אחרי שיצאו כ.מסך חדשים משתי החטיבות,מה עדיף עבורי בשביל גיימינג ב-1440P עכשווי ועתידי - עמוד 7 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אחרי שיצאו כ.מסך חדשים משתי החטיבות,מה עדיף עבורי בשביל גיימינג ב-1440P עכשווי ועתידי

JentuS

Recommended Posts

כנראה הומור שיצא עקום.

יכול להיות שאני כועס על עצמי על ההוצאה, בנוסף לבדיקה מאכזבת ב3DMARK...

או , עכשיו הסברת את עצמך יותר טוב :) .

למה אתה לא מרוצה מההוצאה ? , עד כדי כך קיבלת תוצאה נמוכה במבחנים או מה ? , אני פעם גם הסתכלתי על המבחנים האלו , היום הם לא מעניינים אותי , אני מדבר כבר אחרי הקניה כן .

מה שמעניין אותי זה פשוט לראות שהכל עובד חלק עם החומרה שקניתי , האם אצלך לא כל המשחקים עובדים כמו שצריך עם הכרטיס הזה או מה ? , איזה יצרן ודגם קנית ? , עבור איזו רזולוצייה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 138
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אין מה לדון בזה בשני threads שונים. מדברים על זה גם פה:

http://hwzone.co.il/community/threads/552587-%D7%93%D7%99%D7%95%D7%9F-%D7%9E%D7%9C%D7%9A-%D7%94%D7%94%D7%A8-%D7%91%D7%95%D7%90%D7%95-%D7%9C%D7%9B%D7%91%D7%95%D7%A9-%D7%90%D7%AA-%D7%A4%D7%A1%D7%92%D7%AA-3DMark

@Jentus:

השימוש בסימני פיסוק הוא מבורך. השימוש הנכון הוא רווח רק אחרי סימן הפיסוק. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ כן, כבר ראיתי את ההודעות שלו בנושא , צודק. אני קצת לא מבין למה הוא קנה כרטיס כזה ל-FHD, אולי מתכנן בקרוב להחליף מסך או מה?

בכל מקרה אולי באמת יש לו צוואר בקבוק מבחינת המעבד או משהו אחר, צריך לבדוק זאת לעומק.

ותודה לך על הערה והארה לגבי הסימני פיסוק, לא ידעתי, אנסה להתרגל לזה. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

gtx970 חזק בביצעיו מ 6970 בסדר גודל של בערך פי 2.

משמע שתחת אותן הגדרות שכיום אתה עובד עם 6970, תקבל סדר גודל של פי 2 לשניה.

**אם כיום אתה ב- 30FPS, תקבל בערך 60.

זהו בהחלט שיפור משמעותי, אם כי לא משהו דרמתי - בהנחה שכבר עתה יש לך קצב רענון תמונה משביע רצון (עבורך).

קפיצה משמעותית יותר תהא לכוון ה 980Ti החדש או ה Fury החדש, תגיע לקצב רענן של פי 3 וזה כבר דרמטי.

אך מחירם של אלו נושק לאזור 3-3.5K שח וזה לא משהו שהולך ברגל.

הצעה שאני מציע היא להמתין לדור הבא שייצא ככל המסתמן בעוד 9 חודשים, או, אולי לשקול משומש שכן יש היצף בלוחות

והמחירים מאד אטרטיביים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שהוא (970) אכן חזק פי 2 מ-6970 שלי, אבל באיזו רזולוצייה, איזה משחקים, זה הכל תלוי, ולפי מבחנים ברשת אני רואה שה-970 לא כל כך יתמודד טוב עם ה-QHD שלי, שכן 980Ti יעשה זאת הרבה יותר טוב.

בגלל זה אני מעדיף ללכת על ה-980Ti, בכדי לקבל שיפור משמעותי, אני יודע שהוא יקר, אבל אני מוכן להשקיע סכום כזה פעם בשנתיים אם לא יותר לרכיב במחשב ולהיות בראש שקט, ראה דוגמה ה-6970 שלי, שאצלי כבר בערך 5 שנים, אז כן, פעם בזמנו קניתי אותו גם במחיר לא קטן לתקופה ההיא, ואני איתו 5 שנים שזה דיי מכובד.

ולחכות עוד כ-9 חודשים כמו שאתה אומר לא כל כך בא לי, יותר מידי וזה גם אף פעם לא נגמר.

יד שנייה גם לא, אני בעד חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה- 6970 בשעתו לא עלה 3- שח אלא סביבות 1600-1700 שח בלבד, אז היה ניתן להבין את גודל ההוצאה - ביחס לאורך החיים של הכלי.

שנית, להוציא כיום 3- שח רק כדי שבעוד 9 חודשים נוכל לרכוש ביצועים שכאלו בכרטיס חדש סביבות 1.5-2K ש"ח.... נראה לי בזבוז.

אם יש לך כסף מיותר.... אין לנו ויכוח - תעשה מה שהנך רואה לנכון.

יחד עם זאת (offtopic) ממרום גילי ונסיוני בחיים למדתי, שכסף אינו משאב שברגע שיש אז נבון לצרוך את כולו במכה אחת על מוצר אחד,

הרי תמיד ישנן חלופות אחרות לכסף שניתן לצרוך אותו על משהו אחר, כזה שאולי יקנה עבורנו הנאה לשקל גבוהים יותר.

אך מעבר לצריכה, חשוב להפנים וכמה שיותר מוקדם בחיים, שכסף הוא משאב - שחשוב שאחוז לא מבוטל ממנו נפנה להשקעה ולצבירת הון.

כמעט ורק כך יושבי אדמה כמותנו, נעשים עשירים/אמידים ביום מן הימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא אומרים שהדור הבא יהיה מקפצה רצינית.. ואני בדיוק כמו שאתה אומר שידרגתי ל980ti כי ה970 שלי לט הספיק לי, ואני נהנה מכל רגע, בהתחשב בזה שהכרטיס הזה כנראה יתמודד חזק עם 1080p גם בשנה הבאה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

9 חודשים זה המון לאחד שהכרטיס שלו כרגע לא מספק אותו(מצב לא שחיק).

עם ה980TI הוא יכול גם לדלג על הדור הבא.

א. אם 6970 של היום אינו מספיק עבורו, עד רבה, שיקטוף מהלוחות 290/290X או 780/780ti ביד שניה תמורת כ- 1000 שח סדר גודל,

וזה מסדר אותו הרבה זמן ויתמוך טוב ב 1440P. שבעוד 2-3 שנים יעשה את הקפיצה הבאה, מוטב גם כן עסקה ביד שניה בכמה גרושים אז.

אישית אינני רואה טעם לשפוך 3.5- שח היום, רק כדי להניע 1440P פיקסלים, אם 1K שח על מאיץ משומש

כדוגמת אלו שהוזכרו מעלה, ממילא מניעים 1440P לא רע בכלל.

290/780 מספקים כ- 75-80% לערך מביצועי 980ti/fury תמורת רק רבע עד שליש המחיר.

מה - לא ברורה כאן משוואת העלות תועלת ? צריכים להיות עוורים כדי שלא לראות זאת.

ב. 980ti כדבריך אינו יכול "לדלג על הדור הבא", 980ti יהיה ה- entry level של הדור הבא, ומתחת לכך במעבר לדור שאחרי.

הקפיצה של הדור הבא היא מסדר גודל של פי 3 בכמות הטרנזיסטורים (לא פי 2) שכן קופצים ישר ל 16 ננומטר ולא ל- 20.

משמע שהביצועים הכוללים בממוצע סדר גודל יהיו עד כדי פי 4 סגמנט מול סגמנט, שכן מעבר להרחבה לינארית בכמות הטרנזיטורים (פי 3 ליחידת שטח)

ישנו גם שפור בתדר העבודה כפועל יוצא מהתקדמות בליטוגרפיה (ולעיתים גם שפור באלגורתמיקה).

השבבים הגדולים של בין 500-600mm , אלו שנוידיאה ו- מכנות גם כ big size strategy ומכוונות

לשמש כמלאכי הסדרה, יהיו חזקים פי 3-4 מה 980ti/fury של היום.

בשעה ששבבי הביניים 300-400mm אלו שנוידיאה ו- מכנים כ- sweet spot , יהיו חזקים פי 3-4 מה 980/390x של היום.

לכן את "הארבעת אלפים שח" שהוא ישפוך כיום עבור ביצועיו של 980ti , הוא יקבל בדור הבא בעלות של בערך שליש. מעשה אוילי יהיה שלא להמתין 9 חודשים.

אלו שאינם מבינים את המשמעות של דחיית ספוקים ילדותית, משלמים בסוף יקר מדי עבור ביצועים בלתי הכרחיים כיום,

במקום לשלם הוגן בהמשך, כשהביצועים כן יהיו נחוצים, אלא שאז הם יעלו הרבה פחות. תעבדו אם הראש - לא עם הרגש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו, כמה דברים לא נכונים אתה רושם! , ואני חייב שלא להסכים איתך.

דבר ראשון והכי מעצבן - אל תהיה כמו כמה חכמולוגים אחרים שנצפו פה כבר באתר כאשר מחליטים להגיד על החלטות של אחרים ילדותיות, לא אתה או אותם אחרים תחליטו אם זה ילדותי או לא, לך אולי זה נראה כך אבל לא לאחרים.

דבר שני - מאיפה לך המידע המדוייק לפיו אתה קובע שכרטיסי הדור הבא יעלו במחירים X ולא Y?!

ונמשיך - מאיפה אתה כל כך בוודאות יודע שאני ארצה להחליף את הכרטיס שלי, נגיד וזה אותו ה-980Ti, בעוד 9 חודשים, או שנה, או מי יודע כמה?, ואם אני אהיה עם הכרטיס הזה שנתיים, שלוש או ארבע, והוא אכן יספק אותי.

ולמה אתה מחליט בשבילי שעדיף לי יד2 מאשר חדש, במיוחד שכבר אמרתי בנושא הזה שאני מעדיף חדש, מילא הייתי אומר בבירור שאני מעוניין ביד2, אך לא.

מה זאת אומרת ה-980Ti אינו יכול לדלג על הדור הבא?, מה, זה כרטיס עד כדי כך גרוע שלא יחזיק תקופה עד לדור הבא ומעבר לכך?, לא נראה לי, כמו העבודה שכמה זמן אני עם 6970 וכמה דורות היו מאז?

מחיר - אני יודע שבחלק מהחנויות הכרטיס הזה נמכר עדיין בסביבות ה-, אבל ישנם כבר כאלו במבצעים סביב ה-3.5K, באילת בכלל קרוב יותר ל-3K, מחו''ל עוד יותר זול, אז לא ניראה לי שאני פשוט אלך על היקר ביותר, אתה לא חושב כך?, אלא להפך, אם לא מחו''ל אז האופצייה הבאה בסולם המחיר זה אילת כמובן, אז זה כבר בטוח שאני אקנה אותו כמעט ב-1K פחות מהמחיר המקסימלי.

ההחלטה לקנות את הכרטיס הזה לא נובעת סתם כך מאיפשהו, אלא מהסיבות שהכרטיס שלי כבר ישן ולא מספק, לקנות את ה-980Ti מהסיבה שהוא לדעתי ולדעת אחרים שהמליצו לי פה הכי מתאים עבור הדרישות שלי ואולי עם קצת ספייר כי גם זה חשוב לי.

להמתין כמעט שנה, כמו שאתה אומר, לא בא לי, לא יכול, הכרטיס שלי כבר זקן ולדרישות של היום לא מתאים, ולקנות משהו אחר כמו שאתה מציע שאולי יספק אותי ואולי לא, על הגבול כמו שאומרים גם לא בא לי, פתאום לגלות שמה שקניתי לא מספיק עבורי ולהתבאס שסתם ביזבזתי כסף.

בקיצור לא מבין את קו המחשבה שלך, הרבה סלט, מצד אחד אתה ממליץ על יד2 שבכלל לא מתאים לדרישות שלי אבל העיקר שהם יותר זולים כי צריך לחסוך כל שקל בכדי להפוך למיליונר, נו באמת, אתה רציני?

מצד שני אתה אומר רצוי להמתין לדור הבא כי הם יהיו הרבה יותר חזקים מ-980Ti, ומשום מה אתה קובע שהם יהיו זולים, על סמך מה בדיוק?, הם יהיו אותו מחיר כמו שהכרטיסים היום אם לא יותר יקרים, כי המחירים רק עולים עם הזמן ולא יורדים, אם לא ידעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי איני מבין מהיכן האמוציה בתגובתך. אנחנו כאן לא אמורים להיות רגשיים. תתייחס אך ורך לגופו הטכני

של הדיון, ואם הערה כמו :

"אלו שאינם מבינים את המשמעות של דחיית ספוקים ילדותית, משלמים בסוף יקר מדי עבור ביצועים בלתי

הכרחיים כיום, במקום לשלם הוגן בהמשך, כשהביצועים כן יהיו נחוצים, אלא שאז הם יעלו הרבה פחות.

תעבדו אם הראש - לא עם הרגש."

היא משהו שפגע בכבודך, אזי הנני מושך את דבריי - כי אין כל כוונה חלילה לפגוע ברגשותיו של אף אחד.

וודאי שלא פה, בטח שלא לי.

השמוש במילים אלו (או לומר טכניקה זו) הובא מצידי כמטאפורה על מנת להעביר כוונה, ולכן אבקש לקבל את

דבריי בקונטקס התואם ותו לא, ובטח שלא כמשהו שמכוון אישית כלפי אדם זה או אחר, וודאי שלא כלפיך.

לשאלתך:

בכל תחום צרכני כמעט ללא יוצא מהכלל, התעשיה למדה שאפשר להרוויח הרבה מלקוחות שלא עושים חשבון

אלא קונים רגשית או מיתוגית, למעשה מרביתה של האוכלוסיה אינה חפה ממחלה זו ועבורם מייצרים את מוצרי

הפרימיום.

למה ? זה הגיוני ? מבחינה הנדסית או במשוואת העלות תועלת בדר"כ לא, אבל היי - יש מי שמוכן לשלם, אז

התעשיה ממקסמת את רווחיה ומנצלת צרכני רגש שחייבים לבוא על סיפוקם - להיות עם ההכי טוב, או ההכי

אחרון על הכביש ויהיא מה.

יש לך 3000 שח ורוצה לטייל לאילת לרכוש שם, עד רבה תהנה.

רוצה להזמין מחול ולהסתכן בכל המשמעויות של משלוח בדואר וקבלת מוצר חלילה תקול ואז ללכת לחפש את

החברים שלך כדי לשלוח אותו בחזרה ולקבל שוב תקין, תהנה.

ממרום גילי למדתי כבר משמעותו של יבוא עצמי ומה קורה כשהכוכבים לא הסתדרו בדיוק כפי שצפיתי, או אז

עוגמת הנפש (מוצר פגום) והעלות הגבוהים יותר (עבור החזרתו לחול, המתנה מחודשת ועלויות נוספות...) לא

היו שווים את כל ההתעסקות, מה גם שעד שהמוצר עשה סבוב סביב העולם וחזר תקין,

לעיתים רק אחרי פעמיים ולא ישר במכה ראשונה, עבר כל כך הרבה זמן, עד שהטכנולוגיה התקדמה מאז והושק

כבר דור חדש של מוצרים... בשעה שאני המתנתי בלי המוצר אך שלמתי מראש.

**מספר לך דוגמאת קצון למשמעות של יבוא עצמי ומה עשוי לקרות - גם אם בהסתברות נמוכה...

בשביל לחסוך 10% ממחיר המוצר (300 ש"ח) שזה בערך המקסימום שנחסוך ביבוא עצמי, אני לא אעשה

שמיניות באויר, אלא פשוט אגש לחנות הקרובה אלי, אקבל כאן ועכשיו ויהיו לי אבא ואמא למוצר, אם הוא חלילה

פגום גם אקבל החלפתו המיידית.

יותר ממה שהוסבר לעיל אין לי וכרגע אשאיר את הכדור במגרשך, להחליט עבורך ועבור עצמך האם נבון לרכוש

את ההכי יקר, ובאיזה נתיב שתבחר לנכון. חופשה באילת אגב היא הנאה ברוכה, אין ספק בכך גם לא לי.

תוספת עריכה - קצת על ראציונאל של עלות תועלת

1. תהי חלופה אחת והיא להוציא כ- 3600 ש"ח עבור מאיץ מהטופ אנד של היום, ולקבל מוצר שנגיד יספק אותנו

ככה נמתח את היריעה למשהו כמו 4 שנים. הפחת הלינארי יהיה ממוצע של כ- 900 שח לשנה עבור חלופה זו (3600 חלקי 4).

2. תהי מנגד חלופה שניה (שאני ממליץ עליה) והיא לקבל סביבות 75-80% מביצועי המוצר שבחלופה הקודמת,

אך לשלם עליה בשוק המשומשים סביבות 1000 שח.

לאור פער הביצועים, 75-80 אחוז מה- 100 אחוז של החלופה הראשונה, צפוי גם אורך החיים של המוצר

בחלופה ב' להיות קצר יותר - יירד מאזור 4 שנים לסביבות 3 שנים.

הפחת במקרה שכזה יהיה 1000 לחלק ל- 3 , או במילים אחרות סביב 330 ש"ח לשנה.

שים לב לפער שבין שתי החלופות:

חלופה א' העומדת על כ- 900 ש"ח לשנה, לעומת חלופה ב' העומדת על סך של כ- 330 ש"ח בלבד לשנה.

מדובר פה בעלות שהיא רק 40% בלבד בחלופה ב' מאשר המלאה שבחלופה א'.

אם תרצה לשכנע אותי שבחלופה א' אני חיי בעולם שהוא דרמתית עולם איכותי לעין שיעור מחלופה ב',

תצטרך לפתח יכולות של קוסם.

זה היה נסיון קצר להמחיש במספרים, מדוע לא נבון במישור הכלכלי לבצע רכישת החדש ממגזר הפרימיום

כיום, לעומת הצעתי למשומש שהיה מגזר הפרימיום של האתמול (2013).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הזמנה מחו"ל לא מסכים.

בכרטיס המסך שלי חסכתי 800 ש"ח מתוך קרוב ל-4,000 שרצו בזמנו בארץ. יש מקרים בהם מתאים ויש מקרים בהם לא. צריך לבדוק כל מקרה לגופו.

בכל מקרה, GTX 780 לא נותן 75-80 אחוז מהביצועים של TI אלא פחות מ-60% בממוצע תחת 1440p. כמובן,זה לא אומר שזה צעד כלכלי במיוחד לשלם פי שלוש וקצת כדי לקבל מכפלה של 1.72 בביצועים, אבל לפעמים אין ברירה. למשל, לשחק Witcher 3 ברזולוציה 1440p לא היה אפשרי על ה- 780 בלי להתפשר בצורה משמעותית בהגדרות הגרפיות. כמובן, כל אחד עושה פשרות בחיים על פי סדר עדיפויות ויכולת כלכלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב- 780 הכוונה למקבילו של הטיטאן (הראשון) המכונה 780Ti ולמתחרה הישיר שלו ה- 290 מבית .

שני אלו מספקים כ- 75-80 אחוז מביצועי הפרימיום של היום, ונמצאים בלוחות המשומשים החל מאזור 900 שח

במקרה הזול וכלה באזור 1100 במקרה היותר יקר, או ממוצע גס של 1000 ש"ח שעליהם (אני) מדבר כל הזמן.

בעקרון יש יותר היצע ל- 290 ופחות היצע ל- 780ti, משום שעלו על הכביש הרבה פחות כרטיסי נוידיאה מהדגם הזה שהיה יקר בשעתו.

אחזור:

תמורת 1000 שח סדר גודל ממוצע שיש בלוחות עבור כרטיסים אלו, נקבל סביבות 75-80 אחוז מה פריים רייט שיקנו לנו

כרטיסי הפרימיום החדשים שהושקו ביוני האחרון. גם אם נחפש במחט איפה ההספק של אלו ירד לאזור של רק 70%

(כלומר נחפש את מקרי הקיצון לשלילה מבחינתם) אין לכך שום משמעות אקוטית במישור המעשי, שכן אף אדם ממילא

אינו חש בעיניו הבדל של פלוס מינוס 5 או 10 אחוז.

הרעיון המוצג הוא:

שאין "טעם מעשי" לשלם כל כך הרבה כסף, רק כדי להתפאר בכרטיס שנותן לנו סביב שליש יותר

לשניה, אך עולה לנו פי שלוש עד פי ארבע מחיר. בעקומת התמורה לכסף זוהי "זריקת כסף" בהגדרתה.

אותו הדין נכון לא רק בסיבוב הנוכחי של מאיצי מסך, הוא היה תמיד נכון היסטורית וישאר נכון לעתיד. אותו הדין

לא תקף ספציפית רק לענף מאיצי מסך, אלא נכון לכל תחום בו חוק התמורה השולית הפוחתת מתקיים, וזה כמעט

בכל תחום צרכני או הנדסי באשר הוא במובן הרחב של המילה, שאומר:

שבשביל שיפורים הולכים וקטנים נדרשים לשלם מחירים הולכים וגדלים, עד כדי אי הצדקה טוטאלית לכל השקעה נוספת.

משלמי הפרימיום ישלמו ביד נדיבה עבור "ערך", שהוא בעקרו רגשי-פסיכולוגי ולא ערך שהוא בר הצדקה במישור המעשי/פרקטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נתקלתי ב 780ti ב 1100 שח לא מזמן....

מי שמכר אותו כנראה הבין היטב, שמקבילו החדש בביצועים אלו הם ה- 970/390 ,

ומשאלו נמכרים חדשים בכ- 1700 שח, הוא ביקש 1100 - מחיר סביר וראלי.

**כן, יש טמבל בלוחות שמנסה להפטר מ 780ti ב 1500 ש"ח, הוא לא הדוגמא המייצגת - הוא החריג.

השמוע מספרת שספריית בלוקבאסטר צלצלו אליו בבקשה להחזיר את הסרט שבו הוא חי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...