמת שלי. אני רוכש כרטיסי מסך באמאזון וזה ממש לא ככה. שבת שלום
 21. בתור אחד שעובד עם שלושה מחשבים בבית ( אישי נייח, עבודה נייח, לפטופ בן 10 שנים שמחובר כסטרימר לטלוייזיה בסלון ) ושניים מהם בעלי SSD, אפשר יופי להסתדר לשימושים ביתיים גם בלי SSD. לכן בייסיק, זה תלוי למי ועבור מה. לכןן גבוה מבחינת כרטיס בא עם תג מחיר. השאלה אם שווה ההפרש במקרה הזה, ופה זה כבר שיקול אישי. אכן. המלצה רלוונטית.
 22. ההמלצה שלי היא אחרת. דווקא בגלל שהכרטיס מאוד יקר כברירת מחדל, עדיף לקחת גירסאות שיתנו לך קצת יותר מבחינת איכות גוף הקירור והשקט במאמץ. אם אני הייתי רוכש כרטיס מסך לצורך הדוגמא ב 5000 שקל כמחיר בסיס, אז הייתי כבר לוקח את הכרטיס שעולה 5200 כגון STRIX או Gaming-x שנותנים במאמץ מקסימום שקט אפשרי. לא הייתי לוקח את הדגם הכי זול שכנראה יעלה נניח 4900 ש"ח. אבל זו העדפה אישית. דווקא במקרים של כרטיסים זולים הייתי לוקח גירסאות פשוטות\זולות ככל הניתן.
 23. בשביל 400 שקל הבדל הייתי לוקח 580 ומוריד שתיים וחצי הגדרות במקרה שלך ( 1440P ) כדי להגיע למצב שחיק. פנק את עצמך ב SSD בהפרש, או שמור את הכסף. שים לב במפרט שלך שאתה לוקח שני סטיקים של זכרון שיעבדו בערוץ כפול. אל תיקח סטיק אחד של 16, אלא שניים של 8. או שפשוט אתה מתכנן על 32 ואז מן הסתם תיקח שניים של 16. בגדול, ב 1440P על הגדרות מלאות יש לך היום משחקים שגם 1660Ti לא יפעל בפריימים רצויים, לכן מראש תיקח בחשבון שמשחקים עתידיים ברזו' הזו - תצטרך להוריד הגדרות בחלק מהמקרים. בכל מקרה אישית הייתי בוחר ב 580 במחיר הזה. ככל שעולים ברזו' פחות קריטי לרדת בהגדרות וזה חלק מהחבילה. בהצלחה.
 24. 1080Ti במבצעים או יד שנייה עם אחריות הינו הכרטיס הכי משתלם לדעתי לטווח בינוני-ארוך לצרכים שציינת. תמכור את ה 980Ti ויכול להיות לך אחלה של דיל בשורה התחתונה. במידה ולא רלוונטי לך ואתה מעוניין רק* בדור חדש, אני הייתי מושך וממתין עוד דור ופוסח על מה שיש עכשיו מבית AMD וכנ"ל RTX במצב הנוכחי. המשחקים שציינת לא יצאו בזמן הקרוב. סייברפאנק לא קרוב ליציאה, עם יהיה נס משמיים הוא יצא נניח בעונת החגים שזה נובמבר-דצמבר 2019 אבל אני לא מאמין שהוא יצא השנה אלא רק מתישהו ברבעון ראשון-שני של 2020. כנ"ל RDR2, לא רואה את זה קורה ל PC, ואם כן - אז לא לפני 2020. בהצלחה
 25. ראיתי בסופש האחרון את המשחק עם RT עובד, על 1440P. נראה מטורף. הגרפיקה באמת עילוי על מסך איכותי ברזו' מעל הסטנדרט. לחבר קרוב יש 2080Ti.
×
 • צור חדש...