האם עסקת גלעד שליט קרובה להיסגר? - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם עסקת גלעד שליט קרובה להיסגר?

Gil28

Recommended Posts

• תגובות 202
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מצרים בני זונות. הייתי רוצה לראות שלפחות אחד מה1027 אסירים היה עונה בחיוב על השאלה "האם שחרורך יסיע לתהליך השלום במזרח התיכון", ואם אחד מהם היה עונה עם חיוך על הפנים ובסבלנות כמו גלעד. ומה זאת השאלה הדבילית "האם תסייע לאסירים פלסטינים להשתחרר כשתשוב לארץ ישראל"? שיא הטמטום.

במקום להחזיר בשקט את גלעד הביתה, זורקים אותו לתקשורת הערבית כדי שימשיכו לענות אותו, כאילו זה מה שהיה חסר לו במשך חמש שנים האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכלל לא בטוח שהוא נשאר במצב נפשי נורמלי, לדעתי נתנו לו כדורי סאטלה שצילמו אותו מקריא את הדרישות.

5 שנים עם קבוצת רוצחים לא יודע מה זה עושה לך..שלא נדבר על עינויים וכולי..

אם הוא נשאר שפוי אז אני בטוח שזה כלום בשבילו להיות סלברטאי.

הדעה שלי שאין סיכויי שהוא לא מעורער בנפשו והמדינה החטטנית הזאת תשגע לו את המוח עוד יותר, כולם ירצו לראות אותו כשכל מה שהוא צריך זה לחזור לעצמו ולמשפחה שלו ולהחלים.

כאילו שמה שיקרה לו עכשיו זה רכוש ציבורי, זה לא. הוא לא סלברטאי מבחירה, תעזבו אותו בשקט.

אין מצב שהוא בריא בנפשו. למזלו הוא גר בישוב בצפון שניתן להתבצר בו מאחורי ש.ג עד שיתאושש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בין אם אתה נגד או בעד העסקה, אי אפשר שלא להתרגש כשרואים את חזרתו הביתה.

אני רק מתאר לעצמי באיזו אופוריה נמצאים עכשיו בני משפחתו וחבריו של גלעד

ונותר לי רק לקוות שרע לא ייצא מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצרים בני זונות. הייתי רוצה לראות שלפחות אחד מה1027 אסירים היה עונה בחיוב על השאלה "האם שחרורך יסיע לתהליך השלום במזרח התיכון", ואם אחד מהם היה עונה עם חיוך על הפנים ובסבלנות כמו גלעד. ומה זאת השאלה הדבילית "האם תסייע לאסירים פלסטינים להשתחרר כשתשוב לארץ ישראל"? שיא הטמטום.

במקום להחזיר בשקט את גלעד הביתה, זורקים אותו לתקשורת הערבית כדי שימשיכו לענות אותו, כאילו זה מה שהיה חסר לו במשך חמש שנים האלה.

לא בדיוק אבל בערך (בים בם בום) - ציטוט מההארץ (אלא מי):

שלושה אסירים בעלי אזרחות ישראלית השתחררו בכלא מגידו. אחד האסירים, סמי יונסג: "מברוק למשפחת שליט, שמח בשביל הוריו, אני מתרגש מאוד ביום הזה. אני מאחל לילדים שלנו שיגיעו לשלום"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלא נדבר על התחקירים שהוא יעבור כאשר הוא יחזור גם בשב"כ וגם בבטחון שדה, אפילו שהוא היה סמל בשריון הוא יידע מספיק פרטים על התו"ל של צה"ל שלא נדבר על המידע שהיה לו על המערכת שמוטמעות במרכבה שאני בטוח שהמודיעין הסורי מאוד התעניין בהן.

אני מתקשה לי להאמין, שלחייל פשוט בשריון יש מידע שנחשב ליותר מדי רגיש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בין אם אתה נגד או בעד העסקה, אי אפשר שלא להתרגש כשרואים את חזרתו הביתה.

אני רק מתאר לעצמי באיזו אופוריה נמצאים עכשיו בני משפחתו וחבריו של גלעד

ונותר לי רק לקוות שרע לא ייצא מזה.

חוץ מהחברה הנדחפת של אחיו שאני בכלל לא מבין איך היא קשורה לסיפור. גלעד אפילו לא מכיר אותה. היו צריכים להשאיר אותה בבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שדם אנשים חפים מפשע יהיה על מצפונו כאשר הקורבנות של העסקה הזאת יתחילו להערם.

אה, אז אתה מאלה? אתה באמת תולה את האשמה בכל פעולת טרור מעתה והלאה בו ובמשפחתו? אתה לא חושב שאתה קצת מגזים, מעוות את המציאות ומפשט אותה באופן שמתעלם בבוטות ממכלול שלם של גורמים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ אני לא תולה את האשמה בו או במשפחתו. הם עשו את מה שהם היו חייבים לעשות. זה תפקידם של אבא ואמא והם עשו זאת נאמנה.

אני כן תולה את האשמה בכל אלו שתמכו בשיחרור הזה, ובמיוחד אלו שהפגינו למען העסקה הזו.

דמם של הנרצחים הראשנים גם על ידם, ובעיקר על ידי ביבי ושאר השרים שאישרו את העסקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה כל כך אנושי, שלא נאמר ישראלי, מצדך(ם), תמיד לחפש את ה"אשם". כי הנה יש "אשם", אז הכל בסדר. זאת צורת התנהות פשטנית, מתלהמת, בורחת מאחריות ומהתמודדות עם המציאות שבאה במקום בחינת דברים מזווית רחבה הרבה יותר.

מרגע שנחטף חייל, אתה במצב שאין לך מה להרוויח בו אלא רק להפסיד, מפה והלאה הכל שאלה של מחיר (גם לאי החזרת חייל יש מחיר, ובאותה מידה היה אפשר להאשים את ביבי והשרים ואת כל המתנגדים לעסקה בדם חייל ישראלי על הידיים -- יש לזה לא מעט השלכות חברתיות, מוסריות וערכיות על החיים בארץ, משום מה אתם מתעלמים מזה, לחלקן בעקיפין עלולה להיות השפעה על חיי אדם בטווח הארוך), בעצם עזוב, זה מקרה נקודתי, מרגע שיש לך ארגון טרור פעיל שתופס תא שטח גדול יחסית בצמוד לגבול שלך ואינך מסוגל או אינך עושה כלום כנגד זה אתה במצב של נחיתות מסוימת מכיוון שארגון הטרור אינו כפוף לחוקים כלשהם ויעשה מה שבא לו ואילו אתה כמדינה לפחות רשמית פועל לפי קודים אחרים.

ושנית, כשכתבתי את המשפט על כך שכולם גיבורים גדולים פה על גבם של אחרים, שעבורו זכיתי לזלזול ולהתנשאות מצד מגיבים מסוימים בדיון, לא התכוונתי לכך שכולם גיבורים רק כי הם לא יושבים עכשיו בשבי. התכוונתי גם לכך שפה בארץ, וכנראה שגם בעולם זה משהו אנושי יותר ממקומי, כולם חכמים גדולים ויודעים הכל כאשר לא הם אלה שנושאים באחריות להחלטות. כולם הרי מכירים את השיח בארץ שבו כולם יודעים יותר טוב מהממשלה ומגופים מקצועיים מה צריך לעשות ואיך אפשר לפתור כל בעיה, לרוב כולם חכמים פה בדיעבד ולפי השתלשלות העניינים מספרים איך אז, בנקודת ההחלטה, הם למעשה תמכו בהחלטה ה"נכונה", כי היה ברור וכו'. אם רוצים דוגמה צבאית מהשנים האחרונות, כי זה איכשהו קשור למקרה הזה. במלחמת לבנון השנייה כולם תמכו בהתחלה, בשבוע הראשון לפחות. כולם תבעו את כבוד על האירוע בגבול והיו בטוחים שהנה אנחנו הולכים ל"תת לחיזבאלה בראש". היום מכנים את התקופה הזאת מחדל ושאר כינויי גנאי וכולם בעצם מספרים איך התנגדו, ואיך ידעו שהצבא והעורף לא מוכנים וכו' וכו'. אם תחזור לימים הראשונים של אותה מלחמה אז השיח והרוח הציבורי היו מאוד חיובים עד שהמציאות טפחה על הפנים. אז מלבד אלה שממש מייחלים כבר שיהיה איזה פיגוע כדי שיוכלו להגיד "אמרתי לכם" (ויש כאלה גם פה בדיון), רוב המתנגדים והתומכים בעסקה יחזרו ל"אנונימיות" שלהם בעוד מספר שבועות לכל היותר. זאת פריבילגיה שיש לנו ככאלה שמקשקשים בפורום ולא יותר. אף אחד מאיתנו לא באמת נושא באחריות לקבלת החלטה בנושא אז קל מאוד לדבר. לפי חלק מההודעות פה בפורום אנשים גם מפשטים את הנושא לרמה הכי בסיסית והכי לא רלוונטית שיש לדעתי שהיא "שחרור מחבלים = רע", תוך התעלמות מכל דבר אחר. כאילו שיש בכלל ויכוח על כך ששחרור מחבלים זה לא דבר חיובי וכאילו שכל עתיד הטרור במזרח התיכון תלוי בקיומה של העסקה ואם היא רק לא הייתה יוצאת לפועל המזרח התיכון היה שקט עכשיו לפחות עשור. אז יש דעות לכאן ולכאן והן לגיטימיות, אבל להאשים את תומכי העסקה בדם הנרצחים העתידיים זה לא יותר מצמצום הדיון לרמה הכי נמוכה והכי שטחית שיש, זה פשוט ילדותי, בדיוק כמו אם המצב היה הפוך ואז היו מאשימים את מתנגדי העסקה בכך שהם נושאים באחריות לדמו של גלעד שליט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פשוט חייב לציין את התסכול שלי מהתקשורת הישראלית שפשוט היא תקשורת בזויה, פשוט כואב לראות איך התקשורת הפכה את כל העיסקה הזאתי לקרקס ריאלטי אחד גדול.

אני לא מבין איך התקשורת הפכה את היום הזה ליום חג??? מישהו כנראה שכח שם למעלה את המחיר העצום שהמדינה שילמה, ואני לא מדבר על שחרור המחבלים אלא על העובדה שמדינת נכנעה לאירגון טרור.

עשו עסקה בזויה מילא, לפחות תורידו פרופיל על תתנו לאזרחי המדינה את ההרגשה כאילו עשו פה איזה עסקה מדהימה וכביכול שיש פה ניצחון למדינת , אין פה שום נצחון למדינה המנצחים היחידים פה אלו ארגון החמאס והרוצחים ששוחררו.

הצחיק אותי שבאחד הערוצים דיברו על "הפרופוגנדה" של החמס כאשר ערוצי התקשורת כאן בארץ עושים פרופוגנדה הרבה יותר מסריחה ומראים רק צד אחד לעיסקה הזאתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...