הדיון הראשי וריכוז מידע בנושא מעבדי FX (מעבדי Bulldozer) של AMD - עמוד 15 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הדיון הראשי וריכוז מידע בנושא מעבדי FX (מעבדי Bulldozer) של AMD

NI4NI

Recommended Posts

• תגובות 243
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

לפי מה שהבנתי מחלק מהחנוית - יש להם בעיה לשווק את מעבדי ה-E וה-A לצרכן הישראלי. הכל עניין של דרישה....

זה מוזר, כי ה-Llano בחול הוא תותח מכירות למשל...

הייתה כתבה ב-XBITlabs לפני כמה חודשים על זה שקשה להם לעמוד בקצב ההזמנות. יכול להיות שאנחנו פשוט בעדיפות נמוכה יותר משאר העולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שילוב של כמה גורמים שחלקם מובילים לאחרים.

הבעיה היסודית ביותר היא שהשוק בארץ מוטה לטובת Intel, ואני לא מדבר על נתח השוק הגדול יותר של Intel ששולטת בכ-80-85% מהשוק לאורך השנים בכל רחבי העולם, אלא על מצב שנתח השוק שלה בארץ גדול בהשוואה לרוב המדינות ה"מפותחות" שלפחות אליהן אנחנו מנסים להדמות.

מה גורם לזה? מכלול של סיבות ואי שם בראשן צרכנות לא נבונה. השוק בארץ קטן יחסית גם ככה ואכן קשה לייבואנים לשווק את המוצר שלהם בגלל ההעדפה העיוורת של שיעור גדול מאוד של האנשים ל-Intel. לחנויות עצמן זה לדעתי פחות משנה כי אם הן מוכרות X מערכות לא כל כל משנה להן איך מתחלק היחס הפנימי בין ל-Intel אז כנראה שלהן עצמן אין איזו תחושת דחיפות לקדם את הנושא כל עוד הלקוחות מקבלים מה שהם רוצים. כתוצאה, בטווח הארוך אנחנו כצרכנים נפגעים. זה בולט גם בפלטפורמות השולחניות ועוד יותר בשוק המחשבים הנידיים. בארץ ספק אם אפשר למצוא בכלל מחשב נייד מבוסס , וגם אם כן, ההיצע רחוק מלהיות גדול ומגוון.

במקרה הספציפי הזה, לגבי מעבדי ה- אני לא יודע. לגבי ה-Llano, נכון שעל-פי דיווחים הדרישה לפלטפורמת FM1 עולה על יכולת הייצור וייתכן שהיצרן מתעדף את היעדים שאליהם ישווק את מה שיורד מפס הייצור, אבל אני בספק גדול אם יש בכלל דרישה אמיתית לזה בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שאנחנו פשוט בעדיפות נמוכה יותר משאר העולם.

לא, זו לא הבעיה. היבואן אמר לי שהוא יכול להזמין הרבה יותר ממה שהוא מזמין.

הבעיה היא:

אם יש בכלל דרישה אמיתית לזה בארץ.

תראה, אינטל היא המעסיק הפרטי הגדול ביותר בארץ. זה אומר שהם מקבלים הרבה מאוד יח"צ (לא בחינם, אבל מקבלים :)), ולכל אחד יש איזה דוד או שכן או חבר שעובד באינטל - ובשוק כזה קשה מאוד ל- לפעול.

זה נכון שחנויות "רגילות" לא מחנכות לקוחות, אבל חנויות ש"מבינות", קשה לי להבין למה הן לא מצליחות "לדחוף" מעבדי לשוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשום מקום לא ימליצו לך על גם אם כן אמורים להמליץ. אנשים ממליצים על מעבדים כפולי ליבה למשחקים למרות שרוב המשחקים היום דורשים בדרישות המומלצות מרובע ליבה והמרובעי ליבה של עומדים בדרישות.

בקשר לשוק, ל E ו A יש שוק מאוד גדול. E למערכות HTPC זולות ומיני ניידים ו A ל HTPC חזקים יותר ומחשבים ניידים זולים. באנגליה ההבדל בין מחשבים שמבוססים על E למחשבים שמבוססים על A הוא כ 500-700 שקל (המחירים שם בערך כמו בארץ).

יש מלא סטודנאים שמחפשים מחשבים זולים, ניידים ונייחים, במחירים שהם רוצים ברוב המקרים עדיף . אם היה בארץ מחשבים שמבוססים על E-450 או על E2-3000 הייתי קונה עכשיו אחד, אם היה מחשב שמבוסס על A-3000 בכלל הייתי רץ לקנות. הם יושבים לי מצויין בתקציב ועדיפים בהרבה על כל הזבל שיש לאינטל עם הכרטיסי מסך המוגבלים שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, אינטל היא המעסיק הפרטי הגדול ביותר בארץ. זה אומר שהם מקבלים הרבה מאוד יח"צ (לא בחינם, אבל מקבלים :)), ולכל אחד יש איזה דוד או שכן או חבר שעובד באינטל - ובשוק כזה קשה מאוד ל- לפעול.

* ל- נתח שוק קטן יותר בכל רחבי העולם ולכן רק הגיוני שגם בארץ זה יהיה המצב. אולם, בארץ נתח השוק של גדול בצורה חריגה בהשוואה למדינות בעלי אופי דומה.

* אני לא רוצה להפוך את זה לדיון התנגחות ב-Intel ונוהגיה, אך מי שרוצה עוד קצת פרטים על חלק מהסיבות שבגללן נתח השוק שלה כל כך גדול מוזמן לקרוא את תמצית או פירוט הסדר הטיעון שנחתם בין Intel ו- לאחר תביעתה של האחרונה על-כך ש- מפרה את חוקי ההגבליים העסקיים. חלק מהדברים שהתגלו שם רלוונטיים מאוד לאופן שבו התנהל ואולי מתנהל שוק החומרה בארץ.

* ל- בעצמה יש חלק לא מבוטל במה שקורה ב-4-5 שנים האחרונות בשוק. ניהול כושל שבעקבותיו מצאה את עצמה בבור טכנולוגי ועסקי בעומק של מספר שנים מאחורי .

* אני אף פעם לא הבנתי וכנראה שגם לא אבין את הקשר שכאילו מנסים לתלות בין זה ש- פעילה בישראל לבין זה שצריך, לכאורה, להעדיף מוצרים מתוצרתה. Intel, כמו תאגידי היי-טק נוספים העבירה לפה את מרכזי הפיתוח שלה מסיבות עסקיות גרידא ולא מתוך איזה צעד פטריוטי ואהבת . יש פה כוח עבודה משכיל, חרוץ ובשכר נמוך יחסית לארצות המוצא של התאגידים, בנוסף לתמריצים ממשלתיים. אם וכאשר המצב ישתנה ויקומו ממזרח מקומות נוספים שיציעו כוח אדם משכיל וחרוץ בעלות נמוכה יותר מישראל לצד תמריצים ממשלתיים לא פחות גדולים מבישראל, ייתכן שמרכזי הפיתוח יעברו לשם בהדרגה, בחלקם או במלואם.

לכן אני באופן אישי ממש לא קונה את הטיעון הזה שאם לא תקנה מעבד של Intel אתה "גוזל" את פת הלחם של השכן ממול שעובד שם.

זה נכון שחנויות "רגילות" לא מחנכות לקוחות, אבל חנויות ש"מבינות", קשה לי להבין למה הן לא מצליחות "לדחוף" מעבדי AMD לשוק.

אני מניח שזה מכיוון שגם החנויות ש"מבינות" מנסות לרצות את הלקוחות, והלקוחות הישראלים מעדיפים בעיקר Intel. הקהילה פה בפורום היא יחסית קהילה "מבינה", אנשים שמתעניינים בחומרה בדרגות שונות, בטח כאלה שפעילים פה באופן קבוע, ואם הפורום משקף את המצב האוכלוסייה הצרכנית אז נית לראות בבירור את המגמה הזאת גם פה.

יש תופעה מאוד מוזרה מבחינתי בשוק החומרה והיא משתקפת בצורה מאוד נאמנה פה בפורום. כשזה מגיע לכל רכיב חומרה אחר אנשים יפתחו בפורום דיונים, יתייעצו ויתלבטו לפעמים שבועות האם לקנות רכיב X כזה או אחר. זה נכון ללוחות-אם, זכרונות, כוננים קשיחים, , בטח שלכרטיסים גרפיים, לספקים, למארזים, מאווררים, (וכמובן גם בשאר תחומי החיים אבל זה לא הנושא) ועוד. הקו המנחה את כולם הוא הניסיון להבין ולהחליט מה ייתן להם את התמורה הטובה ביותר לכסף לשימושים שלהם במסגרת התקציב. אני לא מתייחס פה לשיעור קטן יחסית של משתמשים שמחפשים סתם לבזבז כסף, שנאמנים באופן עיוור למותג מסוים או שהשיקולים שלהם לא ממש עניינים. לעומת זאת, כשזה מגיע למעבדים התגובה הכמעט ראשונה של רוב האנשים, גם אלה שמחפשים בשאר המפרט את הרכיבים המשתלמים ביותר, זה אני רוצה Intel כי זה מה שאני מכיר, זה הכי טוב, שימוש בסטיגמות על מעבדי AMD (מתחממים, מתפוצצים ועוד המצאות).

אז לאור המצב הזה שבו הלקוחות מעדיפים Intel, לחנויות אין ממש אינטרס "לדחוף" להם משהו אחר, בטח לא לחנויות היותר איכותיות. מכיוון שהיום חנויות כמעט שלא מחזיקות מלאי אלא מזמינות מהיבואן את הרכיבים, כאין הזמנות ליבואן אין שום אינטרס להחזיק מלאי של מוצר שאין לו ביקוש. כאן שוב המקום להזכיר שגם ל-AMD אשמה לא קטנה במצב הזה והיא לא ממש הציעה אלטרנטיבה בשוק הגבוה במהלך 3 השנים האחרונות, בעיקר למי שמחפש להרגיש שיש בידיו את החומרה ה"עדכנית" ביותר, אבל גם בתחילת עד אמצע העשור הקודם שם למעבדים של AMD היה יתרון ברור על המעבדים של Intel, המצב היה פחות או יותר זהה

השורה התחתונה היא שלנו כצרכנים זה רע מאוד. בשוק מעבדי ה- פעילות גם ככה שתי חברות בלבד, כשאחת מהן גדולה בכמה סדרי גודל מהשנייה על כל המשתמע מכך מבחינה עסקית וטכנולוגית. כך מלכתחילה המצב לא אידאלי עבור הצרכנים בכל העולם, אבל הטיית שוק ללא סיבה ונאמנות עיוורת למונופול מצד הצרכנים רק מחמירה את המצב, בעקיפין אפילו עבור אלו שנאמנים לאותו מותג (שיכול לגבות מחיר מופרז ולעשות כמעט מה שבא לו כי לא משנה מה עדיין ימכור ללא סוף).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכן אני באופן אישי ממש לא קונה את הטיעון הזה שאם לא תקנה מעבד של אתה "גוזל" את פת הלחם של השכן ממול שעובד שם.

אני לא אמרתי את זה. אני אמרתי שבגלל שאינטל היא חברה גדולה ומוכרת בישראל, ובגלל שהיא מקבלת "פרסום חינם" כל פעם שהשם שלה מוזכר בתקשורת או שהיא יוצאת באיזה מבצע לעידוד סטודנטים/נוער משכבות מצוקה וכו' בישראל (והיא עושה את זה בתור אחד המעסיקים הגדולים במשק) - אנשים מכירים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בולדוזר נגד סנדי כשכוללים הרבה(מאוד) כוח עיבוד גרפי.

http://www.hardocp.com/article/2011/11/03/amd_fx8150_multigpu_gameplay_performance_review

לפי הסקירה הזאת, התוצאות של ה2500K עדיפות על הבולדוזר בSLI-X2 ו-SLI-X3

לפי הסקירה הקודמת באותו אתר, הבולדוזר הציג ביצועי משחקים עדיפים גם על 2600K בכרטיס רדאון בודד 6990

האם המסקנה היא "בולדוזר חלש למשחקים במערכים מרובי GPU?"

לאו דווקא.

יכולים להיות הסברים אפשריים כאלה:

א. ריבוי GPU הוא לא רק SLI אלא גם XFire והיה צריך לעשות השוואת scaling בין מערך SLI ובין מערך XFIRE ואם יש אנומליות אז זה יכול להיות הסבר.

ב. SLI הוא פיצ'ר חדש בפלטפורמות וייתכן שהוא עדיין לא מלוטש

המסקנה שלי מהסקירה הזאת היא:

"ה2500 המומהר עדיף על הבולדוזר המומהר במערך -X2/3 עם כרטיסי GTX-580 עבור הסט-אפ של הסקירה והבנצ'ים של הסקירה הזאת"

יכול להיות שזה באמת מייצג למקרים נוספים. יכול להיות שלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש שמועות רבות ברשת על עדכון ביוס שישפר את הBD בהרבה

עוד לא יודעים אם זה נכון , צריך לחכות :(

זה לא ביוס, ולא רגיסטרי בחלונות, ולא scheduler של מערכת ההפעלה שיעשו את ההבדל הגדול.

רק יוכלו לשפר ונקווה שיעשו זאת באיטרציות הבאות.

המוצר טוב, עדיף על הדורות הקודמים, במגוון יישומים הוא נותן פייט רציני להיי-אנד של ואפילו גובר עליהם בחלקם ובכל זאת, זה לא מה שAMD ציפו.

בנוסף, לכל חומרה חדשה צריך תוכנה שתתאים אליה ושתוכל למצות את כל הפוטנציאל הטמון בה. התוכנות היום לא התעדכנו וזה עוד פאק של . הם צריכים גדודי מתכנתים שמספקים ליצרני הבנצ'ים וכותבי האפליקציות גירסאות תוכנה שמכילות אופטימיזציות לחומרה החדשה שלהם. ממש כמו שאינטל עושים (לדוגמה, כאשר סאנדי יצאו, כל הבנצ'מרקים היו כבר מעודכנים ל-AVX).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכן אני באופן אישי ממש לא קונה את הטיעון הזה שאם לא תקנה מעבד של אתה "גוזל" את פת הלחם של השכן ממול שעובד שם.

אני לא אמרתי את זה.

לא טענתי שאתה טוען את זה, פשוט השתמשתי בדברים שכתבת כבסיס להרחיב אותם מעט לכיוון טיעון שאני נתקל בו לא מעט - שקניית מוצרי כמוה כעידוד התעשייה בישראל והשקעה ב"מדינה". לדעתי הטיעון וה"הסבר" הזה רחוק מלהיות מדויק ואף דמגוגי במקצת.

לגבי כל השאר שכתבת, שכחתי להתייחס לזה בהודעה הקודמת שלי, אבל אני מסכים בהחלט. אכן זוכה להמון יחסי ציבור חינם או מוזלים וזה בטח שלא מזיק לה כארגון.

בשורה התחתונה, לאו דווקא היא הבעיה, בטח לא בהקשר של הפורום הנוכחי, הבעיה הגדולה היא צרכנות לא נבונה של לקוחות הקצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שלאט לאט המלאי של מעבדי הבולדוזר מופיע בחנויות כגון KSP , RSM , TMS , IQPC ו-GOLDTOP , השאלה שלי האם יש פה מישהו שכבר קנה\בנה מערכת על בסיס אחד ממעבדי הבולדוזרים או מתכנן לעשות זאת בקרוב ? , פשוט מעניין אותי העניין , אולי אם יש מישהו כזה ויוכל לשתף אותנו בחוויית השימוש במעבדים האלו , תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שמישהו יקנה? רציתי לקנות FX-4100, אבל מאוד התאכזבתי מהביקורות. מסתבר שלא מדובר במרובע ליבות אמיתי אלא כפול + HT שברוב המבחנים נופל מ-i3. אפילו פנום 955 מציג ביצועים טובים יותר בחלק מהמבחנים כי מדובר במרובע ליבות אמיתי. שאר המעבדים אפילו לא שווים התייחסות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...