מעוניין לפתוח משתמש באיביי וצריך מכם עצות וטיפים למתחילים - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין לפתוח משתמש באיביי וצריך מכם עצות וטיפים למתחילים

yoni_h

Recommended Posts

לאחרונה אני מתעניין בכל נושא הרכישות באינטרנט ובייחוד מאיביי. הבנתי שצריך לפתוח גם חשבון פייפל, אז יש לי כמה שאלות:

1. במה הכי עדיף לקשר את הפייפל (מבחינת עמלות וכו')? ישירות לחשבון הבנק? לכרטיס אשראי? העניין הוא שאין לי כרטיס אשראי בינ"ל ושמעתי שיש את האופצייה של כרטיס ויזה נטען, אך שמעתי שלוקחים עליו כל מני עמלות, למשל אם קונים משהו בדולר (שמן הסתם זה המטבע הדומיננטי באיביי) אז משלמים עמלה על ההמרה משקל לדולר, והם לא נוקבים בסכום המדוייק שנגבה.

מצד שני, אפשר להזמין גם מאסטר כארד, ויזה וכו', מה הכי עדיף? במה יש הכי פחות עמלות, ואשמח אם תפרטו לי את סכומי העמלות. יצויין כי אני חייל בקבע, אם יש הנחות מסויימות בכל הנוגע לכרטיסים בינ"ל.

אני לא מאמין שאני אקנה מאיביי בתדירות כזו גבוהה, כך שאעדיף משהו סולידי שישתלם לי ושלא אצטרך לשלם כל מני עמלות סתם.

2. האם פייפל גובה עמלות גם כן? על רכישה, או סתם כך במועדים קבועים כשאין שימוש בחשבון או דברים דומים?

3. פייפל הוא כמו חשבון בנק שנמצא באינטרנט נכון? אז אם אני מקשר אותו לכרטיס אשראי, אני צריך למשוך אליו כסף איכשהו. איך זה מתבצע? הכסף מועבר מהחשבון בנק? על העברה של כסף יש גם עמלה?

סורי על החפירה, אני פשוט מת לדעת איך מתעסקים עם זה ולהתחיל להזמין דברים מאיביי. אני מאמין שרוב הרכישות שלי יהיו בכיוון של בגדים..

תודה מראש לעוזרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהנחה שאתה אכן מתעניין ברכישות בלבד ולא במכירות, הייתי אומר כך:

הדבר הכי טוב זה להוציא כרטיס אשראי שמאפשר לחייב אותו במט"ח (לא יודע אם זה חייב להיות כרטיס בינ"ל), ושגובה עמלות המרה נמוכות ככל האפשר. מניסיון שלי, אמריקן אקספרס זהב עסקי התגלה ככרטיס כזה (עמלות יותר נמוכות מויזה זהב עסקי ולפי מה ששמעתי גם ממאסטרקרד). לא יודע אם ינפיקו לך כזה כרטיס, אך גם לחיילים לפעמים יש תנאים טובים. לכן הייתי ממליץ פשוט לברר בבנק שלך וכן ישירות בחברות האשראי אילו כרטיסים אתה יכול לקבל ובאילו תנאים (לברר במיוחד את עניין עמלת ההמרה).

ברגע שיש לך כרטיס כזה, אתה מקשר אותו לפייפאל, ואז כל עסקה בפייפאל (בין אם דרך איביי או דרך כל מקור אחר) פשוט מחייבת את הכרטיס שלך, כמו כל חיוב חו"ל אחר (לפי התנאים שיש לך בכרטיס זה יכול להיות חיוב באותו יום, או שוטף, או שוטף+30...).

מומלץ לחייב במטבע המקור (לרוב זה יהיה דולר ארה"ב, אך יכול להיות גם אירו וגם משהו אחר), ולא בשקלים. למה? מסיבה שעמלת ההמרה שפייפאל גובה לרוב יותר גבוהה מזו של כרטיסי האשראי.

פייפאל לא גובים עמלה אם אתה לא עסקאות. וכל עוד אתה רק משלם, אין שום עמלה פרט לעמלת ההמרה. מי שמקבל כסף, משלם עמלה נוספת של 2-4%, תלוי בנסיבות.

כמובן, אם אתה לא מתכוון לקנות הרבה, אז עניין העמלות פחות חשוב - כמה שקלים לפה או לשם לא יעשו הבדל משמעותי.

לא הייתי מקשר את פייפאל ישירות לחשבון בנק, אלא אם זה חשבון נוסף שנפתח רק לזה - משתלם בעיקר למי שסוחר הרבה, לא לקונה מזדמן. כשאתה עובד דרך חברת אשראי, יש לך רמת ביטוח נוספת על הכסף, אחרי פייפאל.

מקווה שזה יעזור. כאמור הניסיון שלי הוא של רוכש בלבד (מעולם לא מכרתי דבר דרך איביי/פייפאל). למי שמשתמש בפייפאל גם לקבלת כספים ולא רק לתשלומים הדגשים עשויים להיות אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה המפורטת!

אבקש מס' הבהרות:

- מה זאת אומרת מומלץ לחייב במטבע המקור? יש אפשרות כזו לבחור באיזה מטבע לחייב? זו אפשרות שקיימת בפייפל? איפה עושים את זה?

- בקרוב אני אמור לקבל כרטיס אשראי של "חבר". אתה יודע אם הוא נחשב לכרטיס בינ"ל שניתן להשתמש בו לרכישות באתרים כמו איביי?

- בדקתי קצת באינטרנט על כרטיסי אשראי. לא הבנתי כלכך, יש מאסטרקארד וויזה גם ללאומי קארד וגם לישראכרט? איך זה הולך? בדקתי באתר של לאומי קארד, ומצאתי שכרטיס מאסטרקארד שלהם לוקח עמלת המרה של 2% מסך העסקה במידה ומדובר על עיסקה המבוצעת בדולר (ולא יורו), וכרטיס הויזה שלהם לוקח עמלת המרה של 0.75% מסך העסקה (גם כאן מדובר בדולר). העמלה של הויזה נראית נמוכה לא? אולי כדאי ללכת על זה. אבל עוד שאלה- אני כרגע בבנק הפועלים, אז זה אומר שאצטרך ויזה של בנק הפועלים, או שזה לא קשור? איך זה הולך?

- אמרת שפייפל לא גובים עמלה אם לא מצבעים עסקאות, אבל אם ביצעתי רכישה אני מבין שהם כן לוקחים עמלה. של כמה?

מצטער על הבורות, אני פשוט חדש בכל העניינים האלה.

תודה על העזרה עד כה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, זו הגדרה שאפשר להגדיר לפייפאל, גם כברירת מחדל, גם בנפרד לכל עסקה. אני לא זוכר כרגע בדיוק איך ואיפה מגדירים.

עמלה של 0.75% היא אכן נמוכה. אפשר לקבל תנאים של עמלות נמוכות יותר, אבל זה כבר הבדל של גרושים.

כרטיס אשראי יכול להיות בנקאי (מונפק ע"י בנק) או חוץ-בנקאי (מונפק ישירות ע"י חברת אשראי). קשה יותר לקבל חוץ-בנקאי (צריך לעמוד בקריטריונים יותר נוקשים של הכנסות וכו'), אבל שווה לבדוק. בנק הפועלים לא מנפיק ויזות ככל הידוע לי, אלא ישראכרט/מסטרקארד ואמריקן אקספרס. ויזה אפשר לקבל כחוץ בנקאית דרך לאומי-כרד או ויזה כאל. אם אתה בפועלים, הייתי מברר לגבי אמריקן אקספרס - זה עשוי להיות משתלם יותר (כמובן בתנאי שאין לך עמלות על החזקת הכרטיס עצמו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- מה זאת אומרת "בתנאי שאין לך עמלות של החזקת כרטיס"? לכל כרטיס יש דמי כרטיס לא? חוץ מאלה של החיילים, סטודנטים וכו'.

הנה פירוט של כרטיסי אמריקן אקספרס-

אמריקן אקספרס כחול 15.07 ש"ח

אמריקן אקספרס קרדיט 16.07 ש"ח

אמריקן אקספרס ירוק 18.08 ש"ח

אמריקן אקספרס זהב 22.10 ש"ח

האמת שראיתי ברפרוף שהם לוקחים עמלת המרה של 0.5%, שזה יותר טוב. (במידה והבנתי נכון, אבל את זה עוד אני אברר..)

אני מפחד שאני לא אשתמש בו הרבה ואז סתם כל חודש יירד לי הסכום הזה^

- כמה עמלה פייפל לוקחים על ביצוע עיסקה?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- מה זאת אומרת "בתנאי שאין לך עמלות של החזקת כרטיס"? לכל כרטיס יש דמי כרטיס לא? חוץ מאלה של החיילים, סטודנטים וכו'.

לכל כרטיס יש דמי החזקה נומינליים, אך כפי שאמרת בעצמך, לפעמים יש שבהם מוותרים לך עליהם (לדוגמה הנחות חיילים, סטודנטים וכו'). פשוט תשאל איזה כרטיס אתה יכול לקבל ללא דמי החזקה.

- כמה עמלה פייפל לוקחים על ביצוע עיסקה?
כאמור, לא לוקחים כלום פרט לעמלת המרה (בגלל זה אמרתי - לחייב במטבע המקור, כי עמלת ההמרה של פייפאל גבוהה).
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להשתמש גם בכרטיס ויזה נטען בדולרים של דואר ישראל:

http://www.israelpost.co.il/card

כתוב שם שעולה 40 ש"ח חד פעמי לקנות את הכרטיס, ואז אתה יכול להטעין אותו בסניף שלהם.

לוקחים כ-10-15 שקלים כנראה על כל הטענה...

לא יפריע למסגרת אשראי, אין עמלות המרה של חברות אשראי, אין עמלה חודשית על הכרטיס, העסקה ישירות בדולרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, כתבתי שזה בסוף יוצא 10-15 שקלים בממוצע, תלוי כמה תטעין.

כלומר אם תטעין 450$, העמלה תהיה 3.6$ = 13.5 ש"ח

לדעתי זה סביר בהחלט ואפילו משתלם לעומת עמלה בפייפל, עמלה על כך שיש לך כרטיס ויזה כל חודש ועמלה של חברת האשראי על כל עסקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי על האופציה הזאת אבל עצם העובדה שהוא עולה 40 ש"ח + עמלות בכל פעם שאתה רוצה להטעין אותו + עמלות המרה במקרים מסויימים כמו: עסקה מחוץ לארה"ב בדולר אמריקאי- עמלה של 1% מסך הקנייה, אז אולי זה לא משתלם, ועדיף שיהיה לי כרטיס אשראי מסודר? אשמח לשמוע עוד דעות.

בנוגע לעמלה של פייפל שציינת, כפי ש-QTTP אמר, לא תבוצע עמלה במידה ואני בוחר לשלם במטבע המקומי, כלומר דולר.

מישהו מכיר את כרטיסי האשראי של "חבר"? עוד מעט אני אוכל לקבל אחד כזה ושמעתי שיש כרטיס בינ"ל שלהם. אולי זה יהיה הכי משתלם כי יש מצב שלא תהיה עמלת דמי כרטיס וכו', כי הוא ידוע בהטבות שלו. בשביל זה אצטרך לחכות עוד מס' שבועות כדי לברר את העניין, עד אז אשמח לשמוע עוד המלצות.

ממש תודה לעוזרים! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סקרנתם אותי בנושא ומצאתי את תעריפי העמלות של הכרטיסים בארץ:

אמריקן אקספרס:

https://www.americanexpress.co.il/res/pdf/taarifon020212.pdf

0.5%(לפי שער העברות והמחאות של בנק הפועלים)

ישראקרט:

http://www.isracard.co.il/pdf/isracart.pdf

0.5% (לפי שער העברות והמחאות של בנק הפועלים)

ויזה של ישראקרט:

http://www.isracard.co.il/pdf/aminit.pdf

0.5% (לפי שער העברות והמחאות של בנק הפועלים)

ויזה של כאל:

https://www.cal-online.co.il/he-IL/Cal/CalServices/About/Pages/AmlotNew.aspx

2.5% (לפי השער היציג)

לאומי קארד:

https://www.leumi-card.co.il/he-il/GeneralPages/Documents/30-11-945.PDF

0.75% (לפי שער העברות והמחאות של בנק לאומי)

paypal:

https://www.paypal.com/il/cgi-bin/webscr?cmd=_display-fees-outside

2.5%

מסתבר שאין סיבה להעדפה מיוחדת לאמריקן אקספרס על פני ישראקרט.

כדאי לנצל את הפטור מדמי כרטיס ברכישות עד סכום מסויים (תקף לישראקרט)

או להיות סטודנט (שאז יש קמפוסקרט מאסטרקרד ב-0 דמי מנוי)

עריכה:

מסתבר השערים שעליהם מבוסס העלמה שונים.

שערי המחאות בנק לאומי

שערי המחאות בנק הפועלים

שערים אלה גבוהים בכ-1% ומהשער היציג ולמרות זאת עדיין ישראקרט + אמריקן אקספרס

משתלמים יותר עבור סוגיות פייפאל ותשלומים מט"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמתי לב למשהו מעניין - עפ"י המסמכים, ויזה כאל לוקחת 2.5% מעל היציג, בעוד שהאחרים לוקחים את מה שלוקחים מעל שער העברות והמחאות, שהוא גבוה ב1% מעל היציג, כך שההפרש לא גדול כמו שהוא מצטייר, למרות שעדיין לרעת ויזה כאל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...