הייתכן כי רוב המלחמות בעולם הם בגלל השמאלנים? - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הייתכן כי רוב המלחמות בעולם הם בגלל השמאלנים?

Yamabushi

Recommended Posts

פידמי - העולם בנוי על ההיסטוריה, וכך גם החיים שלך, אז כן, רבים מאלו שאוהבים את הארץ אוהבים אותה גם בגלל גורמים היסטוריים, ואין בכך שום רע, חבל שאתה לא שם על העבר, שהוא אבן היסוד של ההווה והעתיד.

אני שם על העבר. תאמין לי שאני יודע היסטוריה של הרבה יותר ממה שנלמד בתיכון, או ממה שרוב האנשים ידעו בחיים שלהם. רבעק, קראתי את הביוגרפיה של דוד בן גוריון כי זה עניין אותי. העולם בנוי על הסטוריה, כן, אבל מדינת ניצבת היום לפני בעיות הרבה הרבה יותר פרקטיות, וגם העולם. לסמוך על העבר ולדבר על העבר לא יעזור לנו.

אבל אני לא מבין מה הקשר. מדינת היום, למעט אולי בועה קטנה ומתפוגגת אי שם במרכז הארץ, היא מדינת עולם שלישי לכל דבר. לפי איך שאני רואה את זה, הטיעון ההיסטורי לא מספיק חזק כדי לגרום לי לאהוב את המדינה בעיוורון מוחלט ולא לשמוע על אף אופציה אחרת, רק כי "ככה הרצל אמר/ משה אחר/ ה' אמר" (ואני יודע שזאת לא הסיבה היחידה שאנחנו כאן..). החיבור שלנו למקום הזה הוא חזק מאוד. אבל זה כל מה שנשאר לנו. במדינה שבה יותר מ20% הם למעשה עניים, שתושבים מתים על ימין ועל שמאל, ושנמצאת במגמת צלילה חדה (שוב, חוץ מאיזו בועה מתפוגגת איפשהו בגוש דן), זה כל מה שנשאר לנו (החיבור ההסטורי)- וזה לא מספיק בשביל מדינה מערבית. החיבור ההסטורי הזה לא יעזור לנו במלחמות ולא יאכיל את הרעבים ולא ישכיל את הבורים.

חלק ניכר מהשיעורים ההומניים בבתי הספר שזורים בהסטוריה היהודית- ספרות, תרבות , תנ"ך, הסטוריה, אזרחות..

הרבה מההתעסקות התקשורתית / ציבורית היא נושאים שקשורים למסורת שלנו ולדת. זה נמצא על השולחן הרבה יותר מבכל מדינה אחרת.

אפשר להביא אין סוף דוגמאות להתעסקות שלנו כמדינה ברוחניות ובעבר, אבל אנחנו ניצבים בפני בעיות הרבה יותר גדולות היום. לפני שנוכל להתעסק ברוחניות, בדת, במשמעות, בהסטוריה ובכל מיני חיבורים שונים למקומות שונים ולגלי אבנים שונים שעליהם אנשים מתו כדי להגן, יש לנו בעיות לפתור- וכרגיל, המיעוט האיכותי במדינה הוא זה שסוחב על הגב את כולם, כמו המיעוט החלוצי, כמו המיעוט שהצליח להתנגד בשואה ( או לברוח בזמן ) , כמו המיעוט בכל שלב בהסטוריה של העם היהודי שהיה צריך לסחוב את הנטל בזמן שאחרים מתרפקים על העבר.

אזטק (מושפע קרייסיס? D: ) היקר...

החזון שלך מאוד נחמד, אבל שוב אני מציע לך לפקוח עיניים. מה שהיה פה פעם הוא לא מה שיהיה כאן בעתיד, במיוחד אם כל מה שאנחנו עושים זה להגיד שפעם היה פה יותר טוב, ואולי בחזון אחרית-ימים-חביב-ומתוק שכזה כל ההדורים ייתיישרו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 241
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בעיות מכאן ועד שם, חוץ מליד הים(?).

אבל מה אתה בעצם מציע לעשות? אני חייב לומר שיותר נראה שאתה מפריח בועות(של בעיות) לאוויר מאשר מציע הצעות.

ואיזו מדינת עולם שלישי? על מה אתה מדבר? באר שבע עיר מודרנית, כנ"ל חיפה, ירושלים, אילת וגם הכפרים הקטנים ביניהם - רוב מוחלט וענק של היישובים בארץ מחובר לטלפון, מים, חשמל ואינטרנט - האבטלה עומדת על פחות מ9 אחוזים.

נכון, 20 אחוזים הם עניים, "אז"? אין עשירים בלי עניים ואין דבר כזה שלא יהיו עניים בארץ, כי מה לעשות שלהיות שוטף כלים במסעדה זאת לא עבודה מכניסה, זה קפיטליזם מותק, וזה מה שעובד הכי טוב - ניסינו סחר חליפין, אבל מה לעשות שלפעמים בא לי לחם ואין לי תרנגול להביא לך בתמורה? ניסינו קומוניזם, לאנשים לא הייתה מוטיבציה לייצר באיכות ולעבוד כמו שצריך - ומשטרה חשאית שעוקבת אחרי כל תנועה שלך זה די באסה.

זה מה שנשאר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טיפה עיוותת את דבריו. הוא לא התרפק על העבר.

אני דווקא דיי מסכים איתו.

קודם כל- אין לנו ארץ אחרת. לא בגלל התנ"ך. אלא בגלל שזוהי פשוט מדינת היהודים והמולדת שלנו. כאן נולדנו. כאן אנחנו שווים.

אני האדם האחרון שאפשר להגיד שקשור לדת. שנאתי את שיעורי תנ"ך. כל החברים שלי קוראים לו "גוי" (שאני לא מבין מה רע בזה) ו"כופר" (ואני לא מבין במה בדיוק כפרתי). אני רואה עצמי קודם כל בתור ישראלי, ולא יהודי (הכוונה ללאום). עם זאת, יש הרבה אנשים בעולם שמקטלגים אותי כיהודי ושונאים אותי בגלל זה. יש אנשים בעולם ששמו את סבא שלי במחנה עבודה והרגו אחרים בגלל זה. יש גם מספיק שישמחו להרוג אותי רק כ"ישראלי".

זוהי המציאות בה אנו חיים. ובגללה- אין לנו ארץ אחרת. על המדינה שלנו אנו צריכים לשמור. את המדינה שלנו אנחנו צריכים לפתח. בלי שום קשר לתנ"ך. בלי שום קשר למה שהיה לפני 2000 שנה. זה מה שיש. עם פיסת האדמה הזו וההון שיש בה, אנחנו צריכים לחיות ולסיים את חיינו בצורה הטובה ביותר שיש. כן- גם לנסות להנות בדרך.

לפעמים בשביל שאנשים אחרים ימשיכו את מה שיש פה, לצערנו יש כאלה שצריכים למות. גם ישראלים וגם אויבים. אבל צריך להימנע מזה ככל האפשר.

כי לפעמים- אין טעם שאנשים ימותו. המוות הוא הדבר שכל התרבות המערבית מנסה להימנע ממנו. חלק אדיר מהמשאבים שקיימים בעולם מופנים לזה.

לדעתי צריך ככל האפשר לנסות להימנע ממלחמות. בסופו של דבר, אדמה לא שווה אם לא חיים עליה. אנחנו כן צריכים את האדמה הזו- אבל אין טעם להידבק למה שהיה בתקופת התנ"ך. בתקופת התנ"ך גם לא היה מחשב. אז?! מתקדמים. מתפתחים.

feedmeh: מדינת היא בהחלט לא מדינת עולם שלישי.

התמ"ג הממוצע לנפש בישראל הוא ה 15 בעולם. תעשית ההיטק פה מפותחת מאוד. האנשים משכילים בסך הכל. מדינת עומדת לאבד את מעמדה (וזה רע מבחינה כלכלית) כ"מדינה מתפתחת" מבחינת העולם.

כן, יש לנו עוד המון מה לעשות פה. מדינת היא במקום השלישי בעולם מבחינת הפער בין עניים לעשירים.

החינוך במדינה הדרדר משמעותית. הרמה המוסרית של האוכלוסיה התדרדרה בצורה קריטית.

לצערנו הרב, כנראה עד סוף חיינו, אנו, "שכבת הביינים" שעומדת בכל הנטל, קרי שירות צבאי תשלום מסים ושמירה על החוק, נצטרך להמשיך את הדברים הטובים שיש, לעבוד קשה ולנסות לשפר את מה שאפשר. אנחנו לא חיים בארה"ב. עד כמה שהחיים פה טובים (והם טובים!), הם לא יהיו טובים כמו במקומות שקטים ורוויי שטח. אנו צריכים לשמוח במה שיש לנו: מוסר, מצב כלכלי לא רע והשכלה.

זה מה שיש, עם זה אנחנו צריכים לשמוח, להפסיק להתבכיין כל הזמן (כי באמת שאין כל כך על מה), להסתדר- וגם לשפר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טיפה עיוותת את דבריו. הוא לא התרפק על העבר.

אני דווקא דיי מסכים איתו.

קודם כל- אין לנו ארץ אחרת. לא בגלל התנ"ך. אלא בגלל שזוהי פשוט מדינת היהודים והמולדת שלנו. כאן נולדנו. כאן אנחנו שווים.

אני האדם האחרון שאפשר להגיד שקשור לדת. שנאתי את שיעורי תנ"ך. כל החברים שלי קוראים לו "גוי" (שאני לא מבין מה רע בזה) ו"כופר" (ואני לא מבין במה בדיוק כפרתי). אני רואה עצמי קודם כל בתור ישראלי, ולא יהודי (הכוונה ללאום). עם זאת, יש הרבה אנשים בעולם שמקטלגים אותי כיהודי ושונאים אותי בגלל זה. יש אנשים בעולם ששמו את סבא שלי במחנה עבודה והרגו אחרים בגלל זה. יש גם מספיק שישמחו להרוג אותי רק כ"ישראלי".

זוהי המציאות בה אנו חיים. ובגללה- אין לנו ארץ אחרת. על המדינה שלנו אנו צריכים לשמור. את המדינה שלנו אנחנו צריכים לפתח. בלי שום קשר לתנ"ך. בלי שום קשר למה שהיה לפני 2000 שנה. זה מה שיש. עם פיסת האדמה הזו וההון שיש בה, אנחנו צריכים לחיות ולסיים את חיינו בצורה הטובה ביותר שיש. כן- גם לנסות להנות בדרך.

לפעמים בשביל שאנשים אחרים ימשיכו את מה שיש פה, לצערנו יש כאלה שצריכים למות. גם ישראלים וגם אויבים. אבל צריך להימנע מזה ככל האפשר.

כי לפעמים- אין טעם שאנשים ימותו. המוות הוא הדבר שכל התרבות המערבית מנסה להימנע ממנו. חלק אדיר מהמשאבים שקיימים בעולם מופנים לזה.

לדעתי צריך ככל האפשר לנסות להימנע ממלחמות. בסופו של דבר, אדמה לא שווה אם לא חיים עליה. אנחנו כן צריכים את האדמה הזו- אבל אין טעם להידבק למה שהיה בתקופת התנ"ך. בתקופת התנ"ך גם לא היה מחשב. אז?! מתקדמים. מתפתחים.

feedmeh: מדינת היא בהחלט לא מדינת עולם שלישי.

התמ"ג הממוצע לנפש בישראל הוא ה 15 בעולם. תעשית ההיטק פה מפותחת מאוד. האנשים משכילים בסך הכל. מדינת עומדת לאבד את מעמדה (וזה רע מבחינה כלכלית) כ"מדינה מתפתחת" מבחינת העולם.

כן, יש לנו עוד המון מה לעשות פה. מדינת היא במקום השלישי בעולם מבחינת הפער בין עניים לעשירים.

החינוך במדינה הדרדר משמעותית. הרמה המוסרית של האוכלוסיה התדרדרה בצורה קריטית.

לצערנו הרב, כנראה עד סוף חיינו, אנו, "שכבת הביינים" שעומדת בכל הנטל, קרי שירות צבאי תשלום מסים ושמירה על החוק, נצטרך להמשיך את הדברים הטובים שיש, לעבוד קשה ולנסות לשפר את מה שאפשר. אנחנו לא חיים בארה"ב. עד כמה שהחיים פה טובים (והם טובים!), הם לא יהיו טובים כמו במקומות שקטים ורוויי שטח. אנו צריכים לשמוח במה שיש לנו: מוסר, מצב כלכלי לא רע והשכלה.

זה מה שיש, עם זה אנחנו צריכים לשמוח, להפסיק להתבכיין כל הזמן (כי באמת שאין כל כך על מה), להסתדר- וגם לשפר.

מדינת יכולה להשתפר ברגע אחי היקר.

מה שהיא צריכה זה לפני הכל כסף - והרבה.

כסף יכול להגיע על ידי תיירות.

הבעייה שאת הפוטנציאל האדיר של ארץ הקודש הממשלה כלל לא מנצלת.

אתם בכלל יוכלים לא לדמיין מה אפשר לעשות מים המלח?

מה שיש שם עכשיו זה כמו מוטל דרכים לעומת מה שיכול באמת להיות שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש רק טענה אחת נגד -

הפאקינג מכס/מע"מ וכל הנוגע ליחידות לרישוי ייבוא

למה בשם אלוהים אני צריך למלא 7 טפסים, לשלוח אותם, ואז לחכות 21 ימי עסקים בשביל שרק -אולי- יתנו לי היתר להביא מה שמקובל ונורמלי בכל מקום מתוקן בעולם?

אוקיי, אז אני רוצה להביא מצלמה שמשדרת לבסיס שלה ב 2.4GHZ בשביל שאני אוכל להצמיד את זה למסוק שלי ולהשתעשע עם זה.

למה לעזאזל אני צריך לדעת איפה המפעל שמייצר את זה, באיזו עצמה המשדר, מה טווח הסטיה, איזה תקנים יש לזה, ותדר מדויק של השימוש? S: זו תקשורת לטווח קצר בכל מקרה X_X

בקיצור, סיוטים מפה ועד הודעה חדשה עם המפגרים האלו.

זו הסיבה היחידה שאני רוצה לעבור לקנדה, מונעת ממני לממש את התחביבים שלי O:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך הגעת למסקנה שבכל מקום אחר נותנים להכניס כל מה שרוצים? :nixweiss:

אם כבר במדינת עולם שלישי אפשר להכניס הכל בלי בעיה ובמדינה מתוקנת עם תקנים - לא. ::)

ואכן יש פוטנציאל לא ממומש בתיירות. לא סוד שלא יודעים לשמור פה על כלום.

(רק תסתכל מתחת לכל שולחן בבית ספר, מתחת לכל כסא באונ' ומסביב לכל כסא באוטובוס, ותראה איך אנשים פה מתחייסים למה שסביבם.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך הגעת למסקנה שבכל מקום אחר נותנים להכניס כל מה שרוצים? :nixweiss:

אם כבר במדינת עולם שלישי אפשר להכניס הכל בלי בעיה ובמדינה מתוקנת עם תקנים - לא. ::)

אתה כ"כ טועה.....

בארה"ב אתה יכול לקנות בלי שום הפרעה:

נשק חם, כל עוד אתה לא מסתובב איתו ברחוב (תלוי במדינה בעיקרון, אבל ברוב המקומות תוכל למצוא שוטגאנים ב K-mart ליד מחלקת ציוד ספורט)

חרבות/גרזנים/סכיני זריקה/אלות למיניהן

אפשר לקנות או לייבא בלי בעיה ציוד תקשורת גם לטווח ארוך יחסית

ולמעשה הכל, חוץ משתיה, שעם זה באמת עושים בעיות במכס.

בקנדה תוכל לקנות את כל מה שפורט פה, חוץ מנשק חם.

כל מקום שאפשר להכניס לתוכו בלי בעיה מה שקונים דרך איביי מתאים לי

נכון לעכשיו המקומות שאפשר לקנות ולהכניס אליהם הכל בלי בעיה הם ארה"ב, קנדה, ואוסטרליה.

מזג אוויר חם לא מתאים לי, אז אני בעד קנדה.

בישראל, אם תרצה לקנות מחו"ל, תצטרך היתר ממשרד התקשורת.

אתה יודע איזה בלאגן וסיבוך זה? זה דורש יותר ארגון מהקמת אישי.

ועובדה נחמדה- ייבוא כור גרעיני לישראל לא דורש היתר, ולא חייב במכס, רק מע"מ.

(תיכנסו לאתר המכס, זה כתוב שם.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה איתכם אבל הוכיחו מדעית שחלקים מספר התנ"ך(וכל מה שהוא כולל ) זה עובדות

כי גילו כמה מהמקרים שהיו בתנ"ך בהיסטוריה של עמים אחרים ואת זה אי אפשר להכחיש

נכון יש דברים קצת מוזרים בתנ"ך שאני בספק אם קרו אבל דבר אחד אני יודע והוא

ארץ הוא ביתו האגדי ההיסטורי והעתידי של עם וזה עוד נקבע בתור עובדות בשטח מלפני 5 אלף שנה....

ובקשר לזה שאמרתם על הסוכנות היהודית שמכניסה בכוח עולים לא יהודים לארץ אז שתדעו שמקוםפ העבודה שלי כ300אנשים מברית המועצות רובם לא יהוודים והם באו לארץ במסווה שהם יהודים בזמן שהם נוצרים מלאים לכל דבר והם יודעים טוב מאוד מה המצב בארץ

והם עדיין זורמים לפה

ממתי ספר היסטוריה זה ספר עם "חלק מהדברים נכונים"? ::)

מה הקשר יהודים או לא? אני מדבר איתך על זה שהיא הביא לפה אנשים(יהודים ולא יהודים), אמרה להם משהו ובפועל היא שיקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבד....

על הומור שמעת?

אבל כל מה שכתבתי הוא ממש לא דבר טוב.

למה צריך לעבור גיהנום בשביל להכניס בערך כל מה שאתה רוצה לארץ? :\

אני בן 18, ועברתי תהליכים עם כמה משרדים בהבאה (ונסיונות כושלים להבאה) של מספר דברים, ככה שאת הגיהנום הזה אני מכיר אישית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע בארהב משלמים מס במקום על כל דבר שזז...קנית מצלמה? עוד 7 אחוז מס במקום...

The Avatar - פוסט מצויין (אני מדבר על הארוך לפני כמה עמודים)

אתה בטוח שארץ זה המקום היחיד בשבילי?

האמת אני חושב שיותר מתאים לי למשל קנדה

ביטוח רפואי חינם

אין מלחמות

גן עדן

אני מציע לך לעבור לגור שם...הרוב הגדול לטעמי יחזור

אתה יודע למה?

במדינת יש מנטליות של כפר ויש שייכות משותפת בין כולם (יהודים)

בארה"ב-קנדה אתה תרגיש לבד זה לא יהיה אותו דבר...

אני אישית לא רואה אותי מגדל את משפחתי מחוץ לארץ...בסופו של דבר אני רוצה להיות פה גם בגלל מסורת וגם בגלל שפה נולדתי וזאת המנטליות שלי ופה יהיה לי את כל ההנאה האמיתית...גרתי כבר בחול קצת ואני בטוח שאעשה את זה שוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...