מקלדות מכניות -- ריכוז מידע - עמוד 19 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מקלדות מכניות -- ריכוז מידע

About:blank

Recommended Posts

תודה על התגובה שי :xyxthumbs:

אתה אוהב לדעתך סוויץ' "רק" או "קשה" יותר (מבחינת עוצמת לחיצה)?

אתה חושב שתפתח מיומנות שבה תלחץ רק עד אמצע מהלך הסוויץ' או שאתה יותר נוטה ללחיצה עד הסוף בכל מקרה?

באמת שאני לא יודע.. אף פעם לא חשבתי על זה!

מצד אחד, אם אני מוותר על "מכאנית" אני יכול למצוא מקלדת (רק שאחרי הת'רד הזה זה יהיה ויתור כואב!).

מצד שני, אין לי ניסיון עם "מכאנית" כך שאקבל כל דבר באהבה.. רק לא רעש שאצטער עליו אח"כ!

שתי הדרישות האלה קצת סותרות אחת את השנייה כשזה מגיע למקלדות מכניות. מקלדות מכניות עם תאורה אחורית הן יותר מקטגוריות ה"גיימיניג" שיש להן נטיה להיות קצת מצועצעות (לדעתי לפחות).

אין לי מילה יותר טובה לתאר מקלדת מצועצעת.. תאורה עוזרת לי.. ציפוי מבריק לא!

לטעמי ה-BWU_Stealth פחות מצועצעת מה-K90 המוארת גם מסביב לכפתורים, אבל עושה רושם שאלומיניום והגנת אבק לכפתורים מפצים על זאת!

- לא הבנתי לאיזה מקלדות של CM התכוונת?

- אין לי ניסיון בהזמנה מחו"ל.. אם מישהו מוכן לעזור :-[

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 886
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לעזאזל :pissed: .

מאז שכתבתי את הפוסט פה למעלה ^ המקלדת נעלמה מהאתר של אייבורי, ומשיחת טלפון איתם אין אותה יותר במלאי.

המחיר הבא הכי זול הוא 290 בKSP.

ידעתי שזה יותר מדי מוזר בשביל להיות אמיתי, 100 שקל הפרש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי מה שקרה היה שהם הורידו את המחיר באתר בכוונה בגלל שלא היה להם מלאי, כדי שאנשים יבואו לקנות/ינסו להזמין ואז הם לא יצליחו ובסוף יקנו משהו אחר..

איזה שטויות. פשוט נגמר להם המלאי כנראה

יש להם מבצע לעוד מלא מוצרי גיימינג

http://www.ivory.co.il/category.asp?catcode=804

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת שאני לא יודע.. אף פעם לא חשבתי על זה!

ההבדל בין הסוויץ' האדום לשחור למשל הוא בעוצמת הלחיצה (התנגדות הקפיץ). כך שעל-בסיס זה צריך לבסס את ההחלטה.

מצד שני, אין לי ניסיון עם "מכאנית" כך שאקבל כל דבר באהבה.. רק לא רעש שאצטער עליו אח"כ!

צריך להגדיר קצת את הנושא של הרעש כי אני יודע מניסיון שאנשים לא מפרשים אותו נכון. בהקשר של מקלדות מכניות כשמדברים על "רעש" מדברים על צלילי הנקישה שהיא מפיקה. כל מקדלת מפיקה צלילי נקישה מסוימים. במילה רעש לא מתכוונים שיש מקלדת שעוצמת הקול שלה חזקה יותר משל אחרות אלא שפשוט יש אולי צליל נקישה מובחן יותר. לדוגמה, הסוייץ' הכחול שנחשב כ"רועש" הוא כלל לא רועש, פשוט יש לו צליל נקישה מתכתי מובחן שאין בסוגי הסוויצ'ים הנפוצים האחרים שהוזכרו בדיון, שלהם יש צליל נקישה משלהם (לא מתכתי). בכל סוג של סוויץ' ניתן להקליד בצורה כמעט חרישית אם מפתחים מיומנות שבה לוחצים על המקש עד לחצי מהלכו (נקודת ההפעלה). במובן הזה סוויץ' כחול (בעיקר) וסוויץ חום (פחות) עוזרים בהשוואה לסוויץ' לינארי מכיוון שהם מספקים לך משוב פיזי (המקש מרגיש כאילו נלחץ למרות שאתה יכול להמשיך ללחוץ אותו) בנקודה הזאת. מכיוון שאנחנו מדבריםעל רגישות של 2 מ"מ ופחות, בלי המשוב הזה יותר קשה לפתח את המיומנות, בעיקר בהקלדה שוטפת רגילה.

אין לי מילה יותר טובה לתאר מקלדת מצועצעת.. תאורה עוזרת לי.. ציפוי מבריק לא!

לא חושב שציפוי מבריק היא תופעה עד כדי כך נפוצה במקלדות מכניות. אך כאמור, הדרישה לתאורה כמעט באופן אוטומטי מנתבת אותך לכיוון מקלדות הגיימינג שיש להן נטיה להיות קצת יותר מצועצעות באופן כללי.

לטעמי ה-BWU_Stealth פחות מצועצעת מה-K90 המוארת גם מסביב לכפתורים, אבל עושה רושם שאלומיניום והגנת אבק לכפתורים מפצים על זאת!

כאן שוב המקום להזכיר שה-K90 היא לא מכנית לגמרי. עד כמה שאני יודע רק החלק המרכזי שלה (האותיות) מבוסס סוויץ' מכני וכל המסביב הוא ממברנת גומי. זה לא בהכרח חסרון, רק שצריך לציין את זה.

- לא הבנתי לאיזה מקלדות של CM התכוונת?

Quick Fire Rapid (Red Switch)

- אין לי ניסיון בהזמנה מחו"ל.. אם מישהו מוכן לעזור :-[

לא צריך ממש ניסיון. זה בדיוק כמו להזמין משהו מהארץ, רק יותר יקר בגלל המשלוח ועלויות המכס (אני חושב שעל המקלדת עצמה אין מכס, אבל בהתאם לצורת המשלוח יש לפעמים עמלות שחרור מהמכס, ומע"מ יש בכל מקרה). אתה קודם צריך לבחור את המקלדת (או עדיף מקלדות כדי שתהיה יותר גמישות) שבהן אתה מעוניין, להגדיר תקציב ואז לראות מה מתוכן ניתן למצוא בחו"ל ואיפה הכי משתלם לקנות (רוב מקלדות הגיימינג יהיו זמינות בארה"ב וקנדה ופחות באירופה; מקלדות מכניות שאינן "גיימינג" ניתן להזמין גם מהמזרח הרחוק).

מצד שני, לדעתי אתה לא צריך לפסול את ה-BW או ה-BWU בגלל הסוויץ' הכחול. הן עדיין זמינות בארץ, במחיר משתלם ובסך הכל מהוות מקלדת כניסה לא רעה בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

About:blank

אני לא מבין למה אתה שולל ישר את ה K90

בעמוד 26 הבאתי סרטון המסביר מה מכני ומה לא (כאילו מישהו משתמש הרבה ב f1-f12

ובמקשי

ה G, שבמקלדת הנל כל המנגנון החשוב ביותר הוא מכני וגם סויצים אדומים כולל תאורה שאין מבחר גדול את זה אתה כבר יודע .

לא הייתי מצפה ממך לזלזול שכזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין למה אתה שולל ישר את ה K90

לא הייתי מצפה ממך לזלזול שכזה

איפה בדיוק שללתי או זלזלתי במקלדת מסוימת בכל וב-K90 בפרט?

המקלדת היא לא מכנית באופן מלא וזאת עובדה. ציינתי לפחות פעמיים שזה לא בטוח חסרון כי כל אחד והעדפותיו, אבל זה נתון שחשוב לציין לפני שאנשים ייקנו אותה ורק אז יגלו שלא קיבלו בדיוק את מה שחשבו שהם קונים.

לגבי ה"חשיבות" של סוויצ'ים מכניים במקשי הפונקציה וב-Keypad. אולי לך זה לא חשוב, יש אנשים אחרים שבהחלט משתמשים במקשים האלה באופן סדיר או שסתם רוצים מקלדת מכנית שבה כל הסוויצ'ים הם מכניים. לדוגמה, יש אנשים שזה הרבה יותר חשוב להם מאשר תאורה אחורית או כל תכונה/גימיק אחרים.

לגבי סוג הסוויצ'ים, אין לזה קשר ל"איכות" המקלדת, הסוויץ' בסך הכל מגדיר חוויית הקלדה מסוימת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו יודע אם יש אפשרות להשיג בארץ מקלדות כמו BW ב-layout בריטי (אנטר בצורת L הפוכה)?

מישהו פה אולי מנוסה בשני ה-layouts, או אפילו עבר מבריטי לאמריקאי ויש לו חוות דעת מה יותר נוח לדעתו וכמה זמן בערך לוקח להתרגל לסוג השני?

זה עניין שקצת מטריד אותי בהתחשב בהיצע הנמוך בארץ...

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...