להיות שמאלני במדינת ישראל... - עמוד 17 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

להיות שמאלני במדינת ישראל...

Born2Kill

Recommended Posts

זה לא משנה את העובדה שברגע נתון הוא בחר בדרך שהוא ידע שבעקבותיה ירצחו מאות יהודים. וזאת מהכרותו עם האוייב הערבי. זה משאיר לי 2 דברים לחשוב עליו:

1) הDNA השמאלני הפגום שלו פשוט לא אפשר לו להבין את האוייב הערבי גם אחרי עשרות שנים של מאבק בו. - בזה אני לא יכול להאשים אותו כמו שלא אאשים ילד מפגר בפיגור שכלי

2) הוא היה מוכן לקחת את הסיכון שחיי יהודים יפגעו בשביל ההסכם הזה.

זה אומר שרבין היה או טיפש או מזלזל בחיי יהודים.

או שהוא היה חכם אבל הפגם הגנטי שגורם לאנשים לחשיבה שמאלנית היה חזק אצלו והוא עשה טעות.

איך שלא תסתכל על זה הוא יוצא רע, והוא מוכיח שהמחנה של השמאל הוא בדיוק, אבל בדיוק מה שכתבתי למעלה.

מה לגבי אריאל שרון? אהוד ברק? בגין? אהוד אולמרט?

גם להם יש פגמים גנטים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 1.2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כן כן וכן.

אהוד ברק היה אידיוט גמור הוא ידע להחזיק לכוון ולהסתער אבל מעבר לזה הוא טיפש מוחלט.

אולמרט היה איש חכם מאוד לדעתי אבל זאת בעסקים, מעבר ללעשות כסף הוא היה מטומטם לגמרי.

ואריאל שרון הראה לנו שהזקנה פוגעת ביכולת השיקול של הבנדם לקבל החלטות, אני לא חושב שהוא היה שמאלני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא אחז נשק כי לא הייתה לו ברירה.

הוא נלחם במלחמות כי לא הייתה לו ברירה.

אני נותן לו על זה קרדיט אבל סבבה הוא רק עשה את המוטל עליו אני לא מהלל אותו על זה.

את פשע אוסלו הוא ביצע מתוך שלל אופציות שהיו לפניו, הוא עשה זאת כאשר היו ברירו אחרות, כמו להילחם נגד האוייב הערבי מלחמה טוטאלית.

במקום זה הוא הביא לרציחתם של עוד יותר מ 1000 יהודים.

אז כן, רבין בסופו של יום היה שמאלני בוגד למרות הרזומה המרשים שלו.

אל תתרגש, הרבה קרביים התבררו בסופו של דבר כבוגדים באינטרסים של מדינת .

ההשוואה שלי לחיות טורפות הרוצות לשרוד בזמן מאבק אינה מטופשת, העובדות מראות שההפך הוא הנכון, חוסר היכולת שלך להבין את טבע האדם בהשוואה לטבע הטורפים היא חוסר היכולת שלך לשים מציאות במערומיה, זאת כי אתה כנראה גם כן שמאלני. שוב, כמו שאמרתי קודם - חושב שאתה חכם יותר תוך זמן הדיון, זו תכונה של שמאלנים.

עוד פעם אתם והשמאלני שלכם. כל מי שנמצא ס"מ אחד שמאלה מהמשנה ההזויה שלכם הוא בהכרח שמאלני?

לגבי רבין, אין ספק שאתה צודק - הוא נלחם במלחמות, היה מח"ט צעיר מאוד והגיע לדרגת רמטכ"ל בגלל שלא הייתה לו ברירה. הוא בסך הכול עשה את המוטל עליו. וכמו כל אחד שעושה רק את המוטל עליו, גם הוא הגיע להיות רמטכ"ל.

גם אתה בטח רמטכ"ל, לא? או לפחות איזה אלוף אני מניח.

זה פשוט בלתי נתפס איך פישרים עלובים כמוכם, שכל ימיכם לא עשו וגם לא יעשו שום דבר בעל משמעות, מעזים לקרוא למישהו שנתן את כל חייו למען המדינה "בוגד".

גם אני חושב שרבין טעה בסוף דרכו ושהסכמי אוסלו הם שגיאה מצערת. אבל לכנות אותו "בוגד"? אתה ושכמותך לא ראויים למדינה הזו ולכל האנשים הטובים (רבים מהם שמאלנים, כן?) שהקריבו את חייהם עבורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים שהיו קרובים לאריק שרון מעידים שבסוף חייו(לפני שהפך לצמח) מצבו הבריאותי לקח ממנו הרבה(הוא עבר התקף קל/בינוני אאל"ט).

שכלו היה רפה, זכרונו נפגע, והוא היה אדם חלש שאחרים החליטו בשבילו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בימיו האחרונים הוא היה בוגד מה לעשות, תתמודד עם זה.

אם הוא לא היה רמטכ"ל מי שמתחתיו היה, הרבה רצו להנהיג את צה"ל בכבוד. אל תתרגש זו החובה שלו והתפקיד שלו. הוא לא המציא את הרעיון של צהל, לא המציא את המדינה ולא שום דבר מיוחד.

היה לו תפקיד והוא עשה אותו כמו גדול.

וזה קטן אלפי מונים כנגד גרימת מוות של מאות יהודים מבחירה, תוך שהייתה לו אופציה לבחור אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שאפשר לעשות איזושהי הקבלה בין "פחדנות" לבין דעה פוליטית. אני גם לא חושב שאפשר להתכחש לעבר המפואר של כמה מאנשי השמאל הבולטים - זה, אגב, תקף לשני הכיוונים: כמו שלא אשכח לרבין את היותו לוחם מעוטר למען עם , לא אשכח שבין השגיו הראשונים ניתן למנות הוצאה להורג של עשרות יהודים שפשעם העיקרי היה השתייכות למחנה הפוליטי הלא-נכון.

עם זאת, יש אמת בעמדתו של עמית, לפחות כפי שאני מבין אותה, רק שהוא מתקשה לנסח את עצמו באופן משכנע. אנסה להציג את העמדה הזו בצורה אחרת: יש אנשים שבכל תפקיד אליו יגיעו ישאפו לבצעו על הצד הטוב ביותר, ויש שלא. בצבא, אנשים מהסוג הראשון נוטים להיות המצטיינים, ולפעמים מגיעים רחוק... אבל בצבא, לחייל (גם אם הוא אלוף) לא עומדת הבחירה "מה לעשות". רק "איך". כשאותו אדם מגיע לפוליטיקה, פתאום מוטלת על אותו אדם במלוא משקלה שאלת ה"מה". עקב רצונו להשאיר חותם, ואולי אף מתוך רצון כנה לעזור לעמו, אדם כזה יבצע רפורמות מרחיקות לכת - ולפעמים הרות אסון. יתרה מכך, דווקא מתוך כל אותו רצון לשנות, הוא גם לא יקשיב לאלו שאומרים לו שמה שהוא רוצה לעשות יוביל לאסון.

זה מה שעשה רבין עם אוסלו, זה מה שעשה ברק עם לבנון (אם כי שם דווקא ה"איך" היה עיקר הבעיה), זה מה ששרון עשה עם עזה... וזה מה שיעשו עוד רבים אחריהם.

ומה בנוגע לכינוי "בוגד"? לדעתי הבעיה היא בריבוי המשמעויות של המילה. ללא ספק אין דינו של רבין כדין עזמי בשארה שחבר לחיזבאללה - אבל כן מדובר באדם שהופקד בידיו בטחון אזרחי , בטחון שהוא בחר להניח על קרן הצבי עקב רצון להטיב עם הערבים. מובן לי שהוא רצה דווקא לקדם בטחון עם ושהוא האמין שמעשיו הללו יקרבו את סיום הסכסוך (הגם שמעשיו עדיין מהווים רשלנות פושעת מבחינתי), אבל גם מובן לי שהוא בגד באמון שניתן בו לפיו הוא לא יהמר על בטחון אזרחיו בכך שישים את יהבו ברב מרצחים ערבי. זה כמו שאולמרט זכה לכינוי "בוגד" מהשופט שעסק בשחיתויותיו - לא כי הוא חבר לארגון אוייב, אלא כי הוא בגד באמון שניתן בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק מלקרוא את חלק מהתגובות אפשר כבר לקבל תמונה טובה מאוד מה זה להיות שמאלני במדינת .

חוסר הסבלנות והסובלנות שמופגן פה הוא מוטרף - אני לא מבין למה אי אפשר לנהל דיון תרבותי

אי אפשר לנהל דיון תרבותי עם מישהו שחושב שכל סטיה מהדרך שלו נחשבת כ"פגם" או כבגידה - ובסופו של דבר הלאומניות הקנאית הזו תשטוף יותר ויותר מוחות עד שנראה איך שמבחינה מוסרית ותרבותית ניהפך ללא פחות גרועים מאשר הגרועים שבאויבנו

ניטשה אמר - כשאתה מסתכל אל תוך התהום התהום מסתכלת עליך. תיזהרו פן הלאומניות המטורפת מחד תכלה אותנו באש לא פחות גרועה מאשר נזקם של אותם קומץ שמאלנים הזויים (אני לא נמנה איתם) שעוזרים לאויבנו.

אין לי שום בעיה על לאומיות שפויה ומכבדת - עם פלורליזם של דעות כמו שגם רבים מחברי מהימין יודעים לתרגל. אבל מה שאני רואה פה זה הקצנה. אולי קל מאוד להיות מוקצן שאתה נמצא מאחורי מקלדת.

לכנות אנשים שבאשכרה הצילו את המדינה הזו מאבדון "בוגדים" רק בגלל שניסו לבצע מהלך שיטיב עם כולנו זה פשוט איוולת

האדמה הזו רוויה ביותר מדי דם - שלנו ושל אויבנו. אדמה שבסופו של דבר כולנו נחזור אליה - כלום עדיף שנחיה עליה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבורה של חמש אנשים , לא יכולה להעיד על הכלל במדינת .

אלה אנשים שמבלבלים את המוח רק פה ומייצגים מפלגה שלא עברה , ויש לקוות שלא תעבור את אחוז החסימה .

כש"עוצמה" תעבור את השלושה מנדטים , אני אוכל את הכובע וכשהיא תעבור את ה 12 מנדטים , אוכל שני כובעים .

עד אז הם יכולים לברבר כמה שהם רוצים . רבין בוגד , פרס חוטף ורוצח .. חבורה של הזויים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו באמת תופעה מעניינת: לעתים קרובות נדמה שבפורום הזה שוררת הגמוניה של תפישות ימניות-קיצוניות, בניגוד מוחלט ליחסן באוכלוסייה הכללית, כפי שבא לידי ביטוי בבחירות.

במובן זה, הפורום לא מהווה מיקרוקוסמוס של החברה הישראלית, אלא תמונה מעוותת למדי שלה.

ייתכן בהחלט שזה נובע מחוסר הסובלנות המזעזע לדעות אחרות, שמגובה גם בתגובות של מנהלים בפורום. אני מאמין שזה מרתיע גולשים רבים מלומר את דעתם. הרי לא עובר זמן רב מרגע שמישהו מביע דעות שמתפרשות כמרכז או שמאל, עד שמסתערים עליו 3-4 מגיבים (לעתים זה כולל מנהלים בפורום), מגדפים אותו, מנאצים אותו, משפילים אותו ובמקרים מסוימים אף מייחלים למותו. זו ללא ספק אינה במה שנעים להתדיין בה, למי שלא שותף לעמדות הקיצוניות של החבורה הקולנית הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב היהודים במדינה מחזיקים בעמדות ימניות(בטחונית) ואין בזה שום דבר קיצוני.

יצר השרידה, אהבת החיים, והלקח שלמדנו מההיסטוריה שוב ושוב שממשיכה וחוזרת וקיימת גם בהווה, ותמשיך להתקיים גם בעתיד הנראה לעין, היא הבסיס ממנו אנו עשויים.

השמאל מנותק ממציאות, מנותק מההיסטוריה, בונה אשליה אלטרנטיבית מתיאוריות אקדמאיות שמתקיימות כמתווה ליצירת מציאות בעולם החופשי.

אשליות שאינן מתאימות למציאות הערבית/מוסלמית באיזור ובכל מקום בו הם שמים את יעדם.

שמאל שמעיז בחוצפתו הנובעת מטיפשות מלומדת, לקרוא לאמת "קיצונות".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן . נכון . בגלל זה המפלגה הכי ימנית בכנסת היא הבית היהודי .

בגלל זה "עוצמה" אינה מפרסמת ברבים את המצע שלה ואת השנאה , שאנחנו חווים פה .

בגלל זה "הבית היהודי" , מרחיקה את חבריה הקיצוניים והם לא מתראיינים יותר מידי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב היהודים במדינה מחזיקים בעמדות ימניות(בטחונית) ואין בזה שום דבר קיצוני.

יצר השרידה, אהבת החיים, והלקח שלמדנו מההיסטוריה שוב ושוב שממשיכה וחוזרת וקיימת גם בהווה, ותמשיך להתקיים גם בעתיד הנראה לעין, היא הבסיס ממנו אנו עשויים.

אתה מבלבל, בכוונה או שלא בכוונה, בין הימין הקיצוני לבין הימין השפוי. אני לא מדבר על הימין השפוי, שבסוגיות רבות גם אני רואה עצמי חלק ממנו. אני מדבר על הימין הקיצוני של הכהניסטים ושל עוד כמה הזויים שאפשר למצוא ביצהר, בית אל ויישובים נוספים ביו"ש. אלה שהורסים עמדות של צה"ל ששומרות עליהם, אלה שמשורותיהם יצאו ברוך גולדשטיין ויגאל עמיר. הימין הקיצוני שדעותיו נשמעות כאן בפורום כאילו הוא המיינסטרים.

באוכלוסייה הכללית הימין הקיצוני הזה הוא זניח ביותר, ונראה שהוא גם יישאר כזה. עם חוקי המשילות החדשים, ספק אם בכלל יעבור את אחוז החסימה. מרבית האוכלוסייה הכללית מחזיקה בדעות של מרכז-ימין, דעות שפויות ורציונליות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...