הייתכן כי רוב המלחמות בעולם הם בגלל השמאלנים? - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הייתכן כי רוב המלחמות בעולם הם בגלל השמאלנים?

Yamabushi

Recommended Posts

ההבדל בין הימין לשמאל הוא שהימין מוכן לעשות שלום תמורת שלום, אבל הוא מספיק מפוכח כדי לדעת שהצד השני לא מעוניין בשלום. לעומת זאת, השמאל מוכן לשלם הרבה מאוד בשביל שלום (אפילו אם זה שלום וירטואלי), וחושב שהוא יכול להרשות לעצמו לשלם את המחיר שהוא מציע. למעשה מדובר בכתיבת צ'ק ללא כיסוי. הגישה הזאת של השמאל היא גישה מאוד יהירה, ויהירות היא חטא שמשלמים עליו במזומן ועם ריבית. השמאל בעצם אומר שהוא מאוד חזק (הרבה יותר חזק מהצד השני), ולכן הוא יכול להרשות לעצמו לוותר והרבה, מכיוון שהוא סבור שהוא עדיין יהיה הרבה יותר חזק מהצד השני גם אחרי כל הוויתורים. אם זאת לא יהירות, אזי אני לא יודע יהירות מהי. בפועל, המציאות מתפוצצת לשמאל בפנים שוב ושוב, פעם אחר פעם. אולם, מכיוון שהיהירות היא מחלה חשוכת מרפא, אין השמאל מסוגל להודות בטעותו, מאחר וההודאה בטעות תשמוט מתחתיו את הקרקע עליה הוא עומד. היות וכך, מוביל השמאל את עצמו ואת סובביו לכלייה. אולם, אין להאשים את השמאל בזדון, כי אין הוא רע מטבעו. השמאל עיוור הוא וגם חירש. בתמימותו סבור השמאל כי כל בני האדם שווים, וכי האדם באשר הוא אדם טוב הוא מיסודו. הנחה זו שגויה מיסודה, כמובן. פלוני שונה מאלמוני, ואם טוב אתה אסור לך להשליך את הווייתך על רעך, היות ואין א' מעיד על ב'. רוצה לומר כי אין להסיק מהלך המחשבה והמוסכמות בתרבות שלך על תרבות אחרת שאין מניע כי היא שונה ממך לחלוטין. גם אם הכבש משיט את ידו לשלום לזאב, אל לו לצפות מהזאב שיענה לו במחווה דומה. לסיכום, אם חפץ שלום אתה, היכון למלחמה!

אני מצטער אם הלאיתי אתכם בפילוסופיה של שעת לילה מאוחרת זו, אבל אני מקווה שירדתם לסוף דעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 241
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אבידן צודק ב100%...

אגב, האינדיאנים אומרים

אם אתה רוצה לנצח את הרשע, תציג לו רשע גדול משלו.:]]]]]

בוא תסביר לי איך לעזאזל זה מתקשר לנושא, הו פילוסוף דגול היודע לצטט דברים שכנראה לא נאמרו ע"י האנשים שאתה כותב שאמרו אותם.

3d7:

אתה יכול בבקשה לעשות רווחי שורות בין מה שאתה כותב? ממש קשה לקרוא את מה שכתבת.

קראתי רק ה2-3 שורות הראשונות והפסקתי שם, כי זה נראה ממש מסורבל(למרות שהכל מפוסק כראוי).

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היות ויש פה כ"כ הרבה מגיבים מהצד הימני של המפה ורבים ממכם בטוחים ,בצורה יהירה לטעמי, שהאמת רק לצידכם. אנא הסבירו לי מה על מדינת לעשות בכדי לשרוד באיזור הזה.

ובלי פנטזיות בסגנון של "להרוג את כל הערבים" בבקשה, אלא ממש אסטרטגיה לפתרון הסכסוך.

כמובן שגם "ימשיך הישראלי לחיות על חרבו לעד" זוהי תשובה, אך באילו תנאים - עם עזה/בלי עזה, המשך הישות פלסטינית, מלחמה עם מצריים וכדומה.

הטענה שלי שהשמאל והימין דיי נעלמו מהמפה ונשארו רק קצוות קיצוניים, הכל נהיה שאלה פוליטית צרה.

הימין משתמש בכוח כ"תנו לעם לחם ושעשועים" - מלבים את האמוציות בשביל הון פוליטי.

השמאל מנסה להשיג נקודות בשטח בכדי למצוא חן בעיניי העולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היות ויש פה כ"כ הרבה מגיבים מהצד הימני של המפה ורבים ממכם בטוחים ,בצורה יהירה לטעמי, שהאמת רק לצידכם. אנא הסבירו לי מה על מדינת לעשות בכדי לשרוד באיזור הזה.

ובלי פנטזיות בסגנון של "להרוג את כל הערבים" בבקשה, אלא ממש אסטרטגיה לפתרון הסכסוך.

כמובן שגם "ימשיך הישראלי לחיות על חרבו לעד" זוהי תשובה, אך באילו תנאים - עם עזה/בלי עזה, המשך הישות פלסטינית, מלחמה עם מצריים וכדומה.

הטענה שלי שהשמאל והימין דיי נעלמו מהמפה ונשארו רק קצוות קיצוניים, הכל נהיה שאלה פוליטית צרה.

הימין משתמש בכוח כ"תנו לעם לחם ושעשועים" - מלבים את האמוציות בשביל הון פוליטי.

השמאל מנסה להשיג נקודות בשטח בכדי למצוא חן בעיניי העולם.

אחי יש לי רעיון עמוק ומסובך משל השמאלנים או של הימנים.

כל המלחמה הזאת היא בתכלס בגלל דת.

דת דת ודת.

פשוט צריך ליישר את ההדורים בין שני הדתות.

וזה יותר מענייני דת, למעשה זו גם פוליטיקה והסטוריה.

דוגמא יפה למשפט שאפשר לשדר כתעמולה (חיובית) בטלוויזיה של שלנו ושל הרשות הפלסטינאית.

"זכרו כי כשהגיעו הצלבנים לארץ של שלנו, עמדנו אנחנו מאוחדים נגדם, יהודים ומסולמים, איכרים פשוטים, אך איתנים, ולבסוף נצחנו".

לשדר משפטים כאלה בסגנון, כתעמולה חופרת, לשני העמים, אשר תעשה כמטרת שלום.

יודע מה?

ועידה גדולה שאלייה יבואו טובי ההסטוריונים ואנשי הדת, מוסלמים ויהודים, וימצאו את מלוא הדמיון בין האסלאם ליהדות בנושאי הדת,הלימוד,העקרונות,התאולוגיה,דרך החיים,ואפילו השפה.

זה הכל עניין של תעמולה.

לפי דעתי כמו של היום כלל לא מחולקת כראוי, כמו שצריכה להיות מחולקת, הרי גם גבלולת 67 זה חרטא בברטא.

הגבולות האמיתיים צריכים להיות כמו שהיו פעם, בזמני התנ''ך.

הרי רצועת החוף ברובה לא שייכת לנו.

"מחוצות עזה ועד נהר הפרת והחדקל" אלו הם הגבולות של ממלכת המאוחדת שהיתה כאן אז.

אך כיום זו פנטזיה.

אני לבנתיים אסתפק בכל מה שישראל של היום כוללת, אך אני מוכן לוותר לדוגמא על אזורים שאינם היו שייכים לישראל.

עזה לדוגמא, אינה שייכת כלל לישראל, לפני שהפלשתים פלשו אל רצועות החוף שלנו, היה שם ישוב כנעני, האמנם לא מפותח כמו בזמני הפלשתים, אך יישוב.

אבל בוא לא נכנס למה בדיוק כאן שייך לנו ומה בדיוק לא שייך כי זה לא המקום.

אני מאמין שהבנת אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכיוון שלך מעניין היות ואתה מצביע על שורש הבעיה - דת, אך נשאלת השאלה - האם הדת היא לא כלי משחק בסיפור ?

אלפי שנים משתמשים בדת, בין אם מפחד ובין אם מטעמים אינטרסנטים, בכדי לשלוט, בכדי "להמציא" את הרציונאל/לגיטימציה לשלטון כלשהו.

במילים אחרות, האם הדת לא נגועה בצורה כ"כ מהותית בפוליטיקה עד שאנשי הדת הם לא יותר מפוליטיקאים בכסות אלוהים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, רק שיש כבר 7 שנים רצוף ראש ממשלה ימני. ::)

אריאל שרון ימני?? הבוגד הזה פינה אלפי תושבים יהודים אזרחים מבתיהם שהם בנו במו ידיהם זרק אותם לרחובות עד עכשיו הם חיים בקרווונים בבתי מלון מה אתה מדבר על ימני?!?!?! ומה בשביל מה??? בשביל שהערבים ישתלטו על עוד שטחים וישלחו על שדרות ואשקלון קסאמים כל היום !! אם יד אלוהים לא הייתה מתערבת בזמן(אני באמת מצטער שהוא הגיע לבית חולים לא הגיע לו) הוא היה נותן את יהודה ושומרון...תתביישו לכם מי שרוצה להביא את השטחים האלו לערבים

ועזוב אני אפילו לא יפתח פה על אולמרט(פחדן,בובה של אומות העולם,מי מפסיק מלחמה באמצע כשהוא מתחיל לנצח!??!?!)

אפילו לעזה הוא פוחד להכנס

בוא נגיד ככה ב10 שנה האחרונים כולם היו שמאלנים(ימנים בטליוויזיה אבל שמאלנים במעשים)

[br]פורסם בתאריך: 8.02.2008 בשעה 07:55:32

עכשיו אני אומר משהו דיי קיצוני אני מקווה שלפחות תנסו להבין את זה

תגידו רק את האמת האם כל הפלסטינאים יושמדו האם הם יהיו חסרים למישהו? באמת כאילו משהו ישתנה בעולם(חוץ מירידת הטרור בכל רחבי העולם ל--0!!)??

מישהו יבכה?

משהו ישתנה.??

טכנולגית כלכלית(חוץ מזה שהכלכלה תגדל והטכנולוגיה תתפתח יותר כי לא צריך לבזבז כסף למלחמה בטרור)?

ועכשיו אמרתי את זה על כל עם אחר בעולם כולל עלינו ומה יוצא שרק הפלסטינאים לא שווים כלום 0 נאדה

אני אפילו לא אזיל דמעה עליהם באמת פשוט חבל עליה

תגידו מה שבא לכם עליי אבל האמת אתם יודעים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקום לשאול את עצמך למה הם פנו לאן שפנו (שניהם היו ידועים כצד הלא פרגמטי - קיצוני של הליכוד בעבר) אתה מעדיף לקטלג אותם כבוגדים ובכך לפתור את עצמך מדיון מעמיק ונוקב באמונות/דרך שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקום לשאול את עצמך למה הם פנו לאן שפנו (שניהם היו ידועים כצד הלא פרגמטי - קיצוני של הליכוד בעבר) אתה מעדיף לקטלג אותם כבוגדים ובכך לפתור את עצמך מדיון מעמיק ונוקב באמונות/דרך שלך.

דיונים מעמיקים זה לא הצד החזק של הימין הפוליטי. הם מעדיפים להשתמש בססמאות קצרות ודמגוגיות שפונות לציבור שלא יודע לחשוב. בגלל זה גם הם מסתדרים כל כך טוב עם ביבי שהוא המומחה בנושא.

אתמול שמעתי בחדשות שהוא אמר שבתקופתו לא ירו על קסאמים. זה כמובן נשמע מעולה ואתה ישר קופץ ואומר, כנראה שהוא עשה משהו בסדר אם אצלו לא היו כאלה דברים.

ואז אתה עוצר רגע וחושב, למה בעצם לא ירו אצלו קסאמים? ונזכר שהטכנולוגיה של הקסאמים לא היתה בידיהם באותה תקופה. ופשוט לא היתה גם גדר הפרדה ופיגועים נעשו על ידי מחבלים מתאבדים ולא היה להם צורך בנשק תלול מסלול. מה שכן ירו זה פצמ"רים על ישובי גוש קטיף. ולגבי זה גם ביבי לא עשה כלום.

אז קל להם להציג את שרון כבוגד וכשמאלני. הם שוכחים ששרון הקים את הליכוד ואחד האחראים העיקריים להתפתחות ההתנחלויות בשטחים. שוכחים את הקרבות שהוא ראה ולחם ופיקד עליהם.

שרון היה יקירם של הימין הפוליטי לתקופה כל כך ארוכה. כולם כאן עוד צעירים ולא זוכרים שלפני שהוא נהיה ראש ממשלה, הימין היה תמיד טוען שמה שצריך במדינה הזאת זה את שרון בתור ראש ממשלה כי אז הערבים לא יעזו להלחם נגדנו, ואם כן הוא יפוצץ אותם.

והאמת? מה שהוא עשה בתור ראש ממשלה לבטחון המדינה לכולם קל לשכוח. את חומת מגן, את הקמת גדר ההפרדה, את המבצעים הצבאיים ואת מדיניות החיסולים. שכחו את העובדה שהוא קיבל את המדינה כשכל בוקר מתפוצץ בה אוטובוס אחר. השקט הבטחוני היחסי שיש לנו עכשיו הוא אך ורק בזכותו.

נזכיר לכם שאת השיח יאסין שחרר ביבי ומי שחיסל אותו היה שרון.

ולכל מי שיקפוץ ויגיד שאין שקט בטחוני אני אגיד שזה באופן יחסי. הקסאמים אמנם בעיה שצריך לטפל בה. אבל אפילו אם אוספים את כל הנפגעים מקסאמים שהיו כאן בשנים האחרונות זה לא מגיע לכמות הנפגעים של אוטובוס מפוצץ אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3d7:

אתה יכול בבקשה לעשות רווחי שורות בין מה שאתה כותב? ממש קשה לקרוא את מה שכתבת.

קראתי רק ה2-3 שורות הראשונות והפסקתי שם, כי זה נראה ממש מסורבל(למרות שהכל מפוסק כראוי).

:)

אני יודע שזה קצת הרבה, אבל תעשה מאמץ.

כל המלחמה הזאת היא בתכלס בגלל דת.

דת דת ודת.

פשוט צריך ליישר את ההדורים בין שני הדתות.

אתה טועה! שורש הסכסוך איננו רק עניין של דת, אשר לכשעצמו אינו דבר פעוט, אלא מדובר בפער עמוק בין תרבויות שאינו ניתן לגישור, פער אשר אנשים כנראה לא מסוגלים לתפוס. לאנשים נוח להשליך את הוויית התרבות שלהם על זולתם, כאשר הם לא מבינים או פשוט מסרבים להבין כי תרבות האחר שונה מתכלית השינוי מתרבותם הם, וכי היקשים שהם אשר אמורים לכאורה לפתור את הסכסוך הקיים, הם אינם תקפים כלל כאשר מדובר בתרבות השונה משלהם.

לאורך ההיסטוריה, בהתנגשויות בין תרבויות, התרבות של העם שהיה מתקדם פחות מבחינה טכנולוגית וחלש יותר מבחינה צבאית הושמדה או הוטמעה בתרבות המתקדמת יותר. אי-איחוד ומחלוקות בקרב התרבות המתקדמת גרמו לא אחת למפלתה המוחלטת בידי ברברים.

דינה של דמוקרטיה אשר איננה יודעת להגן על עצמה הוא השמדה עצמית מבפנים או כיבושה מחוץ.

כידוע ממשל העקרב והצפרדע, יד מושטת לעזרה אשר הינך מושיט לאוייב מושבע הנמצא בצרה, סופה להיהפך ליד האוחזת בחרב אשר נעוצה בליבך שלך.

שרון היה יקירם של הימין הפוליטי לתקופה כל כך ארוכה. כולם כאן עוד צעירים ולא זוכרים שלפני שהוא נהיה ראש ממשלה, הימין היה תמיד טוען שמה שצריך במדינה הזאת זה את שרון בתור ראש ממשלה כי אז הערבים לא יעזו להלחם נגדנו, ואם כן הוא יפוצץ אותם.

אנשים זכרו את שרון כאבי יחידת 101, כאריה השועט בשדה הקרב בראש גדודי שריון במלחמת יום כיפור, וככזה שלא חת מלהסתער על האם-אמא שלש הלבנונים במלחמת לבנון השנייה. הם פשוט לא שיערו כי בערוב ימיו שרון נהפך לסבא זקן וחלוש ששכח הכיצד מנהלים מלחמה.

ולכל מי שיקפוץ ויגיד שאין שקט בטחוני אני אגיד שזה באופן יחסי. הקסאמים אמנם בעיה שצריך לטפל בה. אבל אפילו אם אוספים את כל הנפגעים מקסאמים שהיו כאן בשנים האחרונות זה לא מגיע לכמות הנפגעים של אוטובוס מפוצץ אחד.

חכם גדול! תגור בשדרות חודש אחד, עזוב חודש - שבוע אחד, ותחזור לספר לנו איזה שקט בטחוני יחסי נהדר יש לנו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים זכרו את שרון כאבי יחידת 101, כאריה השועט בשדה הקרב בראש גדודי שריון במלחמת יום כיפור, וככזה שלא חת מלהסתער על האם-אמא שלש הלבנונים במלחמת לבנון השנייה. הם פשוט לא שיערו כי בערוב ימיו שרון נהפך לסבא זקן וחלוש ששכח הכיצד מנהלים מלחמה.

חכם גדול! תגור בשדרות חודש אחד, עזוב חודש - שבוע אחד, ותחזור לספר לנו איזה שקט בטחוני יחסי נהדר יש לנו...

שרון לא היה סבא זקן וחלוש בערוב ימיו. אני אזכיר שוב את חומת מגן וההתמודדות עם האינתיפדה שבה הוא ניצח והביא למצב שבו כמעט לא שומעים על מחבלים מתאבדים.

גם להחליט החלטה כמו ההתנתקות ופינוי עזה, להכשיר אותה בדעת הקהל, לקבל את תמיכת הכנסת ולהתמודד עם הגט שנכרת עם ציבור התמוכים המסורתי שלו היא לא החלטה שעושה מישהו חלש.

ולגבי מגורים בשדרות, אני גרתי בתל אביב בשיא הפיגועים שבו היה פחד לסוע באוטובוס בבוקר או לצאת לבלות בשעות הערב. באותה תקופה היו לי גם חברים שגרו בצמוד לרחוב יפו בירושליים שהיה הרחוב עם הכי הרבה פיגועים בישראל. כמות ההרוגים שספגנו בפיגוע אחד כזה היה גבוה בהרבה מכל ההרוגים שהיו לנו מכל הקסאמים עד היום. ואף על פי כן נסעתי באוטובוס כל יום לעבודה, לא הפסקתי לצאת לבלות וגם נסעתי לבקר את החברים בירושליים.

אני לא מזלזל בפחד של תושבי שדרות ובהחלט חייבים לטפל בבעיה הזאת. אבל מבחינה בטחונית אני עדיין חושב שישראל נמצאת במצב טוב יותר מאשר שנים שעברו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שרון לא היה סבא זקן וחלוש בערוב ימיו. אני אזכיר שוב את חומת מגן וההתמודדות עם האינתיפדה שבה הוא ניצח והביא למצב שבו כמעט לא שומעים על מחבלים מתאבדים.

אתה באמת מנסה להשוות בין שרון איש הצבא הדגול לבין שרון הסבא הנחמד והקלולס? :screwy:

לגבי חומת מגן זה היה בבחינת מעט מדי ומאוחר מדי, ובאינתיפאדה השניה אנחנו לא ניצחנו מכיוון שקודם כל זאת לא היתה אינתיפאדה (אינתיפאדה זאת התקוממות לא מזויינת), אלא מלחמת טרור מכוונת מלמעלה. שנית, לא ניצחנו במלחמה הזאת מכיוון שהיא עדיין נמשכת ואנחנו מפסידים בה בכל יום שעובר, מאחר ואנחנו מסרבים להילחם במלחמת אין ברירה שנכפתה עלינו, או שאנחנו מעדיפים להילחם לפי כללים לא רלוונטיים שאימצנו לנו ואשר תורמים במידה ניכרת למפלתנו.

גם להחליט החלטה כמו ההתנתקות ופינוי עזה, להכשיר אותה בדעת הקהל, לקבל את תמיכת הכנסת ולהתמודד עם הגט שנכרת עם ציבור התמוכים המסורתי שלו היא לא החלטה שעושה מישהו חלש.

זאת בדיוק החלטה שמבצע אדם חלש המושפע ע"י יועצי אחיתופל.

ולגבי מגורים בשדרות, אני גרתי בתל אביב בשיא הפיגועים שבו היה פחד לסוע באוטובוס בבוקר או לצאת לבלות בשעות הערב. באותה תקופה היו לי גם חברים שגרו בצמוד לרחוב יפו בירושליים שהיה הרחוב עם הכי הרבה פיגועים בישראל. כמות ההרוגים שספגנו בפיגוע אחד כזה היה גבוה בהרבה מכל ההרוגים שהיו לנו מכל הקסאמים עד היום. ואף על פי כן נסעתי באוטובוס כל יום לעבודה, לא הפסקתי לצאת לבלות וגם נסעתי לבקר את החברים בירושליים.

אני לא מזלזל בפחד של תושבי שדרות ובהחלט חייבים לטפל בבעיה הזאת. אבל מבחינה בטחונית אני עדיין חושב שישראל נמצאת במצב טוב יותר מאשר שנים שעברו.

אוי נו באמת, אתה באמת משווה את החיים בתל אביב וירושלים בזמן פיגועי ההתאבדות לבין החיים בשדרות וסביבותיה אשר סופגים מתקפות טילים יום-יומיות ובלתי פוסקות? אמנם, בפיגועי ההתאבדות נהרגו הרבה יותר אנשים מאשר ע"י טילי הקסאם, אבל תאר לעצמך מצב בו לא רק שאתה עשוי להיהרג בדרך לעבודה או בבילויים, אלא שאתה יודע שבכל רגע עשוי ליפול טיל על מקום העבודה שלך בזמן שאתה עובד, או על גן הילדים או ביה"ס של הילדים שלך, ואפילו בבית שלך אתה לא מוגן כי יכול ליפול על הבית שלך טיל בכל רגע נתון, ואתה צריך לישון עם כל המשפחה במרחב מוגן מכיוון שגם בלילה יכול ליפול על הבית שלך טיל בזמן שאתה ומשפחתך ישנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד היום הרבה אנשים הודו שההתנקות הייתה פשלה.

למעשה אריאל שרון שינה את דעתו, אבל טעה.

כך שכל מי שיגיד פה "למה הם שינו את דעתם אתם חושבים?"

למעשה צודק למה באמת? הרי עשו פאשלה, ולמזלנו אולמרט לא הצליח

לעביר את התוכנית שלו לפינוי יהודה ושומרון בגלל כנראה המלחמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק רוצה להגיד שני דברים

קודם כל להגיד שהפלשתינאים לא בני אדם ושכולם שונאים אותנו זה טיפשי

מה אצלנו בעם לא קיימים אנשים ששונאים פלשתינאים?! יש פה מלא ואני בטוח שזה לפחות מאות אלפים

למה שהם יאהבו אותנו אם אנחנו עושים להם חיים קשים? תחשבו מה זה לחיות שם בזבל...

הפלשתנאים הם בעיה שלנו ואין מה לעשות,נולדנו לחיות איתם ולא, אי אפשר להשמיד אותם- זה המאה ה21 ומתי שיבינו (שני הצדדים) שאין ברירה אז אולי יהיה שלום...וגם זה לא בטוח שיקרה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק רוצה להגיד שני דברים

קודם כל להגיד שהפלשתינאים לא בני אדם ושכולם שונאים אותנו זה טיפשי

מה אצלנו בעם לא קיימים אנשים ששונאים פלשתינאים?! יש פה מלא ואני בטוח שזה לפחות מאות אלפים

למה שהם יאהבו אותנו אם אנחנו עושים להם חיים קשים? תחשבו מה זה לחיות שם בזבל...

הפלשתנאים הם בעיה שלנו ואין מה לעשות,נולדנו לחיות איתם ולא, אי אפשר להשמיד אותם- זה המאה ה21 ומתי שיבינו (שני הצדדים) שאין ברירה אז אולי יהיה שלום...וגם זה לא בטוח שיקרה...

דבר ראשון הם אך ורק בעיה של עצמם.ברגע שהם יחליטו לצאת מדרך הטרור הם יקבלו סיוע לצאת מהבוץ.כרגע הם בוחרים בטרור ודרך זו מביאה לבידוד

שמביא לעוני.קים פה מעגל קסמים שרק הם יכולים לבחור אם לצאת ממנו.אולם הם רוצים את הסבל בכך שהם פוגעים לנו בעורף [שדרות].אי לכך

היו להם הרבה פעמים אפשרויות להדברות והם בחרו פעם אחר פעם להפציץ את שדרות בקסמים ודובר עכשיו בתקשורת שהם מרחיבים את טווח הטילים

שלהם עד אשדוד לצערנו.הם לא בעיה שלנו !!!!.הם צרה שלנו !!!!.

הם איום ממשי לקיומנו פה.הם לא מדינה כי אין שם חוק.הם לא ריבונות כי אין שלטון.הם סתם אוסף של פליטים שנתנו להם שטח לחיות בו.

יתרה מכך אנו מקלים עליהם את החיים בעוד שהם מקשים עלינו.תראה לי עוד מקום בעולם שעושים ככה.

ברגע שהם יבינו שהטרור אינו משרת אותם אז נגיד אמן.ברגע שהם יפנימו וירגיעו עם ההסתה ועם הטרור יהיה לך עם מי לדבר.

נכון לעכשיו אין לך פרטנר לשלום אין לך פרטנר לכלום.יש לך יריב מר וקשה שרוצה לראות כמה שיותר הרוגים ולא מעניין שאלה יכולים להיות תינוקות

וילדים.מעבר לכך גם לא מעניין אותו שבהפצצות שלנו תיפגע אוכלוסיה חלשה..להיפך זה ישמש את התעמולה שלו.אין לחמאס שום ערך לחיי אדם

משני הצדדים וגם מהצד הפלשתיני.אבל הם בחרו בו הם רצו את דרך הטרור והם משלמים והם ישלמו היטב על טפשותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בין הימין לשמאל הוא שהימין מוכן לעשות שלום תמורת שלום, אבל הוא מספיק מפוכח כדי לדעת שהצד השני לא מעוניין בשלום. לעומת זאת, השמאל מוכן לשלם הרבה מאוד בשביל שלום (אפילו אם זה שלום וירטואלי), וחושב שהוא יכול להרשות לעצמו לשלם את המחיר שהוא מציע. למעשה מדובר בכתיבת צ'ק ללא כיסוי. הגישה הזאת של השמאל היא גישה מאוד יהירה, ויהירות היא חטא שמשלמים עליו במזומן ועם ריבית. השמאל בעצם אומר שהוא מאוד חזק (הרבה יותר חזק מהצד השני), ולכן הוא יכול להרשות לעצמו לוותר והרבה, מכיוון שהוא סבור שהוא עדיין יהיה הרבה יותר חזק מהצד השני גם אחרי כל הוויתורים. אם זאת לא יהירות, אזי אני לא יודע יהירות מהי. בפועל, המציאות מתפוצצת לשמאל בפנים שוב ושוב, פעם אחר פעם. אולם, מכיוון שהיהירות היא מחלה חשוכת מרפא, אין השמאל מסוגל להודות בטעותו, מאחר וההודאה בטעות תשמוט מתחתיו את הקרקע עליה הוא עומד. היות וכך, מוביל השמאל את עצמו ואת סובביו לכלייה. אולם, אין להאשים את השמאל בזדון, כי אין הוא רע מטבעו. השמאל עיוור הוא וגם חירש. בתמימותו סבור השמאל כי כל בני האדם שווים, וכי האדם באשר הוא אדם טוב הוא מיסודו. הנחה זו שגויה מיסודה, כמובן. פלוני שונה מאלמוני, ואם טוב אתה אסור לך להשליך את הווייתך על רעך, היות ואין א' מעיד על ב'. רוצה לומר כי אין להסיק מהלך המחשבה והמוסכמות בתרבות שלך על תרבות אחרת שאין מניע כי היא שונה ממך לחלוטין. גם אם הכבש משיט את ידו לשלום לזאב, אל לו לצפות מהזאב שיענה לו במחווה דומה. לסיכום, אם חפץ שלום אתה, היכון למלחמה!

אני מצטער אם הלאיתי אתכם בפילוסופיה של שעת לילה מאוחרת זו, אבל אני מקווה שירדתם לסוף דעתי.

התגובה הכי טובה עד כה :)

יישר כח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...