הדיון הראשי וריכוז מידע בנושא מעבדי FX (מעבדי Bulldozer) של AMD - עמוד 10 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הדיון הראשי וריכוז מידע בנושא מעבדי FX (מעבדי Bulldozer) של AMD

NI4NI

Recommended Posts

• תגובות 243
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

1. פלונטר לא מנסים לגזור קופון. בדרך כלל יש הבדל בין המחיר בחו"ל, בעיקר בארה"ב, למחיר בארץ בגלל סיבות שוליות וזניחות כאלה כגון עלות משלוח, כמות היחידות, עלויות מכס ומיסוי השונות מאלו של ארה"ב. אם כבר להשוות לחו"ל, אז את המחירים בארץ צריך להשוות יותר למחירים באירופה ולא בארה"ב.

2. אחזור על זה בפעם המיליון. תמיד מחירי חומרה חדשה הם יקרים ולא מייצגים. תמתינו קצת להתאזנות המחיר (בדרך כלל עניין כל כמה שבועות) ורק אז תשפטו את מחיר הפלטפורמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השרשור מעט יוצא מהמסלול, אך אם כבר נכנסים "לסוגיית המחיר" בהקשר לנדון,

אזי נכון לעת כתיבת שורות אלו (16.10.11) ה- 2500k עולה 880 ש"ח בלבד

(היה לפני כן 950) וזאת לאחר הפחתת מחיר שנצפתה בימים האחרונים (על ידי) ב- KSP.

האם מדובר בטעות במחירון - במיוחד לאור זאת שה- 2500 הרגיל מתומחר אצלהם

ב- 940 ש"ח ? שאלה טובה ושווה להרים אליהם טלפון לבדוק.

עדכון ליום 17.10.11

הבוקר הם תקנו את הטעות והמחיר של 2500k עלה ל 995 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה שאני יודע החנות הנ"ל מוכרת רק מעבדים בגרסת OEM (או Tray למי שמכיר את זה כך) כך שגם זה משפיע קצת על המחיר. ה- i5-2500K בגרסה הזאת וגם בגרסת ה-BOX נמכר כבר לא מעט חודשים סביב ה-1000 ש"ח (קצת יותר או קצת פחות בהתאם לתנודות מחיר קלות ולמקום שממנו קונים). לא כך כל הגיוני שהמחיר ירד עד כדי כך בבת אחת. סביר יותר להניח שמדובר בטעות (או "טעות"), אך לברר בטח שלא יזיק.

בכל מקרה, לפני שממשיכים לדון במחירי פלטפורמת FX אני ממציע להמתין מספר שבועות. לא הייתי רוצה שהדיון יפנה לכיוון של הודעות מפוזרות שמודיעות שלחנות X הגיע מעבד FX מסוים ומחירו כך וכך, ולאחר מכן הודעה על אותו דבר בחנות אחרת וכן הלאה. זה אמנם מידע שעשוי לעניין אבל ייצור עומס מיותר על הדיון ויקשה לעקוב אחריו.

אם הופעת הרכיבים בארץ והמחירים, אפילו בשלבים הראשונים, הם נושאים שמעניינים את המשתתפים בדיון אני אנסה לחשוב על דרך לעשות את זה (אולי בגיליון אלקטרוני של Docs או משהו שאותו ניתן יהיה לערוך ולעדכן?) ואשמח לשמוע הצעות בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני זה שכתבתי את זה ואני אחזור על מה שכתבתי בהמשך למשפט הזה. אם אותך מעניינת רק השורה התחתונה, כלומר מה נותן לך מוצר א' בהשוואה למוצר ב', אז זה נכון. אבל כשכתבתי את זה ציינתי במפורש שאם רוצים להסתכל על שוק ה- בזווית רחבה יותר, קצת מעבר לקצה הגרף של מבחן הביצועים האחרון, יש היבטים נוספים שבהם צריך להתחשב ושהם בהחלט רלוונטיים לדיון, שמעיקרו אינו מיועד למי שרק מחפש את השורה התחתונה.

מדובר במעבד - נמדד לפי כוח חישוב. על מה יש להסתכל פרט לשורה התחתונה ?

על העתיד ? זאת אומרת, על גרסאות עתידיות של אלו ? כמובן. אבל מה ניתן להבין מזה שAMD שיחררה רק גרסה במהירות כזו על העתיד? (ואני אצטט את נעמי כפית, שאמרה את זה יותר טוב: "העבר עבר, והוא מת. ההווה, כהרף עין. והעתיד, לוט בערפל." :) )

אני לא ממש מסכים עם הקביעה הזאת, לפחות לא בנקודת הזמן הנוכחית. מלבד העובדה שהמשפט הזה די נכון באופן כללי מכיוון שגם ככה ל- נתח שוק גדול יותר, גם בשוק הנמוך וגם בשוק הביניים הצרכני, וזה בטח שלא ישתנה באופן מהותי, גם בשוק הבינוני וגם בשוק הגבוה יש לפלטפורמת FX זכות קיום, לפחות פוטנציאלית כי התמחור הוא הגורם המכריע.

השוק הבינוני, נראה לי שהוא 150 עד 210$ +- . (לפי מחירים בחול) בינתיים, לרוב הישומים/משחקים, נראה שידה של על העליונה ברמות מחירים אלו. בשוק היותר גבוה, המצב לא שונה לפי מה שראינו עד כה, ברמת התמחור הנוכחית שנחשפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר במעבד - נמדד לפי כוח חישוב. על מה יש להסתכל פרט לשורה התחתונה ?

כמו בכל שוק אפשר לבחון את השוק מכל מיני היבטים - כלכליים, עסקיים, מגמות וכיוונים ועוד. מבלי לזלזל חלילה, אבל אם אתה באמת לא מבין למה אני מתכוון אז לא משנה כמה אני אנסה להסביר זה ככל הנראה לא ממש יעזור. את כוונתי, אגב, די נתתי ואתה מוזמן לקרוא שוב את ההודעות שלי אם תרצה.

ורק למען הסדר הטוב, ממש לא מדובר רק במעבד. מעבד אינו רכיב מבודד אלא חלק מפלטפורמה, לכן יש להשוות בין פלטפורמות על-פי כוח העיבוד, היצע התכונות ומחירן.

השוק הבינוני, נראה לי שהוא 150 עד 210$ +- . (לפי מחירים בחול) בינתיים, לרוב הישומים/משחקים, נראה שידה של אינטל על העליונה ברמות מחירים אלו. בשוק היותר גבוה, המצב לא שונה לפי מה שראינו עד כה, ברמת התמחור הנוכחית שנחשפה.

רמת התמחור הנוכחית לא ממש מייצגת משהו (אלא אם כן יקרה משהו בלתי צפוי והיא לא תרד). גם מחירי פלטפורמת SB שאתה רואה היום נמוכים ממחירי ההשקה. כבר אין לי כוח לחזור על זה.

לגבי הקביעה שידה של על העליונה, שוב, אני לא מסכים. אם אתה מתכוון לנתח שוק אז זה נכון אבל זה ממש לא קשור ליחס עלות/תועלת.

אם אתה מתכוון ליחס עלות/תועלת אז הרי שעדיין אי אפשר לקבוע כמעט כלום לגבי פלטפורמת FX, ואם אתה מתכוון לביצועים נטו, אז זה אולי נכון לנקודת הזמן הנוכחית, אבל זה מתעלם קצת ממכלול השיקולים המלא יותר. אז אל דאגה, תשמור על נתח השוק שלה כך או כך, אך בהתאם לתמחורה של פלטפורמת FX היא בהחלט יכולה למצוא את מקומה גם בשוק הביניים (אולי אפילו בעיקר) וגם בשוק הגבוה - כמובן כשהכוונה היא לשוק המשתמשים הביתי-עסקי הצרכני הממוצע - כפתרון משתלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שמחירי השקה זה משהו אחד ובפועל אחרי חודש תלוי ביצרן. המחירים ירדו זה כל היופי כל אותם אנשים גיימרים פאנבויז כבדים ירוצו לקנות את המעבד גם שהוא עולה יקר.

היופי בפלטפורמה של וזה סתם עכשיו ראיתי זה שלוח אם נורמלי לפלטרומה ציפסט חזק וחדש עולה בין 500-600 ש"ח וזה באמת הבדל גדול.

אבל המעבד הנתונים ומה שיצא בסוף מאכזב אבל בתקופה האחרונה כאילו 5-6 שנים זה כבר נימשך אותו הדבר ואין חדש תחת השמש ועדיין אנשים יקנו וקונים מעבדי וזה טוב לנו טוב ל-

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...