המאבק בביטוח חובה לדו"ג - עמוד 8 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המאבק בביטוח חובה לדו"ג

y_a_n_i_k

Recommended Posts

ואם זה בנאדם כמוני שנוהג על קטנוע 125 שעולה "כולה" 9,000 ש"ח, משלם 5,500 ש"ח ביטוח חובה, וכנראה שזה עוד יעלה, מה איתי ?

מה איתך?

זה נראה לך הגיוני שיש לי בבית מזגן שעולה "כולה" 1,500 ש"ח, ואני משלם עליו בערך 9,000 ש"ח בשנה חשמל ?

מה ההבדל?

למי אכפת כמה כלי הרכב שלך עלה? ביטוח החובה לא קשור לעלות הרכב. ביטוח החובה של ב-10,000 ושל ב-1,000,000 הוא זהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 278
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תבינו חראות יש מ-2 הצדדים, גם לנו רוכבי הדו"ג יש את החראות השיגרתיים (רוכבי השליחויות למשל) וגם לכם יש את הנהגים שנחשבים אצלינו כאל רוצחים (נשים שנוהגות, נהגי המוניות, משאיות).

תבינו שאנחנו ישראלים, לא משנה במה נרכב אנחנו נתנהג חרא גם ככה.

המטרה היא להשאיר את התעריף של הביטוח ואף להוזיל אותו למחיר שפויי.

אתם מסבסדים, בתמורה אתם מקבלים פחות פקקים, יותר מקומות חנייה, פחות זיהום וכו'....

אני רואה במהלך היום הרבה נהגים שלא מסיעים עוד כמה אנשים אלא מסיעים את עצמם עם כל הרכב המגושם שלהם, אוהבים להתפנק, שותים כוס קפה, מסניפים את המזגן וקוראים עיתון.

דיי כבר להתפנק!

המדינה קטנה בשביל כולנו, וצריך לרתום לעזרת השני כדי לקבל תמורה עבורו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אדבר איתך דוגרי - כל פעם שאני עומד בפקק ואני רואה רוכב דו"ג נוסע על השוליים, בא לי לצאת מהאוטו ופשוט לירות בו. אז יודע מה? תזדיינו עם הביטוח שלכם.

אה, ואני גר בחיפה, ככה שחניה יש לי בשפע ודו"ג זה הגורם האחרון לזיהום אוויר שאני צריך לחשוש ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מסבסדים' date=' בתמורה אתם מקבלים פחות פקקים, יותר מקומות חנייה, פחות זיהום וכו'....

אני רואה במהלך היום הרבה נהגים שלא מסיעים עוד כמה אנשים אלא מסיעים את עצמם עם כל הרכב המגושם שלהם, אוהבים להתפנק, שותים כוס קפה, מסניפים את המזגן וקוראים עיתון.

דיי כבר להתפנק!

המדינה קטנה בשביל כולנו, וצריך לרתום לעזרת השני כדי לקבל תמורה עבורו.

[/quote']

שוב, אף אחד לא חייב לך כלום, אתה רוצה לסוע בקטנוע, תשלם את הביטוח שלו.

אולי בעצם אתה תשלם לי על זה שאתה נוסע בקטנוע, משלם פחות על דלק, לא נתקע בפקקים ואין לך בעיות חניה?

ואם אני ו20% מהמרכז יחליטו לעבור לגור בבית מלון כדי להוריד את מחירי הדירות במרכז בכך שיורדת הדרישה לדירות האלה, אולי את תסבסד לי את המגורים במלון? וגם תגיד לי תודה כל בוקר על זה שבזכותנו ירד מחיר השכירות שלך ב20%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, אף אחד לא חייב לך כלום, אתה רוצה לסוע בקטנוע, תשלם את הביטוח שלו.

אולי בעצם אתה תשלם לי על זה שאתה נוסע בקטנוע, משלם פחות על דלק, לא נתקע בפקקים ואין לך בעיות חניה?

ואם אני ו20% מהמרכז יחליטו לעבור לגור בבית מלון כדי להוריד את מחירי הדירות במרכז בכך שיורדת הדרישה לדירות האלה, אולי את תסבסד לי את המגורים במלון? וגם תגיד לי תודה כל בוקר על זה שבזכותנו ירד מחיר השכירות שלך ב20%.

אתה גם ככה משלם תעריף נמוך על ביטוח מכונית, אז למה שלא תעזור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אכפת לך? אתה רוצה לנסוע על דו גלגלי, סע על דו גלגלי. מישהו מפריע לך?

אני מעדיף לנסוע במכונית - ורק בשביל שתקבל קצת קנה מידה, אני משלם בין 600 ל-1000 שקל בחודש רק על דלק, תלוי כמה אני נוסע באותו חודש. ואני סטודנט. ואני מממן את זה לגמרי מכיסי. אבל אתה לא רואה אותי מתבכיין, נכון?

הייתי יכול לחסוך 800 שקל בחודש ולנסוע באוטובוס, אבל אני מעדיף את הנוחות של פרטי, ואני גם מוכן לשלם עליה. אתה רוצה לנסוע בדו גלגלי, שמספק נוחות שונה, אז תהיה מוכן לשלם עליה. אם אתה לא מוכן, סע באוטובוס.

אגב, אהבתי את החשיבות הרבה שאתם מייחסים לעצמכם - פחות זיהום אוויר, יותר חניה למכוניות הפרטיות, פקקים קצרים יותר. לא נשמע לכם קצת מגלומני, בהתחשב בכך שפחות מ-5% מכלי הרכב בישראל הם דו גלגליים... ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, אהבתי את החשיבות הרבה שאתם מייחסים לעצמכם - פחות זיהום אוויר, יותר חניה למכוניות הפרטיות, פקקים קצרים יותר. לא נשמע לכם קצת מגלומני, בהתחשב בכך שפחות מ-5% מכלי הרכב בישראל הם דו גלגליים... ?

כמו שאתה אומר, תהפוך את זה עכשיו.

כרגע בישראל יש בערך 100K רוכבים, אם הם ייעברו למכוניות אתה יודע מה ההשלכות?

וסביר להניח שרובם ייעברו למכוניות כי אנו הישראלים לא מתפשרים על פחות.

אז אני אזרוק סתם ניחוש, 70% מרוכבי הדו"ג ייעברו למכוניות, זאת אומרת עוד 70K רכבים לכביש... ותחשוב שרוב הנהגים נוסעים ביחיד ולא ברבים (לפחות כך כשקמים בבוקר לעבודה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עומרי נכון? לצערי לא מצאתי מקור מוסמך למודל שראיתי בעבר, לא מצאתי את לינק המבוקש, אבל מצאתי משהו אחר.. מעניין לא פחות:

http://www.fullgaz.co.il/forums/showthread.php?t=11465&highlight=%EE%E5%E3%EC+%E1%E9%E8%E5%E7+%E1%E7%E5%EC

חבל שהתרד הזה הדרדר להאשמות והטחות אשמה אחד בשני, לא זאת הייתה הכונה אז אנא ממכם תפסיקו.

קצת חומר למחשבה( למרות שקשה לי להאמין שאתם תתעמקו בו כי אתם למרות הכל הולכים סתם ראש בראש):

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=8&MessageId=133227471

שימו לב שיש גם דעות נגד המאבק בצורה כזאת גם בענף הדוג עצמו.

עוד קצת חומר.

http://www.fullgaz.co.il/forums/showthread.php?t=48424&highlight=%EE%E5%E3%EC+%E1%E9%E8%E5%E7

כמו שאמרתי, הדיונים האלה נוהלו בעבר בפורומים הרלוונטים לנושא. ועדיין מתנהלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם דן ועם כל מי שחושב שזו פשוט חוצפה ממדרגה ראשונה שנהגי הרכבים יסבסדו את נהגי הדו"ג. גם כך אני משלם המון על ביטוח חובה וביטוח מקיף, למה שהביטוח שלי יתייקר, אפילו באחוז בודד, כדי שאתה תשלם פחות? ובמיוחד לאחר שאני קורא שהמפקח על הביטוח אומר בריש גלי ש"נהגי אופנועים משלמים כיום דמי ביטוח, המכסים בממוצע כ-65% מעלות הסיכון האמיתית הגלומה בביטוחם, ואת הגרעון שנוצר אצל חברות הביטוח בשל כך, מסבסדים נהגי שאר כלי הרכב באמצעות יקור הפרמיות שלהם בשיעור של כ-4%". אז הנה, אני כבר מסבסד את הביטוח שלכם בכף שהביטוח שלי יקר יותר ב-4%. ואני עוד צריך לריב ולהתמקח עם חברת הביטוח שלי בכל שנה מחדש, ולאיים בנטישה, כי בכל שנה מחדש הם רוצים להעלות לי את התעריף, בלי שום סיבה מיוחדת.

אז עם כל הכבוד, ויש הרבה כבוד, אני מציע לכל רוכבי הדו"ג לרדת מהר מאוד מהעץ ולהיות שמחים בחלקם, לפני שהם יעוררו את חמתם של נהגי הרכבים שעוד ידרשו לייקר להם את הביטוח כי נמאס להם לסבסד את הביטוח של "חבריהם" החצופים שלא רק שלא מעריכים את מה שהם קבל מקבלים, הם עוד מבקשים יותר מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאתה אומר, תהפוך את זה עכשיו.

כרגע בישראל יש בערך 100K רוכבים, אם הם ייעברו למכוניות אתה יודע מה ההשלכות?

שטויות במיץ עגבניות. 100,000 מכוניות נוספות לכבישי כל שנה (מכוניות חדשות+ישנות שהורדו מהכביש).

אילו השלכות בדיוק?

הרי רוב הרוכבים יבכו יום או יומיים על מחירי הביטוח אבל בשורה התחתונה כולם ישלמו וישארו עם הטוסטוסים שלהם.

אז תפסיק לחשוב שאופנועים הם מתת אלוהים לאנושות ולסביבה. אתם לא מעניינים אף אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...