הייתכן כי רוב המלחמות בעולם הם בגלל השמאלנים? - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הייתכן כי רוב המלחמות בעולם הם בגלל השמאלנים?

Yamabushi

Recommended Posts

אני רק רוצה להגיד שני דברים

קודם כל להגיד שהפלשתינאים לא בני אדם ושכולם שונאים אותנו זה טיפשי

מה אצלנו בעם לא קיימים אנשים ששונאים פלשתינאים?! יש פה מלא ואני בטוח שזה לפחות מאות אלפים

למה שהם יאהבו אותנו אם אנחנו עושים להם חיים קשים? תחשבו מה זה לחיות שם בזבל...

הפלשתנאים הם בעיה שלנו ואין מה לעשות,נולדנו לחיות איתם ולא, אי אפשר להשמיד אותם- זה המאה ה21 ומתי שיבינו (שני הצדדים) שאין ברירה אז אולי יהיה שלום...וגם זה לא בטוח שיקרה...

אתה צודק בעקרון.

אי אפשר להשמיד אותם

וגם אם ישמידו אותם, אז יהיו לנו אוייבים אחרים תוך חודש מסיום המלחמה איתם.

חייבים לחבר את שני העמים, לדגול בדו קיום אך למרות זאת בבידוד אוכלוסייה, הם בערים שלהם, אנחנו בערים שלנו, בלי ערבוב, בלי קיום פיזי משותף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 241
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד היום הרבה אנשים הודו שההתנקות הייתה פשלה.

למעשה אריאל שרון שינה את דעתו, אבל טעה.

כך שכל מי שיגיד פה "למה הם שינו את דעתם אתם חושבים?"

למעשה צודק למה באמת? הרי עשו פאשלה, ולמזלנו אולמרט לא הצליח

לעביר את התוכנית שלו לפינוי יהודה ושומרון בגלל כנראה המלחמה.

מה אני אגיד, זה טיעון חזק. "הרבה אנשים הודו שההתנתקות הייתה פשלה".

הופה. זהו. עכשיו זה מדעי. ::)

בנוגע לפיגועים בת"א מול שדרות-

כן, אני מסכים שהסכנה התמידית של קסאם- מעיקה יותר מהסיכוי לפיגוע.

עם זאת, בוא לא נשווה פיגוע לקאסם- בפיגוע הסיכוי שלך להתפרק לחתיכות בשר הרבה יותר גדול. קסאם לא כל כך פאטאלי.

אני חושב שהירי על שדרות חמור ביותר (וצריך לפתור אותו בדרכים צבאיות חזקות ממה שנהוג כרגע)- אבל דיי עם הצביעות הזאת. יש הרבה אנשים במדינה הזאת שסבלו, לא כל העולם סובב סביב שדרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו חייבים פשוט להתנתק מהפלסטינים לחלוטין,לחלאות העלוקות האלה שרוצים בד בבד להשמיד אותנו ושנדאג לצרכים שלהם כאילו לא קרה כלום,הרי למה הייתה ההתנתקות?!להעיף אנשים מהבית ולהמשיך לדאוג להם,או פשוט להתנתק מהם לחלוטין,מצדי שהם יחיו בחושך תמידי עד שהם או יפסיקו לירות עלינו קסאמים או שהם ימציאו איך לספק חשמל לעצמם למה אנחנו לא חייבים להם כלום.

מה גם שתראו כמה העולם מחלץ לעזרתם להקים מדינה,מתי שאנחנו באנו לפה אף אחד לא שש לתת לנו אפילו מטר רבוע והיינו צריכים למות בשבילהם,ועכשיו הם רוצים שנדאג להם פשוט צביעות והתיפייפות נפש,מה גם שהם מציבים לנו תנאים ואבו מאזן מכריז על ירושלים המזרחית כעיר הבירה שלהם עוד לפני שבכלל החלטנו לתת אותה,הרי למה חיילים שלנו מתו במלחמת ששת הימים,כדי שיעברו 40 שנה ונחזיר להם את זה,

לא ולא,צריך לשנות מדיניות ולהוציא את הלשון של אולמרט מהתחת של הפלסטינים ואמריקה שדואגת בינתיים רק לאינטרסים של הערבים ולא שלנו,כמו שהם ניהלו לנו את המלחמה בלבנון ותראו מה יצא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפלשתנאים הם בעיה שלנו ואין מה לעשות,נולדנו לחיות איתם ולא, אי אפשר להשמיד אותם- זה המאה ה21 ומתי שיבינו (שני הצדדים) שאין ברירה אז אולי יהיה שלום...וגם זה לא בטוח שיקרה...

זאת בדיוק הבעיה של השמאל!

התגובה הכי טובה עד כה :)

יישר כח

תודה! :)

חייבים לחבר את שני העמים, לדגול בדו קיום אך למרות זאת בבידוד אוכלוסייה, הם בערים שלהם, אנחנו בערים שלנו, בלי ערבוב, בלי קיום פיזי משותף.

לא הבנתי מה אמרת. איך אפשר לחבר את שני העמים (אני מניח שהישראלים הם העם האחד, ושאתה קורא לפלשתינים ה"עם" השני), ועם זאת לשמור על בידוד אוכלוסיה ושלא יהיה קיום פיסי משותף?

בנוגע לפיגועים בת"א מול שדרות-

כן, אני מסכים שהסכנה התמידית של קסאם- מעיקה יותר מהסיכוי לפיגוע.

עם זאת, בוא לא נשווה פיגוע לקאסם- בפיגוע הסיכוי שלך להתפרק לחתיכות בשר הרבה יותר גדול. קסאם לא כל כך פאטאלי.

אני חושב שהירי על שדרות חמור ביותר (וצריך לפתור אותו בדרכים צבאיות חזקות ממה שנהוג כרגע)- אבל דיי עם הצביעות הזאת. יש הרבה אנשים במדינה הזאת שסבלו, לא כל העולם סובב סביב שדרות.

אתה עושה טעות בכך שאתה משווה את הנזק של פיגוע התאבדות לנזק של טיל קסאם. הנקודה היא שישות עויינת, ממשלה שנבחרה בבחירות דמוקרטיות, בעלת שטח ריבוני (פחות או יותר) הכריזה עלינו מלחמה, ויורה על האזרחים שלנו אלפי טילים מידי יום ביומו במשך שנים על גבי שנים, ומדינת במקום להטיל למערכה את מלואו עוצמתה הצבאית במטרה למחוץ את כוחות האוייב ולהביא להכרעה מהירה בשדה הקרב, נגררת למלחמת התשה ארוכה מול אוייב נחות ממנה בהרבה, מלחמה שאין לה שום סיכוי לנצח בה. טילי הקסאם הם לא מכת טבע שצריך ללמוד לחיות איתה כמו סופות טורנדו והוריקנים. לא ניתן למגר את "תופעת הקסאמים" באמצעות ירי ממוקד על משגרי קסאמים ועל "מרחבי שיגור". אי אפשר גם להגיד ש"ניסו הכל" וש"אין מה לעשות". במלחמה (כמו גם באהבה) אין חוקים. הכל מותר במלחמה, במיוחד כאשר הצד השני לא מכבד את אותם חוקים שמחייבים אותך. אני לא אומר שאפשר לצמצם את ירי הקסאמים, אני אומר שאפשר למנוע לחלוטין ירי טילי קסאם על באמצעות הפצצה מאסיבית של שטחי האוייב, הפלת ממשלת החמאס, הוצאה להורג פומבית של כל אנשי הטרור הפלשתינים, ופירוז הרשות הפלשתינית מנשק חם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון הם אך ורק בעיה של עצמם

הם בעיה שלנו. הם פליטים

שהייתה לנו הזדמנות להפטר מהם היססנו (ירדן -שנות ה70)

זאת בדיוק הבעיה של השמאל!

מה בעיה בדיוק?

זה עובדות בשטח

תראה לאורך כל ההיסטוריה מה הולך פה

גם אנחנו עשינו פעולות נגד הכיבוש האנגלי ולא ויתרנו

שלום הוא לא ריאלי , אבל אני דוגל בדבר פשוט

אנחנו בתור "עם סגולה" צריכים להראות שאנחנו יותר טובים מהם אבל בפועל זה לא קורה כי עדיין יש לנו חיות במדינה ועדיין יש שנאה מהצד שלנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא רואה בקסמים סוג של הצלחה.

העזתים נאלצו לפנות לכלי זה כי הצלחנו לחסום להם כל דרך אחרת של התנגדות, כולל פיגועים.

מהגדה הם לא יכולים להוציא כלום, וביהודה ושומרון שולט הפת"ח בשיתוף פעולה ביטחוני הדוק עימנו.

חבל רק שלא התכוננו למצב הזה שהרי ידענו שזה יבוא, את שכר הלימוד כבר שילמנו עם החיזבאללה במשך שנים ארוכות - הכתובת היתה על הקיר ללא ספק.

ושוב לשאלתי שהוצגה כבר פעם - לכל המתלהמים מהימין, מה הפתרון שלכם ?

זורקים סיסמאות שלא צריך את הפלסטינאים, הם לא יחסרו לאף אחד - נכון. אז מה ?

מה עושים עם העובדה הזו בצורה מעשית, טכנית ?

ואני לא מתכוון לפנטזיות בסגנון של - נתעורר מחר בבוקר עם פצצת מימן בלב, כי זה לא ריאלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה עושה טעות בכך שאתה משווה את הנזק של פיגוע התאבדות לנזק של טיל קסאם. הנקודה היא שישות עויינת, ממשלה שנבחרה בבחירות דמוקרטיות, בעלת שטח ריבוני (פחות או יותר) הכריזה עלינו מלחמה, ויורה על האזרחים שלנו אלפי טילים מידי יום ביומו במשך שנים על גבי שנים, ומדינת במקום להטיל למערכה את מלואו עוצמתה הצבאית במטרה למחוץ את כוחות האוייב ולהביא להכרעה מהירה בשדה הקרב, נגררת למלחמת התשה ארוכה מול אוייב נחות ממנה בהרבה, מלחמה שאין לה שום סיכוי לנצח בה. טילי הקסאם הם לא מכת טבע שצריך ללמוד לחיות איתה כמו סופות טורנדו והוריקנים. לא ניתן למגר את "תופעת הקסאמים" באמצעות ירי ממוקד על משגרי קסאמים ועל "מרחבי שיגור". אי אפשר גם להגיד ש"ניסו הכל" וש"אין מה לעשות". במלחמה (כמו גם באהבה) אין חוקים. הכל מותר במלחמה, במיוחד כאשר הצד השני לא מכבד את אותם חוקים שמחייבים אותך. אני לא אומר שאפשר לצמצם את ירי הקסאמים, אני אומר שאפשר למנוע לחלוטין ירי טילי קסאם על באמצעות הפצצה מאסיבית של שטחי האוייב, הפלת ממשלת החמאס, הוצאה להורג פומבית של כל אנשי הטרור הפלשתינים, ופירוז הרשות הפלשתינית מנשק חם.

כשאתה אומר שאנחנו צריכים לקחת על עצמנו את אותם חוקים שהחמאס לוקח, אתה בעצם אומר שאנחנו צריכים להתנהג כמו החמאס. ואם נתנהג כמוהם, אתה יודע מה ההבדל היחיד ביננו? שלנו יש פצצת אטום. ואז העולם ישאל את עצמו, האם הוא באמת רוצה שתהיה פצצת אטום למדינה שמתנהגת כמו ארגון טרור. בשלב הזה תתחיל להתארגן למלחמה לא נגד אוייב נחות, אלא נגד כוחות נאטו.

אבל גם בלי התרחיש הזה של עימותים צבאיים נגד אירופה וארצות הברית, בוא נדון במצב פחות קיצוני.

כיצד יתנהגו מדינות ערב המתונות כגון מצריים / ירדן אשר חתמו איתנו הסכמי שלום, ושאר מדינות ערב המתונות שמקיימות איתנו קשרים.

אתה כמובן יכול לתאר לעצמך את התגובה של הציבור במדינות אלה. המשטרים יעמדו בפני שתי אפשרויות: נפילה או ביטול הקשרים עם והגעה לעימות צבאי או אפילו מלחמה כוללת איתה על מנת להציל את "אחיהם" הפלשתינים.

במלחמה כוללת כזאת, אתה לא צריך לקחת כמובן מאליו שננצח בה. המצב הצבאי של מצריים טוב בהרבה ממה שהוא היה במלחמת יום כיפור, ואת המצב של צה"ל ראינו במלחמת לבנון השניה. לסורים יש מערך טילי קרקע-קרקע שיגרמו לך להתגעגע לימי הקסאמים שנופלים על שדירות.

האם נקבל הזרמת מארה"ב כמו שאנחנו רגילים בכל מלחמה שהיתה עד כה? לא הייתי מהמר על זה.

האם יהיה מישהו שיעצור את המצרים כשהם יפרצו את הקווים שלנו? לא יודע אם מישהו בעולם יתערב. בסופו של דבר יכול להיות שנאלץ להשתמש או שנאיים בלהשתמש בנשק אטומי כדי לעצור את הכוחות המתקדמים. הערבים מצידם מצטרפים עם מאגר הנשק הביולוגי והכימי שברשותם.

אני מתאר לעצמי שאחרי מצב כזה, העולם כולו ישלח כוחות בינלאומיים כדי להפריד ביננו. ימאס להם לנסות להביא אותנו להסכם תוך דיבורים והוא פשוט יכפה על שני הצדדים איזה שהיא הצעת חלוקה של הארץ שתעבור באו"ם. את ההצעה הזאת הם יגבו בכוחות צבאיים בינלאומיים שישבו משני צידי הגבול. האם אתה יכול להמר שהצעת החלוקה שתעבור באו"ם תהיה לטובתנו בהתחשב דעת הקהל העולמית שתהיה נגדנו?

בסופו של דבר כתוצאה ממצב צבאי של קסאמים שנורים על שדירות, וגורמים לפחות הרוגים מפיגוע התאבדות אחד, הבאת אותנו למלחמה כוללת עם מדינות ערב עם עשרות אלפי הרוגים רק בצד שלנו.

התוצאה הסופית נשמעת מופרכת והזויה, אבל תראה לי משהו בשרשרת האירועים שתארתי שלא הגיוני ולא יכול בסבירות גבוהה לקרות.

האם זה צודק שאנחנו לא יכולים להתנהג כלפי הפלשתינים כמו שהם מתנהגים כלפינו? לא.

אבל בפרפרזה על פרסומת הבטיחות בדרכים: "במזרח התיכון, אל תהיה צודק. תהיה חכם".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אנחנו עשינו פעולות נגד הכיבוש האנגלי ולא ויתרנו

באמת? למיטב זכרוני אנחנו דווקא הסכמנו להצעת החלוקה שהיתה מאוד לא טובה עבורנו, בעוד שהפלשתינים מעדיפים להרוג בנו מאשר לקבל הצעות שלום שחלקן הן בגדר התאבדות מצידנו.

אנחנו בתור "עם סגולה" צריכים להראות שאנחנו יותר טובים מהם אבל בפועל זה לא קורה כי עדיין יש לנו חיות במדינה ועדיין יש שנאה מהצד שלנו

מי לעזאזל אמר לך שאתה "עם סגולה"? :kopfpatsch:

כמה פעמים צריך להגיד לך שהיהירות היא אם כל חטא?

ושוב לשאלתי שהוצגה כבר פעם - לכל המתלהמים מהימין, מה הפתרון שלכם ?

זורקים סיסמאות שלא צריך את הפלסטינאים, הם לא יחסרו לאף אחד - נכון. אז מה ?

מה עושים עם העובדה הזו בצורה מעשית, טכנית ?

ואני לא מתכוון לפנטזיות בסגנון של - נתעורר מחר בבוקר עם פצצת מימן בלב, כי זה לא ריאלי.

תראה יש כאן משוואה מאוד פשוטה: A+B=C. אתה אומר בעצם שאתה רוצה שיגידו לך כמה זה A+B, אבל בתנאי שהתשובה תהיה D, כאשר C שונה מ-D.

אני לא ממש יודע איך עושים את זה.

כשאתה אומר שאנחנו צריכים לקחת על עצמנו את אותם חוקים שהחמאס לוקח, אתה בעצם אומר שאנחנו צריכים להתנהג כמו החמאס. ואם נתנהג כמוהם, אתה יודע מה ההבדל היחיד ביננו? שלנו יש פצצת אטום. ואז העולם ישאל את עצמו, האם הוא באמת רוצה שתהיה פצצת אטום למדינה שמתנהגת כמו ארגון טרור. בשלב הזה תתחיל להתארגן למלחמה לא נגד אוייב נחות, אלא נגד כוחות נאטו.

אתה ממש הזוי! החמאס הוא ארגון טרור שמנהל נגדנו מלחמת שמד. החמאס יורה עלינו טילים בכוונה תחילה להרוג כמה שיותר אזרחים (ובכלל זה נשים, זקנים וטף). הוא עושה זאת לא באין ברירה בחתירה לעצמאות, שכן יש לו ברירות רבות והוא כבר מזמן לא נמצא תחת כיבוש. הוא עושה זאת מתוך שנאה לתרבות השונה משלו. אני אומר שהחמאס כופה עלינו מלחמת אין-ברירה. היות וכך, עלינו להשתמש במלוא עוצמתנו הצבאית כנגד האוייב (חמושים ואלה שהעלו אותם לשלטון ונותנים להם מחסה). אולם, המטרה המוצהרת שלנו, בניגוד למטרה של החמאס, צריכה להיות לא להרוג בהם עד תום, אלא להביא להכרעה מהירה במלחמה בכל אמצעי שעומד בארסנל שלנו. אם כתוצאה מכך נגזר על אלפי פלשתינים למות, כך יהיה. אבל, אני לא רוצה להרוג בהם ומוכן לתת להם אפשרות לכניעה מלאה וללא תנאים בכל שלב.

אבל גם בלי התרחיש הזה של עימותים צבאיים נגד אירופה וארצות הברית, בוא נדון במצב פחות קיצוני.

כיצד יתנהגו מדינות ערב המתונות כגון מצריים / ירדן אשר חתמו איתנו הסכמי שלום, ושאר מדינות ערב המתונות שמקיימות איתנו קשרים.

אתה כמובן יכול לתאר לעצמך את התגובה של הציבור במדינות אלה. המשטרים יעמדו בפני שתי אפשרויות: נפילה או ביטול הקשרים עם והגעה לעימות צבאי או אפילו מלחמה כוללת איתה על מנת להציל את "אחיהם" הפלשתינים.

במלחמה כוללת כזאת, אתה לא צריך לקחת כמובן מאליו שננצח בה. המצב הצבאי של מצריים טוב בהרבה ממה שהוא היה במלחמת יום כיפור, ואת המצב של צה"ל ראינו במלחמת לבנון השניה. לסורים יש מערך טילי קרקע-קרקע שיגרמו לך להתגעגע לימי הקסאמים שנופלים על שדירות.

האם נקבל הזרמת מארה"ב כמו שאנחנו רגילים בכל מלחמה שהיתה עד כה? לא הייתי מהמר על זה.

האם יהיה מישהו שיעצור את המצרים כשהם יפרצו את הקווים שלנו? לא יודע אם מישהו בעולם יתערב. בסופו של דבר יכול להיות שנאלץ להשתמש או שנאיים בלהשתמש בנשק אטומי כדי לעצור את הכוחות המתקדמים. הערבים מצידם מצטרפים עם מאגר הנשק הביולוגי והכימי שברשותם.

אני מתאר לעצמי שאחרי מצב כזה, העולם כולו ישלח כוחות בינלאומיים כדי להפריד ביננו. ימאס להם לנסות להביא אותנו להסכם תוך דיבורים והוא פשוט יכפה על שני הצדדים איזה שהיא הצעת חלוקה של הארץ שתעבור באו"ם. את ההצעה הזאת הם יגבו בכוחות צבאיים בינלאומיים שישבו משני צידי הגבול. האם אתה יכול להמר שהצעת החלוקה שתעבור באו"ם תהיה לטובתנו בהתחשב דעת הקהל העולמית שתהיה נגדנו?

בסופו של דבר כתוצאה ממצב צבאי של קסאמים שנורים על שדירות, וגורמים לפחות הרוגים מפיגוע התאבדות אחד, הבאת אותנו למלחמה כוללת עם מדינות ערב עם עשרות אלפי הרוגים רק בצד שלנו.

התוצאה הסופית נשמעת מופרכת והזויה, אבל תראה לי משהו בשרשרת האירועים שתארתי שלא הגיוני ולא יכול בסבירות גבוהה לקרות.

התרחיש הזה ממש מופרכך והזוי, והוא למעשה בכלל לא קיים. השמאל תמיד מפחיד אותן בסנקציות של האו"ם ותקיפה של כוחות נאט"ו עלינו. בפועל, למרות כל הרעש שהם עושים, לאף אחד לא ממש אכפת מהפלשתינים, גם לא לערבים.

השמאל גם תמיד אומר שנבואות הזעם של הימין לעולם לא יתגשמו, למרות שהן מתגשמות פעם אחר פעם. ההבדל בין נביאי הימין לנביאי השמאל הוא שנביאי הימין הם נביאי אמת, ואילו נביאי השמאל הם נביאי שקר.

האם זה צודק שאנחנו לא יכולים להתנהג כלפי הפלשתינים כמו שהם מתנהגים כלפינו? לא.

אבל בפרפרזה על פרסומת הבטיחות בדרכים: "במזרח התיכון, אל תהיה צודק. תהיה חכם".

הסיסמה הזאת לא תקפה לגבי המציאות במזרח התיכון. הסיסמה הנכונה היא: "במזרח התיכון, אל תהיה ותרן. תהיה חזק".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3d7, בן גוריון הסכים להצעת האנגלית לחלוקת מכיוון שהוא רצה פשוט להקי מדינה, וכשתיהי הלו אחת, להשתלט על שאר השטחים (תזכר קצת בשיעורי היסטוריה של התיכון), אני חושב שהוא השתמש בביטוי "נקודת מוצא לשטחי המדינה", אני באמת לא בטוח, אולי בניסוח אחר, אבל זה היה הרעיון שלו.

ועוד דבר, עזה לא תחת כיבוש? אני אל יודע מה ההגדרה שלך לכיבוש, אבל כאשר אנחנו שולטים להם באספקת החשמל/מים (שמידי פעם מכבים להם אותן), או העובדה שיש כוחות צבא ישראליים בשטח עזה, ובכלל, שמדינת מעורבת כ"כ בפוליטיקה הפנימית שם. לא יודע, לדעתי זה נראה כמו כיבוש.

לדעתי הבעיה היא שבשני הצדדים יש אנשים שמאמינים שהאדמה היא הדבר הכי חשוב.

לא טוב למות בעד ארצנו! לא טוב למות בכלל! אי אפשר למצוא את הפתרון שלא כולל בתוכו את המילה "מוות", או אחת מנרדפותיה? קשה למצוא סלוגן שלא מראה שנאה? אפילו בתנ"ך נאמר שמה שחשוב הוא היחס בין אדם לאדם, ולא היחס בין אדם למקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעניין הצעת החלוקה - זו היתה גדולתו המדינית של בן-גוריון (מזל שהוא לא חי היום כי על שאר הפאשלות שלו כבר היו עושים לו לינצ' מזמן) שהבין שנחתה עליו הזדמנות שכנראה לא תחזור ולכן הסכים להצעה למרות שנראתה לא שיוויונית לחלוטין.

המעניין הוא שכל אלה שהם היום אבות הימין התנגדו לה בתוקף וקראו להמשך המאבק.

מזל שהקול שלהם היה במיעוט, אחרת מדינה לא היתה לנו.

פתרון צבאי הוא לא פתרון אסטרטגי, אולי לוגיסטי, לפעמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת? למיטב זכרוני אנחנו דווקא הסכמנו להצעת החלוקה שהיתה מאוד לא טובה עבורנו, בעוד שהפלשתינים מעדיפים להרוג בנו מאשר לקבל הצעות שלום שחלקן הן בגדר התאבדות מצידנו.

מי לעזאזל אמר לך שאתה "עם סגולה"? :kopfpatsch:

כמה פעמים צריך להגיד לך שהיהירות היא אם כל חטא?

זה לא משנה שהסכמנו...גם אנחנו פעלנו בדרכים שכיום הם דוגלים בה...

ולגבי הפסקה השניה זה היה סרקזם וכנראה שקשה לך להבין את זה...אני ממש לא חושב שאנחנו עם סגולה

אבל בתנך כתוב לך את זה וזה מדינת קיימת בעיקר בגלל שזו מדינה ליהודים והיא מבוססת בעיקר בעקרונות התנך והרבה מאד אנשים מאמינים בספר הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הבנתי נכון מהמשוואה האלפבתית שלך אתה אומר להעביר את כל הפלסטינים למחנות השמדה וטובה שעה אחת קודם.

מפחיד, פשוט מפחיד.

אין לי מילים.

תפסיק לשים מלים בפה שלי. אי-אפשר להתדיין איתך כשאני אומר דבר אחד ואתה שומע דבר אחר.

3d7, בן גוריון הסכים להצעת האנגלית לחלוקת מכיוון שהוא רצה פשוט להקי מדינה, וכשתיהי הלו אחת, להשתלט על שאר השטחים (תזכר קצת בשיעורי היסטוריה של התיכון), אני חושב שהוא השתמש בביטוי "נקודת מוצא לשטחי המדינה", אני באמת לא בטוח, אולי בניסוח אחר, אבל זה היה הרעיון שלו.

נכון, שמענו... איזה מורה להיסטוריה סיפר לך את תיאוריית הקונספירציה הזאת?

ועוד דבר, עזה לא תחת כיבוש? אני אל יודע מה ההגדרה שלך לכיבוש, אבל כאשר אנחנו שולטים להם באספקת החשמל/מים (שמידי פעם מכבים להם אותן), או העובדה שיש כוחות צבא ישראליים בשטח עזה, ובכלל, שמדינת מעורבת כ"כ בפוליטיקה הפנימית שם. לא יודע, לדעתי זה נראה כמו כיבוש.

עזה ממש לא תחת כיבוש. לעזה יש חוף ים וגבול פתוח עם מצרים. הם יכולים לקבל חשמל ומים ממצרים, או להקים בעצמם תחנות כוח ומתקני התפלת מים.

עוד מעט תגיד גם שישראל נמצאת תחת כיבוש, מכיוון שלבנון שולטת לנו במקורות המים הזורמים לכינרת.

לדעתי הבעיה היא שבשני הצדדים יש אנשים שמאמינים שהאדמה היא הדבר הכי חשוב.

לא טוב למות בעד ארצנו! לא טוב למות בכלל! אי אפשר למצוא את הפתרון שלא כולל בתוכו את המילה "מוות", או אחת מנרדפותיה? קשה למצוא סלוגן שלא מראה שנאה? אפילו בתנ"ך נאמר שמה שחשוב הוא היחס בין אדם לאדם, ולא היחס בין אדם למקום.

גישה כזאת יכולה להביא גם את המעצמה הגדולה ביותר לאבדון.

אני ממש לא חושב שאנחנו עם סגולה

אבל בתנך כתוב לך את זה וזה מדינת קיימת בעיקר בגלל שזו מדינה ליהודים והיא מבוססת בעיקר בעקרונות התנך והרבה מאד אנשים מאמינים בספר הזה.

וואלה? בתנ"ך כתוב שאנחנו עם סגולה? כתוב בתנ"ך גם שגבולות ה"ארץ המובטחת" הן מנהר הפרת ועד נהר הנילוס.

חוץ מזה, בלי קשר לתנ"ך, אני לא מבין למה לא להאמין בזה שיש לנו היכולת להיות טובים יותר.

:nixweiss:

בגלל שזאת יהירות חסרת בסיס.

צבא שחושב שהוא יותר טוב מאוייבו נדון למפלה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...