i3 וגם i5 של אינטל גמרו את הקריירה: הכירו את Ryzen 3 - עמוד 8 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

i3 וגם i5 של אינטל גמרו את הקריירה: הכירו את Ryzen 3

nec_000

Recommended Posts

אני חושב שבאחד הפורומים פה כתב מישהו שלמעשה אין הבדל גדול, כי ב - 64 ביט, מערכת ההפעלה לוקחת בהתאם, כמו שב- 32 ביט היא לוקחת בהתאם, כך שההגדלה מ - 32 ל - 64 לא כ"כ משנה. זה לא מדוייק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 199
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא מדוויק זה בלשון המעטה...

64bit כן צורכת יותר אבל זה שולי לעומת הגבלה של פחות מ 4GB.

בכל מקרה, ככל שיש למערכת יותר היא תשתמש ביותר (עד גבול מסויים), היא פשוט לא תוציא לHDD לקאש אלא תשאיר אותו בRAM יותר, התוצאה היא מערכת שעובדת הרבה יותר נעים וחלק.

* אולי תפנה לאחד המנהלים שיעביר את התגובות הרלוונטיות לדיון נפרד ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של עידן פ.

כרגע ראשמית דובר רק על מעבדים ניידים...

לא רשמית (תראה בדיון שפתחתי על הדור השמיני) אם המחיר והנתונים נכונים ה I3 8100 פשוט הורג את רייזן 3

~ 120-130$, ביצועים של I5 7500 (שגבוהים מR3 על 4GHZ...) ולא דורש לוח לOC (זול יותר) וגם זיכרון זול יותר כי הוא לא מרוויח מזיכרון על 3000-3200MHZ כמו הרייזן.

חחחח

מצחיק שזה נאמר בדיון שכותרתו הפוכה :lol:

מעניין מה יש לפותח הדיון לומר בעניין.......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של עידן פ.

כרגע ראשמית דובר רק על מעבדים ניידים...

לא רשמית (תראה בדיון שפתחתי על הדור השמיני) אם המחיר והנתונים נכונים ה I3 8100 פשוט הורג את רייזן 3

~ 120-130$, ביצועים של I5 7500 (שגבוהים מR3 על 4GHZ...) ולא דורש לוח לOC (זול יותר) וגם זיכרון זול יותר כי הוא לא מרוויח מזיכרון על 3000-3200MHZ כמו הרייזן.

ועם מאיץ גרפי מובנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן,

זו בין השאר הסיבה, שככל הנראה אשאר עם ה- 2500K עוד שנה שנתיים, למעשה עד שלראשונה אתקל ביישום real time שמראה בבירור

כי דרישות העיבוד עלו לקצב שמחייב כבר 8 ליבות, ו- 4 ליבות לא יספקו עוד ביצועי מינ' ראויים.

6 שנים עד כה והמחשב מבוסס סנדי ברידג' סוחב כמו ענק, ולפי כל ההערכות יסחוב גם לגיל 8 שנים.

זו בדיוק הבעיה בה היה לנו עשור של עמידה במקום.

במידה ואז בגיל 8 של המחשב והוא עדיין לא ישבוק חיים (מבוסס חומרה איכותית של + seasonic) אז יעבור לעמדה אחרת משנית בבית.

אפילו אשקול למצוא בשוק מעבד 2600k משומש בכמה גרושים, ואתן לו אז בוסט קטן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מי שהיה / יש לו מחשב עם 2500K יודע שהוא לא צריך סרטוני והשוואות באתרי חומרה בשביל לדעת שהמעבד הזה מספיק מעל ומעבר לכל השימושים הביתיים הסטנדרטיים... אם אתה לא עושה משהו שדורש ביצועים יוצאי דופן, כבר מעל 7 שנים שאין לך באמת סיבה אמיתית להחליף מחשב קיים ותקין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

הפרק השלישי בסדרה של סטיב, הפעם בהשוואה אל מול ה- 2500K הוותיק שעדיין משרת נאמנה המוני חובבים ברחבי העולם, ודגימה נוספת גם אל מול FX8370

הבעיה שלי עם הסירטונים האלו היא שכמעט בכולם מבוצעת המהרה למעבד וכמו כן נעשה שימוש בזיכרון דיי מהיר. צריך להבין שלא כולם יודעים או רוצים לבצע המהרה למעבד ולא כולם יכולים להרשות לעצמם את הזיכרון הכי מהיר. הדבר נכון במיוחד עבור מעבד ה Ryzen 3, שבסופו של דבר מיועד לשוק הבינוני-נמוך, שכן מי שקונה מעבד כזה בד"כ לא יכול להרשות לעצמו לוח אם שמתאים להמהרה, קירור טוב למעבד וזיכרון מהיר (קשה לי להאמין שיש מישהו שישדך מעבד Ryzen 3 עם לוח אם כמו ה X370 Taichi וזיכרון DDR4 בנפח 16GB שעובד בתדר של 3200MHz). לכן אני הייתי רוצה לראות השוואות כאשר המעבדים לא מומהרים כלל ונעשה שימוש בקירור הסטוק של המעבד ובזיכרון בעל התדר הנפוץ ביותר (1600MHz עבור ו 2133MHz או 2400MHz עבור DDR4).

ציטוט של djelectric

בשביל פרספקטיבה מלאה, הייתי זורק שם 7700K.

ציטוט של nec_000

וגם RYZEN 1600

רק כדי לראות עד כמה שדרוג למעבדים כאלו משפר את הביצועים.

זה כבר יהיה נכון יותר כאשר משווים מחשב שהמטרה שלו היא משחקים, ואז כבר יהיה "לגיטימי" להשתמש בלוח אם מהרמה הגבוהה ביותר ובזיכרון מהיר.

ציטוט של nec_000

6 שנים עד כה והמחשב מבוסס סנדי ברידג' סוחב כמו ענק, ולפי כל ההערכות יסחוב גם לגיל 8 שנים.

ציטוט של nec_000

במידה ואז בגיל 8 של המחשב והוא עדיין לא ישבוק חיים (מבוסס חומרה איכותית של ASUS + seasonic)

רק בשביל הפרספקטיבה - אני משתמש במחשב שהבסיס שלו נקנה במאי 2007 (כן, מעל 10 שנים) - דאגתי לקנות לוח אם איכותי (965P-DS3 של Gigabyte) ועם הזמן הרחבתי את הזיכרון ל 8GB (מדובר כאן על DDR3) והמעבד שודרג מ E4300 (תושבת 775) ל Xeon E5450 מרובע ליבות שבמקור היה מיועד לתושבת 771 אך עבר 2 מודים (חיתוך שתי מגרעות ב PCB והלחמת שתי רגליים) בכדי שיתאים לתושבת 775. במידה והמחשב הזה יפסיק לעבוד בזןמ הקרוב (ואני מקווה מאד שזה לא יקרה) אני אשקיע שוב בחומרה איכותית מתוך מחשבה לעתיד, כאשר נכון לעכשו מדובר על Ryzen 7 1700 (בעיקר בגלל שיש לו 8 ליבות עיבוד פיזיות) ולוח אם כמו ה X370 Taichi (לא בגלל יכולת ההמהרה שלו אלא בגלל איכות הבנייה, שאני מקווה שתאפשר לו לחיות שנים רבות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...