הדיון הראשי וריכוז מידע בנושא מעבדי FX (מעבדי Bulldozer) של AMD - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הדיון הראשי וריכוז מידע בנושא מעבדי FX (מעבדי Bulldozer) של AMD

NI4NI

Recommended Posts

מה קורה עם מעבדי הבולדוזר (הרציניים, אלו עם 8 ליבות, לא כל מיני דוגמיות שקיבלנו עד כה) ?

הקיץ חלף עבר לו, גם ה 19 בספטמבר ואנחנו ברבעון רביעי של 2011 ומכיוון אין שום ציוץ.

האם יש איזשהו תאריך יעד ? משהו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 243
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ההצהרה הרשמית האחרונה מדברת על ה-12-13 באוקטובר, אבל עד שהם לא יצאו בפועל אני די מסווג הכל כבגדר שמועה.

חוץ מזה שלדעתי ברוב המקרים מומלץ לתת לפלטפורמה חדשה קצת להבשיל, הן מבחינת תהליך הייצור והן מבחינת התייצבות היצע הרכיבים ומחירם, ולא לעבור אליה מיד עם השקתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מזה שלדעתי ברוב המקרים מומלץ לתת לפלטפורמה חדשה קצת להבשיל, הן מבחינת תהליך הייצור והן מבחינת התייצבות היצע הרכיבים

וכמה זמן לדעתך תקופת ההתבשלות?

אני רוצה בקרוב להרכיב מארז חדש.. ומחכה בקוצר רוח לראות איך המעבדים האלו יצאו....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תצפה לשום דבר מיוחד. אם אתה בעסקי האוברקלוק והביצועים במשחקים 2500K עדיין יהווה הפתרון האולטימטיבי, על אף שהתחרות במחיר הדומה מצד תהיה דומה מאוד בביצועים עם מעט פחות יכולות OC. הייתרון יבוא יותר ליידי ביטוי התוכנות רינדור וכו'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע מעניין. הם שברו שיא גינס באוברקלוק לא מזמן לא?

אבל מה שיותר מעניין זאת סדרת כרטיסי המסך הבאה ה- 7000. כמה אחוזי שיפור יהיו לעומת הסדרה הקודמת? ומתי היא יוצאת?

אתם יודעים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביקורות ראשונות ברשת מרמזים על מעבד שלעיתים חלש מה-X6..

הולך להיות חודש מעניין. :D

לא נראה סביר.

היה ידוע על בעיות או על התאמת Scheduler ב-WIN7 (יש תיקון רק בWIN8 שבפיתוח)

על פי מצגת של (אין מידע מוסמך אחר לעת עתה), ביישומים המנצלים את כל הליבות, ה-FX מתומן (ארבעה מודולים, כל מודול מריץ שני ת'רדים על שתי תת-ליבות) שווה בכוחו ל-2600K (ארבע ליבות מעובות, כל אחת מריצה גם היא שני ת'רדים) .

כנראה שלקראת סוף השבוע הזה נקבל התרשמות נוספת.

הנה תמונה:

EG4cN.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכמה זמן לדעתך תקופת ההתבשלות?

בדרך כלל מדובר על חודש-חודשיים. זה לא שאי אפשר לעבור לפלטפורמה מיד עם יציאתה אם יש לך סיבה מספיק טובה, אבל לדעתי עדיף לתת לה קצת להבשיל גם מבחינה טכנית ובעיקר מבחינת היצע רכיבים ומחיר.

מחכה בקוצר רוח לראות איך המעבדים האלו יצאו....

כפי שכבר נאמר, סביר מאוד להניח שהם יציגו בחתך רוחב ביצועים דומים לאלו של מעבדי SB, כאשר ככל הנראה יהיו שימושים מסוימים שבהם לאחת הפלטפורמות יהיה יתרון על-פני זאת של המתחרה. לפחות בהתחלה ייתכן שהיתרון היחסי של פלטפורמת FX יהיה טמון דווקא בערכות השבבים החדשות שהלוחות המבוססים עליהן יציעו מכלול תכונות מעט עשיר יותר. אך כאמור, נכון לרגע זה הכל בגדר השערה ובהחלט מעניין ומסקרן לחכות למועד ההשקה ולראות מה הן יכולתיהם בפועל, מהם טווחי המחירים של הפלטפורמה (מעבד+לוח אם) ומהן יכולות ה-OC.

חלק מהנתונים הנ"ל יישקפו ככל הנראה בצורה נאמנה למדי את מה שניתן יהיה לצפות ממעבדי ה-Trinity (מעבד משולב גרפית, דור ההמשך האבולוציוני של מעבדי ה-Llano) שצפויים לצאת בתחילת שנה הבאה, וגם זה מעניין מאוד, לפחות אותי :).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה סביר.

היה ידוע על בעיות או על התאמת Scheduler ב-WIN7 (יש תיקון רק בWIN8 שבפיתוח)

על פי מצגת של (אין מידע מוסמך אחר לעת עתה), ביישומים המנצלים את כל הליבות, ה-FX מתומן (ארבעה מודולים, כל מודול מריץ שני ת'רדים על שתי תת-ליבות) שווה בכוחו ל-2600K (ארבע ליבות מעובות, כל אחת מריצה גם היא שני ת'רדים) .

כנראה שלקראת סוף השבוע הזה נקבל התרשמות נוספת.

הנה תמונה:

EG4cN.jpg

זו מצגת של , מה ציפית לראות שם?

כבר הוכח שחלק מהתוצאות במצגת האלו שקריות (wPrime, winrar ו-7Zip).

המעבדים יצאו כבר לכמה מבקרים שבחרו לשבור NDA.. ביקורות כבר יש.

מה שיותר מדאיג הוא שהמעבד הדגל של (לבינתיים) מראה ביצועים פושרים בקומפיילרים שהוא אמור לפרוח בהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו מצגת של , מה ציפית לראות שם?

כבר הוכח שחלק מהתוצאות במצגת האלו שקריות (wPrime, winrar ו-7Zip).

המעבדים יצאו כבר לכמה מבקרים שבחרו לשבור NDA.. ביקורות כבר יש.

מה שיותר מדאיג הוא שהמעבד הדגל של (לבינתיים) מראה ביצועים פושרים בקומפיילרים שהוא אמור לפרוח בהם.

איפה הוכח? ע"י מי? האם יש תוצאות אמינות שאתה יודע עליהן? תפנה אותי, אבל לא לאתרים מפוקפקים שמעלים גרף או שניים שסיכוי רב שהם תוצאה של זיוף או של Engineering Sample לא אופטימלי.

אני משער לפי ההתנסחות, שאתה לא באמת מודאג אלא סתם עושה את עצמך מודאג כדי להפחיד אחרים ולגרום להם לדאוג. זו טקטיקת FUD ידועה. בלי קשר מה יהיו הביצועים בפועל של הבולדוזר, אתה יכול להסיר דאגה מליבך. התחרות טובה לך כצרכן.

חכה יום יומיים ואחרי שייצאו, חכה חודש חודשיים (למשל ב-SB היה באג בערכת השבבים שתוקן רק אחרי כמה חודשים), רק אז נוכל באמת לומר משהו משמעותי על התקדמות או עמידה במקום.

נ.ב.

מה זה בכלל "ביצועים פושרים בקומפיילרים"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה הוכח? ע"י מי? האם יש תוצאות אמינות שאתה יודע עליהן? תפנה אותי, אבל לא לאתרים מפוקפקים שמעלים גרף או שניים שסיכוי רב שהם תוצאה של זיוף או של Engineering Sample לא אופטימלי.

אני משער לפי ההתנסחות, שאתה לא באמת מודאג אלא סתם עושה את עצמך מודאג כדי להפחיד אחרים ולגרום להם לדאוג. זו טקטיקת FUD ידועה. בלי קשר מה יהיו הביצועים בפועל של הבולדוזר, אתה יכול להסיר דאגה מליבך. התחרות טובה לך כצרכן.

חכה יום יומיים ואחרי שייצאו, חכה חודש חודשיים (למשל ב-SB היה באג בערכת השבבים שתוקן רק אחרי כמה חודשים), רק אז נוכל באמת לומר משהו משמעותי על התקדמות או עמידה במקום.

נ.ב.

מה זה בכלל "ביצועים פושרים בקומפיילרים"?

אתמול בערב הייתה ביקורת לייב מאחד האתרים על ה-8150. אתה יודע, שידור חי? קשה לזייף כאלה.

אני מניח ששום גרף שאני אראה לך כרגע לא יספק אותך ואתה פשוט תגיד כמה שהוא לא אמין. אז פשוט נחכה יומיים, ואני אצטט אותך שוב.

שנית, מה אתה רוצה? אני לא מנסה להפחיד אף אחד בפורום אינטרנט, אל תדאג.

אני יודע טוב מאוד ש- בריאה זה טוב לכולנו, ו- בריאה לא ראיתי כבר מתחילת השנה. המנייה קורסת אל כיוון ה-4B, מנכ"ל פוטר (דיי ברור מדוע עכשיו), נשארו בלי מנכ"ל במשך יותר מחצי שנה, דחייה של בולדוזר שוב ושוב (מ-2010, ליוני, ולספטמבר, ועכשיו לאוקטובר, ואלו נתונים שיצאו מ-, לא שמועות), ואז פורסמו המחירים של בולדוזר. 250$ למעבד הדגל, מה זה מרמז לך? והישועה היחידה שלהם הם ATI שעושים עבודה מצויינת.

ועכשיו התוצאות של בולדוזר. אם זה לא מדאיג, מה זה?

אתה יכול לקרוא לזה FUD, לעצום אוזניים ולהמשיך בשלך.

בקצב הזה, אינטל ישחררו את כשמחיר לכל מעבד יתחיל ב800$.

אבל זה בסדר, כי התחרות טובה לצרכן, גם כשהיא לא נמצאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מר יוסי היקר, אני לא יודע מה איתך אבל אני אעדיף מתומן ליבות מקביל ל2400 ו2310 בביצועים מסיבה אחת - הוא יכול לעשות , וכשמדובר בבולדוזר אנחנו משתחררים קצת מהסטיגמה והיכולת הזאת הופכת לריאלית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...