אחרי שיצאו כ.מסך חדשים משתי החטיבות,מה עדיף עבורי בשביל גיימינג ב-1440P עכשווי ועתידי - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אחרי שיצאו כ.מסך חדשים משתי החטיבות,מה עדיף עבורי בשביל גיימינג ב-1440P עכשווי ועתידי

JentuS

Recommended Posts

גם לי יש אותו מסך ואותו מעבד כמו שלך, אני עם GTX 780 ומריץ V על הגדרות גבוהות (לא מקסימליות) ברזולוציה טבעית בקלות ללא דרופים משמעותיים.

לגבי באטמן ו-וויטצ'ר, אלה כבר משחקים כבדים יותר שאין לי נסיון איתם.

אבל קצת הגזמתם עם הפחד מרזולוציות מעל FHD, עברנו את הימים האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 138
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

Ymac, ה-780 שלך אולי לא חסכוני, אבל עדיין מפלצתי למדי ולמעט משחקים בודדים, הוא חזק יותר מה-970. זה ידוע שסדרת ה-900 הייתה קפיצה ביעילות של תפוקת חשמל וחום, לא בהכרח ברמת הביצועים.

כולם כבר יודעים שה-980 שלי נחנק ב-QHD במשחקים מאוד מסויימים, כבדים ולא מיועלים (optimized). אז כן, אפשר להוריד קצת גרפיקה, להוריד רזולוציה וכהנה וכהנה, אבל כל העניין בלקנות חדש ויקר הוא שיהיה לך משהו שיחזיק מעמד על הגדרות גבוהות עכשיו וידהה קצת במהלך השנה-שתיים הבאות עד להחלפת הכרטיס וה-980 פשוט לא שם. אני בכנות מפחד להריץ את Witcher 3 ב-QHD על ה-980, לדעתי הכרטיס שלי יתלה את עצמו על הכבלים של הספק או משהו.

אני חושב שה-970 יתמודד עם רוב המשחקים ברזולוציה הזו ברמה סבירה+, אבל יתחיל לקרטע מהר מאוד במהלך השנה הקרובה, שזה פשוט מבאס. אף אחד לא קונה כרטיס יקר (ו-1700-2000 שקל זה עדיין די יקר) רק בשביל להתכונן להחליף אותו כל כך מוקדם.

JentuS, הטעות של שנינו היא שהלכנו על מסך QHD, נראה שטכנולוגיית המסכים קפצה דור או שניים מעל היכולות של הכרטיסים בפועל. ההצעה שלי היא או למכור את המסך ולקנות מסך FHD סטנדרטי (שזה די חבל, בכנות) או פשוט לשבת ולהמתין בשקט לכרטיסים הבאים. זה מעצבן, כן, אבל זה עדיף על לקנות עכשיו ולהתבאס אחר כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו אני בכלל מבולבל , או יותר נכון מבואס .

אם ככה אז איזה מעצבן זה שמסכי מחשב כבר קפצו מדרגה או שתיים מעל FHD , כלומר QHD ו-UHD , וזה די היגיוני שיהיו אנשים כמוני ועוד הרבה שיבואו ופשוט ירצו לקנות את אחד המסכים האלו , אבל פתאום מסתבר שמבחינת יצרניות כרטיסי המסך (AMD ו-NVIDIA) יש לנו ''פקק'' רציני והן מפגרות מאחור .

ואני כמעט בטוח שהיצרניות מפגרות מאחור לא בגלל שהן לא יכולות ללכת באותה הרגל עם טכנולוגיות המסכים , אלא כי הן בכוונה לא רוצות פשוט , מבחינתן זה צעד כלכלי והן בכוונה עושות את זה בכדי למשוך כמה שיותר כסף מאיתנו , הצרכנים , ממש מעצבן .

טוב , אני כבר באמת לא יודע מה לעשות....

את המסך שלי אני בטח לא אמכור

לקנות ישר עכשיו זוג של 970 לא ממש בא לי , זוג של 290X בכלל לא בא בחשבון בגלל צריכת החשמל שלהם ופליטת החום .

לקנות 980 נראה לי גם לא חכם בגלל מחירו הגבוה , אלא אם כן אולי לקנות אחד מיד 2 ב-2600 ש''ח שזה עדיין קצת יקר אני חושב וגם אני בכל מקרה דברים כאלו מעדיף לקנות חדשים ולא יד 2 .

אז אני לא יודע , או בכל מקרה לקחת סיכון ולקנות כרגע 970 בודד ולקוות שהוא כן יריץ את המשחקים שצריכים עוד מעט לצאת , על המסך שלי בהגדרות ''נורמאליות'' ,

או פשוט באמת להמתין חודש-חודשיים שיצאו הכרטיסים החדשים ולקוות שהיצרניות ה''קמצניות'' האלו וזה עוד נאמר במידה רכה , באמת יוציאו איזה כרטיס משתלם במחינת מחיר\ביצועים על מסכים שמעל FHD .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מבואס? תחשוב איך אני מרגיש. אני כבר עשיתי את הטעות הזו. יש לך מושג כמה מטופש אני מרגיש לשפוך כזו כמות של כסף על מחשב ולראות אותו מקרטע פה ושם? דבר כזה לא אמור לקרות. אחרי קנייה של חומרה כזו אני לא אמור לחשוש מיציאה של משחק חדש שיקרטע לי על המחשב, לעזאזל.

פשוט תמתין, הבאסה שלך תהיה פחותה בהרבה משלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמעט כולם הגיעו לפורום אחרי טעות שלהם עם רכישה כזו או אחרת של מחשב. פעם הבאה תהיה חכם לדעת. בינתיים תהנה מזה שיש לך אחלה מסך. מקסימום תקנה מסך fhd סטנדרטי, ושמור את החדש בצד עד שתוכל לנצל כח עיבוד כמו שצריך. זה מה שאני הייתי עושה במקומך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Ymac, ה-780 שלך אולי לא חסכוני, אבל עדיין מפלצתי למדי ולמעט משחקים בודדים, הוא חזק יותר מה-970. זה ידוע שסדרת ה-900 הייתה קפיצה ביעילות של תפוקת חשמל וחום, לא בהכרח ברמת הביצועים.

.

מוזר, אני תמיד מקבל את הרושם שה-970 חזק יותר מה-780...

מחכה ל-980Ti

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמעט כולם הגיעו לפורום אחרי טעות שלהם עם רכישה כזו או אחרת של מחשב. פעם הבאה תהיה חכם לדעת. בינתיים תהנה מזה שיש לך אחלה מסך. מקסימום תקנה מסך fhd סטנדרטי, ושמור את החדש בצד עד שתוכל לנצל כח עיבוד כמו שצריך. זה מה שאני הייתי עושה במקומך

האמת ששאלתי בפורום מה לקנות לפני שקפצתי על זה. לא יאמן שאני עוד רציתי ללכת על מסך 4K+980, 'מזל' שעוד הציעו לי ללכת על מסך 2K.

אבל אני כבר ילד גדול, זה לא עד כדי כך נורא. אני פשוט אוריד גרפיקה ואראה לאן הרוח נושבת - או החלפת כרטיס.

Ymac, לפי מה שקראתי וראיתי, ה-970 בעיקר חזק יותר ב-benchmarks, אבל בפועל הוא לא בהכרח עובר את ה-780 במשחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה 970 חזק יותר מה 780 במשחקים. בממוצע קרוב ל - 15%. אני גם לא מבין את ההמלצה לשים את המסך בצד ולקנות מסך FHD במקום. להקריב נוחות עבודה בשביל משחק? זה פתיר על ידי הורדת רזולוציה ו/או ביטול AA שלא תמיד הכרחי ברזולוציה כזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש ויש:

ממה שעקבתי בפורומים, זה גם משתנה ממשחק למשחק. אז אולי הוא באמת לא חזק יותר מה-970 אבל הוא עדיין כרטיס מצויין ונותן פייט רציני לכרטיסים החדשים.

הורדת רזולוציה מתחת ל-Native זה לא משהו. אני יודע כי ניסיתי את זה על המסך שלי - הכל מטושטש ונראה גרוע בהרבה ממה שהוא אמור להראות, כמעט כאילו אני משחק ב-1024x768.

'נוחות עבודה' היא עניין סובייקטיבי, אגב. אני לא מרגיש הרבה הבדל בין מסך ה-FHD שלי בעבודה לבין מסך ה-2K שלי בבית מבחינת שימוש מחוץ למשחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן השוואה גרועה ביותר. גם ב- BF4 ה-970 מהיר יותר:

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_970_Gaming/10.html

אני לא יודע איזה מסך יש לך, אבל על ה- 2713HM שלי משחקים נראים סביר כאשר מורידים ל-FHD כאשר ה-780 שלי לא סוחב.

עדיף בהרבה לעומת הויתור על החדות ושטח העבודה כאשר אני עובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שם את ה-780TI על ההגדרות המומלצות שזה הרבה פחות מההגדרות הגבוהות כדי שהמשחק יהיה שחיק והכל בסדר

עד שעכשיו שיחקתי ב-dying light ופתאום התחילו קירטועים בקטעים מסוימים (בחללים סגורים)

הכי גרוע זה להשקיע 2000 ש"ח ואז לגלות שהכרטיס לא מספיק חזק ובעצם זרקת 2000 ש"ח

ישנה אפשרות להשקיע עוד 2000 בשביל שיש לו את הבעיות שלו או מלכתחילה להשקיע עוד 1000 ש"ח ולסגור עניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספיק. זה היה לינק שמצאתי בחצי שניה ביוטיוב. ממה שראיתי במהלך השנה האחרונה, הביצועים בפועל הרבה פעמים מפתיעים ושונים מהתוצאות הרשמיות, כביכול. אבל זו לא הנקודה שלי ומכיוון שאף פעם לא היה לי 780, זה גם פחות רלוונטי.

יש לי PG278Q והורדה ל-FHD די הפריעה לי בעיניים. סביר? כן, זה סביר. אבל מטושטש ולא נראה תקין. שטח עבודה זה עניין סובייקטיבי, כאמור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב , אני מבין שמה שנשאר לי כאופצייה זה פשוט לחכות עוד חודש או חודשיים ולראות איזה כרטיסים חדשים יצאו ..., כי להסתכן עכשיו ולבזבז 2000ש''ח על אותו ה-970 ולגלות שהוא לא ממש ''סוחב'' עם המסך שלי , לא ממש בא לי .

אני אחכה ואקווה שבאמת יוציאו איז כרטיס משתלם , אם לא אז כבר לא תהיה לי ברירה אלא לקנות מה שיש פחות או יותר :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציתי רק לעדכן אותכם , מי שהשתתף בדיון שלי ומי שעקב אחריו .

כמו שבפתיחתו רשמתי שאני מעוניין בכ. מסך ש''יסחוב'' על רזולוציית QHD משחקים חדשים שרק יצאו והכי חשוב לי ה-TW3 , אז הנה , אני בינתיים עם המפרט הקיים שלי וגם אותו הכרטיס מסך הישן , HD 6970 , התקנתי את TW3 במחשבי והופתעתי לטובה .

המחשב שלי , במיוחד הכ. מסך , מפעילים את המשחק בלי שום בעיות ברזולוצייה הזאת , כמובן לא על הגדרות הכי גבוהות אלא על הגדרות בינוניות ומטה , אבל היי , עדיין זה אכן עובד , על QHD , ועם הכ. מסך שלי שהוא בכלל ללא OC .

אז פה אני מתחיל לחשוב , איך המשחק היה עובד אילו זה היה אותו ה-GTX 970 החדש ?

כמובן שזה רק משחק אחד , רצוי וצריך לנסות עוד משחקים חדשים כגון הבטמן החדש , 5 וכו' , ואני כמובן אנסה גם אותם , פשוט זה ממש התחיל לסקרן אותי כמה המפרט שלי עוד ''חי'' ונושם :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...