הייתכן כי רוב המלחמות בעולם הם בגלל השמאלנים? - עמוד 11 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הייתכן כי רוב המלחמות בעולם הם בגלל השמאלנים?

Yamabushi

Recommended Posts

בקנדה אף אחד לא ירגיש לבד. יש שם קהילה עצומה של יהודים, והמון ישראלים.

יש מקומות שאתה יכול להסתובב בהם ולדבר עברית עם כולם S:

לגבי ארה"ב ו "מס על כל דבר שזז", יש את זה גם אצלנו, חבוב. אצלנו זה נקרא מע"מ, ואצלנו זה 15.5%

בארה"ב יש לך גם Mail in rebates על ה 7% האלו ששילמת "סתם".

יש מדינות בודדות בארה"ב שצריך לשלם בהן מס קניה (Sales tax) של 8.7%

אבל שוב, אני בכלל מדבר על קנדה X:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 241
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ציטוט של MOSH

אני מציע לך לעבור לגור שם...הרוב הגדול לטעמי יחזור

""אתה יודע למה?

במדינת יש מנטליות של כפר ויש שייכות משותפת בין כולם (יהודים)

בארה"ב-קנדה אתה תרגיש לבד זה לא יהיה אותו דבר...

אני אישית לא רואה אותי מגדל את משפחתי מחוץ לארץ...בסופו של דבר אני רוצה להיות פה גם בגלל מסורת וגם בגלל שפה נולדתי וזאת המנטליות שלי ופה יהיה לי את כל ההנאה האמיתית...גרתי כבר בחול קצת ואני בטוח שאעשה את זה שוב""""

או באמת???? איזו נאיביות מצידך.למה מה יש להם לחפש פה?? מנטליות של כפר???.ואללה אתה ממש חי באספמיה.

אני שונא את המנטליות הישראלית שונא את תל אביב המנוכרת.כל פעם שאני שם אני חש בדידות וניכור חש שאני בעולם לא לי.אם הייתי יכול הייתי

לוקח את זוגתי ובורח מפה.מי שביסס את עצמו במדינה אחרת ייטיב עם עצמו עם ישאר שם ולא יבוא לקן צרעות פה.כל הערים הגדולות בישראל הן כמו ערי

מדינה.איפה יש לך בדיוק מנטליות של כפר?.אולי במושבים בגליל וזה בהחלט מקומות מקסימים.אבל שם אין לך עבודה וזו בעיה כרונית.

אל נא ממך לציין שיש פה מנטליות של כפר :nono: :nono:.

בישראל זה כבר מזמן אינו קיים בערים הגדולות.תרבות יפה זו קיימת רק במושבים בגליל.בערים הגדולות אדם לאדם זאב.הייתי במרכז וזה מה שקיים

בחלק גדול מהמקומות פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של MOSH

""אתה יודע למה?

אני אישית לא רואה אותי מגדל את משפחתי מחוץ לארץ...בסופו של דבר אני רוצה להיות פה גם בגלל מסורת וגם בגלל שפה נולדתי וזאת המנטליות שלי ופה יהיה לי את כל ההנאה האמיתית...גרתי כבר בחול קצת ואני בטוח שאעשה את זה שוב""""

או באמת???? איזו נאיביות מצידך.למה מה יש להם לחפש פה?? מנטליות של כפר???.ואללה אתה ממש חי באספמיה.

אני שונא את המנטליות הישראלית שונא את תל אביב המנוכרת.כל פעם שאני שם אני חש בדידות וניכור חש שאני בעולם לא לי.אם הייתי יכול הייתי

לוקח את זוגתי ובורח מפה.מי שביסס את עצמו במדינה אחרת ייטיב עם עצמו עם ישאר שם ולא יבוא לקן צרעות פה.כל הערים הגדולות בישראל הן כמו ערי

מדינה.איפה יש לך בדיוק מנטליות של כפר?.אולי במושבים בגליל וזה בהחלט מקומות מקסימים.אבל שם אין לך עבודה וזו בעיה כרונית.

אל נא ממך לציין שיש פה מנטליות של כפר :nono: :nono:.

בישראל זה כבר מזמן אינו קיים בערים הגדולות.תרבות יפה זו קיימת רק במושבים בגליל.בערים הגדולות אדם לאדם זאב.הייתי במרכז וזה מה שקיים

בחלק גדול מהמקומות פה.

אחי היקר אין גם אני שונא את המנטליות הזאת אך אתה טועה כשאתה קורא לזה מנטליות בכלל.

המטליות הישראלית היא לא להיות תל-אביבי ליברלי, להשתייך לאיזו קבוצה "תרבותית", לחיות ממשכורת של 6000 בחודש ולחשוב שאתה איזה מר עולם, להתנשא על כולם, וליסוע עם אוטו המפוצץ במדבקות "שלום עכשיו" (בוגדים)

-התרבות הישראלית היא בכלל בכלל לא תאטרון הקאמרי או הבימה.

-התרבות הישראלית היא לא צפייה בסרטי כל שני וחמישי או הזמנת פיצה דומינו'ס בסופי שבוע כמו שעושה כל אדם אמריקאי ממוצע (בכללי כן?I)\

התרבות הישאלית שונה לגמרי, התרבות הישראלית כשמה, התרבות הישאלית כתרבותם של בני .

לעם שלנו היתה פעם תרבותת, שרובה נעלם עם שנות הגלות (1989 אם איני טועה זהו המספר הנכון, של שנות גלות).

פעם לעם הזה היה הרבה מה להציע.

היתה לנו משלנו, לבוש תנכ''י שהייה מעין שאנטי אך היה יותר אסטטי ואלגנטי (תכלס כן) מג'ינסים קרועים או מהיינסים בלויים, היתה לנו את המוזיקה שלנו, אקזוטית, שהיתה ברובה דתית, אך לא תמיד, על כלי נגינה תנכיים אפשר לקרוא רבות באנרנט.

אפילו השפה שלנו היתה שונה, האמנם העברית היתה מאד דומה לשל היום (ההבדל הוא בערך כמו בין ערבית אסלית לעברית מרוקאית)... אך הכתב היה שונה, היום משתמשים בכתב הארמי, בו רוב היהודים השתמשו בזמנים העתקים מתעמי נוחות, אך באורגינל אנחנו משתמשים בכתב העברי שנראה הרבה יותר ייחודי ומעניין מכתב זה שבו אני כותב, הארמי והמשעמם.

היו פה בסה''כ חיים יפים בזמני התנ''ך, שאלו החיים המשקפים את , ולא הזמנים של היום.

אך מה אפשר לעשות נגד התקדמות העולם שסחף איתו את כל העמים, גם את עם .

?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצטק החשיבה שלך לגמרי מעוותת

איך שהתלבשו בני ישראלי לפני אלפי שנה זה איך שכל העולם התלבש לפני אלפי שנה, לא בגלל תרבות אלא בגלל שבגדים כאלה היו זמינים וגם זה בקושי

ארכיטקטורה משלנו - מאיפה הפלצת את זה? סוכה?

כן בוא נחזור 4000 שנה אחורה נחיה 40 שנה עם צרעת ונדאג כל הזמן שהיבול יצא טוב

יש לך יותר מדי זמן פנוי שאתה מנצל אותו להרחיק לכת במחשבות ולהגיע רק לשטויות

ואני חוזר לבגדים - המגוון העצום של בגדים נעליים ואביזרים שאנשים הולכים איתם היום הרבה יותר מעניין מסדין שכולם מתעטפים בו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע בארהב משלמים מס במקום על כל דבר שזז...קנית מצלמה? עוד 7 אחוז מס במקום...

The Avatar - פוסט מצויין (אני מדבר על הארוך לפני כמה עמודים)

אתה יודע למה?

אני אישית לא רואה אותי מגדל את משפחתי מחוץ לארץ...בסופו של דבר אני רוצה להיות פה גם בגלל מסורת וגם בגלל שפה נולדתי וזאת המנטליות שלי ופה יהיה לי את כל ההנאה האמיתית...גרתי כבר בחול קצת ואני בטוח שאעשה את זה שוב

לא יודע מי סיפר לך את זה אבל אתה ממש לא הולך להרגיש שם לבד. אלא אם כן אתה מדבר על מצב של דכאון אבל זה קיים גם פה.

כפר זה טוב? לא ולא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מי סיפר לך את זה אבל אתה ממש לא הולך להרגיש שם לבד. אלא אם כן אתה מדבר על מצב של דכאון אבל זה קיים גם פה.

כפר זה טוב? לא ולא.

מה אתה מגיב פה?

יש לך עבודה לעשות שם

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=319397.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה פוסט באמת אתם אנשים מצחיקים לפעמים :)

התחלנו בדיבורים על פוליטקה יבשה עברנו לערבים ואז למדינת ואז למה לא מדינת ... ועכשיו איבדתם אותי לגמרי אבל חפיף :smile1:

בכול מקרה המשפחה שלי עכשיו גרה בקנדה (לא אני)

ו Aztek כןך מה שיש לי להגיד לך זה וואו :o ??? :o :o :silly: :s05:

אם תפגוש מישהו לא יהודי אז הוא איזה סוג של אדם נחות כי הוא שונה ממך ומה אם הוא שחור אז מה אז הוא בכלל איזה זבל... אהה רגע אנחנו לא רוצים להיות גזענים..

אהה אבל הרגע נזכרתי לצעוק יהודי יהודי זה להיות גזען אפילו אם אתה יהודי בדיוק כמו ששחור אומר למישהו כושי הוא בדיוק גזען כמו כול אחד אחר!

אז די כבר סבבה נוח לך להרגיש שיכות סבבה תרגיש שיכות אבל על תפיל את הדעות שלך על כול הסובב אותך דוגמה מדינה אנשים וכול דבר שפחות או יותר לא אתה.

אני יודע שזה המון לבקש ממישהו שרואה את העולם רק בדרך אחת במיוחד אם הוא בדרך להיות פאנט או אפילו כבר נמצא שם, אבל בכייאת (מצטער על המילים אבל אין לי טובות יותר כרגע) תפסיקו לדרג אנשים לפי צבע או איפה הם נולדו או במה הם מאמינים!

אני ממליץ לך ללכת לאיפה שמחזיקים את הגופות של אנשים בבתי חולים ולראות רק את הרגליים שלהם כדי שתבין שאין שום הבדל ביני בינך ערבי כושי יפני או כול אחד אחר.

אני אישית גר באירופה ומאוד נהנה לי פה מהשלוות חיים המוטרפת שיש פה. וכן יש פה מלא ישראלים ואתה יודע מה עוד יש פה?... יש פה מלא ערבים איזה קטע ואתה יודע 90 אחוז מהזמן חוץ מכמה מפגרים אין שום אימות אין שום מלחמה ואין שום כלום בין כולם.

הישראלים הולכים למסעדות ערביות בדיוק כמו שהערבים הולכים למסעדות ישראליות... וואו ממש נס חנוכה :screwy:

וכן הם מלבנון ואפילו חלקם פלסטינאים אז אתה מבין שזה הכול בולשיט למה כשהם חוזרים לביקור או לגור בלבנון או בעזה פתאום הם שונאים אותך ואתה אותם אבל כשאתה פה הכול פחות או יותר נעלם (its magic).

BTW מקודם אם העלבתי מישהו דתי זאת ממש לא הייתה הכוונה ואני מצטער אם פגעתי במישהו אבל רק ניסיתי להעביר את המסר שאי אפשר לבסס את החיים שלנו לפי אמונות כי חלקן לא ממש בנויות לחיים אמיתיים עם בני אדם. תעשו בראש את החישוב שלכם תיהיו הגיוניים הרי ברור שאם הרב הגדול אומר שצריכים להרוג מישהו שתצאו להרוג מישהו (אני מקווה) כי אתם תפעילו שיקול דעת. תשדלו לעשות את זה עם הכול בחיים ולהמנע מללכת אחרי כולם או כי ככה אמרו או כי ככה כתוב פשוט תחשבו קצת זה הכול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מדבר על לבד במובן של להיות בדאון

אני מדבר על מצב שאין לך שייכות כמו בארץ

וואללה בקנדה נחש מה? לפי מה שאתה אומר אתה הולך לקהילה היהודית...אתה מנסה להשתמר בתוך הקהילה הזאת

וארץ היא מדינה באווירה של כפר לעומת ארה"ב שזה מדינה שונה לגמרי

אם אתם ממש רוצים אני יוכל לחדד לכם את ההבדלים המהותים בין שתי המדינות הללו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצטק החשיבה שלך לגמרי מעוותת

איך שהתלבשו בני ישראלי לפני אלפי שנה זה איך שכל העולם התלבש לפני אלפי שנה, לא בגלל תרבות אלא בגלל שבגדים כאלה היו זמינים וגם זה בקושי

ארכיטקטורה משלנו - מאיפה הפלצת את זה? סוכה?

כן בוא נחזור 4000 שנה אחורה נחיה 40 שנה עם צרעת ונדאג כל הזמן שהיבול יצא טוב

יש לך יותר מדי זמן פנוי שאתה מנצל אותו להרחיק לכת במחשבות ולהגיע רק לשטויות

ואני חוזר לבגדים - המגוון העצום של בגדים נעליים ואביזרים שאנשים הולכים איתם היום הרבה יותר מעניין מסדין שכולם מתעטפים בו

חחחחחח אני מדבר שטויות או אתה?

קודם כל תלמד על תרבויות שמיות עתיקות ואז תחזור לדבר איתי, אני לא מאשים אותך במידה והנך חסר השכלה בנושא.

הארכיטקטורה של עם מדינות\ממלכות ישראל בתקופת התנ''ך או תקופת הבית הראשון\שני היו ייחודיות לעם ישראל ולעמים הכנעניים השכנים.

כל המזרח התיכון התאפיין בארכיטקטורה משלו, למשל כרתים, מצרים, טרויה.

זה מקרב גם את עניין השפה, שפות שמיות. בין כל השפות השמיות, לפחות העתיקות שנשתמרות על ידי מוסדי השכלה גבוהה, הינם שפות דומות.

כך גם סגנון הבנייה בישראל העתיקה.

ארמון המלך שלמה, בית המקדש, הגנים בעיר בבל, ביצורי אשור, כל אלו ואלה הם פלאים אסטטיים ושיאי שבתקופה פרימיטיבת כמו של אז הגיעו אלייה.

אנשים חיפשו תצוגה מרהיבת עין ואיכותית בחיי היום יום אז, ולכן הערים והכפרים של אז היו בנויים בצורה יפה המתוכננת היטב.

ולגבי הלבוש, אתה שוב מראה את הידע הכללי המועט שלך, איך אתה בכלל הופך את כל תרוביות העולם לזהות בתרבות ההסטורית שלהם, מבחינת לבוש?.

אתה רוצה להגיד לי שהסינים העתיקים לבשו מה שבני לבשו?, או שהיוונים לבשו מה שהאצטקים העתיקים לבשו? לא לא אני חייב להבין.

ולא מעניין אותי מה אתה חושב, אני רק עושה את זה כי אני נדהם מהתגובה שלך.

בנושא המחלות.

אז היו מחלות בשנים שעברו אז מה?

אז היו מחלות כמו צרעת שהיו חשוכות מרפא.

היום יש לך איידס וסרטן שלא היו בזמנים העתיקים וזה מוכח, שגם הן חשוכות מרפא.

וממה הגיעו מחלות אלה? מהאוויר המזוהם של התעשייה שאליה העולם נפל.

אני יכול להבטיח לך, לא כי אני משוגע שטוען שכל העולם המודרני הוא חרא, אלא פשוט ממקום של "ציון עובדה".

לחיות בעולם העתיק בצורה השאנטית, הרוחנית, לראות תרבויות מגוונות, שכיום כבר הולכות ונעלמות מן העולם, זה פשוט היה נחמד יותר מאשר היום.

בעולם העתיק כל בנאדם היה משהו, היה מוסד בפני עצמו.

המדינות בעולם העתיק היו דואגות לאזרחים שלהן, היו מטפחות אותם ותומכות בהם, אם היית הולך ברחוב של עיר כמו בבל העתיקה, היתה נדהם מכמות האסטטיקה והיופי שבכל רחוב.

לעומת זאת, היום אתה יכול להסתובב באיזה שכונת מצוקה ולראות בדיוק ההפך.

אני יכול לסכם את זה כך.

ישנם חסרונות ויתרונות לכל תקופה בעולם הזה.

אין מה לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי לעזאזל רוצה לחיות באווירה של כפר?!1?!!? אתם יושבים באתר מחשבים, משתמשים במחשב, חיים בצורה מערבית לחלוטין וחולמים על מנטליות של לפני 4000 שנה?

מה נסגר..

חחחחחח אני מדבר שטויות או אתה?

קודם כל תלמד על תרבויות שמיות עתיקות ואז תחזור לדבר איתי, חסר השכלה.

הארכיטקטורה של עם מדינות\ממלכות ישראל בתקופת התנ''ך או תקופת הבית הראשון\שני היו ייחודיות לעם ישראל ולעמים הכנעניים השכנים.

כל המזרח התיכון התאפיין בארכיטקטורה משלו, למשל כרתים, מצרים, טרויה. [glow=red,2,300]אתה ממש תתפלא לדעת שבתי בוץ הם לא המצאה יהודת... ובית המקדש המפואר כלכך הוא עבודה רומאית. עשה טובה.[/glow]

זה מקרב גם את עניין השפה, שפות שמיות. בין כל השפות השמיות, לפחות העתיקות שנשתמרות על ידי מוסדי השכלה גבוהה, הינם שפות דומות. [glow=red,2,300]מה לעזאזל הקשר?[/glow]

כך גם סגנון הבנייה בישראל העתיקה. [glow=red,2,300]אוקי, נפלא. אבל מה עם סגנון הבניה בישראל המודרנית? שכל הבתים שאני רואה לכל כיוון, בכל עיר, ובכל מקום, נראים כמו זימבאבווה במקרה הטוב. הכל מוזנח, מיושן ומגעיל.[/glow]

ארמון המלך שלמה, בית המקדש, הגנים בעיר בבל, ביצורי אשור, כל אלו ואלה הם פלאים אסטטיים ושיאי שבתקופה פרימיטיבת כמו של אז הגיעו אלייה. [glow=red,2,300]נחש מה? אפילו את ארמון המלך שלמה לא בנו היהודים. כתוב בפירוש במקרא מאיפה הם הביאו את חרשי האבן והעץ שבנו אותו, מצור, צידון... ועוד כל מיני חורים שאני לא זוכר.[/glow]

אנשים חיפשו אסטטיקה ומראית עין יפה בחיי היום יום אז, ולכן הערים והכפרים של אז היו בנויים בצורה יפה המתוכננת היטב.

ולגבי הלבוש, אתה שוב מראה את הידע הכללי המועט שלך, איך אתה בכלל הופך את כל תרוביות העולם לזהות בתרבות ההסטורית שלהם, מבחינת לבוש?.

אתה רוצה להגיד לי שהסינים העתיקים לבשו מה שבני לבשו?, או שהיוונים לבשו מה שהאצטקים העתיקים לבשו? לא לא אני חייב להבין. [glow=red,2,300]אוקי, הישראלים לבשו בגד שדומה למה שהבדאוים לובשים היום, או וריאציה קרובה. אתה רוצה שזה מה שנלבש עכשיו? ואתה מוכן להסביר לי מה הקשר בין זה לבין למה להישאר במדינה?[/glow]

ולא מעניין אותי מה אתה חושב, אני רק עושה את זה כי אני נדהם מהתגובה שלך.

בנושא המחלות.

אז היו מחלות בשנים שעברו אז מה?

אז היו מחלות כמו צרעת שהיו חשוכות מרפא.

היום יש לך איידס וסרטן שלא היו בזמנים העתיקים וזה מוכח, שגם הן חשוכות מרפא.

וממה הגיעו מחלות אלה? מהאוויר המזוהם של התעשייה שאליה העולם נפל. [glow=red,2,300]טוב, נמחק את ההתקדמות הטכנולוגית. פשוט נחזור לשנת 2000 לפנה"ס, מסתבר שלחשוב זאת טעות. אולי נתחיל מזה שתלבש את הגלימה שאתה כלכך רוצה ללבוש, תתנתק מהאינטרנט ותגור באוהל במדבר?[/glow]

אני יכול להבטיח לך, לא כי אני משוגע שטוען שכל העולם המודרני הוא חרא, אלא פשוט ממקום של "ציון עובדה". [glow=red,2,300]איך יכולתי לשכוח.[/glow]

לחיות בעולם העתיק בצורה השאנטית, הרוחנית, לראות תרבויות מגוונות, שכיום כבר הולכות ונעלמות מן העולם, זה פשוט היה נחמד יותר מאשר היום.

בעולם העתיק כל בנאדם היה משהו, היה מוסד בפני עצמו. [glow=red,2,300]שאנטי? אתה מקשקש. בתקופות העתיקות אנשים עשו שני דברים: עבדו את האדמה / הצאן, והתפללו. זהו. לא היתה אפשרות לחקור תרבויות, לחיות בשאנטי, להיות רוחני.. בלה בלה. היית עסוק בלפחד מהאלוהים שלך, מהמלך שלך ולדאוג אם יהיה לך אוכל למחר. עכשיו אתה יכול לקרקר על בטן מלאה על כמה שחסר לך רוחניות. רוצה ללכת לעבוד את האדמה? יש לי פה חלקה לא מנוצלת ליד הבית.[/glow]

המדינות בעולם העתיק היו דואגות לאזרחים שלהן, היו מטפחות אותם ותומכות בהם, אם היית הולך ברחוב של עיר כמו בבל העתיקה, היתה נדהם מכמות האסטטיקה והיופי שבכל רחוב. [glow=red,2,300] אולי ברומא, לא בישראל. ובכל מקרה מספיק לקרוא את ההסטוריה הרומאית כדי להבין כמה מכוערת ועקובה מדם גם היא.[/glow]

לעומת זאת, היום אתה יכול להסתובב באיזה שכונת מצוקה ולראות בדיוק ההפך. [glow=red,2,300]אההה...האא.... כי לפני 2000 שנה לא היו רובעי עוני.. ולא היה עוני בכלל...[/glow]

אני יכול לסכם את זה כך.

ישנם חסרונות ויתרונות לכל תקופה בעולם הזה.

אין מה לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בית שני נבנה על ידי הורדוס על פי התוכניות המדויקות של היהודים . אחרת זה לא בית מקדש , זה היה בית עבודה זרה .

עריכה : תיקון , הוא נבנה על ידי עולי בבל ושוכלל על ידי הורדוס

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%91%D7%99%D7%AA_%D7%94%D7%9E%D7%A7%D7%93%D7%A9_%D7%94%D7%A9%D7%A0%D7%99

בית ראשון נבנה על ידי שלמה המלך .

זה שהביאו כמה וכמה מומחים מהסביבה שיעזור SO WHAT ?

שלמה המלך היה האדריכל אז על שמו נקרא הבנין .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בית שני נבנה על ידי הורדוס על פי התוכניות המדויקות של היהודים . אחרת זה לא בית מקדש , זה היה בית עבודה זרה .

עריכה : תיקון , הוא נבנה על ידי עולי בבל ושוכלל על ידי הורדוס

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%91%D7%99%D7%AA_%D7%94%D7%9E%D7%A7%D7%93%D7%A9_%D7%94%D7%A9%D7%A0%D7%99

בית ראשון נבנה על ידי שלמה המלך .

זה שהביאו כמה וכמה מומחים מהסביבה שיעזור SO WHAT ?

שלמה המלך היה האדריכל אז על שמו נקרא הבנין .

למה יש לשכה לשמנים?

wtftx6.th.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

4 לשכות בבית המקדש

-לשכת הנזירים

-לשכת השמנים

-לשכת העצים

-לשכת המצורעים

-בלשכת השמנים אוחסנו השמנים המשובחים ביותר למנורת המקדש אשר הודלקה מדי יום בתורנות של הכהנים, שימשה כמו כן להדלקת לפידי התאורה שגם הם הודלקו מדיי יום לקראת השקיעה.

היו להם עוד שימושים רבים

-לשכת העצים בה אוחסנו עצי האסקה ששימשו להדלקת אש על ידיד הכוהנים, ברוב המקרים לחימום בחודשי החורף הקרים והמושלגים (אכן כן, 2000+ שנים לפני היום החור באוזון היה הרבה יותר קטן והייה יורד בירושלים שלג קבוע ומכובד כל חורף)

-לשכת הנזירים

בלשכה זו היו באים כהנים שסיימו את נזירותם בבית המקדש (כשמו כן הוא בית).

-לשכת המצוערים

שם היו מתכנסים מצורעים, שלא יכלו להתערבב עם ההמון.

בין ארבעת הלשכות - עזרת נשים.

למי שרצה לדעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...