שאלה בקשר לכפולי ליבה וחדי ליבה - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר לכפולי ליבה וחדי ליבה

yotam.m

Recommended Posts

שלום חברה מה קורה??

יש לי שאלה קטנה

ניקח דוגמא את מעבד הכפול של AMD3800 שכל פועלת במהירות של 2GHZ אם זכור לי נכון אם לא תקנו אותי למרות שזה לא משנה כל כך.

בכל מקרה כמו שכולם אומרים אין ישומים שתומכים כל כך במעבדים כפולי או בינתיים משחקים כמו שהבנתי גם הם לא תומכים במעבדים כפולי אז בסה"כ מעבד חד ליבה שפועל בתדר של 2500MGHZ סתם דוגמא האם הוא יהיה מהיר יותר מכפול הליבה שהרי כל ליבה שלו פועלת במהירות של 2GHZ ואין משחק שמנצל את זה? האם זה הגיוני? או שהאם יש משחקים שכן מנצלים כפולי ליבה ובכל זאת כפול ליבה יהיה מהיר יותר מחד ליבה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

גם לי יש שאלה בקשר לכפולי ...

לאיזה מטרות של מחשב מעבד כפול טוב? (משחקים,קידוד וכו')

היתרון הגדול של כפולי כיום (עד שייצאו יישומים ומשחקים שיתמכו בכפולי ליבה) זה Multitasking וקידוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד כפול ליבה זה סיליקה שעליה יש שני ליבות מעבדים פיזים ...

והיא עובדת כשני מעבדים לכל דבר.

ובמקום שמעבד אחד יעבד עיבוד מסויים אז אותו עיבוד מתחלק חצי חצי בין שני המעבדים .

מה שיוצר עבודת עיבוד מהירה יותר.

בקשר לאפליקציה שתומכת ב DUAL את זה עוד לא שמעתי ההיגיון אומר שבכל סוג של הוא אמור לעבוד כמו שני מעבדים פיזים.

מה שמעניין אותי זה ההבדל בין סיליקה שיש עליה שני ליבות לבין כמו אצל שרתים שיש עליו שני ליבה+תושבת עוד ליבה+תושבת .

שני פיזים שלכל אחד סיליקה משלו ותושבת משלו - דואל פרוססור .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובמקום שמעבד אחד יעבד עיבוד מסויים אז אותו עיבוד מתחלק חצי חצי בין שני המעבדים .

לא ברור לי מה אמרת פה, אבל זה לא נראה לי יותר מדי נכון (עיבוד מסויים לא מתחלק חצי חצי בין הליבות (לא מעבדין כפי שאתה מציין))....

בקשר לאפליקציה שתומכת ב DUAL CORE את זה עוד לא שמעתי ההיגיון אומר שבכל סוג של אפליקציה הוא אמור לעבוד כמו שני מעבדים פיזים.

מה שמעניין אותי זה ההבדל בין סיליקה שיש עליה שני ליבות לבין לוח אם כמו אצל שרתים שיש עליו שני מעבדים ליבה+תושבת עוד ליבה+תושבת .

שני מעבדים פיזים שלכל אחד סיליקה משלו ותושבת משלו - דואל פרוססור .

להבנתי, ההבדל בין DUAL CORE ל 2 מעבדים העובדים בתצורת SMP אצל , הוא שב DUAL , שתי המעבדים משתמשים באותו בקר זכרונות בשביל תקשורות מול הזכרונות (דבר שיכול ליצור תחרות ביניהם וירידה בביצועים בתנאים מסויימים), כשב 2 מעבדים, לכל אחד יש בקר מול זכרונות משלו...

ב INTEL אין הבדלים בין 2 מעבדים ל DUAL עם אותם ביצועים....

חוץ מזה, אכן הוא נראה כ 2 לכל דבר... (ה 840EE נראה כ 4 לוגים בגלל התמיכה ב HT שלו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HT, HyperThreading

זה טכנולוגיה בלעדית של אינטל שקיימת מעבדי P4 רגילים וב DUAL אצל ה EE....

מעבד עם HT נראה כמו 2 למערכת ההפעלה, בפועל זה פשוט מעבד שיש לו 2 סטים של רגיסטרים עליו שהוא יכול להחליף ביניהם די במהירות (דבר שיכול להביא לשיפור ביצועים חלקי במקרים מסויימים בלבד)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד כפול ליבה זה סיליקה שעליה יש שני ליבות מעבדים פיזים ...

והיא עובדת כשני מעבדים לכל דבר.

בקשר לאפליקציה שתומכת ב DUAL CORE את זה עוד לא שמעתי ההיגיון אומר שבכל סוג של אפליקציה הוא אמור לעבוד כמו שני מעבדים פיזים.

מה שמעניין אותי זה ההבדל בין סיליקה שיש עליה שני ליבות לבין לוח אם כמו אצל שרתים שיש עליו שני מעבדים ליבה+תושבת עוד ליבה+תושבת .

שני מעבדים פיזים שלכל אחד סיליקה משלו ותושבת משלו - דואל פרוססור .

זה די נכון (אך לא לחלוטין).

אבל כמה תוכנות אתה מכיר שתומכות בשני מעבדים ?

אם אין לך תוכנות כאלו האפשרות היחידה לנצל מעבד כזה היא ע"י חלוקה של תוכניות בין המעבדים (לפעמים אפילו ידנית כי וינדוס לא עושה את זה בצורה יעילה מדי).

אבל אם יש לך תוכנה אחת שמנצלת 95% מהמעבד והיא לא תומכת בריבויי מעבדים זה לא ממש ישנה אם יהיו לך שתי ליבות כי מקסימום שתוכל להעמיס על הליבה השניה זה 5% ולתת לאותה תוכנה 100% על הליבה הראשונה.

מעבדים העובדים בתצורת SMP אצל AMD

אם להיות דקדקנים, שני מעבדי K8 שיושבים בשני סוקטים שונים ולכל אחד מהם זיכרון עצמאי לא פועלים ב SMP משום שהגישה לכל חלק מהזיכרון מתבצעת ב LATANCY שונה - וזאת בניגוד למערכת SMP שבה ה "S" מציינת symetric.

מעבד כפול ליבה של ייחשב למערכת SMP כי הליבות משתמשות באותו בקר , ברגע שיש מספר בקרי זו מערכת NUMA.

SMP= Symetric Multi Processing

NUMA=Non Uniform Memory Access

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה לא צפוי... בכל מקרה, הנושא נדון פה בעבר מיליון פעם:

HT, Hyper Threading זו טכנולוגיה של מעבדי INTEL בלבד, כמו שציינתי מקודם:

http://en.wikipedia.org/wiki/Hyper-threading

HTT, HyperTransport Technology, זו טכנולוגיית BUS ש AMD היתה אחת מהמפתחות שלה, ונמצאת בשימוש בלוחות אם שלה, ומחליפה את ה FSB שהיה קיים בלוחות ישנים יותר (וגם של INTEL)...

http://en.wikipedia.org/wiki/HyperTransport

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...