אחרי שיצאו כ.מסך חדשים משתי החטיבות,מה עדיף עבורי בשביל גיימינג ב-1440P עכשווי ועתידי - עמוד 8 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אחרי שיצאו כ.מסך חדשים משתי החטיבות,מה עדיף עבורי בשביל גיימינג ב-1440P עכשווי ועתידי

JentuS

Recommended Posts

nec_000, מצד אחד הבנתי אותך ומצד שני אני עדיין לא מצליח להבין אותך עד הסוף.

שאלה על הדרך, אתה מתמחה בתחום הכלכלה בשוק, או בתחום חומרת מחשבים בשוק?, שאני אבין, כי יש לי תחושה שהאחרון הוא לא התחום שלך ממש לפי התגובות שלך, או שאני טועה?.

כי אני בא לפה, פותח דיון על המלצת חומרה למחשב, עם מפרט קיים, דרישות, בקשות, אנשים שמבינים יותר ממני מתחילים להמליץ לי על סמך הדרישות והבקשות שלי ועל סמך הידע שלהם, אני על הדרך גם כן חופר את רחבי האינטרנט בשעות על גבי שעות בלילות אחרי העבודה, לומד גם בעצמי הרבה על החומרה (ותאמין לי שאני לומד מהר כי יש לי תפיסה טכנולוגית מהירה ואף לימודי מכללה בתחום מהעבר), מגבש לפי ההמלצות של האנשים והידע שאני כבר הספקתי לרכוש, החלטה איזו חומרה מתאימה לי לפי הדרישות שלי והבקשות, ואז מופיע אתה, עם הכיוון של כמה שיותר חסכון ומתעלם לגמרי משאר הדברים, בונה לי פה טבלאות ותרשימי כלכלה שלא הכי קשורים לנושא וכו' וכו'.

אני יודע שהדיון ארוך, 10 עמודים, אבל בכל זאת אתה בכלל תרחת לקרוא את כל הדיון מההתחלה?, כי לפי דעתי לא, ואם אפילו כן אז עדיין משהו לא בסדר בכיוון שלך.

תבין דבר אחד, לא רק הכסף חשוב בחיים, פה בדיון, אני בעזרתם של חברי הפורום בנינו את הדעה איזו חומרה הכי מתאימה לדרישות ובקשות שלי, וכן לקחנו מן הסתם בחשבון גם תקציב, או יותר נכון לא לקחנו אלא שאני מוכן להשקיע כמה שצריך לפי דעתי בכדי לקבל את המקסימום שאני צריך, מה שאתה מציע לי,שוב - על סמך התקציב בלבד ולא שום דבר אחר שזה לא נכון לעשות, ממש לא מתאים לדרישות שלי.

אני לא רוצה לקנות חומרה שתיתן לי 60 אחוז ממה שאני צריך, או 70, או 80, לא רוצה לקנות חומרה בכדי אחרי זה להתפשר בהגדרות, למה?

אני רוצה חומרה שהכי תתאים לי ותיתן לי 100 אחוז ממה שאני צריך, וזה ה-980Ti, אני יודע שהוא יקר, אבל כמו שאמרתי אני רוצה 100 אחוז ואני מוכן להשקיע את הסכום הזה שזה ביכולתי לעשות.

אם לא יכולתי להשקיע סכום זה אז הסיפור כבר היה אחר, או שסתם דוגמה - אם הייתי עם מסך FHD רגיל ולא מתכנן החלפה בקרוב אז בכלל לא הייתי חושב על הכרטיס הזה אלא הייתי הולך על ה-970 ודומיו שזולים בכ-50%, וזהו, אני לא עד כדי כך משוגע שסתם זורק כסף לאוויר מבלי לחשוב טוב טוב לפני זה, עובדה הדיון הארוך הזה.

אין לי משהו נגדך, אני מבין שאנשים שונים עם דעות שונות, פשוט אני מנסה להסביר את העמדה שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 138
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

jentus אחר צהרים טובים,

התייחסות לדברים שהעלת:

א. מה לעשות שלא התחלתי את השרשור מתחילתו, סליחה ממני מועברת אחר כבוד מיידית. מצטער אנכי על שנכנסתי לפורום רק בתאריך כזה וכזה - אחרי שנתיים של העדרות ממושכת,

והתחלתי להתייחס לדברים רק מאמצעו של השרשור. זאת כמובן מתוך כוונה טובה לעזור, לא להרע חלילה לאף אחד, בטח שלא לך.

ב. לעניין כך שהצעתי להסתכל על הנושא מעוד זוית ראיה (כלכלית/צרכנית) - ולא רק מהזוית הצרה של כמה ק"ג פטיש רצוי/דרוש בכדי לדפוק מסמר ספציפי שתארת,

הנני סובר, שוב מנסיון חיים, שנכון לקבל עוד זויות ראיה גם אם בהתחלה כלל לא חשבנו עליהן. לעיתים לשמוע עוד רעיון שמבחינתו כרגע הוא בכלל מחוץ לקופסא או כשזה שנראה לנו

בלתי רלוונטי, נותן בידנו הזדמנות להסתכל על הדברים באופן שונה, שלא חשבנו עליו קודם, לעיתים בצורה שפותחת לנו את הראש.

לטעמי האמור בבחינת עוד כלי מסייע, ולא כלי שמפריע.

ג. לשאלתך, אבחנתך טובה - השכלתי ונסיוני אכן אינם מושתתים רק על הנדסת מחשבים גרידא וכאן צדקת, אלא גם מהעולם הכלכלי. וכן, גם אם תחום זה אינו ליבת העסוק של הפורום שלנו,

הפורום והדיונים שנערכים בו בהחלט יכולים להרוויח מהתבוננות מהזווית הכלכלית. ראה זאת כערך מוסף אם תרצה. היה אינך מעוניין בו עד רבה התעלם ודלג מעליו.

הרי את השקול מה לקחת רק אתה תעשה עבור עצמך, זה ברור, אין לך צורך לצעוק אחרת - אף אחד אינו מתווכח עימך.

ד. לשאלתך המקצועית גרידא, אז כן, הייתי בהחלט ממליץ לעשות מבחן עיוור על אפילקציה מבוקשת מצידך, ברזולוציה שמבקש הנך לעבוד עימה כמדומני 1440P,

ובודק האם ריצה ב- FPS מסוים לעומת ריצה שניה ב- 30% FPS יותר, הינה משהו שהנך מבחין בו באופן עוור.

ממיטב ידיעתי את הנושא, צפויה לך כמו גם לכל אדם אחר שאינו מכיר את הסוגיה, הפתעה מסוימת מתוצאותיו של מבחן זה. הנני מדבר כאן מידע מחקרי שנגעתי

בו באופן אישי ולא רק עקיף, ולכן מעלה אותו. זוהי עוד זווית ראיה שלא בטוח כי חשבת עליה.

ה. שאל את עצמך כמה FPS צריך להציג, על מנת לקבל זמן תגובה הולם עבור המשימה/האפליקציה הפרטנית שמבוקשת מאיתנו.

שנית תשאל, עד כמה פער ב- FPS באחוזים הוא בר אבחנה, ספציפית באפליקציה המבוקשת (האם היא למשל רגישה ל- real time response) ?

כמו כן, האם אבחנה ברמות שונות של FPS (באחוזים) מתנהגת לינארית או לוגרתמית. קרי האם האבחנה בין למשל 20 FPS לעומת 10 FPS,

זהה ביכולת האבחנה לכזו שבין 100FPS לעומת 200FPS .

אלו שאלות חשובות והרבה שכל מאחוריהן. כאיש טכנולוגי כמותך, בטוחני שתבין די מהר לאן הדברים מכוונים.

ו. ואם שוב הצלחתי חלילה וחס לבלבלך ולזרוק את מחשבתך לכוונים שונים שלא רצית ללכת אליהם, אזי הנני מתנצל בשלישית (או ברביעית ? מי כבר סופר).

אם באת לחפש צידוק ללמה נכון לרכוש 980TI ובשביל זה נכנסת לפורום, קרי לשמוע מכולם תמיכה וחיזוקים ולו כדי להצדיק פסיכולוגית את הרכישה מצידך, מבטיח לך שאשתף

פעולה ואומר לך מה שרק תבקש, ומה שאתה זקוק לו על מנת ליטול החלטה בלב שלם. רק כוון אותי ואשתף פעולה עם רצונך - מבטיח.

יש ביכולתי להיות מסנגר רכישת 980ti , כך שלאחר דבריי תרוץ לרכוש אותו. סמוך עלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוספת,

לפותח השרשור, כבקשתך עברתי על כל השרשור מתחילתו, למרות שזה היה ארוך ומתיש. אמרו לך שם הרבה דברים נכונים וארכז בתמצות:

עשית טעות שרכשת מסך ברזולוציה 1440P שאיננה מתאימה (נכון להיום 2015) למשחקי הכבדים,

משום שמאיצים גראפיים מתקשים לתמוך native ברזולוציה זו עם frame rate גבוה, בכותרים המודרנים, ובהגדרות גראפיות מקסימליות.

היה נכון יותר קודם לרכישת המסך להתייעץ ולשמוע על החסרונות של מסכים מסוג זה עבור משחקי .

תמיכה טובה ברזולוציה שכזו אגב (והבאה אחריה = 4K), מיועדת לדור כרטיסי 16 ננומטר והלאה.

עכשיו מה עושים עם המצב שנוצר בעקבות רכישת המסך:

א. אפשרות ראשונה היא להריץ את הכותרים ברזולוציה נמוכה יותר מ 1440P, אך אז לקבל טשטוש בתמונה בשל ביצוע scaling של המסך.

הבנתי שלא אהבת זאת ואפשר להבינך. פתרון זה עלותו נמוכה, מסתכם כל כולו בשדרוג זמני כרגע למאיץ מסך בעלות של 600-1000 ש"ח,

כדוגמת מאיצי GTX680/770/HD7950 משומש מהלוחות ועד GTX780/780TI/290 משומש גם הוא (הנני מציין שדרוג מאיץ מסך שכן

ה- 6970 שיש לך כיום באמת כבר אינו ראוי).

ב. אפשרות שניה היא להשאר ב- 1440P, אך לרדת בהגדרות הגראפיות עד לקבלת frame rate מספק מבחינתך, כנראה שאז הנזק

לתמונה קטן יותר מאשר הנזק בטשטוש. פתרון זה גם כן עלותו נמוכה והוא זהה לאפשרות שהוצעה בסעיף א' מעלה, כ- 600-1000 שח סדר גודל.

ג. לשים בצד את המסך 27 אינץ הנוכחי (רק תחת משחקים כמובן, בדסקטופ תמשיך לעבוד עימו) ולהצטייד במסך 1080P שייתן לך מענה

ביניים כתפר, עד לדור המאיצים הבא, זה שיתאים למשימה טוב יותר. פתרון זה עלותו נמוכה יותר מאשר מאיץ חדש ב- 3500 שח, יצריך כנראה

את אותו פתרון שהוצע מעלה בן 600-1000 ש"ח, אך גם תוספת עבור מסך 1080P , שאולי יש לך בחינם ?

באם נשאר ברשותך המסך הקודם ותוכל לחברו במקביל למסך ה- 27 אינץ.

ד. להצטייד כיום ב- 980Ti , להמהיר אותו למקס' האפשרי, מה שיסחוב איכשהו 1440P בכותרים הכבדים תחת הגדרות מקסימום, אך גם אז הוא לא

יצטיין בכך וייתן למשל ב witcher 3 סביבות 35-60FPS ב- 1440P תחת הגדרות גראפיות מקסימליות.

הבעיה היא שאורך חייו יהא קצר יחסית - שכן כבר בכותרים הבאים (הכבדים יותר) של 2016-17 שוב יהיה לו כבד מדי. אז מה התועלת להוציא על פתרון

קצר מועד וגבולי שכזה היום, כל כך הרבה ? זו שאלה שצריך לשאול בכובד ראש.

זהו לבנתיים.

תובנות נוספות אעביר בהמשך, שכן אין ברשותי כרגע זמן נוסף לפרט (או לחשוב עמוק יותר). הנני שובר את הראש בשבילך, תן לי זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין פתרון ל4k. נראה אם הדור הבא יהיה אוברקיל על כמו הכרטיסים על 1080p היום

ראשית כל הכרטיסים של היום אינם overkill עבור 1080P. מרביתם מסתדרים בסדר גמור על 1080P בכותרים החדשים על הגדרות מקסימליות.

רק המאיצים בשליש העליון של המפה דהיום, אלו הסופר חדשים שהושקו לאחרונה, מסוגלים לראשונה להפגין יכולות יתירות ברזולוציה 1080P (לא overkill)

אך גם זאת בכל מקרה יצטמצם מהר מאד עם השקת הכותרים של השנה הבאה (שבתורם יעמיסו את המאיצים עוד יותר).

לגבי התאמה ל- 4K:

רזולוצית היא בדיוק פי 4 פיקסלים על המסך ביחס ל- 1080P. כ- 8 מיליון פיקסלים לעומת 2 מיליון.

ולכן כדי לקבל את אותו ה- frame rate ידרש גם כח עיבוד של פי 4.

הדור הבא ב- 16 ננומטר יציג (בשיאו) הכפלת ביצועים של עד פי 4 סדר גודל מהדור הנוכחי של מאיצי מסך.

דהיינו, הטופ של הדור הבא יתן ב - את אותם הביצועים שנותן הטופ היום ב 1080P . אז הנה יש לנו רפרנס.

ועד שיגיעו למצב שיהיו ביצועים עודפים משמעותית ב- או מה שכינית overkill,

נדרש להמתין לדור הבא שאחרי 16 ננומטר, ככל הנראה 10 ננומטר, שיושק (אם לא יהיה שבוש) סביבות 2018.

ב2016? לא מאמין.

ב2017? יכול להיות.

התקופה שליבת טופ מגיעה לפני הבניים לא תחזור יותר.

מצטרף להערכות אלו. על סמך 5 השנים האחרונות, סביר מאד להניח שבהשקת הבכורה של 16 ננומטר (זו הצפויה לרבעון 1-2 2016)

בשלב ראשון, נוידיאה (ו- AMD) ישיקו את ליבות הביניים, אלו שבגודל 300-400mm .

ליבות אלו יציגו מכפלת ביצועים מעל 980ti/fury מסדר גודל של בין פי 1.5 ועד פי 2 סדר גודל.

הדור הזה יהיה מסוגל להריץ 1440P ברמות גראפיקה גבוהות ללא קושי, ולתת טעימה ראשונית של האצה מינימלית ב- 4K .

בשנה של לאחר מכן, 2017 המכונה כ- facelift של אותה ליטוגראפיה משנה קודמת, יושקו ליבות הדגל ב 16 ננומטר,

אלו שגודלן בין 500-600mm. אלו יציגו ביצועים של בין פי 3 ל- פי 4 מאלו של 980ti/fury ויתנו ביצועים חזקים מאד ב- 1440p,

ולראשונה נראה יכולת 4K המקבילה לביצועים שכיום אנו מקבלים ב 1080P. דהיינו ביצועים ראויים, אך לא overkill.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדור האחרון כבר מהווה overkill ב-1080p. המונח לא מוגדר בצורה מדוייקת ולכן כל אחד מפרש אותו כהבנתו. מבחינתי, אם כרטיס מספק ביצועים

גבוהים בהרבה מקצב הריענון של המסך, מדובר באוברקיל. למעט מסכים מאוד מסויימים שעובדים במעל 100hz, או משחקים שכתובים רע מאוד, זה בדיוק מה שקורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי מכנה את הביטוי overkill כך:

אם היתירות היא מעל 50%, ו/או שהמינימום framerate לעולם אינו נופל מה- traget שהוא נאמר לצורך הדיון = 60fps.

לא מכיר מאיץ מסך שמסוגל בכל הכותרים, לרבות ההכי כבדים, תחת הגדרות גראפיות מקסימליות, לתת כזו יתירות ב- 1080P.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...