i3 וגם i5 של אינטל גמרו את הקריירה: הכירו את Ryzen 3 - עמוד 9 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

i3 וגם i5 של אינטל גמרו את הקריירה: הכירו את Ryzen 3

nec_000

Recommended Posts

כל הדיון הזה מזכיר לי את המחשב הראשון שוועד העובדים של מקום העבודה שלי הציע לפני 25 שנה - איזשהו עם איזה חצי גיגה (אולי אפילו 250 מגה..).

כששאלתי את יו"ר הוועד אם המחשב משתלם, התשובה שקיבלתי היתה - "השתגעת? מי קונה מחשב היום? זה כל הזמן משתפר..".

אם הייתי מאמץ את התשובה הזו, המחשב היחיד שהיה לי עד היום הוא מחשבון FX של קסיו...

אבל אם נהיה רציניים, לפי הבנצ'מרק אני מבין ש -  i5 2500  עדיף על 3 במשחקים, אז כנראה וודאי ו-וודאי גם לשימוש ביתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 199
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

וואללה ?

שום התייחסות של  nec_000 או אחרים לסתירה בין המצב העדכני לכותרת הדיון ?

כלומר, לא הגיע הזמן לפחות להחליף / לעדכן את הכותרת ?

הפתיחה הייתה דרמטית ורעש וצילצולים והכרזות וקביעות של כמה הרייזן 3 טוב ומוצלח

וכו' וכו'  וכמובן ששני המעבדים של קאפוט.

נו ו ....? גם אם זה היה המצב, הרי הוא כבר לא כזה.

קצת אחריות כלפי הגולשים !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, מעבדי ה Core i5 של אינטל קצת יותר טובים ממעבדי ה Ryzen 3 של , אבל צריך לזכור ש:

א. לא מדובר בפער תהומי - זה לא שאפשר לקרוא ל 3 "מעבד איטי". לשימוש ביתי רגיל אני לא חושב שההבדל בין המעבדים יורגש.

ב. הם לא מיועדים לאותו פלח שוק - מעבד ה Core i5 מהדור הנוכחי (הדור השביעי) בעל מכפלה פתוחה הוא ה Core i5-7600K שעולה 242 דולר (לפי האתר של אינטל). ה Ryzen 3 1200 עולה, לפי האתר של AMD, כ-110 דולר (ויש גם חנות אחת שמוכרת אותו ב-100 דולר). מדובר בהבדל של כ-130 דולר.

לאור הנ"ל אפשר בהחלט להבין מדוע ה 3 הוא מעבד משתלם יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה משתלם למי זה עניין נזיל למדי.

והניתוח שלך לעיל, הוא נכון, רק שהוא מתייחס לדור השביעי

ואפילו במקרה הזה אני לא רואה הצדקה לכותרת הבומבסטית של הדיון הזה,

והרי על זה אני מדבר, על הכותרת.

שלא לדבר על כך שכל זה מתהפך לפי הציטוט שהבאתי של עידן פ.,

אבל פותח הדיון מתעלם באלגנטיות מהעניין ולא משנה את הכותרת המטעה

והלא נכונה. זה כל העניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ilanb0

אבל אם נהיה רציניים, לפי הבנצ'מרק אני מבין ש -  i5 2500  עדיף על RYZEN 3 במשחקים, אז כנראה וודאי ו-וודאי גם לשימוש ביתי?

זה I5 ישן בתדר 4400MHZ (מגיע מהחברה בתדר 3400 לכל הליבות)

משמע אתה צריך לוח בן 6 שנים (שכניראה היה ב OC) שיחזיק OC לעוד 6-7 שנים אם אני מבין אותך נכון, הימור ברולטה רוסית נשמע סביר יותר...

נ.ב

המשפט ליעל הפיל לי אסימון קטן, אמרתי שלשימושים שלך לא באמת משנה אם זה I3 8100 או R3 1200, זה היה בהנחה אוטומטית שה R3 ב OC.

אני לא יודע אם אתה יודע לעשות OC, אם אתה מעוניין לעשות OC ואם OC לא יגרום לקיצור חיי הלוח לעומת מה שאתה מצפה ממנו.

אם משווים בלי OC כמו שזה נראה כרגע זו בכלל לא תחרות עבור ה*I3 8100 ואפילו ה I3 של היום לא נראה כ"כ רע לעומתו.

*במידה וכל מה שדלף על ה8100 יתברר כנכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

כל זה מתהפך לפי הציטוט שהבאתי של עידן פ.,

ציטוט של עידן פ.

כרגע ראשמית דובר רק על מעבדים ניידים...

לא רשמית (תראה בדיון שפתחתי על הדור השמיני) אם המחיר והנתונים נכונים ה I3 8100 פשוט הורג את רייזן 3

~ 120-130$, ביצועים של I5 7500 (שגבוהים מR3 על 4GHZ...) ולא דורש לוח לOC (זול יותר) וגם זיכרון זול יותר כי הוא לא מרוויח מזיכרון על 3000-3200MHZ כמו הרייזן.

זה כל העניין - המעבדים האלו עדיין לא שוחררו ולכן אין נתונים רישמיים כמו ביצועים, מחיר ועלות לוחות האם וכן לא ידוע האם באמת ההשפעה של זיכרון מהיר יותר על מעבדי הדור השמיני העתידיים מביאה לשיפור ביצועים זניח כמו בדורות הקודמים. אנחנו גם לא יודעים מה תהיה תגובתה של במידה והנתונים נכונים - אולי הם יקצצו במחירי המעבדים או שאולי הם יפתיעו (וזה לא סביר) וישחררו גירסאות חדשות או מעודכנות למעבדים שלהם.

ציטוט של עידן פ.

משמע אתה צריך לוח בן 6 שנים (שכניראה היה ב OC) שיחזיק OC לעוד 6-7 שנים אם אני מבין אותך נכון, הימור ברולטה רוסית נשמע סביר יותר...

א. דיי ברור שאם מעבד i5 מהדור השני עדיף על מעבד כלשהו, אז ברור שמעבד i5 מהדור הנוכחי (השביעי) יהיה עדיף על אותו מעבד גם כן.

ב.כפי שכתבתי קודם - אני מתנגד להמהרה במבחני ביצועים מהסיבה הפשוטה שרוב אנשים לא ימהירו את המעבד שלהם. צריך לחפש באינטרנט (או לבקש מאתר או מבקר כלשהו שיבצע) ביקורות השוואה אמיתיות למעבדים בלי כלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

smalul, מה שאמרתי על הזיכרון הוא בגלל ההגבלה במעבד נעול, גם אם תשים 3000 הוא יעבוד ב 2400ף ולכן אין הבדל עם יכרון מהיר יותר בניגוד לרייזן.

אפילו עם מגבלה זו I5 7400 דיי שקול לR3 1200 עם על 3000MHZ וOC ל3.9GHZ, מכאן ניתן להניח ש8100 שבא עם תדר דומה ל7500, גם אם יש 0 שידרוג ב IPC ועם אותו 2400 יהיה עדיף על R3 1200 בOC ועם מהיר יותר.

עריכה: מה שאמרתי על ה I5 2500 בא מהבנה כאילו ilanb0 חושב על קניית I5 ישן במקום R3 בגלל הסרטון האחרון שפורסם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היחידה כרגע ביחס עלות תועלת גבוה של האינטל החדשים זה לחכות ללוחות H310 מוזלים, שקשה לי לראות איך יגיעו לפני 2018. עד אז B360 יאלץ לתת מענה, ולא יודע אם יהיה זול מ-400 שקלים בהתחלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לוחות B250 בטווח של 300 שקל, מקווה שיהיו גם ב B360...

ובכל מקרה אם אתה לוקח לוח B350 עם תנאי בסיסי מאוד לOC (מייצבי מתח מקוררים) אתה לא יורד מ600 שקל ללוח (MSI B350 TOMAHAWK)

בוודאי שאפשר לקחת את הR3 עם 2400 ולוח ב 300 שקל אבל אז אתה משאר הרבה ביצועים על השולחן.

כמו שאני רואה זה, שילוש רייזן R3 לOC יהיה דיי שווה במחיר לשילוש I3 8100 אפילו עם המעבד עצמו יהיה 30$~ יקר יותר וה8100 עדיין יהיה חזק יותר לרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

הבעיה שלי עם הסירטונים האלו היא שכמעט בכולם מבוצעת המהרה למעבד וכמו כן נעשה שימוש בזיכרון דיי מהיר. צריך להבין שלא כולם יודעים או רוצים לבצע המהרה למעבד ולא כולם יכולים להרשות לעצמם את הזיכרון הכי מהיר. הדבר נכון במיוחד עבור מעבד ה 3, שבסופו של דבר מיועד לשוק הבינוני-נמוך, שכן מי שקונה מעבד כזה בד"כ לא יכול להרשות לעצמו שמתאים להמהרה,

למה ?  

יש את הלוחות מסדרת chipset B350 שמאפשרים , ומחירים כבר מ- 360 שח בארץ, ראה דוגמה אחת כאן:

http://www.tms.co.il/product/17920

קירור טוב למעבד

אין צורך, במקרה של 3 נמצא שהוא מאפשר 4.0Ghz עם המאוורר הבסיסי שמסופק עימו בחבילה שעולה 109$

וזיכרון מהיר (קשה לי להאמין שיש מישהו שישדך מעבד Ryzen 3 עם לוח אם כמו ה X370 Taichi וזיכרון בנפח 16GB שעובד בתדר של 3200MHz).

ברמת העקרון, זיכרון מהיר פחות קריטי ספציפית ל- 3 כמו שהוא קריטי לריזנים 5 ו- 7. הסיבה:

רוחב הפס שניתן למעבד זה מתחלק רק על 4 ליבות, ולא על 6 או 8 או 16 thread-ים. משמע "שרוחב הפס פר בודדת" הוא רחב יותר.

לא שתדר גבוהה יותר אינו מוסיף, אלא שהשפעתו **ספציפית** על מעבד ריזן 3 היא פחותה, משום שיש לו פחות ליבות אשר צריכות לחלוק בו.

לכן אני הייתי רוצה לראות השוואות כאשר המעבדים לא מומהרים כלל ונעשה שימוש בקירור הסטוק של המעבד ובזיכרון בעל התדר הנפוץ ביותר (1600MHz עבור DDR3 ו 2133MHz או 2400MHz עבור DDR4). זה כבר יהיה נכון יותר כאשר משווים מחשב שהמטרה שלו היא משחקים, ואז כבר יהיה "לגיטימי" להשתמש בלוח אם מהרמה הגבוהה ביותר ובזיכרון מהיר.

עשו כזו השוואה ביום הראשון כמדומני (סטיב) רק כדי לקבל אמדן כללי.

אני סובר שמרבית לקוחות מעבדי בעת הזו הם אינם צרכנים מקריים, אלא יותר כאלו שהגיעו לשם מתוך כוונה והבנה (ברמה כזו או אחרת פלוס מינוס) ועברו לשם כפועל יוצא מהסקירות.

מרביתם ירכשו לוח מבוסס B350 שהוא זול כפי שראינו ומאפשר , ויעלו תדר ל- 4.0ghz בלחיצת כפתור.

לגבי אני מקבל את הטענה שהם ישתמשו בתדרי בסיס 2133 או 2400 יותר מאשר ב- 3200 (עלות חבילה כוללת...)

אם כי שוב - ההשפעה פחות רלוונטית למעבד ריזן 3 לעומת הריזנים הכבדים 1600/1700.  

רק בשביל הפרספקטיבה - אני משתמש במחשב שהבסיס שלו נקנה במאי 2007 (כן, מעל 10 שנים) - דאגתי לקנות לוח אם איכותי (965P-DS3 של Gigabyte) ועם הזמן הרחבתי את הזיכרון ל 8GB (מדובר כאן על DDR3) והמעבד שודרג מ E4300 (תושבת 775) ל Xeon E5450 מרובע ליבות שבמקור היה מיועד לתושבת 771 אך עבר 2 מודים (חיתוך שתי מגרעות ב PCB והלחמת שתי רגליים) בכדי שיתאים לתושבת 775. במידה והמחשב הזה יפסיק לעבוד בזןמ הקרוב (ואני מקווה מאד שזה לא יקרה) אני אשקיע שוב בחומרה איכותית מתוך מחשבה לעתיד, כאשר נכון לעכשו מדובר על Ryzen 7 1700 (בעיקר בגלל שיש לו 8 ליבות עיבוד פיזיות) ולוח אם כמו ה ASRock X370 Taichi (לא בגלל יכולת ההמהרה שלו אלא בגלל איכות הבנייה, שאני מקווה שתאפשר לו לחיות שנים רבות).

הטענה שמוכיחה לאחרון הספקנים, מדוע חשוב ונכון בראיה צרכנית מחושבת, לרכוש רכיבים איכותיים בנקודת ההתחלה, ולהצדיק את העלות הנוספת בזכות אורך החיים הרב של המחשב,

זה אשר אינו מתקלקל באמצע הדרך. זה היקר יוצא בסופו של המסלול זול יותר. לוחות ו- מאריכים שנים שזה מדהים. פשוט מסרבים למות. רק ספק כח טוב כהשלמה וזהו :beerchug:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

וואללה ?

שום התייחסות של  nec_000 או אחרים לסתירה בין המצב העדכני לכותרת הדיון ?

כלומר, לא הגיע הזמן לפחות להחליף / לעדכן את הכותרת ?

הפתיחה הייתה דרמטית ורעש וצילצולים והכרזות וקביעות של כמה הרייזן 3 טוב ומוצלח

וכו' וכו'  וכמובן ששני המעבדים של אינטל קאפוט.

נו ו ....? גם אם זה היה המצב, הרי הוא כבר לא כזה.

קצת אחריות כלפי הגולשים !

באמת צריכים התייחסות מר שאל אולי ?

זה שמחזיר אותנו לטענה - שלא כל התאים האפורים נולדו שווים. 

עכשיו התייחסות למי שתאיו קצת דהויים (במיוחד בשבילך):

הדיון נפתח בתאריך שבו i3 ו- i5 הם אלו שיש בשוק באותה עת, הוא נפתח כאשר מעבדי i3 הם בעלי שני ליבות ו- i5 מרובעי ליבות.

ובמצב דברים שכזה הרי כותרת הדיון מתארת נכונה בדיוק את מה שקורה בשוק. לראייה, תראה למה זה גרם לאינטל. לפניקה לכל רוחב הגזרה עד כדי רוויזיה

מקצה לקצה לכל הליין הבא שלהם. ואתה סבור שהם היו פועלים כך אילמלי ריזן היה מגיע לאויר העולם ?  (שאלה רטורית)

יתרה על כך, איזה פלא:

עד היום כותרת הדיון תקפה - ומדוע ?

משום שמעבדי i3 החדשים הם על הנייר, אין כמותם עדיין בשוק. 

ורק כאשר יצאו לאוויר העולם מעבדי i3 החדשים, אלו מרובעי הליבות שאינטל מספרת לנו עליהם בחדשות העתידיות על מה צפוי לבוא,

(ומעניין באמת מה גרם לאינטל להזדרז ולבצע rebrand ל- i5 כ- i3,  יכול להיות שזו ?... לא, לא יכול להיות סתם נדמנו לנו)

אז נפתח דיון חדש - בעל כותרת חדשה, שתוכל (באם תפעיל מספיק טוב את האפורים) להעריך באיזה סגנון תכתב (רמז - מה גרמה לאינטל - ראה מעלה).

ורק אחרי שנראה את כל הסקירות ברחבי הרשת, ונראה מה מצב התמונה החדש, נוכל לכתוב סקירה עדכנית לאותה עת.

כמו גם לקחת בחשבון את האפשרות, שתהיה תגובת נגד לתגובת הנגד (הפעם מצד AMD) שיתכן (אך לא הכרחי) ותחתוך מחירים בתורה. הולך להיות מעניין ללא ספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

זה כל העניין - המעבדים האלו עדיין לא שוחררו ולכן אין נתונים רישמיים כמו ביצועים, מחיר ועלות לוחות האם וכן לא ידוע האם באמת ההשפעה של זיכרון מהיר יותר על מעבדי הדור השמיני העתידיים מביאה לשיפור ביצועים זניח כמו בדורות הקודמים. אנחנו גם לא יודעים מה תהיה תגובתה של AMD במידה והנתונים נכונים - אולי הם יקצצו במחירי המעבדים או שאולי הם יפתיעו (וזה לא סביר) וישחררו גירסאות חדשות או מעודכנות למעבדים שלהם.

:goodposting: 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

ולי יש רק דבר אחד לומר על זה - 

אם אתה לא מקבל באן של חודש לפחות, האתר הזה גמר את הסוס !

לאתר הזה נמאס לא פחות מאנשים שמחפשים להקניט כפי שעשית (תמים ומתחסד)  וקבלת את שמגיע לך.

דבר בשם עצמך ואל תטיף לאחרים לגבי שרשורים שלהם, או תחלק להם ציונים לגבי אחריותם אל הקהילה.

יש לי הצעת ייעול נוספת:

שים את חבר פורום nec ב- ignore , כך לא תידרש לסבול לקרוא את שרשוריו מלכתחילה.

nec מבטיח שלא להתייחס מאומה לשרשורים שיזמת או בכלל להודעותיך, שלא נכתבו במישרין כתגובה אליו. 

והאתר הזה לא גמר את הסוס, לאחרונה צעד קטן אחר צעד מצליח להגדיל את הרייטינג והחשיפה שלו בהדרגה.

יש חברי פורום שמתאמצים לסייע במשימה, ולהביא לכאן תוכן מעניין גם קצת מסביב, הכל על מנת להגדיל את מרחב הדיון

ולתפוס עוד מוחות מסתקרנים. נסה אולי ללמוד מהם ולהעתיק, במקום להיות מכונת חלוקות ציונים והקנטות, ואז באמת יהיה פה יותר נעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של עידן פ.

נ.ב

המשפט ליעל הפיל לי אסימון קטן, אמרתי שלשימושים שלך לא באמת משנה אם זה I3 8100 או R3 1200, זה היה בהנחה אוטומטית שה R3 ב OC.

אני לא יודע אם אתה יודע לעשות OC, אם אתה מעוניין לעשות OC ואם OC לא יגרום לקיצור חיי הלוח לעומת מה שאתה מצפה ממנו.

אם משווים בלי OC כמו שזה נראה כרגע זו בכלל לא תחרות עבור ה*I3 8100 ואפילו ה I3 של היום לא נראה כ"כ רע לעומתו.

*במידה וכל מה שדלף על ה8100 יתברר כנכון.

אין לי כל רצון ו/או ידע לבצע OC. 

בסך הכל רוצה לחזור הביתה בשלום עם RYZEN3 ולוח מתאים למחשב הביתי שלי...

על הדרך החלטתי לשדרג לחלונות 10 64 ביט כדי להגדיל הזכרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של עידן פ.

עריכה: מה שאמרתי על ה I5 2500 בא מהבנה כאילו ilanb0 חושב על קניית I5 ישן במקום R3 בגלל הסרטון האחרון שפורסם.

שברמת הדיון התאורטי, לא תהיה שגיאה.

אכן i5 ישן מדור סנדי ברידג כמו 2500k שניתן להמהירו, אם יימצא אילן מכונה שכזו בשוק המשומשים (והיא תקינה),

כנראה ישיג אותה במחיר טוב יותר מאשר ריזן 3 חדש. זו תהיה קניה לא רעה בפני עצמה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...