הייתכן כי רוב המלחמות בעולם הם בגלל השמאלנים? - עמוד 12 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הייתכן כי רוב המלחמות בעולם הם בגלל השמאלנים?

Yamabushi

Recommended Posts

• תגובות 241
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אצטק אתה חי בסרט אף אחד לא מונע ממך לחיות בשאנטי. תתנתק מהאינטרנט תלך לגור ביער תלבש מה שאתה רוצה.... אם אתה לא צבוע כמובן אז תעשה את זה.

אני מעדיף למות מסרטן בגיל 80 מאשר למות משפעת בגיל 20.

ולא היה שום דבר שאנטי בלחיות לפני שנים. להפך היום יש הרבה יותר אנשים שחיים בשאנטי מאז.

בעבר לחיות היה מאבק השרדות ועבודה כל היום בשדה או בדברים אחרים כדי להרוויח פת לחם מסכנה

ואיך אתה משווה כמה בנייני אבן לאמפייר סטיי בילדינג, מגדל אייפל, הקשת של סיינט לואיס ועוד.... בכלל רק תסתכל על קו המתאר של מנהטן תראה בניה מדהימה ומורכבת יותר מכל העולם העתיק ביחד

ושוב, כל דקה שאתה יושב על מחשב ואינטרנט זו דקה שמוציאה אותך צבוע. במקום זה תפעל לבניית חיים בשאנטי לפי המודל של כנען. תבנה לעצמך בית מבוץ ותעבד שדה ותעשה מה שאתה רוצה אבל תתנתק מהאינטרנט שהוא "משחיט השאנטי" הכי גדול בימינו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוחלת החיים לאורך ההיסטוריה האנושית

יש קושי לדעת מה הייתה תוחלת החיים בעולם העתיק, אך ידוע שהיא הייתה קצרה בהרבה מזו המקובלת כיום. כך, לדוגמה, תוחלת החיים של האדם הניאנדרתלי הייתה 20 שנה; של האדם בתקופת האבן הקדומה - 33 שנה [1][2]; ושל האדם בתקופת הברונזה - 18 שנה [3].

הסטטיסטיקות וההערכות המתייחסות לתוחלת החיים לפני העידן המודרני מתבססות בעיקר על חיים עירוניים באותן תרבויות בהן היו חיי עיר מפותחים והיה גם רישום כלשהו של לידה ומוות. אך עדיין הרוב מבוסס על הערכות החוקרים, ואין כל מידע ברור, ובמיוחד לא על תוחלת החיים בכפרים, בהם חי בתקופות עתיקות אחוז ניכר מהאוכלוסייה.

תוחלת החיים בלידה בתקופת האימפריה הרומית מוערכת בכ-25 שנה. נתון זה מושפע משיעור גבוה של תמותת תינוקות. לילדים שהגיעו לגיל 5 הייתה תוחלת חיים של 43 שנה. (כלומר הם היו צפויים למות בגיל 48, בממוצע).[1]

במקביל כתבים ממצרים העתיקה המדברים על גיל 110 כאורך חיים אידאלי. בתנ"ך כידוע מדובר על דורות ראשונים בהם חיו קרוב ל-1000 שנה, אך חוקרי המקרא מתייחסים למספרים אלה כאל מיתוס, או מפרשים זאת כאילו נעשו לפי שיטת חישוב שונה מזו של היום.

בימי הביניים (וככל הנראה גם בתקופות קודמות), הייתה תוחלת החיים נמוכה יחסית, בעיקר בגלל תמותת תינוקות גבוהה והיגיינה לקויה, והיא מוערכת בכ-30-25 שנה (אם כי, לפי כל ההערכות, הייתה תוחלת החיים במעמדות הגבוהים גבוהה הרבה יותר מאשר במעמדות הנמוכים).

ב-100-200 שנה האחרונות של ההיסטוריה האנושית חל גידול דרמטי בתוחלת החיים ביחס למאות השנים שלפני כן. בסוף המאה ה-19 הגיעה תוחלת החיים בלידה בארצות המפותחות לכ-50 שנה ובאמצע המאה ה-20 לכ-65 שנה. הגידול נבע בעיקר משיפור בהיגיינה (רק במאה ה-19 הבינו הרופאים שהם חייבים לשטוף ידיים לפני ניתוח או טיפול, כולל לידה), ירידה דרמטית בתמותת תינוקות, גילוי האנטיביוטיקה והתקדמות עצומה ביכולת להחזיק חולים בחיים במשך שנים בעזרת מכשירי הנשמה וחומרים שונים. הגידול הרב ביותר התרחש בחלקים העשירים ביותר של העולם, אך אותן תוצאות מתפשטות כעת לעוד חלקים בעולם עם השיפור בכלכלה ובתשתית בהם.

היוצא מן הכלל העיקרי של הדפוס הכללי של גידול תוחלת החיים מתקיים בארצות שהאיידס פגע בהן באופן הקשה ביותר, בעיקר בארצות אפריקה שמדרום לסהרה, שם נרשמו בשנים האחרונות ירידות משמעותיות בתוחלת החיים בעקבות המחלה.

ואכן, מדינות אפריקניות נמצאו בשנת 2000 בתחתית דירוג המדינות לפי תוחלת החיים בלידה. מלאווי במקום ה-225 עם תוחלת של 37.58 שנים, מוזמביק במקום ה-226 עם 37.52 שנים, והאחרונה היא זמביה עם 37.24 שנות חיים. מדינות אלה מפגרות מבחינה זו בכ-150 שנה אחר הארצות המפותחות.

האטה נוספת בגידול תוחלת החיים במדינות מתפתחות ומפותחות נגרמה בשנים האחרונות כתוצאה מעלייתה של השמנת היתר כבעיה רצינית של הציבור. סבורים שהשכיחות של השמנת יתר הקטינה גידול פוטנציאלי רב יותר בתוחלת החיים בכך שתרמה לעלייה בתחלואה בסרטן, מחלות לב וסוכרת בעולם המפותח.

מדענים מאמינים כיום שהתקדמות המחקר בDNA ובננו- תביא לעיקר השיפור בתוחלת החיים בעתיד. עם זאת, רבים טוענים שאם לא יחול שינוי מהותי במגמות הזיהום הרב בעולם ובעליה העצומה במחלות המודרניות, עלולה העלייה בתוחלת החיים להיבלם ואולי אף להפוך לירידה.

לתואר האדם המבוגר ביותר בהיסטוריה המתועדת זכתה הצרפתייה ז'אן לואיז קלמנט, אשר חיה 122 שנים ו-164 ימים, החל ב-21 בפברואר 1875 ועד לפטירתה ב-4 באוגוסט 1997.

חיים נפלאים וארוכים היו לפני המאה ה 20...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצטק אתה חי בסרט אף אחד לא מונע ממך לחיות בשאנטי. תתנתק מהאינטרנט תלך לגור ביער תלבש מה שאתה רוצה.... אם אתה לא צבוע כמובן אז תעשה את זה.

אני מעדיף למות מסרטן בגיל 80 מאשר למות משפעת בגיל 20.

ולא היה שום דבר שאנטי בלחיות לפני שנים. להפך היום יש הרבה יותר אנשים שחיים בשאנטי מאז.

בעבר לחיות היה מאבק השרדות ועבודה כל היום בשדה או בדברים אחרים כדי להרוויח פת לחם מסכנה

ואיך אתה משווה כמה בנייני אבן לאמפייר סטיי בילדינג, מגדל אייפל, הקשת של סיינט לואיס ועוד.... בכלל רק תסתכל על קו המתאר של מנהטן תראה בניה מדהימה ומורכבת יותר מכל העולם העתיק ביחד

ושוב, כל דקה שאתה יושב על מחשב ואינטרנט זו דקה שמוציאה אותך צבוע. במקום זה תפעל לבניית חיים בשאנטי לפי המודל של כנען. תבנה לעצמך בית מבוץ ותעבד שדה ותעשה מה שאתה רוצה אבל תתנתק מהאינטרנט שהוא "משחיט השאנטי" הכי גדול בימינו

חחחחחחחחחחחחחחחחחחח

אחי לא הבנתי אותי נכון אני בכלל לא איזה טיפוס שאנטי כמו שעשית ממני, בכלל התכוונתי בעת הוויכוח שלי על עם העתיק עם אחד המגיבים כאן, שהלבוש של בני היה זהה לזה של השאנטים של היום למינהם השונים.

ולמה אתה מביא לי דוגמאות כמו אמפייר סטייס בילדינג...

זה דברים נדירים שלא תמצא בכל מקום סתם ככה.

בימים העתיקים כל עיר היתה קיסריה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי דיבר על צבא? אנחנו מדינה, לא .

זה היינו אך. מדינה שחושבת בצורה עיוורת שהיא יותר טובה ממדינות אחרות נדונה לכיליון, אלא אם כן היא יודעת לגבות את המילים שלה במעשים.

אני לא אמרתי שאנחנו בהכרח טובים יותר, תפסיק לבלבל את המוח ולהוציא מילים מפה. :bash:

כל אדם (בממוצע) בעולם הזה יכול ללמוד להילחם, לחשוב וכו' בדיוק באותה רמה שלנו.

ציטטת מהתנ"ך שאנחנו עם סגולה.

אני כן מאמין ביכולתנו ליצור סביבה אשר תיצור הון אנושי טוב יותר.

אני כן מאמין ביכולתנו לחשוב ברמה מוסרית גבוהה יותר (כתוצאה מחינוך טוב יותר והתבססות על הדברים והערכים שגרמו לנו להקים ולהיות במדינה הזו).

זו לא יהירות- זו אמונה. במה אנחנו אמורים להאמין? שאנחנו גרועים? שאין סיכוי אי פעם שיהיה פה משהו טוב? אני בחיים לא אאמין בזה. בשביל להשתפר- צריך לכוון גבוה. אני מאמין שיש לי היכולת להשתפר, יחד עם סביבתי, לרמה גבוהה יותר מרוב האנשים ברוב המדינות בעולם. לא, לא בגלל שאנחנו יהודים "מיוחדים". בגלל שאנחנו ישראלים. אני מאמין שמה שיש פה יותר טוב ומאפשר לך להיות יותר טוב. אני מאמין שפה אני צריך להיות. זה לא אומר שצריך לנוח על זרי הדפנה (מה שלצערי קורה במדינה).

נו באמת, מה בדיוק עושה אותנו הישראלים ליותר טובים מעמים אחרים?

אתה יכול להאמין במה שאתה רוצה. אתה יכול להאמין באמת, בשקר, במה שגורם לך להרגיש יותר טוב, whatever.

אמונה יכולה להיות דבר טוב אם היא מדרבנת אותך להשתפר. אבל, אמונה היא חרב פיפיות שיכולה לפגוע במאמין הפאסיבי.

דרך אגב, לגבי מוסריות, היה מי שאמר כי מלחמה היא לא עסק לג'נטלמנים.

אבל זה לא משנה שיש להם גבול הם מסופחים אלינו,הם בעיה שלנו- לא משנה כמה תגיד על מצרים זה לא ישנה

מצרים לא רוצה אותם כמו שאף אחד באמת לא רוצה אותם,הם בסה"כ פליטים

איך בדיוק עזה מסופחת אלינו? למיטב זכרוני, אנחנו התנתקנו מהם. יש להם גבול חופשי ופתוח עם מצרים, והם לא תחת כיבוש של אף אחד (בינתיים).

אם מצרים לא רוצה אותם, אז למה זה הופך אותם לבעיה שלנו? למה לעזאזל אנחנו צריכים להיות יותר קדושים מהאפיפיור?

הם פליטים? או-יו-יוי... שיפסיקו לבכות ויקחו אחריות על עצמם. היו להם כבר אינספור הזדמנויות לשלום.

האמת אני חושב שיותר מתאים לי למשל קנדה

ביטוח רפואי חינם

אין מלחמות

גן עדן

אבל בסאות' פארק תמיד צוחקים על הקנדים. :-X

לדעתי הבעיה של זה שאנחנו חיים בעבר. כל הכמה פוסטים האחרונים של מי שתומך להישאר בארץ נעוצים בעיקר בזהות הלאומית/ דתית, או בהסטוריה, או במורשת / מורשת קרב. נו באמת.

המדינה הזאת חיה ומתנהלת כמו בשנת 10 לספירה.

הבעיה עם היהודים היא שאפשר להוציא את היהודים מהגולה, אבל זה הרבה יותר קשה להוציא את הגולה מהיהודים.

היהודים כנראה עוד לא הבינו שיש להם מדינה עצמאית וצבא חזק, ועל כל דבר קטן הם רצים לבקש רשות מהפריץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לנו חזק? אוי ואבוי. איזו יהירות. ::)

לא ציטטתי משום מקום שאנחנו "עם סגולה". גם לא אמרתי את זה. אתה מוזמן לעבור על הת'רד מחדש.

כן, ברור לי שאמונה יכולה להיות דבר רע. לא חשבתי אחרת.

ברור לי שאם אני אאמין שאני סופרמן ואקפוץ מהגג- אני אמות. גם אם "אאמין" מאוד חזק.

ברור לי שאנחנו לא יותר טובים פשוט כי קמנו בבוקר והאמנו שכך זה היום.

אבל אתה בחיים לא תהיה יותר טוב אם לא תאמין בכך שיש לך האפשרות להגיע לזה.

לגבי מוסריות- מבחינתי ומבחינת אחרים, היא ערך חשוב. עצוב לי שיש אנשים שלא מבינים את זה.

מלחמה היא לא עסק לג'נטלמים? טוב. לא הבנתי מה זה, מעבר לקלישאה מפגרת.

אם הכוונה היא לזה שיש לבצע גם דברים לא מוסריים במלחמה- ובכן, נכון. :nixweiss:

בשורה התחתונה, מה שכתבת מלא בקלישאות שאינן מגובות בדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך בדיוק עזה מסופחת אלינו? למיטב זכרוני, אנחנו התנתקנו מהם. יש להם גבול חופשי ופתוח עם מצרים, והם לא תחת כיבוש של אף אחד (בינתיים).

אם מצרים לא רוצה אותם, אז למה זה הופך אותם לבעיה שלנו? למה לעזאזל אנחנו צריכים להיות יותר קדושים מהאפיפיור?

הם פליטים? או-יו-יוי... שיפסיקו לבכות ויקחו אחריות על עצמם. היו להם כבר אינספור הזדמנויות לשלום.

אנחנו שולטים להם על החשמל , אנחנו מטילים עליהם מצור

הם לא קודשים , הם כמו קוץ בתחת...זה לא יעזור לך כמה שתגיד זה המצב והם עדיין בעיה שלנו גם אם אתה לא רוצה

ברור שעכשיו שם למצרים יש אחריות אבל זה אנחנו בעיקר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בימים העתיקים כל עיר היתה קיסריה.

אפשר ללוות את מכונת הזמן שלך, כדי לאשש את העובדה שאתה קובע בנחרצות כזו?

רק המבנים ששרדו מהתקופה ההיא נראים ככה (כי השקיעו בלשמר אותם ולשמור עליהם). לא חסרות חפירות ארכאולוגיות שבהן תמצא מבנים שנראים פשוט כמו... מבנים. לא משהו ארכיטקטוני מופלא, סתם חדר עם ארבעה קירות ותקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לנו חזק? אוי ואבוי. איזו יהירות. ::)

כן, יש לנו חזק. לא אמרתי שיש לנו את הצבא הכי חזק בעולם או במזה"ת, אבל בהחלט יש לנו חזק. זה שאנחנו לא עושים בו שימוש זה כבר משהו אחר.

אנחנו שולטים להם על החשמל , אנחנו מטילים עליהם מצור

אנחנו לא שולטים להם על החשמל, אנחנו מספקים להם חשמל. אנחנו יכולים בלי בעיות להפסיק לספק להם חשמל, והם יכולים להשיג חשמל ממקורות אחרים או לחזור לתקופת האבן.

זה שכתוב בעיתונים שאנחנו מטילים עליהם מצור לא אומר שזה נכון. אנחנו לא נמצאים בציר פילידלפי, והגבול שלהם עם מצרים למעשה פרוץ לחלוטין (גם עכשיו).

בקיצור, אנחנו לא נמצאים שם, ולכן אי אפשר לומר שהם נמצאים תחת כיבוש. לכל היותר, אתה יכול להגיד שהפלשתינים בעזה נמצאים תחת כיבוש החמאס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין שכל אחד פה הוא היסטוריון/ארכיאולוג חובב... לאצטק ולחובבי הנוסטלגיה.

* קשה לדעת איך נראו ערים קדומות משום שמבנים רבים היו עשויים עת או בעלי שלד עץ שנשרף ונעלם. מבני אבן רבים פורקו על מנת להשתמש באבנים שימוש חוזר. הטיח - שככל הנראה היה צבעוני ומקושט, התפורר ואבד. משרידי פומפי אנחנו למדים לדוגמא שהעיר הרומית הממוצעת הייתה מקושטת בטיח צבעוני, הבתים היו צבועים בצבעים עזים והרומאים אהבו לשרבט גרפיטי בכל פינה, כולל גרפיטי גסים במיוחד. בבתי העשירים נמצאו פרסקי מדהימים ובתי העניים היו צפופים ודלים, כמו היום למעשה.

עיר מחוז גדולה באותה תקופה (מקביל בערך לתקופת סוף ימי חשמונאי בא"י) מנתה 20-30 אלף תושבים. הרוב המכריע של האוכלוסיה חי בכפרים בבתים מאוד דלים.

ברוב הערים, מלבד ברומא ובמספר ערים גדולות אחרות באיטליה ובסין, לא הייתה מערכת הפצת מים או ביוב. התושבים שאבו מים מבארות או מבורות מים והביוב זרם ברחובות. בהמות משא הטילו צואה ושתן ובאופן כללי היה די מסריח (אבל זיהום האוויר היה למעשה פחות מאשר בימינו והשמיים היו צלולים).

לאחר שקיעת החמה הרחובות היו ריקים מאדם ושערי העיר נסגרו. לעיתים שוטטות לאחר שקיעת החמה נחשבה אוטומטית לפשע.

* פרט מעניין על התרבות והלשון העברית היא ההשפעה הכנענית אלילית הרבה עליה - המילים "ים", "תירוש", "בעל", "אל" ועוד הם שמות של אלים כנעניים שהיו נפוצים בשימוש בכל האזור. מכירים את המושג "גידולי בעל" לדוגמא? הרבה חגים ומנהגים יהודיים כשרים מלאים בהשפעות אליליות. התגבשות התפיסה של אל אחד ביהדות היא כנראה בת 2500-2700 שנה לכל היותר, עדיין התרבות שלנו היא מהעתיקות בעולם ובזכות המבני השבטי המסוגר של היהודים, התרבות היא גם מהשמורות ביותר. עובדה שדובר עברית מודרנית ממוצע מסוגל לקרוא ולהבין את התורה (מסמך בן כ-2500 שנה לכל הפחות) בעוד שדובר אנגלית ממוצע לדוגמא לא יהיה מסוגל להבין מסמך בקלטית, אנגלו-סקסונית או אפילו אנגלית של ימי הביניים.

ראו לדוגמא את הפואמה הזאת מסוף המאה ה-14 http://www.bremesoftware.com/Chaucer/index.htm. אפשר להשוות לכתבי משוררי ספרד מתור הזהב (כ-100 שנה לפני כן ויותר), שניתן לקרוא את שיריהם גם היום באופן חופשי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו לא שולטים להם על החשמל, אנחנו מספקים להם חשמל. אנחנו יכולים בלי בעיות להפסיק לספק להם חשמל, והם יכולים להשיג חשמל ממקורות אחרים או לחזור לתקופת האבן.

זה שכתוב בעיתונים שאנחנו מטילים עליהם מצור לא אומר שזה נכון. אנחנו לא נמצאים בציר פילידלפי, והגבול שלהם עם מצרים למעשה פרוץ לחלוטין (גם עכשיו).

בקיצור, אנחנו לא נמצאים שם, ולכן אי אפשר לומר שהם נמצאים תחת כיבוש. לכל היותר, אתה יכול להגיד שהפלשתינים בעזה נמצאים תחת כיבוש החמאס.

אתה מדבר על זה וזה נשמע כל כך פשוט...כן ננתק להם את החשמל זה לא אחריות שלנו...תגיד לי איפה אתה חי????

תראה מה קרה שהפסקנו להם את החשמל...כולם בעולם כעסו עלינו , אני רוצה לראות אותך חי ככה שפתאום אין לך חשמל...

לבוא להגיד שזה בעיה של מצרים זה טיפשי...כי הפלאשתינאים עדיין נמצאים בשטח של מדינת ויש לנו אחריות הומונוטרית לחיים שלהם,כל משבר שם מוטל על הכפתיים שלנו...אנחנו זה שגורמים לכך שלא יהיה להם לחם או לא יהיה להם חשמל

זה שאתה מתקשה לקבל את זה,זה משהו אחר...לך תתחבר עם הקיצונים

החיים שלהם בזבל...והגבול עם מצרים זה אחריות של מצרים אכן כמו שהגבול איתנו זה אחריות שלנו...אבל הם עדיין בעיה כוללת של מדינת מול הפלשתינאים...למרות שהתנתקו ובגלל הקאסמים המרובים

אנחנו מחליטים אם לספק להם חשמל , דלק וכ"ו...אם אתה חושב שאנחנו לא שולטים על החיים שלהם...אז אתה חי בסרט קשה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר על זה וזה נשמע כל כך פשוט...כן ננתק להם את החשמל זה לא אחריות שלנו...תגיד לי איפה אתה חי????

תראה מה קרה שהפסקנו להם את החשמל...כולם בעולם כעסו עלינו , אני רוצה לראות אותך חי ככה שפתאום אין לך חשמל...

זה באמת כ"כ פשוט, רק השמאלנים מסבכים את העניינים. אפשר בהחלט לנתק להם את החשמל לחלוטין, אבל בתור צעד ראשון אפשר פשוט להפסיק לספק להם חשמל. שישיגו חשמל ממישהו אחר, או שייצרו חשמל בעצמם.

מה שקרה בפעם האחרונה שניתקנו להם את החשמל זה אוזלת ידיים של משרד החוץ ומדיניות החוסר מדיניות של אולמרט וברק שאם היה להם קצת ביצים הם לא היו מתקפלים כ"כ מהר. אני מודה שלא הייתי מסתדר בלי חשמל, אבל אני לא טרוריסט וגם לא בחרתי בטרוריסטים שינהיגו אותי, ואני משלם את חשבונות החשמל שלי בזמן, אז למה שינתקו לי את החשמל?

לבוא להגיד שזה בעיה של מצרים זה טיפשי...כי הפלאשתינאים עדיין נמצאים בשטח של מדינת ויש לנו אחריות הומונוטרית לחיים שלהם,כל משבר שם מוטל על הכפתיים שלנו...אנחנו זה שגורמים לכך שלא יהיה להם לחם או לא יהיה להם חשמל

לידיעתך, אין באמת דבר כזה "פלשתינאים". הפלשתינאים תושבי רצועת עזה הם בעצם מצרים לשעבר, כך שאין ממש בעיה שהם יחברו לאחיהם המצרים. לגבי זה שהם נמצאים בשטח של מדינת , זה לא ממש נכון. רצועת עזה נמצאת בשטח של ארץ , אבל לא בשטח של מדינת - יחי ההבדל הקטן. אי-לכך, אין לנו שום אחריות הומניטרית לחיים שלהם, אלא אם כן אנחנו בוחרים לקחת על עצמנו את הרחריות על החיים שלהם, ולדעתי זה דבר ממש טפשי.

לגבי זה שאנחנו גורמים לכך שלא יהיה להם לחם או חשמל, זה גם לא נכון. מי שאחראי לכך זה החמאס.

מה קרה שהתעצבנת? אין לך יותר מה להגיד? אני גם יכול להגיד לך אותו הדבר:

זה שאתה מתקשה לקבל את זה, זה משהו אחר. לך תחבק עצים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החיים שלהם בזבל...והגבול עם מצרים זה אחריות של מצרים אכן כמו שהגבול איתנו זה אחריות שלנו...אבל הם עדיין בעיה כוללת של מדינת מול הפלשתינאים...למרות שהתנתקו ובגלל הקאסמים המרובים

אנחנו מחליטים אם לספק להם חשמל , דלק וכ"ו...אם אתה חושב שאנחנו לא שולטים על החיים שלהם...אז אתה חי בסרט קשה

MOSH אתה מדבר שטויות.

העולם יכול לכעוס עד מחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לידיעתך, אין באמת דבר כזה "פלשתינאים". הפלשתינאים תושבי רצועת עזה הם בעצם מצרים לשעבר, כך שאין ממש בעיה שהם יחברו לאחיהם המצרים.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%9C%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%A0%D7%90%D7%99%D7%9D

אני רוצה להפנות אותך למשפט הראשון:

"פלסטינים הם ערבים מארץ - שהם או הוריהם התגוררו בחבל ארץ זה בתקופה שקדמה להקמת מדינת , ואשר מגדירים עצמם כבני העם הפלסטיני (ראו בהמשך הערך, בנוגע לאיות מילה זו), כעם נפרד מהמצרים או הירדנים."

שם לב לטעות שלך?

זה משהו אחד להתווכח פה כמו ילדים קטנים, אבל בבקשה אל תכתבו פה שטויות, ודברים לא נכונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...