מעוניין לפתוח משתמש באיביי וצריך מכם עצות וטיפים למתחילים - עמוד 2 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין לפתוח משתמש באיביי וצריך מכם עצות וטיפים למתחילים

yoni_h

Recommended Posts

שמתי לב למשהו מעניין - עפ"י המסמכים, ויזה כאל לוקחת 2.5% מעל היציג, בעוד שהאחרים לוקחים את מה שלוקחים מעל שער העברות והמחאות, שהוא גבוה ב1% מעל היציג, כך שההפרש לא גדול כמו שהוא מצטייר, למרות שעדיין לרעת ויזה כאל.

רכישות במטבע לא דולרי בכרטיס ויזה יהיה יותר זול בכאל (עמלה קבועה של 2.5%).

עובדים עלינו בעיינים חברות האשראי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משער שזה השערים שלפיהם הבנקים ממירים את המט"ח שלהם

כאשר מתבצע המרה בעזרת המחאה או העברה.(יש שערים זולים יותר למזומן)

השערים האלה גבוהים בכ1% מהיציג

מה שמביא רווח לבנק להמרות מטבע.

+ ה0.5%-0.75% עמלה של הכרטיס ע"פ המסמכים למעלה אאל"ט.

נראה לי שכאל מתבססים של השער היציג בגלל הבעלות המעורבת של יותר מבנק אחד.

כדאי מאוד שהת'רד הזה יעלה לסטיקי, יש בו תובנות מעניינות.

+ העובדה שעדיין כדאי לבוא עם מלא מזומנים לחו"ל ואם נגמר אז לבצע את הרכישות באשראי

ולא למשוך מזומן דרך מכשיר אוטומטי בחו"ל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העובדה שעדיין כדאי לבוא עם מלא מזומנים לחו"ל ואם נגמר אז לבצע את הרכישות באשראי

ולא למשוך מזומן דרך מכשיר אוטומטי בחו"ל

גם בלי להתייחס לנוחות ולסיכונים של נשיאת מזומנים רבים, זה מאוד תלוי ממי רכשת את המזומנים ובאיזה שער. חלפנים פרטיים מוכרים לעיתים קרובות בשער שהוא יציג+1%, אבל אם קנית בבנק ושילמת שער מכירת מזומן, אך השער עצמו הוא מעט גבוה יותר מיציג+2%, ואז כבר לא ברור שזה עדיף על אשראי.

מבחינת עמלות המרה, משיכה בכספומט בחו"ל שקולה לעסקה רגילה באשראי שם. מה שכן, יש כספומטים שגובים עמלה קבועה נוספת (לא כולם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה להבין כמה דברים ברשותכם, כי אני מתחיל קצת להתבלבל:

אם אני מדבר עכשיו על קנייה באיביי ולא על קנייה פיזית בחו"ל, מה אני צריך לשלם כולל כל העמלות הכרוכות בכך? (אשראי, המרות וכו').

אלו הדברים שאני הבנתי, תקנו אותי אם אני טועה במשהו או אם שכחתי משהו:

א. יש את עמלות ההמרה שנעות בממוצע בין 0.5%-0.75% מסך העסקה. כלומר אם יש לי אשראי שעמלת ההמרה בו היא 0.5%, וקניתי מוצר שנמצא בארה"ב שעולה 100 ש"ח, אז הכל יעלה לי 105 ש"ח נכון?

ב. הבנתי גם שעמלות ההמרה משתנות בהתאם למקום בו בוצעה הרכישה ולמטבע, כלומר אם המוצר שקניתי באיביי נמצא בסין ונמכר בדולרים, אז העמלה משתנה? בהתאם למה? או שבאיביי זה לא קשור, אלא רק ברכישה פיזית בחו"ל?

עומר, בתעריפון של ישראכרט שהבאת כתוב: "בדולר ארה"ב והחיוב במטבע שאינו דולר - עמלה של 0.5%" ועוד כמה אופציות, אבל אין שם את האופציה של מוצר שנקנה בארה"ב במטבע דולר. נראה לי שלא הבנתי את הפואנטה של זה חח..

ג. איפה "שערי ההמחאות" נכנסים בכל הסיפור? זה רלוונטי לקניות באינטרנט? את חישוב המחיר של אותו מוצר שאני רוצה לקנות אצטרך לעשות ע"י השערים שרשומים באתרים שהבאתם? בכל אופן, אני מתכוון לעבור לבנק אוצר החייל, אז אצטרך לעשות את החישוב לפי האתר שלהם?

יש לי הרגשה שאני מבלבל פה בין הרבה דברים, מצטער על החפירה, אבל אשמח אם תעשו לי סדר בבלגן ותסבירו לי את העניין בפשטות.

באמת תודה רבה לכם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. לא הוא יעלה 100.5 ש"ח ע"פ הדוגמא.

ב. לפי מה שהבנתי מדובר אך ורק בסוגיית המטבע בלי לקשר למדינה.

לגבי התעריפון: כאשר אתה קונה מוצר בדולרים דרך כרטיס האשראי (או משיכה לPP) ואין לך מט"ח בבנק(דולרים בבנק)

אז בסופו של תחויב לפי השקלים שיש לך בחשבון הבנק ועל זה העמלה.

ג. העובדה שאתה עובר בנק אולי אצלה יש שערים אחרים אבל השימוש בכרטיס אשראי בעצם לא משנה את שער ההעברות של הכרטיס,

כל עוד אתה לא מחליף כרטיס אשראי בין כאל, ישראכרט, לאומי קארד.

כל עוד כרטיס האשראי מעורב בכל אופן ברכישה בדולרים(ישיר ברשת,PP,בחו"ל) יבתצע המרה ע"פ השערים + העמלה.

חוץ מזה, תרגע :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...