המאבק בביטוח חובה לדו"ג - עמוד 9 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המאבק בביטוח חובה לדו"ג

y_a_n_i_k

Recommended Posts

אז שייעבור לדו"ג וזהו.

למה אתה מזוכיסט שאוהב לסבול פקקים ולשלם המון כסף על דלק?

אתה יודע, יש דבר הזוי כזה, איך הוא נקרא.... אממ... אה... אה, כן, אנשים אחרים.

ומדי פעם, עולה לחלק מהאנשים רעיון הזוי כזה, לא יודע איך להגיד את זה... לנסוע ביחד.

שמעתי גם על מקרים נדירים שנכנסו 3 אנשים ברכב אחד, ושמעתי אגדות על זה שגם 5! :o

חלק מהאנשים גם הגזימו לגמרי, והם מעזים לבקש לשמוע מוזיקה שהם נוסעים, בושה וחרפה!

אבל כל זה מתגמד לעומת החמדנים האלו שאף פעם לא מספיק להם, חלאות האנושות, שמעזות לבקש גם מזגן.

אני מתבייש להודות, גם אני אחד כזה. ברוב חוצפתי אני לפעמים בסופשבוע מעז לאסוף 2 חברים ולנסוע לאנשהו, שאנחנו יושבים במזגן ושומעים . אבל אל תשפטו אותי על זה, טוב? :(

פול גז, בישראל יש כ 100K רוכבים.

למעל חצי מהם, האופנוע הוא בנוסף לאוטו. אז גם אם תוסיף עוד 60K רכבים (ואני לוקח פה מקרה גרוע שלפחות מחצי מהרוכבים יש גם אוטו), לא עשית כלום, הפקקים לא יתארכו, רמת הזיהום עדיין תישאר תלויה יותר בכיוון הרוח מבמכוניות, אבל יש סיכוי שרמת העצבים של הרבה נהגים על הכביש תרד, אז אני מציע לזנוח את המגלומניה הזו של "בזכותנו יש לכם חניה/פחות זיהום" ובולשיט דומה.

אני מעדיף לסבסד את הביטוח לנהגי המכוניות ההיברידיות אם כבר.

אם אתה רוצה שיותר אנשים יעברו לדו"ג, צריך לעשות את זה כדאי. איך זה יהיה כדאי? אם קהילת הרוכבים תפסיק לעשות לעצמה שם כזה רע (אני לא אומר שאלו כולם, אבל אלו חלק גדול מאוד, וחבל)

עלויות הביטוח ירדו, הגדרת הסיכון עצמה של הכלי תרד, יותר אנשים ישתכנעו, ואולי המדינה אפילו תתחיל לעודד מעבר לדו"ג בשביל לחסוך קצת פקקים וזיהום, ובעולם מושלם- אולי תשקיע קצת בתשתיות מתאימות.

אבל כל זה יבוא אחרי שאת השינוי תתחילו מבפנים, אולי במקום להפגין על עלויות הביטוח, תגישו בקשה לעשות את תהליך קבלת הרשיון על דו"ג טיפה יותר תובעני, התוצאה העקיפה תהיה בדיוק מה שאתם רוצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 278
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=8&MessageId=132992204

עוד חומר למחשבה.

לינק ישיר לכתבה:

http://www.mako.co.il/news-channel2/Channel-2-Newscast/Article-6ff48cd7f284321004.htm

לא רק אני טוען לחוסר שקיפות של הפול ושל חברות הביטוח, בכל השירשורים זה נאמר, גם בכתבה וגם על ידי כל מי שרוצה באמת לראות את הנתונים ולא מקבל אותם.

בנוסף, כל התרד הזה התנהל סביב זה שאתם מסבסדים אותנו, הדו"ג, אבל זה נאמר אך ורק על ידי המפח שהוא כמובן איש חשוב ורק לו צריך לשמוע אתם אומרים, לא כך הדבר בעיני.

עוד דיון בנושא: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=8&MessageId=132655202

אני הולך אחורה בזמנים אבל זה הרבה חומר לקריאה ולמחשבה.

עוד חומר

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=8&MessageId=132591257

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, בטח שהמפקח על הביטוח הוא לא איש חשוב בעיניך, כי אתה דמגוג. בגלל שהוא לא מוכן להוזיל את הביטוח שלכם, רוכבי הדו"ג, בתמורה לכך שאנחנו, נהגי הרכבים, נסבסד אתכם. אבל אם זה היה להיפך, אני בטוח שהיית מפזר עליו מחמאות ואולי אפילו מגזים וקורא לו מלאך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עומרי נכון? לצערי לא מצאתי מקור מוסמך למודל שראיתי בעבר, לא מצאתי את לינק המבוקש, אבל מצאתי משהו אחר.. מעניין לא פחות:

http://www.fullgaz.co.il/forums/showthread.php?t=11465&highlight=%EE%E5%E3%EC+%E1%E9%E8%E5%E7+%E1%E7%E5%EC

המודל האירלנדי הזה הוא מטופש

אתה רוצה שכל המדינה תשלם את ביטוח החובה שלך במקומך דרך המשכורת

ממש פתרון מדהים.

לא רק אני טוען לחוסר שקיפות של הפול ושל חברות הביטוח, בכל השירשורים זה נאמר, גם בכתבה וגם על ידי כל מי שרוצה באמת לראות את הנתונים ולא מקבל אותם.

בנוסף, כל התרד הזה התנהל סביב זה שאתם מסבסדים אותנו, הדו"ג, אבל זה נאמר אך ורק על ידי המפח שהוא כמובן איש חשוב ורק לו צריך לשמוע אתם אומרים, לא כך הדבר בעיני.

אתה לא מכיר את החומר מספיק טוב

המפקח לא אחראי על תעריפי הביטוח, הוא לא מעלה או מוריד אותם

ובכל מקרה, כן, המפקח בעד אפס אחוז סבסוד, מה הבעיה עם זה?

למה אתם מרגישים שמישהו צריך לסבסד אותכם?

כל הת'רד אתם חוזרים על זה, אתם אשכרה מרגישים שאתם עושים לנו טובה שאתם על אופניים ממונעות ולא במכונית.

לא הבנתי במה מתאפיינת חוסר השקיפות של הפול, כל הנתונים שלהם לפניכם בדוחות הכספיים ובדוחות הדירקטוריון שמתפרסמים לציבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המודל האירלנדי הזה הוא מטופש

אתה רוצה שכל המדינה תשלם את ביטוח החובה שלך במקומך דרך המשכורת

ממש פתרון מדהים.

הביטוח הבריאותי הממלכתי המדובר, לא נירא לי שמדובר בדבר שהוא מסבסד רק את ענף הדוג אלא מדובר על כל כלי התחבורה, מדובר רק על נזק לגוף וטיפול פיזי נטו, וכל מי שרוצה מעבר לזה מוסיף על זה כסף, ויש את שאר הפרמטרים המדוברים אבל זה כבר לא העניין פה.

אתה לא מכיר את החומר מספיק טוב

המפקח לא אחראי על תעריפי הביטוח, הוא לא מעלה או מוריד אותם

ובכל מקרה, כן, המפקח בעד אפס אחוז סבסוד, מה הבעיה עם זה?

למה אתם מרגישים שמישהו צריך לסבסד אותכם?

כל הת'רד אתם חוזרים על זה, אתם אשכרה מרגישים שאתם עושים לנו טובה שאתם על אופניים ממונעות ולא במכונית.

לא הבנתי במה מתאפיינת חוסר השקיפות של הפול, כל הנתונים שלהם לפניכם בדוחות הכספיים ובדוחות הדירקטוריון שמתפרסמים לציבור.

שמע, אני לא מבין גם את העניין הזה עד הסוף, ואני דיי בטוח שגם אתה לא ממש בקיע יחסית לאנשים שכן מתעסקים בנושא הזה יום יום לכן הויכוח הזה עקר, ולא אתווכח איתך על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה קטע, אני כן מתעסק בזה יום יום

והמודל האירלנדי הזה לא מספק את הכיסוי שמספק הביטוח בישראל

חברות הביטוח משלמות הון עתק בכל תאונה שיש בה פצועים או הרוגים

מלבד הסכומים שהם משלמים על הטיפולים, במידה ומדובר במוות או בפציעה קשה הם משלמים אובדן השתכרות עתידית

נער בן 16 שנהרג בתאונה או נהיה צמח יקבל סכום (מהוון) ששווה למשכורת הממוצעת במשק כפול כל השנים שהיה אמור לעבוד (מגיל 21 נגיד עד 67)

כל תאונה קטלנית עולה לחברת הביטוח מליוני שקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכל זות ,רוכב הדו"ג עושים פחות תאונות מבעבר .

ולכל אלו שבוכים שהם מסבסבים ביטוח של רוכבי הדו"ג ,אתם מסבסבים עוד הרבה דברים לפניי כן שאמורים לעצבן אותכם ,רוכבי הדו"ג הם האחרונים ברשימה ,הראשונים אמורים להיות דווקא הדתיים ,אלו שלא עובדים ומקבלים כספים מהמדינה ,והערבים שבכלל לא משלמים מיסים .

דבר אחד בטוח ,יותר רכובי דו"ג במדינה ,יותר טוב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם באמת מאמינים למה שאתם אומרים ?

זה ממש לא הגיוני שנהגים אחרים יסבסדו חלק, אפילו קטן, מהביטוח של הדו"ג, לא משנה כמה תועלת זה (לכאורה) יביא.

בדיוק כמו שאף אחד לא מסבסד לי דירה במגדלי אקירוב, כדי שאוכל לפנות את דירת הקרקע שלי בת"א הצפופה.

הבחירה בד"וג היא שלכם, ושלכם בלבד. יקר לכם הביטוח ? - תעברו לאוטובוס / .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם באמת מאמינים למה שאתם אומרים ?

זה ממש לא הגיוני שנהגים אחרים יסבסדו חלק, אפילו קטן, מהביטוח של הדו"ג, לא משנה כמה תועלת זה (לכאורה) יביא.

בדיוק כמו שאף אחד לא מסבסד לי דירה במגדלי אקירוב, כדי שאוכל לפנות את דירת הקרקע שלי בת"א הצפופה.

הבחירה בד"וג היא שלכם, ושלכם בלבד. יקר לכם הביטוח ? - תעברו לאוטובוס / .

לעבור לפחית במצב של היום?

לא תודה.

אני מעדיף ליסוע על קורקינט מאשר על פחית, אני שונא אבל אני שונא מוות פקקים ואי מציאת חנייה ולשלם דלק פי 4 ממה שאני משלם היום (אם נעשה את זה במצטבר אז על כסף לדלק במכונית נשפך ה-מ-ו-ן!!)

למה נראה לי שבשירשור הזה מעודדים עליית רכבים לכביש? זה כזה טימטום לא הגיוני בעליל.

דו"ג נחשב לתחבורה זולה, כמעט בכל היקפייה ולכן אנחנו רוצים לשמור על המעמד הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דו"ג נחשב לתחבורה לא בטוחה בעליל, בגלל שחבריך לכביש יצרו לו. לעזאזל, אתה יודע כמה פעמים אני נתקל באידיוטים על דו"ג שחותכים אותי מכל הכיוונים מבלי לאותת? או כמה פעמים אני נתקל ברכוב דו"ג חצוף שנוסע לאט, ביחס לרכב, ובכל זאת חוסם נתיב שלם? בקיצור, דו"ג זה אולי תחבורה זולה, אבל בהחלט לא בטיחותית, ואין לי שום רצון וכוונה לממן את הביטוח שלך ושל חבריך. גם כך ביטוח הרכב שלי עולה לא מעט, למה שאני אממן לך את הביטוח? יש לך בעיה עם המפקח על הביטוח וחברות הביטוח, סבבה? תרים את הכפפה ותמצא פתרון שלא כרוך בזה שאני אצטרך לממן אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דו"ג נחשב לתחבורה לא בטוחה בעליל, בגלל שחבריך לכביש יצרו לו. לעזאזל, אתה יודע כמה פעמים אני נתקל באידיוטים על דו"ג שחותכים אותי מכל הכיוונים מבלי לאותת? או כמה פעמים אני נתקל ברכוב דו"ג חצוף שנוסע לאט, ביחס לרכב, ובכל זאת חוסם נתיב שלם? בקיצור, דו"ג זה אולי תחבורה זולה, אבל בהחלט לא בטיחותית, ואין לי שום רצון וכוונה לממן את הביטוח שלך ושל חבריך. גם כך ביטוח הרכב שלי עולה לא מעט, למה שאני אממן לך את הביטוח? יש לך בעיה עם המפקח על הביטוח וחברות הביטוח, סבבה? תרים את הכפפה ותמצא פתרון שלא כרוך בזה שאני אצטרך לממן אותך.

תגיד דבר כזה בפול גז נראה אותך.... המנהלים שם ייתנו לך באן לצמיתות. למה?

כי זה לא נכון!

אז אתה אומר שמי שאשם בכל התאונות בכביש זה הדו"ג ושנהגי המכוניות והמשאיות הם מאוד מאוד בסדר ונוהגים סוף הדרך.

אם כך קו המחשבה שלך אני לא רוצה לראות איך אתה נוהג.

תרצה או לא תרצה אתה גם כך עכשיו ממן כי החלוקה כרגע היא 25% לרוכבי הדו"ג ו-75% למכוניות.

כמו ש"אלי פאנגס" אומר חראות יש מ-2 הצדדים:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד דבר כזה בפול גז נראה אותך.... המנהלים שם ייתנו לך באן לצמיתות. למה?

כי זה לא נכון!

אז אתה אומר שמי שאשם בכל התאונות בכביש זה הדו"ג ושנהגי המכוניות והמשאיות הם מאוד מאוד בסדר ונוהגים סוף הדרך.

אם כך קו המחשבה שלך אני לא רוצה לראות איך אתה נוהג.

תרצה או לא תרצה אתה גם כך עכשיו ממן כי החלוקה כרגע היא 25% לרוכבי הדו"ג ו-75% למכוניות.

כמו ש"אלי פאנגס" אומר חראות יש מ-2 הצדדים:

סתימת פיות היא לא סיבה לגאווה גדולה, לפי הגישה הזאת כאן כבר לפני חודשיים אתה היית מקבל באן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...