האם השמאל "הישראלי" באמת ירד לתת מוסרי ומעוניין לאבד את מדינתו (פרשת הריגול) - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם השמאל "הישראלי" באמת ירד לתת מוסרי ומעוניין לאבד את מדינתו (פרשת הריגול)

ellell

Recommended Posts

פרשת "ריגול עיתונאי" של החיילת והעיתנואית ענת קם, לפי הפירסום הראשוני היא מהחמורה ביותר מקום המדינה

יותר מהפרשה הריגול של מרדכי ווענונו ואחרים .

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3871970,00.html

השאלה היא:

עד איפה יכולים להגיע אזרח ישראלי שהוא לעניות דעתי "יהודיה" ושזה המדינה היחידה שלה בעולם שנלחמת מידי יום ושעה ללא הרף על המשך קיומה , בעוד האידיולוגיה "שהשמאל" לא נותנת להתחזקותה של המדינה, -

גונבים מסמכים מסווגים מצה"ל, מלשינים על קציני צה"ל במדינות זרות כדי שיעצרו אותם, הפגנות עם חיילי צה"ל ,

מה הם באמת יוצרים ומה התכלית לקיום מדינה היחידה בעולם שנטרפת ע"י המוסלמים שרוצים לחסלה,

סוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 300
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני מאחל מכל הלב לעיתונאית הזה שתשב בכלא מינימום 25 שנים, תשתחרר בתולה יבשה חסרת עתיד שאף אחד לא רוצה והדבר הטוב היחיד שתוכל לעשות זה להתנדב למבחני הריסוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה הדעות "השמאלניות" של ענת קם:

http://news.walla.co.il/?w=//1335949

כמה קל לכתוב מבלי להכיר את הנפשות הפועלות ודעותיהן האמיתיות... שלא נדבר על כך שאם הייתה מסכנת בצורה כל כך חמורה את בטחון המדינה, היא לא הייתה יושבת במעצר בית עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא לא שחור ולבן.

אם היא חשפה מסמכים "סופר-מסווגים" (ציטוט של ראש השב"כ) וסיכנה אפילו שערה מראשו של חייל כלשהו, היא צריכה להינמק בכלא עד יומה האחרון.

אבל,

בימיי כלוחם בצה"ל למדתי שאת הגוף הזה צריך לרסן, את המונח "הכוח משחית" למדתי על בשרי בעת שירותי הסדיר, בגיל 18 קצת קשה לראות את זה, אבל ממרומי גילי (31) אני די מתבייש בחלק מהדברים בהם נטלתי חלק.

במדינה דמוקרטית, ריסון הצבא היא בדר"כ מנת חלקה של העיתונות, זה הכל שאלה של אילו מסמכים היא הדליפה, ואת זה אנחנו לא יודעים עדיין.

ורק ראיית עולם של ילד תוביל למסקנה שמדובר ב"שמאלנים נגד ימניים", אתם יודעים, אפשר להיות שמאלני גם בלי להיות בוגד במולדת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאחל מכל הלב לעיתונאית הזה שתשב בכלא מינימום 25 שנים, תשתחרר בתולה יבשה חסרת עתיד שאף אחד לא רוצה והדבר הטוב היחיד שתוכל לעשות זה להתנדב למבחני הריסוק.

אני איתך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפתרון הוא פשוט מאוד-להוציא את תנועות השמאל אל מחוץ לחוק(או לפחות את הקיצוניות שבהם)-כמו שעשו לתנועת כהנא.

^^^^^^^^^^^^^^^

פה מתחילה הבעיה.

ככה נולדות מהפיכות שמולידות מדינות טוטליטריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה הדעות "השמאלניות" של ענת קם:

http://news.walla.co.il/?w=//1335949

כמה קל לכתוב מבלי להכיר את הנפשות הפועלות ודעותיהן האמיתיות... שלא נדבר על כך שאם הייתה מסכנת בצורה כל כך חמורה את בטחון המדינה, היא לא הייתה יושבת במעצר בית עכשיו.

אתה טוען שאם גנבתי, אבל כששאלו אותי אמרתי שאסור לגנוב, פותר אותי מהמעשה שעשיתי?

הנבזית הזאת, גנבה מסמכים מסווגים, הדליפה אותם, זה נכנס בחוק כסעיף ריגול, ואתה עוד מצדד בה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממסד המושחת הצליח בצורה מאוד יפה להסיט את הדיון מהמסמכים שהיא חשפה ומה תוכנם לדיון על זה שהיא בוגדת, והצליח לחבר בין כיסוי התחת של אותם האנשים המעורבים לבין ביטחון המדינה.

באותה מידה מי שחשף את פרשת הולילנד - הוא בוגד השאלה היא כלפי מי?

על כתבות חוץ מדובר על התנהלות של הצבא והפיקוד הבכיר בניגוד לחוקי המדינה ובית המשפט.

השאלה האם היא צריכה לשבת בכלא מאוד תלוי לדעתי בסוג המסמכים שהיא חשפה:

1. אם היא חשפה מסמכים שבו הצבא מתנהל בניגוד לחוק, סיכון חיילים, כישלון פיקודי, קבלת החלטות בניגוד לנהלים וכו.. - כל הכבוד לה והיא צריכה לקבל את כל ההגנה מפני אותם האנשים.

2. אם היא חשפה מסמכים שמסכנים את ביטחון המדינה (הכוונה היא לביטחון המדינה ולא לתחת של אותם המעורבים) - אז היא צריכה לשבת בכלא, כך לפחות אני חושב.

העובדה שהממסד לא מדברים על תוכנם של המסמכים (ולא לפני שתקפצו אני לא מצפה שיפרסמו אותם בתור התחלה אלה רק על מה מדובר) אלה רק על הדברים שנוח להם להראות, לפחות אצלי מדליקה מספר נורות אדומות.

עריכה: מה לגבי צו איסור הפרסום? אם היא הייתה כזאות בוגדת אז למה היה צריך להסתיר את כל העניין?

ההשתקה שהממסד עשה לא הייתה מבישת את אירנים - אולי לזה הם שואפים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדינת במצב לא נוח במיוחד, והשמאלנים (אני מדבר על אלה שעדיין נאמנים למדינה), לא מבינים זאת.

כאשר כוח חמוש ישראלי נכנס ליישוב ערבי, זה מגיע בגלל סיבה, עצירת מבוקשים, מידע מודיעיני וכו', לא בגלל שאיזה מג"ד התעורר על רגל שמאל או רב עם אשתו...

אני כן מאמין שישנים מצבים שכוחות אלה נכנסים בגלל סיבות מפוקפקות, אבל הסיבות האלה לא בגלל הצבא, אלא בגלל הממשלה (שני גופים שונים במדינתנו נכון להיום), הצבא אפילו לא מודע לסיבה שהוא נכנס לשם לפעמים.

החלק השני שבעייתי, הוא מה אותו כוח חמוש ישראלי עושה שם... מן הסתם הוא לא בא לחלק ממתקים, והמקומיים מבינים זאת הייטב ולא שמחים לראותו. התוצאה: התגרות או זריקת אבנים וכל דרך אפשרית לגרום להם לצאת (לא אכנס לזה שאם זה מטומטם לזרוק אבן על חייל חמוש מכף רגל עד ראש עם מספיק מחסניות לחסל כפר קטן).

התגרות זו גורמת לבעיה נוספת - אותו כוח חמוש יכול להיות פסיבי ולחטוף את כל ההתגרות הזו (וזה קורה), ואז אין הרתעה וההתגרות תהיה יותר נועזת (לא טוב). מצד שני, אותו כוח יכול "לתת קצת בראש" על שטויות כאלה ואז יש איזשהו אלמנט של הרתעה - ואז אנחנו נראים רע לתקשורת (לא טוב), וזה לגיטימי שמסמכים של חקירה על תקריות כאלה יהיו מסווגים (כן שמלאנים, חוקרים כל תקרית כזו), כי המדינה לא רוצה לתת הסברים אחרי זה לכולם וזה לגיטימי.

ואז באה חיילת חצופה ומחליטה שהיא יודעת לנהל טוב יותר את העניינים העדינים האלה... והתוצאה היא קשקשת של שמלאנים בתקשורת על התנהגות של הקצינים והחיילים.

אבל אם היא הפיצה מסמך שקשור לסדר כוח או איזה אמל"ח יש לנו וכמה, שום טענה שמלאנית לא תעזור - זו בגידה נטו בביטחון המדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2. אם היא חשפה מסמכים שמסכנים את ביטחון המדינה (הכוונה היא לביטחון המדינה ולא לתחת של אותם המעורבים) - אז היא צריכה לשבת בכלא, כך לפחות אני חושב.

העובדה שהממסד לא מדברים על תוכנם של המסמכים (ולא לפני שתקפצו אני לא מצפה שיפרסמו אותם בתור התחלה אלה רק על מה מדובר) אלה רק על הדברים שנוח להם להראות, לפחות אצלי מדליקה מספר נורות אדומות.

אתה מדליק את הנורות הלא נכונות. תוכניות מבצעיות של צה"ל (לרבות כאלו שעדיין לא מומשו), פקודות מבצעיות של המטכ"ל, סיכומי הערכות מצב ופגישות בין גורמים מבצעיים בכירים, סדרי כוחות של הצבא, ידיעות מודיעין רגישות, סיכומי תרגילים, מסמכים לגבי תורת לחימה ואמצעי לחימה, תפיסות הפעלה של הצבא, תוכניות מגננה של פיקוד המרכז ותוכניות להתמודדות עם התלקחות בשטחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפסיקו כבר עם הקישקושי שמאל ימין ההזויים האלה...

להוציא את השמאל מהחוק או לפחות את הקיצוניים (כלומר עדיף להוציא את כולם אבל תסתפק בקיצוניים???),

השמאל מסכן את בטחון המדינה (ואני מבין שלהשתין מתחת כל עץ רענן ביהודה והשומרון בליווי צמוד של צה"ל זה לא סיכון בטחון המדינה?),

יש פה עיתונאית שאם עשתה דברים שפוגעים בבטחון המדינה צריכה לשבת בכלא וזה לא קשור לשמאל וימין (סתם רעיון, אולי זה קשור לאמביציה אישית של עיתונאית שרצתה להתקדם ומהר במקצוע שהיא עוסקת בו ולאו דווקא לדעות פוליטיות, או שהטענה היא שכל הימנים חושבים תמיד על טובת המדינה והשמאלנים על טובתם האישית?).

ואגב בנוגע לפוסט האחרון שטוען שמעשים מפוקפקים נעשים רק בחסות הממשלה, זה לא נכון, מהנסיון האישי שלי בכל אופן (ושלא יובן חס ושלום שאני טוען שנעשו פשעי מלחמה או משהו ברמה הזאת, אבל כן בהחלט דברים מפוקפקים כמו להתגרות בשופ"ים בכדי להתחיל תקרית, להתגרות באוכלוסיה מקומית בכדי ליצור הפס"ד וכדומה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^^^^^^^^^^^

פה מתחילה הבעיה.

ככה נולדות מהפיכות שמולידות מדינות טוטליטריות.

שום מהפיכות-מה ההבדל בינה לבין כהנא??בגלל שכהנא היה אלים?גם זה סוג של אלימות

אז בגלל החשש ממהפכות כל מעשה הוא לגיטימי?איפה הגבול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טוען שאם גנבתי, אבל כששאלו אותי אמרתי שאסור לגנוב, פותר אותי מהמעשה שעשיתי?

הנבזית הזאת, גנבה מסמכים מסווגים, הדליפה אותם, זה נכנס בחוק כסעיף ריגול, ואתה עוד מצדד בה

אני אומר שההבדל בין גניבה מהמעסיק לבין ריגול הוא מאוד מאוד גדול. והאם ידעת שווטרגייט נחשפה בעקבות הדלפת חומרים חסויים ע"י גורם בכיר ב-FBI? האם אין ראוי שהצבא יוציא את כל הסרחון החוצה במקום להטיל צנזורה על כל דבר שפוגע בעיקר בבטחון התעסוקתי של משרתיו ולא מהווה פגיעה בבטחון המדינה?

אבל אין לי על מה לטרוח, מבחינת רוב העם צריך לצנזר כל פלוץ של חייל ולהשתיק כל עיתונאי שמעז לחקור פרשת שחיתות/שקר/מרמה.

ושוב אני אחזור על דבריי - מדוע "מרגלת מסוכנת" שוחחרה למעצר בית באופן מיידי? מדוע השב"כ ניהל איתה משא ומתן ידידותי (כך לטענת ראש השב"כ)? מדוע אף קצין בכיר לא לקח אחריות והתפטר מתפקידו ברגע שגילו את הקלות בגניבת ושכפול מסמכים סופר סודיים? מדוע גניבת החומרים התגלתה רק אחרי כמה שנים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פה כמה נקודות:

ענת קם - מה היו מניעיה ומדוע היא גנבה מסמכים נוספים שלא קשורים לכך? אם מניעיה היו לחשוף עבירות על החוק אז בסדר, הבעיה היא שהיא חשפה מסמכים נוספים שככל הנראה לא קשורים לכך. אז או שהיא מטומטמת או שהיא אכן בוגדת שכוונתה היתה לפגוע בביטחון המדינה, אני באופן אישי מאמין שהיא נהגה בטמטום אבל זה לא פוטר אותה מעונש.

אורי בלאו - עיתונאי שחושב שמותר לו לעשות הכל בשם "חופש העיתונות", הפר הסכם עם השב"כ וברח לחו"ל עם אלפי מסמכים מסווגים. במידה והפרטים לגבי ההתנהלות שלו נכונים מצידי שיתלו אותו.

מה שענת קם רצתה לחשוף - במידה וצה"ל אכן הפר במודע את הוראת בג"ץ הרי שמדובר במעשה חמור ביותר וללא ספק החמור ביותר ב"פרשת הריגול" הזאת, בין אם האחראי הוא הרמטכ"ל, ראש הממשלה או אחרון החיילים הוא צריך לתת את הדין ויש לנהוג בו כעבריין מן השורה.

השב"כ, צה"ל והפרקליטות - ללא שמץ של ספק יש פה ניסיון להשכיח את המטרה שבשמה פעלה ענת קם וזאת באמצעות תיוגה כמרגלת ובוגדת, אני משוכנע שבבית המשפט היא לא תורשע בלפחות חצי מהאישומים נגדה. בכל הנוגע לצו איסור הפרסום הרי שמדובר בטמטום מוחלט שכן התועלת שלו היתה שולית ביותר לעומת הנזק שנגרם בגללו.

בית המשפט - המאכזב ביותר בפרשה. בזמן שמהשב"כ, מצה"ל ומהפרקליטות אני לא מצפה שיגנו על זכויות האזרח זהו תפקיד בית המשפט לרסנם ובכל זאת שוב אנו רואים שגוף ביטחוני רק צריך להזכיר את המילים "פגיעה" ו"ביטחון" כדי שבית המשפט בישראל יחתום על כל מה ששמים בפניו וישמש כמריונטה של ראשי מערכת הביטחון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...