האם השמאל "הישראלי" באמת ירד לתת מוסרי ומעוניין לאבד את מדינתו (פרשת הריגול) - עמוד 14 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם השמאל "הישראלי" באמת ירד לתת מוסרי ומעוניין לאבד את מדינתו (פרשת הריגול)

ellell

Recommended Posts

• תגובות 300
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הכלבה הזאת גר הברחוב שלי

אמן תמות :pissed: :pissed: :pissed:

יש מצב אתה זורק לה לבנה לתוך הבית בשמי?

[/serious]

רדיואקטיב, היא לא פושעת מלחמה בכך שהיא נמצאת כאן. ברגע שהאו"ם נתן לנו את ארץ (בגבולות 67'), היא שלנו ולא שלהם, והם יכולים להמשיך לבכות.

לגבי גבולות 67' - אני תומך בהם, עם כמובן שינויים קלים כדי לכלול התנחלויות גדולות וכפרים גדולים של ערבים או יהודים, כדי שלא נצטרך לעקור עשרות אלפי בני אדם. את השאר אפשר להעתיק כמה מטרים. בכללי אני תומך בטיוטה שהציע בז'ז'ינסקי, הוא הוביל אותנו לשלום פורה עם מצריים ואני מאמין שהוא יכול לעשות אותו דבר עם הפלסטינאים.

אתה כנראה תעלה טענות שאנחנו משתמשים ב"אמצעים לא-קונבנציונאליים" ל"דיכוי" העם הפלסטינאי, אז אקדים תרופה למכה: אני חושב שניתן להתעלם מהמקרים הבודדים בהם הופלה פצצת-זרחן היות וצה"ל הוא לא רק הצבא ההומני ביותר בכל ההיסטוריה האנושית, ולא רק כי הוא חוקר את עצמו ומכה עצמו על כל תביעה שהוכחה כנכונה - אלא בעיקר בגלל שהצד נגדו אנו נמצאים במלחמה שם פס על כל הערכים שאתה דוגל בהם. אני משתתף בצער האזרחים שנאלצים לחיות תחת כיבוש החמאס והפת"ח, אך חיי אזרחינו חשובים מספיק בכדי להצדיק פגיעה מוטעית באזרחים תוך נסיון להגן על ארצנו ואזרחינו מחיילי הג'יהאד.

אתה רוצה שאני אכבד את רצונם להילחם? סבבה. ושם גם יכבדו את רצוני להשיב אש, כי אם אתה קורא לישראל כיבוש, אתה צריך להבין שגם הם מנסים לכבוש אותנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פאנגי אתה לא דוגמה לשמאלנים עליהם ההיתלהמות , אתה שמאלני בתור דעה על איזה כיוון המדינה צריכה ללכת , ההתלהמות היא על השמאלנים שמנסים להרוס את המדינה אם היא לא תהיה שמאלנית , כלומר יש הבדל בין אדם שרוצה שמדינת ישראל תתקים בצורה שמאלנית ( נגיד אחד שחושב כמוך ) לבין אחד שאיננו רוצה שמדינת ישראל תתקיים בכלל אם היא לא שמאלנית ( נניח כמו ענת קם ועוד שמאלנים אשר פועלים כדי להרוס את המדינה כי היא לא פונה שמאלה )

השמאל הישראלי, בדיוק כמו הימין הישראלי, הוא לא מקשה אחידה. יש סוגים שונים של שמאל:

שמאל ציוני, שתומך בקיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית (מיוצג בכנסת ע"י קדימה והעבודה);

שמאל פוסט-ציוני, שתומך בקיומה של ישראל כמדינת כל אזרחיה (מיוצג בכנסת ע"י מרצ);

שמאל אנטי-ציוני, שמתנגד לעצם קיומה של המדינה (מיוצג בכנסת ע"י המפלגות הערביות).

לכרוך את כולם בצרור אחד דומה לטענה שאתה ויגאל עמיר חושבים אותו הדבר כיוון ששניכם בימין.[br]פורסם בתאריך: 15.04.2010 בשעה 20:36:23

אל תשכחו שהיא כולה ילדה בת 18. הדעות שלה עוד ישתנו.

זה לא הוגן לשים ילדה בת 18 במציאות של היום ולצפות שכול הילדות יוכלו את זה אותו דבר, יש כאלה שבגיל ההתבגרות (נמשך לפעמים עד גיל 22 או יותר) רוצים לעמוד על דעותייהם באופן נחרץ ועושים שטויות. בסך הכול היא ילדה של המדינה שעשתה טעות כתוצאה ממציאות מאוד לא פשוטה.

יש להעניש אותה בחומרה אבל לא לדחוף אותה לכלא ל25 שנה או בכלל לדעתי לא לדחוף אותה לכלא

מה היא בכלל מבינה מהחיים שלה כולה ילדה בת 18. עוד שנתיים הדעות שלה ישתנו 180 מעלות.

מה? היא בת 24. ואת המסמכים היא העבירה לבלאו כשהיתה בת 22. ומנת ה- IQ שלה היא מעל 140, לפי החברות שלה במנסה.

לא מענישים אותה בגלל הדעות שלה, אנחנו לא מדינה טוטליטרית עם משטרת מחשבות. מענישים אותה על המעשים שלה. אז אולי בעוד עשור היא תתחרט. אולי היא מתחרטת כבר עכשיו. אז מה? זה לא משנה את העובדה שהיא עברה על החוק וצריכה להענש.[br]פורסם בתאריך: 15.04.2010 בשעה 20:44:36

אני בספק שהיא סתם נתנה אותם. היא כבר הציעה לעיתונאי אחר לפני בלאו אבל הוא סירב.

כמו שכבר הבנת, זה לא אידיאולוגי, אחרת רק מעט מאוד מסמכים היו מגיעים אליו.

או שהעיתונאי מידיעות עבר על המסמכים, הבין שאין שם סיפור ולכן היא עברה הלאה.

אגב איך קוראים לשופט שבחן את המסמכים שהיא דיווחה כ"בלתי חוקיים" ונתן מגילה על כל מסמך למה הוא כן חוקי, הכרחי ואין בו שום דבר פסול?

זה כמו בבדיחה המפורסמת:

שמעתי שאחיך במינסק קנה רכב.

נכון, רק לא אחי אלא דודי, לא במינסק אלא בפינסק, לא רכב אלא אופניים ולא קנה, גנבו לו.

כשבלאו פרסם את הידיעה שלו, כמה עורכי דין שמאלניים פנו ליועה"מ לממשלה בדרישה שיורה על חקירה בחשד להפרת פסיקת בג"צ. היועה"מ פנה לפצ"ר, שהשיב שכל העסק היה חוקי - לא היתה הוראה לבצע חיסול בלי לתת למחבלים הזדמנות להיכנע ושהכל היה בפיקוח ואישור משפטי. היועה"מ השתכנע שלא היה כלום בסיפור וסירב לפתוח בחקירה.

עוד פרטים:

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000552250&fid=829

[br]פורסם בתאריך: 15.04.2010 בשעה 20:55:50

כי פה זה לא משטר שמעלים אנשים, אלא משטר דמוקרטי שאמור להיות גלוי, בטח ובטח כשמדובר בעיתונאים (שלא תבין לא נכון, אני לא טוען שלעיתונאים מותר לעבור על החוק בצורה כל כך גסה). אי אפשר להסתיר פרשה כזאת כל כך הרבה זמן, במיוחד שבחו"ל כבר פרסמו אותה.

אני מסכים שלא צריך ושאי אפשר להסתיר. אבל הפרשה פורסמה בחו"ל בגלל שדי כרגיל, עיתונאים ישראליים שיודעים יתר טוב מכולם מה נכון ומה לא, הדליפו את הפרשה לעיתונאים מחו"ל כדי לעקוף את צו איסור הפרסום. אני בכלל לא אתפלא אם יתברר שבלאו בעצמו הדליף את זה, יש לו רק מה להרוויח מפרסום הפרשה, שיגביר את הלחץ על המדינה להגיע איתו להסכם נוסף.

[br]פורסם בתאריך: 15.04.2010 בשעה 20:59:24

אז לא, הבעיה שלי בפרשה הנוכחית היא לא עם אותם 50 מסמכים שנוגעים לכאורה לעבירה על פסיקת בג"ץ (טענה שגם היא למיטב ידיעתי התבררה כלא נכונה בינתיים), אלא עם אותם מאות מסמכים סודיים שאין להם שום קשר לעבירות או שחיתות, ושמקום המצאם לא ידוע כרגע. אם יתברר שאכן אבד מידע שאינו משפטי אלא מבצעי נטו, מבחינתי צריך להעמיד את כל המעורבים הישירים בפרשה (לא ידוע לי האם ענת ואורי הם היחידים ושאין מעורבים נוספים) מול כיתת יורים, אחרי שיחולץ מהם בכל אמצעי שידרש כל הידוע להם בנוגע לתוכן המסמכים או מקום המצאם.

זה לא 50 מסמכים שנוגעים וכו' - היו בערך ארבעה מסמכים שמעידים לטענת בלאו על פעולות בניגוד לפסיקת בג"צ (וכל בר דעת יכול לראות שהם לא מעידים על כך) ואותם בלאו כבר פרסם. כשבשב"כ הבינו שמישהו מדליף לו מסמכים מסווגים, הגיעו איתו להסכם: הוא יחזיר את כל המסמכים המסווגים שהמקור הדליף לו ובתמורה לא יאשימו אותו או את המקור שלו. בלאו החזיר 50 מסמכים מסווגים.

אלא מה, כשמצאו את המקור, ענת קם, התברר שהיא העבירה לו 2000 מסמכים.

[br]פורסם בתאריך: 15.04.2010 בשעה 21:03:53

רדיואקטיב, היא לא פושעת מלחמה בכך שהיא נמצאת כאן. ברגע שהאו"ם נתן לנו את ארץ (בגבולות 67'), היא שלנו ולא שלהם, והם יכולים להמשיך לבכות.

טעות נפוצה. האו"ם לא נתן לנו את גבולות 67, האו"ם נתן לנו את גבולות 47 - גבולות תוכנית החלוקה. גבולות 67 כוללים את השטח שקיבלנו התוכנית החלוקה ועוד שטחים שכבשנו במלחמת השחרור. אין שום החלטה בינלאומית לפיה השטחים האלו שייכים למדינת (כולל החלטה 242. תקרא אותה אם אתה לא מאמין לי).

[...] שלום פורה עם מצריים [...]

מה? אתה מתכוון לשלום בו בכירי ממשל, כלי תקשורת ממשלתיים, כל האיגודים המקצועיים וכמעט כל העילית האינטלקטואלית מסיתה ללא הפסקה נגד מדינת ישראל? לשלום בו "הפרוטוקולים של זקני ציון" והשיר "אני שונא את ישראל" הם רבי מכר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BUNNY עם ניתוח מרגש :)

איסתרא - לגבי השלום עם מצרים - נכון, הוא חורה. הוא שלום קר כמו הקוטב וחם ושורף כמו כוויה.

אבל - השאלה אם האם הוא עדיף על המצב מלחמה מתמדת(או המתנה למלחמה) שהיה עובדה קיימת ומוגמרת לפני השלום. אני כמעט בטוח שכן(אני פוסט מודרניסט - שום דבר אינו בטוח ב100 אחוז :P).

ד"א - שאלה לי אלייך - יש מצב שאתה אוהד מכבי ת"א?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה? אתה מתכוון לשלום בו בכירי ממשל, כלי תקשורת ממשלתיים, כל האיגודים המקצועיים וכמעט כל העילית האינטלקטואלית מסיתה ללא הפסקה נגד מדינת ישראל? לשלום בו "הפרוטוקולים של זקני ציון" והשיר "אני שונא את ישראל" הם רבי מכר?

כן, השלום הזה. השלום הזה שבו צבא מצריים רודף את החמאס, מחסל מנהרות וכולא מבריחים. השלום הזה בו מצריים מעורבת בשיחות על גלעד שליט, השלום בו אימאמים בכירים מטיפים נגד החמאס והשלום בו מתקיים מסחר חזק עם . שלום שבו מצריים לא מגנה את בועידות בין-לאומיות. לקחת מדינה לשכנע אותה לגנות בחריפות, ואף לתקוף, את חבריהם הקרובים, שנחשבים פרקטיקלי חלק מהעם של אותה מדינה - זהו שלום פורה. זהו הישג ניכר, שבהחלט תורם לשלום מדרום. החזית המצרית סגורה ואנחנו יכולים להרפות מהדאגות שם. אפשר להתמקד בעזה ולבנון/סוריה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא - לגבי השלום עם מצרים - נכון, הוא חורה. הוא שלום קר כמו הקוטב וחם ושורף כמו כוויה.

אבל - השאלה אם האם הוא עדיף על המצב מלחמה מתמדת(או המתנה למלחמה) שהיה עובדה קיימת ומוגמרת לפני השלום. אני כמעט בטוח שכן(אני פוסט מודרניסט - שום דבר אינו בטוח ב100 אחוז :P).

מלחמת יוה"כ היתה ב- 73. הסכם השלום עם מצרים היה ב- 79. כמה מלחמות היו לנו עם מצרים באותן שש שנים? אתה באמת חושב שאחרי התבוסה של 73 (מה שהמצרים קוראים לו "ניצחון" בשפה שלהם) הם היו מנסים שוב? אני די מסופק.

מצד שני, כנראה שמובראק לא הולך להישאר איתנו עוד הרבה זמן. מי יחליף אותו? אולי אל בראדעי? אולי פארוק חוסני? אולי אל רייט? ואולי בכלל יעלו שם האחים המוסלמים, ואז אפשר יהיה לשכוח מהסכם השלום?

ד"א - שאלה לי אלייך - יש מצב שאתה אוהד מכבי ת"א?

רק בדוקים.[br]פורסם בתאריך: 16.04.2010 בשעה 02:05:42

כן, השלום הזה. השלום הזה שבו מצריים רודף את החמאס, מחסל מנהרות וכולא מבריחים.

זוכר במקרה מתי הם התחילו? אחרי שהם נעלבו מהפרת הריבונות שלהם ע"י החמאס, אחרי שהם נעלבו מאיומי החמאס לחזור על כך, אחרי שהבינו שהצלחה לחמאס, תנועת אחות לאחים המוסלמים, רק תעודד את מקבילה המצרית שלו ואחרי לא מעט לחץ מצד ארה"ב.

השלום הזה בו מצריים מעורבת בשיחות על גלעד שליט,

אז מה?

השלום בו אימאמים בכירים מטיפים נגד החמאס

אחרי שבכירי החמאס העליבו את מצרים...

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1079303.html

והשלום בו מתקיים מסחר חזק עם .

אה? חוץ מקצת נפט ובקרוב גז, שהם מחויבים למכור לנו, אלו עוד קשרי מסחר יש?

שלום שבו מצריים לא מגנה את בועידות בין-לאומיות.

אתה באמת צריך להתחיל לקרוא עיתונים לפעמים או לראות חדשות בטלויזיה. מצרים מגנה את כמעט בכל הזדמנות אפשרית.

לקחת מדינה לשכנע אותה לגנות בחריפות, ואף לתקוף, את חבריהם הקרובים, שנחשבים פרקטיקלי חלק מהעם של אותה מדינה - זהו שלום פורה. זהו הישג ניכר, שבהחלט תורם לשלום מדרום. החזית המצרית סגורה ואנחנו יכולים להרפות מהדאגות שם. אפשר להתמקד בעזה ולבנון/סוריה.

ממתי הפלשתינאים הם חלק ממצרים? הרי המצרים בזים להם. ושוב, תזכור למה המצרים תוקפים את החמאס (ובאותה הזדמנות גם את ישראל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולמרות כל זאת, "שלום" עם מצריים עדיף אלפי מונים על מצב מלחמה (גם אם אין סכנה ממשית בפועל). היום יש למצריים מערבי וחזק הרבה יותר ממה שהיה להם ב-73 (גם לנו, אבל לנו יש עוד 2 חזיתות מאוד בעתיות במקרה של מלחמה כוללת), שרצוי לא להתעסק איתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במדינה דמוקרטית יש לך את האפשרות, הזדמנות לשנות ולדרוש.

1. אם אתה חושב שיש כאן שחיתות יחסית למדינות כמו סין/רוסיה המרחק הוא עצום

ההבדל הוא שכאן השחיתות מתפרסמת ושם יורים במפרסמים ולכן אין שם שחיתות ;)

2. ראה סעיף 1

3. לא אשליה. קשה? כן. אבל בהחלט לא אשליה, לפחות מדינה דמוקרטית מכירה שבזכויות אדם, יש אומנם פגיעה אבל לא כמו במדינות לא דמוקרטיות

4. בכל מקום יש אלימות משטרתית. פשוט כאן זה מתפרסם וזה אסור ובניגוד לחוק לכן הפגיעה היא פחותה הרבה יותר מאשר שם שזה בחסות הממסד.

1. את נתוני רמת השחיתות בסין אני לא מכיר. לגבי רוסיה, מדובר במדינה דמוקרטית על הנייר ואני יכול להבטיח לך שבטחון האישי של תושבים במוסקבה גבוהה בכמה מידות. כי שם, אם יושבים לך כמה עבריינים צעירים על הברזלים ושותים אלכוהול, השוטר שייתפוס אותם ייתן להם 2 סתירות ויעיף אותם הביתה, אבל כאן? השוטר נאלץ לחכות שהפושעים בפוטנציה האלה ייבצעו פשע בפועל(כאשר לשוטר בעל ניסיון ברור כשמש שהפשע רק מתכוון להתרחש אל מול השמאלן האידאולוג שעוצם עיניים וסותם אזניים) ורק לאחר מכן, יכול לרדוף אחרי העבריין בקריאות "עצור מנוול! לא יפה מה שעשית! אתה תשב על זה חודשים בכלא!"

2. שוב, במדינה דמוקרטית, פקידי השלטון בעיתיים לא פחות ולכן הטענה שלך לא מחזיקה מים.

3. לא אשלייה? ל 99.9% מהאנשים זה ממש כן, כמה כבר אנשים שדילגו ממעמד כלכלי למעמד כלכלי(כלפי מעלה כמובן) אתה מכיר ביחס למשפחה שלהם? שבן למשפחה ממוצעת נהיה פתאום מיליונר/מיליארדר? אתה הרי קורא עליהם בעיתון, העלייה ברמת החיים מדור לדור היא אשלייה, שכן באופן יחסי אתה וההורים שלך והילדים שלך יהיו באותו המעמד הפיננסי בדיוק, אלא אם כן אתה רפי לוי או יצחק תשובה הבא.

אז אל תגיד לי "אפשרי" גם לזכות בלוטו זה "אפשרי".

4. כאן זה מתפרסם, ע"י התקשורת הליברית ו? למי זה עוזר?

לאריה קרפ שחטף מכות רצח בטיילת בת"א? למיטל אהרונסון שנדרסה למוות?

לא, בגלל אפסים שמאלנים הן בתקשורת והן בבתי המשפט, אשר חיים במגדלי השנהב שלהם(מטאפוריים בלבד כמובן, מלבד שופטי בג"ץ הנאורים שמרוויחים בממוצע 40,000 ש"ח בחודש).

מבחינת אדם הגיוני ולא ימני אפילו, מדובר באנשים פנאטים לא פחות מטרוריסטים, שמעדיפים אידאולוגיה על חיי אדם.

אתה רוצה שיהרגו לך קרובים בטיילת כדי שתוכל להגיד שאתה חי במדינה נאורה? אני לא רוצה.

החזון שלי הוא שמי שמרוויח ממדינה דמוקטית, יהיו האנשים שהולכים בתלם ושומרים על חוקי המדינה,

אבל מה שקורה בפועל שמצורת השלטון ה"נאורה" הזו מרוויח הטרוריסט, העבריין, הרוצח, הפדופיל, הגנב, הנטל הדמוגרפי במדינה וזה נופל על הצוואר של האזרח הפשוט הן כלכלית והן בטחונית.

אז אתה יודע מה? באיזשהו שלב הגב של הגמל הזה שמחזיק את המדינה הזאת פשוט יישבר.

וכשזה ייקרה, אני מאוד מקווה שלענת קם, אורי בלאו, גיא מרוז, עמנואל רוזן , גדעון לוי, דורית בייניש ואהרון ברק יהיה איפה להסתתר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, השלום הזה. השלום הזה שבו צבא מצריים רודף את החמאס, מחסל מנהרות וכולא מבריחים. השלום הזה בו מצריים מעורבת בשיחות על גלעד שליט, השלום בו אימאמים בכירים מטיפים נגד החמאס והשלום בו מתקיים מסחר חזק עם . שלום שבו מצריים לא מגנה את בועידות בין-לאומיות. לקחת מדינה לשכנע אותה לגנות בחריפות, ואף לתקוף, את חבריהם הקרובים, שנחשבים פרקטיקלי חלק מהעם של אותה מדינה - זהו שלום פורה. זהו הישג ניכר, שבהחלט תורם לשלום מדרום. החזית המצרית סגורה ואנחנו יכולים להרפות מהדאגות שם. אפשר להתמקד בעזה ולבנון/סוריה.

השלום הזה שאתה מדבר עליו... מה יקרה ברגע שהאחים המוסלמים יפילו את השלטון, לדעתך הוא יחזיק?

אתה יודע מה, עזוב את האחים המוסלמים... תקרא על גישתו של מוחמד אל-בראדעי כלפי . הוא יתמודד בבחירות הבאות במצרים ובעל סיכויים טובים לנצח במיוחד בעקבות דעת הקהל המצרית שמתרחקת ממובארכ בגלל התנהלותו ה"שמאלנית".

תראה מה קורה ממש בימים אלו בטורקיה... והממשלה שם עוד מנסה לחוקק חוקים שמגבילים את ירידתה מהשלטון.

תראה מה קרה באיראן ב- 79. ידעת שלפני המהפכה לישראל ואיראן היו קשרי מסחר טובים ואף אחד פה לא ראה אותם כאויבים?

חכה תראה מה יקרה בפקיסטן (המחזיקה נשק גרעיני) בעוד מספר שנים. כבר היום מדינות רבות בעולם טוענות שהנשק הגרעיני שם עלול להתפס ע"י טרוריסטים.

שלום עם מדינה בעלת אוכלוסיה מוסלמית גדולה= שלום למקסימום 50 שנה (במקרה הממש ממש אופטימי).

שלום עם מוסלמים זה יותר כלי פוליטי בידי המנהיגים מאשר משהו פרטקי שמחזיק הרבה זמן.

וחוץ מזה, העובדה שמצרים שונאת את הפלסטינאים (ששנואים מאד בכל העולם הערבי ונחשבים לנחותים) לא אומר שמצרים אוהבת את יותר מדי. וחוץ מזה, למובארכ יש חשבון ארוך עם החמאס.

תראה איזה צבא מודרני המבוסס על אמריקאי היא מפתחת ממש מתחת לאף שלך...

נראה לי שאתה מזלזל במוסלמים.

השיטה שלהם להשתלט על העולם עובדת מצויין ושום שלום לא יעצור את זה.

מה שבאמת צריך לעשות זה להלחם באיסלאם הקיצוני ולנסות למערב את המוסלמים כמה שיותר, כי אם זה ימשך ככה, בעוד 30 שנה תפחד לטוס לאירופה (כבר היום זאת לא כזאת אטרקציה עם כמות כיסויי הראש שם) ושום שלום לא יעזור לך ברגע שבראש ממשלות אירופה יעמדו ערבים (אופס... זה כבר קרה בארה"ב ותראה איך היחס של המדינה הכי אוהדת שלנו השתנה.. מה יקרה ברגע שיעלה לשלטון מוסלמי ב- 100%?)

ולגבי הדיון הזה, ענת קם והעיתונאי הם בוגדים במדינה.

זה לא משנה אם כוונתם הייתה טובה או רעה ואם הם מנעו פשעים כנגד האנושות או לא. יש כאן עובדה אחת שהיא חד משמעית, היא הדליפה מסמכים סודיים ביותר והוא פירסם אותם (ואפילו לא טרח להוריד את הסיווג מהדפים לפני שסרק אותם לעיתון).

אגב, גם ליגאל אמיר הייתה כוונה טובה מאד. הוא ניסה לעזור למדינה. לכל השמאל פה באתר, אולי נשחרר גם אותו? הרי הכוונות שלו היו טובות.

כשכל אחד במדינה עושה מה שבא לו כדי "לעזור לה", במיוחד אם מדובר בדרכים קיצוניות, זה נקרא אנרכיה וזה בדיוק מה שהמוסלמים רוצים שיהיה פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה? חוץ מקצת נפט ובקרוב גז, שהם מחויבים למכור לנו, אלו עוד קשרי מסחר יש?

רק תיקון קטן - מצרים (חברה מצרית "פרטית", לא המדינה) מוכרת לישראל גז טבעי משנת 2005 - ואין שום דבר שמחייב אותם לעשות את זה (מלבד החוזה שנחתם ב-2003 על אספקת הגז).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק תיקון קטן - מצרים (חברה מצרית "פרטית", לא המדינה) מוכרת לישראל גז טבעי משנת 2005 - ואין שום דבר שמחייב אותם לעשות את זה (מלבד החוזה שנחתם ב-2003 על אספקת הגז).

אל תשכחו תיירות. היא נכס תיירותי חשוב בסיני ובתמורה אנחנו מקבלים מהם יותר תמיכה.

ולא שמעתי לאחרונה על ניגוחים לישראל. בכללי הם בסדר איתנו, ומבינים ומכירים בקיומנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצרים התחילה לרדוף אחרי החמאס רק כאשר החמאס התחיל לאיים על יציבות השלטון המצרי. במשך שנים מצרים העלימה עין מהברחות לרצועה. שמעת על הברחות דרך מצרים ללבנון? אתה חושב שניתן להעביר כמויות עצומות של בלי שבכירים מצרים ידעו על כך? הם יודעים ולא עושים כלום. שלום עם מצרים זה בולשיט מוחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולמרות כל זאת, "שלום" עם מצריים עדיף אלפי מונים על מצב מלחמה (גם אם אין סכנה ממשית בפועל). היום יש למצריים צבא מערבי וחזק הרבה יותר ממה שהיה להם ב-73 (גם לנו, אבל לנו יש עוד 2 חזיתות מאוד בעתיות במקרה של מלחמה כוללת), שרצוי לא להתעסק איתו.

אתה סותר את עצמך: מצד אחד, טוב שאין סכנה למלחמה. מצד שני, מצרים חזקה ומסוכנת הרבה יותר היום. רגע, למי אכפת כמה חזק הצבא המצרי אם אין סכנה למלחמה? הרי הצבא הסיני יכול להטביע אותנו בקלות ואנחנו לא ממש מודאגים מזה כי אין שום סיכוי למלחמה בין ישראל לסין - הם קצת יותר מידי רחוקים. אז למה אנחנו צריכים לדאוג בגלל עוצמתו של צבא מצרים, אם אין שום סיכוי למלחמה איתם?

האמת היא שצבא מצרים חזק היום בגלל התבססותו על נשק אמריקאי שבא בעקבות ובגלל הסכם השלום עם ישראל, שלא לדבר על כך שחלקו נרכש מכספי הסיוע האמריקאי.

[br]פורסם בתאריך: 19.04.2010 בשעה 10:12:24

זו לא חברה פרטית - ממשלת מצרים היא בין הבעלים שלה. בנוסף, הקמת הצינור שיוביל את הגז לארץ חייבה הסכם עם ממשלת מצרים. אגב, אני די בטוח שהגז עוד לא מסופק בגלל שהקמת הצינור עוד לא הושלמה, אבל אני מתעצל לוודא. אבל בדבר אחד אתה צודק - הסכם השלום באמת לא מחייב אותם לספק לנו גז.

[br]פורסם בתאריך: 19.04.2010 בשעה 10:18:13

אל תשכחו תיירות. ישראל היא נכס תיירותי חשוב בסיני ובתמורה אנחנו מקבלים מהם יותר תמיכה.

כמובן שלו לא היינו מחזירים להם את סיני (שמבחינה גאוגרפית הוא חלק מישראל ולא חלק ממצרים), התיירות הזו היתה תיירות פנים. אבל מילא, איך אתה יודע שבגלל התיירות בסיני המצרים תומכים יותר בישראל? אתה יכול להראות מתאם בין נספר התיירים בסיני לתמיכה המצרית?

ולא שמעתי לאחרונה על ניגוחים לישראל. בכללי הם בסדר איתנו, ומבינים ומכירים בקיומנו.

נכנסתי לגוגל, כתבתי "ישראל מצרים גינוי" והגבלתי לשנה האחרונה. כמה תוצאות:

http://news.walla.co.il/?w=/1/1601046//@@/item/printer

ובר משרד החוץ המצרי חוסאם זכי, פרסם הערב (שלישי) הודעת גינוי לפעולות האחרונות שביצעה ישראל במזרח ירושלים.

[ ... ]

בהודעה נמסר כי מצרים "מודאגת" מהצעדים הישראלים בירושלים שכן הם נועדו לשנות את המציאות הגיאוגרפית והדמוגרפית בעיר. הוא מסר עוד כי מצרים מגנה את ההסלמה והתוקפנות הישראלית על ירושלים ועל מסגד אל-אקצא וקרא לקהילה הבינלאומית להגן על הפלסטינים מפני צעדיה "הגזעניים" של ישראל.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3766280,00.html

"ישראל מנסה לנקוט בצעדי סחטנות נגד חופש הביטוי במערב", כך קובע מאמר המערכת של היומון הממסדי המצרי "אל-אהרם". במאמר, שפורסם היום (ב'), תחת הכותרת "הסחטנות הישראלית", מותקפת על רקע המחאה שהשמיעה כלפי שבדיה - בעקבות הכתבה בה הועלו טענות שחיילי צה"ל הרגו פלסטינים כדי לקצור את איבריהם ולסחור בהם.

במאמר נכתב: "נראה כי הממשלה הישראלית הקיצונית, בראשותו של בנימין נתניהו, לעולם לא תפסיק את צעדי ההתגרות שלה בעולם ואת הניסיון לסחוט כל כוח שרוצה לשבור את מחסום השתיקה ולהוקיע את צעדי הברברים נגד הפלסטינים".

והבאתי עוד התקפות של גורמים רשמיים במצרים בהודעה קודמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...