i3 וגם i5 של אינטל גמרו את הקריירה: הכירו את Ryzen 3 - עמוד 6 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

i3 וגם i5 של אינטל גמרו את הקריירה: הכירו את Ryzen 3

nec_000

Recommended Posts

ציטוט של ilanb0

אחת החברות שמרכיבות מחשבים הסכימה לאתר ולתקן לי התקלה במהלך השדרוג בעלות זעומה, ולכן כל החבילה הזו מתאימה לי. גם שדרוג רק של רכיבים הכרחיים, וגם איתור ותיקון התקלה.

א. למה הכוונה ב"עלות זעומה"? 

ב. אם הבעיה נובעת מלוח האם האם הוא יוחלף במסגרת אותה "עלות זעומה"? איזה דגם של תקבל (יכול להיות שתקבל "בסיסי" יותר לעומת לוח האם הקיים)? 

ג. מה יקרה אם יתברר שמקור הבעיה הוא בספק הכח? החלפה של ספק כח ב"עלות זעומה" כנראה משמעותה שתקבל ספק כח ג'נרי ולא איכותי במיוחד...

ד. על איזה שידרוג בדיוק מדובר? שידרוג של המחשב שלך לדור הבא ידרוש החלפה של המעבד, לוח האם והזיכרון.

ציטוט של ilanb0

נותרה הדילמה, כמובן, לאיזו רמת שדרוג הייתי רוצה להגיע ובראש וראשונה תצורת המעבד. בעניין זה השאלה היא מה  יתרון שיקנו לי מעבד i3 או רייזון לעומת G4600 שהזכרת, אם בכלל יש יתרון לשימושים  הביתיים הפשוטים יחסית שלי. 

זה כבר שיקול שלך. אתה צריך להגדיר לעצמך תקציב ולדבוק בו.

הסכום המינימלי הדרוש לקניית מעבד 3, לוח אם, בנפח 4GB וכרטיס מסך GT 1030 הוא בסביבות ה 1400-1500 ש"ח. מפרט מינימלי ביותר (ולא בהכרח הכי מומלץ) לדוגמא:

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:
AMD CPU Desktop Ryzen 3 4C/4T 1200 (3.1/3.4GHz Boost,10MB,65W,AM4) box, with Wraith Stealth cooler
כמות: 1 - מחיר: ₪500

לוח אם:
Asus PRIME B350M-K
כמות: 1 - מחיר: ₪360

זיכרון:
DDR 4 4G/2133 Micron 3rd Party
כמות: 1 - מחיר: ₪155

כרטיס מסך:
Palit GT 1030 2GB GDDR5 PCIE HDMI
כמות: 1 - מחיר: ₪311

סה"כ: ₪1326

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.

מתחייבים למחיר משתלם ביותר עבור מפרט זהה.

http://www.tms.co.il/preview/spec/dn8vgjte

לעומת זאת רכישת מעבד G4400, וזיכרון בנפח 4GB תעלה בסביבות ה-700 ש"ח. שוב - מפרט מינימלי בחיותר (ולא בהכרח מומלץ) לדוגמא:

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:
Intel Pentium Dual Core G4400 / 1151 Tray
כמות: 1 - מחיר: ₪212

קירור למעבד:
Arctic Cooling Alpine 11 Rev. 2
כמות: 1 - מחיר: ₪44

לוח אם:
Gigabyte GA-B150M-D2V
כמות: 1 - מחיר: ₪279

זיכרון:
DDR 4 4G/2133 Micron 3rd Party
כמות: 1 - מחיר: ₪155

סה"כ: ₪690

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.

מתחייבים למחיר משתלם ביותר עבור מפרט זהה.
http://www.tms.co.il/preview/spec/hqvdkwgp

אין ספק שהמפרט הראשון חזק יותר, אך הוא עולה פי 2 מהמפרט השני, שדיי סביר שיספק אותך.

אני אישית הייתי הולך על ה Ryzen 3 1200 עם לוח אם טוב, קירור טוב, זיכרון בנפח של 8GB וכרטיס מסך כמו ה 560, אבל אז העלות הכוללת תעלה לכ-2000 ש"ח. 

יש לציין כי במקרה שלך אולי יהיה צורך גם בקניית ספק כח חדש, ובמקרה כזה ספק כח איכותי בעל הספק של 550W (שיספיק כמעט לכל צורך עתידי) יעלה לך בסביבות ה-350 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 199
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כרטיס מסך מעבר לבסיסי לא ייתן לי כל יתרון. כדי לצפות באינטרנט או בדוא"ל שלי משהו בסיסי יתאים לי ובהצעה הסופית שלך (למפרט שמגיע לכ - 2000 ש"ח) נראה לי שהצעת גם כרטיס שהוא ביכולתו מעבר לבסיסי?
אני כבר משתכנע לרדת למעבד מסדרת G אבל למה להסתפק ב - 4400 ולא לקחת כאן כבר את התחום העליון -6600? אולי בגלל שאין אותו ב - TMS?כרטיס מסך מעבר לבסיסי לא ייתן לי כל יתרון. כדי לצפות באינטרנט או בדוא"ל שלי משהו בסיסי יתאים לי ובהצעה הסופית שלך (למפרט שמגיע לכ - 2000 ש"ח) נראה לי שהצעת גם כרטיס מעבר בסיסי?
אני כבר משתכנע לרדת למעבד מסדרת G אבל למה להסתפק ב - 4400 ולא לקחת כאן כבר את העליון יותר-4600? אולי בגלל שאין אותו ב - TMS?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ilanb0, אני חושב שהיה עדיף אם ההיתה פותח דיון מתאים ולא משלב שאלות אישיות בדיון הזה.

ספציפית לשאלה שלך אני חושב שכן עדיף ללכת על G4600 על פני G4400 (אם לזה התכוונתה כי רשמתה פעם אחת 6600 שזה מעבד אחר ופעם אחת 4600...)

תוספת שתי התרדים הלוגיים משמעותית מאוד למעבד 2 ליבות (G4400 הוא 2/2, G4600 הוא 2/4)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של עידן פ.

ilanb0, אני חושב שהיה עדיף אם ההיתה פותח דיון מתאים ולא משלב שאלות אישיות בדיון הזה.

אכן - כבר שני עמודים שאנו עוסקים רק בנושא של @ilanb0.

ציטוט של ilanb0

כרטיס מסך מעבר לבסיסי לא ייתן לי כל יתרון. כדי לצפות באינטרנט או בדוא"ל שלי משהו בסיסי יתאים לי ובהצעה הסופית שלך (למפרט שמגיע לכ - 2000 ש"ח) נראה לי שהצעת גם כרטיס שהוא ביכולתו מעבר לבסיסי?

כל כרטיס מסך מודרני יספיק לך. אני התכוונתי שבמפרט שעולה כ-2000 ש"ח (לא פירסמתי מפרט כזה אלא רק כתבתי באופן כללי) הייתי משקיע כבר בכרטיס מסך קצת יותר מבסיסי שיוכל לאפשר לשחק משחקים בעתיד במידה ופתאום יתחשק לך.

ציטוט של ilanb0

אני כבר משתכנע לרדת למעבד מסדרת G אבל למה להסתפק ב - 4400 ולא לקחת כאן כבר את העליון יותר-4600? אולי בגלל שאין אותו ב - TMS?

א. בחרתי ב G4400 כי זה המעבד המינימלי והזול ביותר שהצלחתי למצוא, ואני הרי הצעתי מפרטים מינימליים ביותר. באופן כללי - כן, עדיף לקנות את ה G4600 בגלל שהוא תומך ב HT.

ב. ההצעה למחשב המבוסס על מעבד 3 רלוונטית כאן בעיקר מפני שהדיון עוסק במעבדי ה 3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

jay סוף סוף מעלה את סרטון ה- 3 שלו, סרטון שהתחיל לצלם אז לקראת השקת ריזן 3 ונדחה לצערו בשל מות אביו.

בהתאם וכדי לשמר על אקטואליות, הוא עשה לסרטון טוויסט קל והתאים אותו להיום, תקופה שבה ריזן 3 כבר מוכר לכל.

הוא משתף את החוויה שלו מהמוצר ומנסה להשיב על השאלה, למי המוצר מתאים ומה דעתו עליו.

כרגיל, יוצר איכותי ונעים, שתמיד כיף לצפות בעבודותיו:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההשוואה עם הOC  עלתה, נראה טוב מאוד ובהחלט משפר אם המצב עם כרטיסים חזקים.

נניח מישהו שקונה RX580/GTX1060 עם מעבד כזה היום ועוד שנתיים ככה משדרג לכרטיס ביניים מאותו זמן, אפשר לצפות שהוא יהיה ברמה של GTX1080/vega 64...

מצד אחד נראה כמו קניה מעולה, מנגד אני חושב שההמלצה הנכונה ביותר היא לחכות למחיר של ה 8100/8300 (כניראה שבוע הבא), אם הם סביב ה 120-140$ אז רייזן 3 בן רגע הופך הרבה פחות רלוונטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של פולי הקנטאור

הלוואי.

זה בערך הטווח מחיר של כל הI3 בהיסטוריה...

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Intel_Core_i3_microprocessors

נקווה שאינטל לא ישתגעו בגלל שאלו ה I3 המרובעים הראשונים...

מנגד, זה מהווה ירידה של כ 80$ מה7600 ו7500 שה8300 וה8100 יהיו מקבלים אליהם בביצועים, זה לא מעט כסף ולכן תמיד נשאר הסיכוי שהם ינצלו את העדיפות הטכנולוגית לעלות את זה נניח ל140-150$ אבל אז הם כבר יעמדו מול R5 1400 ובקרב הזה הם אולי ינצחו במשחקים אבל יפסידו בהרבה מקרים אחרים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ilanb0

סליחה... - 8100/8300 - למה הכוונה?

שנית, שימו לב שבאיביי, ניתן כרגע למצוא RYZEN3 במחיר של $103, משלוח תוך 3 ימים חינם בארהב לדודה (או לדוֹד..).

לא חכמה למצוא מחירים טובים בחו"ל. אני בטוח שבעוד חנויות אמריקאיות כמו Cnet וכאלה יש מחירים ממש טובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...