עבור לתוכן
 • צור חשבון

coch

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  1,488
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  19
 • זמן מחובר

  217יום 17ש' 4דק' 4שנ'

כל דבר שפורסם על-ידי coch

 1. מסקנה מאכזבת. כמה גימיק כבר אפשר לדחוף ל - "גיימר" צעיר, כדי שיבין שששחקני TOP שעושים מזה כסף, כדוגמאת אלה שהוצגו בסרטון - יש להם גם כשרון מסוים ויכולת לייצר לעצמם המון זמן ( היום ) כדי להמשיך לעשות מזה כסף. שום מסך מעבר ל 60 הרץ לא ישכנע אותי שאני אהיה טוב יותר במשחקי מולטי כלשהם. אפשרי שבמקרים מסוימים הייתי יכול לכוון על מישהו יותר מהר, זה הכול. מאוד מאוד נקודתי ולא משפיע על היכולת הכללית של גיימר שמשחק לכיף. בתור שחקן תחרותי אני לא קונה את נושא ההרצים הגבוהים.. לא ברמה הזו של רוב שחקני ה casual. יש כאלו שיראו את הסרטון ויגידו שזה קדוש, זה עובדה וכו'.. אני רואה בזה גימיק ומטרה לשווק מסכי גיימינג.. מה הלאה ? 1000 הרץ ? 2000 ? עוד מילי נקודה מילי נקודה מילי שנייה בזמן התגובה ? איזה שטויות.
 2. איפה הימים שהייתי מחליף מעבדים, כרטיסי מסך.. לא נגעתי במחשב קרוב לחודש וחצי. היינו באיסלנד, ומשם לסיאטל. אני מתחיל רק לצמצם פערים עכשיו. אקרא קצת חומרה וכו'.
 3. אין פה פוליטיקה. זה אתר חומרה, ידיעות, עוד חומרה, עוד ידיעות ומי שבוחר אז גם דיונים בפורום. גם לי הרבה יותר נחמד ובוגר לבוא לקרוא וללכת. רוב הזמן אני גם עושה את זה. אבל, אתה יוזר חדש יחסית ולכן אני יפרט לך מאוד בקצרה: שאין סיבה למסיבה, אז אף אחד לא צריך לחגוג. אבל שנפוליאון מגיב ל @nec_000 אז התגובות שלו מגיעות לרוב עם שליליות שאפשר למצוא רק באינטרנט.. מהסוג שרק מאחורי מקלדת אפשר למצוא. תוסיף לזה : עוד 2-3 יוזרים עם עשרות אלפי הודעות שהוא כבר פתח באתר ( וכל הותיקים מכירים ), הרס לעצמו את השם, ואז חזר מחדש עם נפוליאון. .. מקובל ? או שזה עדיין "לינץ'" ? הבעיה שאם לא הייתה לי סיבה להגיב ככה, אז לא הייתי מגיב.. אבל נפוליאון תמיד פעם ב.. זמן מה, גורם לחלקינו להוציא עליו קצת. נראה לי שקיבלת הסבר מספיק בוגר ומפורט בנושא של למה התגובות האלו למעלה - לא ככ נעימות לעין. בהצלחה באתר.
 4. זה התלהמות ? זה יוזר שלישי שלך ( שאני מכיר ) שאתה פותח באתר. לפעמים מרוב שבן אדם מסכן.. ( במונחים של אינטרנט ) כדוגמאת "טרול" אמיתי, אז הוא מתרגל וזה לא מפריע לו להיות כזה. רק תזכור שיש כאלה שיודעים מראש שכאשר הם רואים תגובה שלך.. ישר עובר להם בראש... הטרול הזה חי פה, ולא נמאס לו. אתה יכול לעבוד רק על יוזרים חדשים ולא יותר. כל התדמית הזו שיצרת לעצמך בכל היוזרים, רק מוכיחה כמה אנשים לא משתנים. יש להם אופי שלא משתנה.. רק הרגלים. וכנראה אין לך מספיק כוח רצון מאחורי המקלדת לא להרוס לעצמך שוב ושוב את היוזר שאתה פותח. לעניין עצמו : איך אני סותר את עצמי ? עניתי ל @captaincaveman שעצם העובדה שאינטל מכרה כמעט 20 מילארדים : זה לא מעניין את מי שהולך ל KSP לקנות מעבד, זה מעניין את מי שמשקיע באינטל, כלומר : משקיעים בפועל או משקיעים פוטנציאליים. בנוסף, כתבתי לו באותה שורה - שאינטל נקטה בכל מיני צעדים מאז העלייה של AMD חזרה למשחק, והצעדים האלו מוכיחים בפועל ש AMD כן תחרותיים נכון לרגע זה. זה מהלכים לגיטימיים בעולם העסקים הגדולים, שמראים על - "אני יודע שהיריב שלי עשה מהלכים, אז אני מתכונן" ( מקריב רזרבות, מוריד מחירים ) וכו'. בחיית דינק.. במקום לגרום לי לשרוף זמן על להסביר לך.. תקרא פעם הבאה. כל דבר וההקשר שלו. התגובה הזו לא הייתה בכלל אלייך.
 5. שאינטל מקצצת מחירים ולא בגלל טייפונים דרגה 8 במזרח, כנראה ש AMD כן עושה משהו נכון. שהיא שומרת רזרבות במיליארדים כדי לספוג את הפרשי הקיצוצים - מהלך לגיטימי, זה בוודאי מראה על תחרות. דווקא המכירות שלהם במספרים לא מעניינות בכלל את הצרכנים, זה מעניין את המשקיעים. למה לעזעזל לא נעלו את היוזר הזה אני לא מבין ? גם אחרי שאני חוזר מחופשה בחו"ל אני כל פעם מתפלא איך הוא לא נח. @askme @KAKADU999 אתה פשוט הזוי. . כמה רעל אתה שומר מאחורי המקלדת.. ההורים שלך שאני מאחל להם רק בריאות, היו צריכים ללמד אותך לא להגיב בדיונים שאתה לא מוצא בהם עניין. זה היה פותר לפורום הזה כנראה עשרות אלפי תגובות מיותרות.
 6. שזה משחק אחד. כבר דיברנו על זה שאי אפשר ללכת על משחק או שניים בשביל להחליט ולהסיק מסקנות לכולם. הא ? מתי דיברתי איתך על עצלנות ? לא הבנתי.. איך אני מטעה את קוראי הפורום עדיין לא הבנתי. שאני טוען ש 2500K מומהר עושה עבודה טובה גם בשנת 2019 זו הטעייה ? יש גוגל, יש יוטיוב, יש אתרי חומרה. אפשר ללכת לשם ולהחליט לבד באיזה משחקים, באיזה פריימים, באיזה שילובים עם ה GPU הנכון, באיזה הגדרות וכו' מתאים לכל אחד לשחק\לקנות. אני חושב שאתה נותן לי יותר מידי במה.. יש לי פה 2500K חדר ליד ואני יודע מה יעלה עליו טוב\לא טוב, לכן אני לא מתרגש מ Control\BFV ומשחקים חצי אפויים של Ubisoft. רוב המשחקים בשנתיים האחרונות ועד היום, עולים טוב מאוד על המעבד הנ"ל מומהר. אם אין לך איך להפריך את זה, עדיף לנטוש. אני שוב חוזר וזה חשוב... Control אכן כבד מאוד. BFV גם מוריד לקרשים מעבדים ישנים.
 7. לא שייך לצוואר בקבוק. אני יוכל לתת מידע לגבי ההבדל בינו לבין 7700K מומהר שזה במחשב הראשי. אין לי פה עניין להתווכח כדי לצאת צודק, זה מסקרנות אני מוכן לבצע בדיקות כאלו. בכיף כאילו. מה גם, אני ו vsync חברים טובים.. אני משחק על 60 מאז ומעולם, תמיד נעול.. וכו'. אז עוד יותר טוב.. נתייחס רק לממוצע ו lows, אין עניין לפתוח את הפריימים.. אלא לראות רק מה נתקע ופוגע בחווית המשחק מבחינת הכותרים שיצאו השנה.
 8. אין לי 1080Ti על המעבד i5 2500K. יש לי שם 4850...... זה מחשב שמשמש אותי בבית למטרה מסוימת, לא לגיימינג. במחשב האישי שלי יש לי 7700K\1070. צמוד אליו עובד 6700K שזה נטו לעבודה מהבית ולא שום דבר אחר. מה ש nec עושה עם המחשבים שלו זה עסק שלו, אני לא דיברתי לרגע על מה להצמיד לו.. אלא רק על היתרונות של מעבד מיושן במצב מומהר. העלות שזה חוסך וכו'.
 9. האמת שזה היה שייך ל OC. באחד ממשחקי BF היה הבדל משמעותי ב DELTA שבין ה LOWS ל AVG בין מעבד מומהר ללא מומהר, לא קשור למערכת הנקייה, אצלי היא תמיד נקייה כאשר עליתי ל 4.2 ה LOWS היו משמעותית יותר גבוהים מ LOWS שמקבלים בסטוק. אם אני לא טועה דיברנו אז על BF4.
 10. אגב @urib אני סקרן איזה עוד משחקים מפילים לריצפה את ה i7 3770 שלך, כי ה 2500K מריץ פיקס את המשחקים הבאים : 1. RAGE 2 - לא מדגדג 2500K מומהר כי הוא עולה על Vulkan ואין שום בעיה עם הפריימים. 2. METRO האחרון שהוא פי כמה יותר כבד על ה GPU. כנ"ל.. נפילות לאיזור ה 50, תלוי GPU מאוד. 3. Sekiro - אחלה משחק. סיימתי לפני כמה חודשים, שום בעיה עם הפריימים ממה שאני רואה. 4. BFV - נפילות קיימות. עדיף מעבד מודרני. 5. Contol - כנ"ל. 6. Wolfenstein החדש ( עם האחיות ) - כנ"ל Vulkan... שום בעיות. יציב כמו סלע. על איזה עוד משחקים אתה מדבר ? אני סקרן לבדוק. אני מוכן להוציא את ה 1070GTX מהמחשב הראשי שלי ולהריץ בדיקות. בא לי לגלות מה עוד יפיל לי את המעבד לריצפה.
 11. קטע מצחיק.. אני עם מעבד דור אחד לפניך ואפילו לא i7 מקבל פריימים יציבים ברוב המשחקים שיצאו עד היום. Control ו AC Ods אלה דוגמאות למשחקים שכן מפילים ב lows למטה את המעבדים הישנים יותר. אין לי מושג לגבי ה i7 3770 שלך ולמה אתה לא מגיע ל 50.. אני מניח שלקחת משחק או שניים כ benchmark אישי. כי הסרטון הבא מפריך את מה שאתה אומר, למעט AC Ods שבכללי מעבר למשחק מצוין, כרגיל Ubisoft מוציאים משחקים עם אופטימיזציה של שוק ירקות. בבקשה - ( אולי תנסה להמהיר ) למרות שלא מסתדר לי שאתה בקושי מגרד 50.. זה למה אמרתי שכנראה בדקת את BFV ואולי עוד משחק. השתמשתי בדוגמא ב 2600K כי הוא די זהה לביצועים של המעבד שלך. הסרטון מודרני ( 2019 ). בעיה לקחת 2-3 משחקים כבנצ'מארק. לוקחים בדרך כלל 20-30.. זה למה nec אומר לכם שאתם מדברים נקודתית על דברים כאלה או אחרים, זה לא כולל את כל המשחקים או רוב המשחקים. למה החלטת שזה סוס מת ? ב 500 שקל אתה בונה שילוש עם קירור מתאים ל OC אגרסיבי בשקט. זה לא הטעיה בכלל.. ההיפך, מי שזה מאתגר אותו - למה שיקנה שילוש חדש באלפי שקלים ? זו אחת המטרות של הפורום פה, להראות שיש עוד אופציות ושגם סוסים מתים יכולים להיות תחליף לחדש. אם מישהו מחפש מעבד ל Control ו BFV אז כן.. כדאי לו ללכת על רייזן כלשהו. אפילו לא מהאחרונים, אלא משהו זול יותר. זו לפחות דעתי.
 12. זה למה אנחנו דיברנו על מעבד מומהר. במקרה הזה של משחקי BF זה עוזר המון. החמישי עדיין מוריד אותו לאיזורים לא טובים של פריימים למרות המהרה, אבל זה לא קורה במשחקים הקודמים בצורה שזה מרגיש כפגיעה בחוויה. לרוב תמיד היה לי יציב. נכון. שיש ירידות של 15-20 FPS במכה, זה מורגש. איפה בדיוק הירידות מורגשות לי ולך או ל nec וכו'..בהחלט נסכים לא להסכים. שכל אחד ישחק במחשב שלו\בהגדרות שלו. שבת שלום ☺️
 13. ברור שתלוי. זה גם תלוי אם אתה מדבר על מעבד מומהר או לא. דווקא במשחקים הכבדים האלה, ההמהרה מ 3.3 ל 4.2 ומעלה שהיא לא מסובכת, משפיעה משמעותית על ה lows, זה בכלל לא זניח. לא זכור לי שום בעיות מיוחדות ב Origins. נפילות לאיזור ה 50 פה ושם מבחינתי זה סביר ושחיק ולא משפיע על החוויה אם אני בקמפיין יחיד. BFV כן מראה שרירים על 2500k ומוריד אותו גם ל 35 במפות מסוימות, וזה כן מפריע מהיותו MP מלא התרחשויות. אם זה אני יכול להסכים.. זה לא עקבי, ולכן אם מישהו היה מחפש מעבד במיוחד ל BFV סביר להניח שלא הייתי ממליץ לו על הדור הזה. GTA5 גם כותר שהראה עוד בזמנו יתרון בין i7 ל i5. אין בעיה להריץ אותו עם 2500K מומהר.. חלק לחלוטין.. אם אתה על מסך 60 זה לא רלוונטי, ההמהרה משנה את התמונה. סביר להניח שבשנים הקרובות כבר יהיה שינוי מגמה ומעבדים מודרניים כבר יגדילו עוד את הפער אל מול הענתיקות וזה בלתי נמנע. אבל כל הרעיון פה זה שמערכת משנת 2011-2012 יכולה עד היום להחזיק ובצורה מכובדת. אני כן מסכים עם רוב הדברים ש @nec_000 טען לגבי הגלגל הזה שלא עוצר של החברות\שיווק שגורמות להרבה כבשים בדמוי בן אדם לרוץ אחרי חומרה. בשביל להבין את זה אבל צריך לא רק לעשות שיעורי בית בתחום החומרה אלא גם תפיסתית להבין איפה הגבול.. ( כמו להגיד ש 60 זה ברזל.. ). מי קבע ? או שמישהו קבע לך... לא ? אתה "מרגיש" בעיה שיש לך נפילה ל 55 שאתה כרגע משחק מול עצמך .. ? לא. תעשה 1+1, כי העין שלך צריכה להיות ביונית בשביל שתרגיש את זה. מישהו אמר לך \ קראת \ ראית.. שאתה צריך 60 מינימום כדי שזה יצדיק את ההגדרה של PC אחרת זה קונסולה. בחיית דינק.. אני עוד טיפוס שמחליף חומרה כל כמה שנים.. כבר אמרתי מזמן בפורום שזה כי יש לי פריווילגיות בגלל שאני עובד מהבית המון, לכן אני גם יודע בדיוק עד כמה שיפרתי את חווית המשחק שלי מ i5 2500K עד ל i7 7700K של היום. האמת ? כמעט והכול תלוי GPU.
 14. אין דבר כזה תמיד 60. אנחנו לא מדברים על תחרות eSport, של 5 על 5 אל מול 50,000 דולר שמתחלק לכל החברים. מדברים על אתה מול המחשב, משחק בקמפיינים של כל מיני ז'אנרים, החל מ fps\rpg\rts וכל דבר שאפשר לחשוב עליו. 60fps זה הבנצ'מארק מבחינתי, אליו אני מכוון. אם יהיה לי נפילה, שתיים, שלוש, ארבע - אז מההיגיון שלך אני צריך להחליף את ה 1070GTX\I7 7700K מחר. כבר יש משחקים שעל הגדרות מלאות מראים לי 52-59 fps. זה מורגש ? בדיוק ההיפך.. זה נתון שולי לחלוטין. מה שמורגש זה אם צונחים באופן קבוע מתחת ל - 45. אני חווה 60fps יציב כמו סלע כבר מעל 20 שנה. רגיל לזה מצוין.. משחק בהכול. שחקן תחרותי בעברי ברמה גבוהה ב TF2 בשרתים באירופה, בעיקר גרמניה. ב OW גם הגעתי רחוק עד שמאס עליי המשחק ( חציתי 4000 ב ranked אם זה מוכר לך ). להגיד 60 זה ברזל מינימום זה כמו להגיד שאם אתה יורד מ 120 קמ"ש ל 115-110, אתה לא עולה יותר על הכביש כי אתה רואה את ההבדל בעין שאתה מסתכל הצידה מהחלון של האוטו וזה מציק* לך... בהצלחה..
 15. אני לא מדבר על המעבדים של היום. אני מדבר על i5 2500K מומהר שיושב אצלי במחשב בחדר ליד ומשמש אותי לדברים אחרים. המחשב הראשי שלי עובד על 7700K. המחשב של העבודה עובד על 6700K. מה שאני לפחות טוען, זה שהשילוב של i5 2500K מומהר יכול להתאים גם היום למשחקים מודרניים שאנחנו מדברים על מסכים עם קצב רענון סטנדרטי. הוא עדיין עושה עבודה טובה, אני לא טוען שום דבר אחר לגבי תועלות או שימושים שהם לא משחקי מחשב.
 16. בגדול Control ( שכבר סיימתי ) זה דוגמא קיצונית. REMEDY תמיד מורידים לברכיים את החומרה המומלצת, ואני מבין את זה, מזמן מזמן. זו דוגמא קצת בעייתית כי זו אחת החברות היחידות שהחזון שלהם הוא PC. הם היו כבולים זמן מה במקרה של ALAN WAKE וגם במקרה של QUANTUM BREAK בכל הנושא של פורטים בגלל התחייבויות כאלה ואחרות למייקרוסופט וכו'. מי שמכיר קצת יותר לעומק וזה מעניין אותו יכול למצוא חומר על REMEDY ספציפית ועל זה שהם בין היחידים בעצם היום שמבחינתם PC קודם לכל השאר. בכל מקרה, המשחק הזה מכופף גם חומרה מודרנית, הוא מקרה הרבה יותר כבד מרוב המקרים. כנ"ל ה METRO האחרון וכנ"ל משחקי מולטי המוניים שבאמת מראים יתרון למעבדים מודרניים מבחינת עקביות של FPS ללא dips. אבל אם אתה מדבר על פופולריות ו - "רוב" המשחקים שיש בשוק אז i5 2500K מומהר, ישמור על קצב פריימים יחסית גבוה איפשהו בין 55 ל 60, בטח עם 1080Ti שזה כוח גרפי רחב מידי ל 1080P. אני לא כ"כ בעד השילובים האלה, אבל אם נכנסים לתמונה בצורה רחבה.. אז... אי אפשר שלא להתלהב מדבר כזה. מעבד שהוא ענתיקה, מומהר, שאם אתה מחליט לקחת אותו קצת למסע של משחקי OC ונותן לו קירור אוויר נורמלי ב 180-230 ש"ח, לא רק שדי קל להגיע ל 4-4.2 יציב, אלא גם זה חוסך לא מעט כסף והתעסקות שזה כל הפואנטה פה.. אי-החלפת שילוש. יש לא מעט משחקי DX12 מהשנים האחרונות שלא מראים הבדל משמעותי במסכי 60Hz כאשר הדור הזה מומהר. אני גם לא מדבר על משחקים כמו DOOM שהם דווקא מאוד ידידותיים בדרישות שלהם, כנראה בגלל אופטימיזציה מצוינת וכו'.. אלא גם משחקים כבדים שיושבים טוב מאוד עם המעבדים האלו. וכן, אם יש נפילות שכאלה לכיוון ה 45-55 בחלקים מסוימים במשחקים שונים שיותר כבדים זה עדיין בסדר וזה מרשים. ב MP זה בעיה, מורגש יותר ויכול לפגוע גם בחוויה וכו' אבל בקמפיינים רגילים מה הסיכוי שזה כ"כ יהרוס לבן אדם שגם ככה רגיל לשחק על 60 פריימים אם יהיו לו נפילות לאיזור ה 45-50 מידי פעם ? זה חלק מהחבילה של להישאר עם מעבד ענתיקה שעדיין עושה עבודה טובה. מי שלא מתאים לו, שיקנה חדש.. נורא פשוט.
 17. שלילי. עם המעבד הנ"ל מומהר ומסך 60Hz הדבר הופך ללא רלוונטי. בוודאי שאם תפתח את "הנעילה" במשחקים מודרניים, יהיה הבדל בין מעבדים של היום.. זה בלתי נמנע. שנועלים עם vsync, זה כבר לא נושא שיחה. גם ברשותי יש את המעבד במחשב השני שלי, על 4.2. כרגע מוצמד לו שם 4850 שהיה זרוק במחסן אחרי ש 5870 החליט להתפגר. כבר בדקתי עם ה 970 הקודם שהיה לי, 1070 הנוכחי שיש לי כמות יפה של משחקים על ה i5 2500K והוא עושה עבודה טובה מאוד שמגבילים אותו ל 60 פריימים גם במשחקים הכבדים יותר.
 18. לא מצריך 32GB. שקונים מחשב חדש, חושבים קדימה. אם יש אופציה שהשימוש יהיה איפשהו בין 16 ל 32 מבחינת שימוש של עריכה וכדומה, אז מסתכלים על מה ההבדל בכסף בין 16 ל 32 ואם זה מצדיק את זה.. זה תלוי בך. כן. אנחנו בשנת 2019. לרכוש מחשב חדש לגיימינג מודרני כדאי ללכת על 16. 8 יכול להספיק, לא ממליץ מניסיון.
 19. חזרתי אתמול לפנות בוקר מארה"ב, ביקור אצל זוג חברים קרובים בסיאטל ולא קפצתי שם למחסנים באמאזון. ברח לי מהראש כל עניין המחשב בין היתר כי טיילתי קצת וכו'. האמת בעסה אולי הייתי מביא לארץ דגם AIB של ה 5700XT.. קטע ששכחתי.
 20. וואלה אתה צודק. אני מבולבל.. עברתי על ביקורות של ה 2070S... וכתבתי 2080S. אני עובר עכשיו על אתרים מחדש. https://www.guru3d.com/articles_pages/palit_geforce_rtx_2080_super_gamerock_le_review,25.html אכן 2080S הוא 3 אחוז בממוצע.
 21. כרטיס ה 2080S מראה מהירות של בערך 8% תוספת בממוצע, ממה שראיתי אתמול בלילה תוך כדי סיור בכל מיני אתרים מוכרים. ממה שבדקתי - גם פה יש בעיה של עקביות, אבל אני חושד שזה קשור לדרייברים. יש משחקי AAA שמקבלים את אותם פריימים זהים, אולי פריים בודד הבדל בין ה 2080 הרגיל ל 2080S. זה קצת שקרי, נראה לי שזה בעיית דרייבר, אחרת זה לא מסתדר. בגורו כמובן מדגישים שההבדל המורגש יותר שאפשר באמת לקרוא לו 9-10% "אמיתי" יהיה לרוב ב 4K, שזה הגיוני. אז הציפייה היא שגירסאות AIB של ה 2080S יתנו 12-13% בוסט מעל הכרטיס הרגיל. הריפרש הזה בשבילי הוא מיותר, כנ"ל סדרת 5700 החדשה, חוץ מחדשות לקריאה. לא כי יש לי כרטיס יחסית חזק, אלא כי מעמד הכרטיסים האלה עתיד להשתנות מהר מאוד עם ההערכה שלי נכונה. לקראת 2021 אני צופה עוד פיצוץ שם של חדשות ותחרות קצת יותר בריאה.
 22. הכול אפשרי. רק ששנינו לא מעוניינים כרגע, היא אמנם בת 29, אבל זה המצב. יש לי שני ילדים כרגע.. בדמות רועה גרמנית וחתולון שהצלנו שהיינו סטודנטים. כל טוב אני די מסכים עם רוב הדברים שכתבת. פחות יכול להסכים בנושא הרחבת המשפחה כי זה אישי, איך מסתכלים על החיים ומה הדברים שאתה רוצה לעשות בחיים וכו'. אני מת על אחיינים שלי. מצד שני, לא בא לי עכשיו להיות אבא.. למזלי אישתי באותו סטטוס. שבת שלום..
 23. תראה שאין ילדים יש אקסטרה זמן פנוי. כל מי שיש לו ילדים יודע. מעבר לזה.. אני בין היתר התמזל מזלי ויש לי עבודה שמאפשרת לי את הזמן הזה. אני לא מישהו מיוחד בתחום שלי ( אנליסט נתונים ), אני פשוט לא רע במה שאני עושה, כמו הרבה חבר'ה הייתי במקום הנכון בזמן הנכון ונכנסתי למקום בינלאומי-מסודר עם אופציה לעבודה מהבית. בגלל המון זמן פנוי שיש לי יחסית למישהו שעובד 100% משרה, אני בחיים לא אנטוש את התפקיד הזה.. בחזרה לנושא - גם אני לא ישלם שקל על מעבדי אינטל במחירים שלהם, רק ציינתי שהם עדיין רלוונטיים מבחינת התחרות..
 24. רחוק מלהיות קטן לי. אני על 1080P מאז שיצא הדגם U2414H. לפני כן הייתי בכלל על 2209WA האגדי. לכן מעבר ל 27\1440P זה מבחינתי שדרוג. אין לי עניין להתרחק יותר מידי מהמסך מבחינת מרחק צפייה, כאלה מסכים גדולים זה כבר לא בשבילי.
 25. @nec_000 @captaincaveman "התוכנית" לפנסיה מוקדמת אינה תלויה רק בהכנסה הפנויה ובתשואה שיש מהשקעות. היא בהחלט גם תלויה בנסיבות החיים. וזה משהו שלא מלמדים אותך באקדמיה, כנ"ל בתואר השני שעשיתי בכלכלה שתרם לי שנות אור יותר מהתואר הראשון שאפשר לנגב איתו את הטוסיק. אני מת על זה. יש לי חבר קרוב, קצין בקבע, שעשה שלושה ילדים לפני גיל 35. הזוגיות שלו מאז בירידה, הוא עובד כמו חמור, מרוויח פחות ממני ומסכן את החיים שלו מעל אזרח מחוץ למסגרת הצבאית. התוכנית שלו זה פנסיה מוקדמת ולהתחיל* לטייל בחו"ל ולראות עולם בשנות ה 40 עם האישה, ועד אז הילדים יגדלו ( אנחנו בני 33, אותו מחזור ). עד היום - היו לו כבר פעמיים ( גנטי כנראה ) אבנים בכליות, לא סתם אלא חריף, וכו' וכו'. סיפור נוסף. אחי הבכור מגיע ליותר מ 80,000 ברוטו בחודש. הוא שכיר בתחום הסייבר, איש של מחקר ופיתוח. זה ללא הבונוסים השנתיים. בית עם בריכה ברעננה, שני ילדים בריאים מקסימים ואישתו מהנדסת בתחום החומרים, מרוויחה בערך חצי ממנו. שני אנשי קריירה. אין כבר משכנתא, יש גם דירה להשקעה בצפון שרכשו לא מזמן. הם עובדים פי 2-3 שעות ממני בחודש, כבכירים. רק מהסיבה האחרונה שציינתי, לא הייתי מתחלף איתם, לעולם. אני בן 33, עם דירה שקנינו השנה בצפון הארץ, משכנתא של 30% בערך וכל השאר הון עצמי. דירה בת 9 שנים - יחסית חדשה, אחרי שיפוצון קל, נשוי, עובד בממוצע* 6 שעות ביום, אפילו 5.5 מאחר והמשרה שלי היא גם בחלק גדול - מהבית. בנסיבות הקיימות מסיים משכנתא בגיל 38 בערך, אישתי תהיה אז בת 34. אישתי עצמאית - מאמנת כושר אישית, חוגים, יש לה סטודיו. טפו טפו טפו החיים יפים. היינו בחו"ל מאז שהכרנו ( 9 שנים ) בערך 3 פעמים בשנה בממוצע. יש לי יותר זמן לשחק במחשב, מאשר שהייתי ילד ו\או בצבא ו\או סטודנט. לכן, מה זה פנסיה מוקדמת ? מה אתם מתכננים ? מה יקרה לכם ( מאחל רק דברים טובים ) בגיל 55 ? בגיל 50 ? הבריאות תישאר אותו דבר ? תכנוני הפנסיות והתשואות של אדם יכולות להשתנות בן רגע. לא גישה טובה להיות פאסימי ולא יותר מידי אופטימי, אלא להיות מוכן וערוך ( ביטוח בריאות ראוי למשל ) ולהיות ריאלי כמו שאומרים שהחיים הם נסיעה אחת בלבד. מי שחושב שהוא חוסך חוסך חוסך חוסך כדי לצאת לפנסיה מוקדמת ועכשיו זה לא הזמן לחיות, בוחר בנישה מסוימת של גישה לחיים. אני מזמן... הבנתי שמשחקי מחשב, חו"ל, זוגיות וכאשר* אהיה מוכן לזה גם ילדים - אלו דברים שצריכים לא לוותר עליהם, בכל פרק זמן בחיים. אלו שחכמים מבחינתי זה אלו שמצליחים לחיות באושר בכל הרבדים ( כסף, משפחה, זמן לעצמך וכו' ) גם בהווה, בעקביות. זמן לא = כסף, אלא זמן > כסף. ככה אני רואה את החיים. אגב אני רוב היום בגיליונות אקסל ודאשבורדים ומספרים, זו העבודה שלי. בן אדם שמחשב את התשואות שלו לפנסיה מוקדמת, זה יכול להיות דבר מבורך. תוכנית מפורטת -> עוד יותר יותר טוב. רק תשאל את עצמך אם אתה מוותר על דברים בהווה, כי זה חלק מהחבילה. לכן ההנחה שכולנו צריכים לחסוך את אותם מספרים הינה שגויה. אני נכון להיום כבר הייתי לשמחתי בכל כך הרבה מדינות בחו"ל עם אישתי וגם לבד, שאנשים אחרים לא יגיעו לכמות הזו גם בגיל פנסיה.. עקפתי את ההורים שלי מבחינת זמן פר מדינות בחו"ל... כנ"ל את אחי, מינוס הנסיעות של העבודה שלו. הנקודה שאני מנסה להעביר זה שכאשר מישהו מכוון מטרה מכמת את הנתונים שלו, הם אלו לא נתונים שחייב שיהיו מודל לאדם אחר שאין לו כל כוונה לחיות באותה צורה. המודל יכול להוות בסיס טוב, אבל זה בשורה התחתונה אישי. די דומה לתמהיל משכנתא. תשאל את עצמך אם אתה מוותר על דברים @nec_000 בתוכנית המפורטת שלך. אם אתה מוותר על דברים שאתה לא רוצה לוותר עליהם אבל אתה בוחר לוותר עליהם בגלל שאתה רוצה להגיע ליעד עוד פחות מ 15 שנה, אז הויתורים האלה הם חלק ממשוואת התועלת שלך. אין לי מושג איך הגענו לזה בדיון הזה !
×
 • צור חדש...
Back to top button
Close
Close