עבור לתוכן
 • צור חשבון

eyalroz

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  15
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • זמן מחובר

  8יום 12ש' 17דק' 14שנ'

דירוג

1 ניטרלי

אודות eyalroz

 • דרגה
  Zone NewUser
 • יום הולדת 01/01/1980

מידע נוסף

 • מין
  זכר

מבקרים אחרונים

הצגת המבקרים בפרופילך מנוטרלת, ולא ניתן לראות מי ביקר לאחרונה בפרופיל שלך.

 1. אוסיף לעצות שלפניי את עצת האבחנה בין סוגי החומרים שאת/ה מגבה. מי שקונה כונני ‏‎4 TB ושואל על גיבוי אמין וארוך טווח - כנראה מגזים בחשיבות שהוא מייחס לרוב הגיבוי שלו. אני מנחש שרוב הנפח הזה הוא לתוכן וידאו - הזללן הגדול ביותר של נפח אחסון אצל רוב האנשים. בהנחה שאינך מחזיק את העותק היחיד של פנינה קולנועית נדירה - מדובר בחומר אשר את רובו תוכל לשחזר אם יאבד לך. במצב כזה אפשר להסתפק באמינות "סבירה": שתי מדיות לגיבוי, נאמר כל אחת מהן כונן קשיח של יצרן אחר, עם עותק בודד של כל קובץ על כל כונן - ואחת לכמה שנים החלף את כונן הגיבוי הישן בכונן גיבוי חדש. בחומרים החשובים באמת - חיבורים שחיברת, דוא"ל, סריקות של מסמכים רשמיים, תמונות אישיות ומשפחתיות - אפשר "להשקיע" יותר: מספר עותקים על כל כונן; אולי אפילו לחשוב על מערכות קבצים עם יתירות המתאימות יותר לגיבוי; יותר עותקים; אולי יותר גיוון במדיות הגיבוי; גיוון גיאוגרפי וכולי.
 2. ירון זליכה מתעלם מן הנטייה המובנית של משקים קפיטליסטיים לריכוז הון, ויוצא מהנחת יסוד שהמדינה כמוסד עשויה לשמש כרגולטור אפקטיבי אשר מגביל את כוחה של כל קבוצת הון. ההנחה הזו מוטעית מיסודה והמגמה ההיסטורית עד עתה אינה מתיישבת עם ההנחה; אבל בתקופות ובהקשרים מסוימים יש טעם ותועלת בגישה הזו. כמובן, אם להיות הוגן - גם הקריאה ה"צרכנית" שלי היא לא משמעותית במיוחד בראיה גלובלית. ועדיין, אני מעדיף "לשרוף" יותר כסף על מונופולים מקומיים מאשר לחזק את אמזון. לפחות, כך במידה מסוימת.
 3. קיבלתי במתנה Raspberry Pi 2B - בלי מארז. אני יודע שניתן להזמין מארז מאוד בזול - אבל צריך לחכות שיגיע מסין או הונג-קונג או משהו דומה. האם ישנן חנויות ישראליות - חנויות מקוונות או חנויות פיזיות בחיפה - אשר מוכרות מארזים מתאימים? אני לא מאוד בררן לגבי צבעים, סגנונות, שקיפות וכולי.
 4. אני מסכים עם היגדים מס' 1, 4 ו-5 אבל לא עם 2 ו-3. אם, למשל, היה גוף אשר מייצר ומשווק מעבדים מבוססי RISC-V שהתכנון שלהם הוא פתוח ולא קנייני, ואשר מריצים לינוקס בצורה נסבלת - הייתי שוקל ברצינות להשתמש בהם כמכונת פיתוח / מחשב שולחני גם בביצועים נמוכים משמעותית לאותו מחיר לעומת Intel או AMD.
 5. אמאזון הוא תמנון ענק אשר פוגע קשות בכלכלה של כל מקום בו הוא מתחיל לפעול, וזאת תוך ניצול מזוויע של עובדיו. יש למנוע ממנו תפוצה בינלאומית גדולה עוד יותר ולהעדיף ערוצי קמעונאות אחרים.
 6. לדעתי יש לתמוך ב-AMD ולמנוע מאינטל לנצל לרעה את כוחה והונה העודף כדי להציף את השוק במעבדים באופן זמני ולסכל את חדירתה של AMD. מבחינה מעשית פירוש הדבר קניית Ryzen אם הוא "מספיק טוב" אפילו אם אינטל מציעה מעבד בביצועים דומים. לטווח הארוך הדבר ישפר את המגוון במעבדים באמצעות הבטחת היציבות של AMD כחלופה לאינטל.
 7. ההתחממות הגלובלית, המלחמה בסוריה, איך להשתמש ב-GPU במסדי נתונים, איך לעשות מהפכה אנרכיסטית. דברים כאלה.

 8. בצער רב וביגון קודר אני צריך להחליף את המארז הותיק שלי (Silverstone Kublai KL02). למעשה, בדיעבד הרכישה שלו לא הייתה רעיון מוצלח במיוחד כי הוא גדול מדי, אבל הוא שירת אותי היטב. על כל פנים, האילוצים שלי מבחינת מה יהיה בקופסה: לוח ATX אני צריך לתקוע שם כרטיס מסך באורך 10.5 אינטש, ורוצה להיות מסוגל להחליפו בעתיד אפילו באחד יותר ארוך. אין צורך באפשרות SLI, אפילו בעתיד. כרטיס רשת אלחוטי, ועוד כרטיס מודם/פקס רצוי שתהיה אפשרות לתקוע כרטיס מסך חלש שני (וקצר), אבל לא חובה. שני כונני HDD 3.5 אינטש, שני כונני SSD 2.5 אינטש, וכונן אופטי 5.25 אינטש (בו-זמנית). מוכן להתפשר תאורטית על אחד מכונני ה-3.5 אינטש או על הכונן האופטי, או להשיג "כנפיים" ולהכניס כונן 3.5 אינטש במקום של 5.25" וכולי. קירור אוויר, לא קירור נוזלי. אני מתכנן Overclocking מתון של i5 7600K ולא מתכנן Overclocking של הכרטיס הגרפי. אין אילוץ מבחינת מודול הקירור למעבד; כרגע יש לי Scythe Katana 4 אבל אני מוכן לעבור למשהו אחר. המטרות שלי הן: רכישה לשנים רבות. המארז הקודם שלי נרכש ב-2008 ולא הייתי נפטר ממנו גם עכשיו לולא הכרטיס הגרפי הארוך והרצון להקטין את הנפח. איכות בניה טובה שקט, או ליתר דיוק - שקט כאשר מתקינים בו רכיבים בתצורה הטיפוסית זרימת אוויר טובה בלי גימיקים - אורות לד, תצוגות, בלונים וליצנים. לא תודה.. מוכן לחיות עם חלון אם במקרה יש כזה, מעדיף בלי. קטן בנפח מחיר שאינו מופקע (אבל מוכן לשלם על איכות) לולא הרצון שלי להקטין את המארז, קראתי קצת פה ושם וחשבתי על ה-Fractal Design R5. אבל במארזים קטנים יותר ממש אין לי מושג, במיוחד בהערכת הקיבולת לעומת החשש מהתחממות-יתר.