yotam.m - HWzone פורומים
עבור לתוכן
 • צור חשבון

yotam.m

צוות האתר לשעבר
 • מספר הודעות

  10,083
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  1

yotam.m last won the day on מאי 6 2019

yotam.m had the most liked content!

אודות yotam.m

 • יום הולדת 19/02/1989

מבקרים אחרונים

2,260 צפיות בפרופיל

הדירוגים של yotam.m

Zone Master

Zone Master (6/6)

15

דירוג

 1. כנ"ל מה שהערנב אמר. אני בפרטנר, גם תשתית סיבים אומנם אבל מקבל IP אמיתי.
 2. אם לא "קופצת" לך קטגוריה חדשה של סלולאר תחת חיבורי רשת מאוד סביר שהמחשבים פשוט לא כוללים את המודם עצמו למרות התושבת שקיימת. שווה לבדוק באתר היצרנית לפי מספר סריאלי.
 3. לא מצליח לגשת לתמונות שצירפת, לא יודע אם הבעיה אצלי. בכל מקרה על פניו נראה שהחיבור תקין. מלבד זה שאם ניתן את הכבל רשת (50 מ') אמור להתחבר לסוויץ' ומשם לנתב ולא להפך (אם ניתן כמובן וזו סתם סמנטיקה) בכל מקרה סביר שמדובר פשוט בציוד ישן שלא מנהל את הרשת (ובפרט את התדרים\ערוצים) בצורה אופטימלית. ללא השרטוט הברור לא ככ מצליח להבין למה הכוונה ב 50 מ' מאיפה לאיפה ואיזה ציוד יש בתווך. על פניו נשמע שאתה צריך פשוט להחליף ציוד בהמלצה על מערכת Mesh בהתאם להתקציב שלך.
 4. עלות של 5 ש"ח לחודש. (מאמין שניתן להתמקח גם על זה במידה ויש לך יותר מתשתית 1 בבניין) מתאם ועליו SFP נכון. יכול לקנות בשוק הפרטי, ממליץ להתייעץ עם המחלקה הטכנית לבדוק מה נתמך ומה לא (הרשימה כל הזמן עוברת שינויים) בנוסף שיש צורך "לרשום" את המתאם הזה אצלהם במערכת על מנת שיעבוד. * זו אחת הסיבות שתמורת 5 ש"ח בחודש אני מעדיף שעד ציוד הקצה הזה הכל יהיה "באחריות" פרטנר ומשם להמשיך עם נתב\מאש באופן פרטי. לשיקולך כמובן.
 5. אני לא רואה דרך לדעת איזה כבל מגיע מחוץ לבית (מהארון של בזק) בלי עזרה של טכנאי שלהם. אם הבנת את זה בעצמך בדרך כלשהי, פשוט תחבר את הכבל שנכנס לחדר שלך אל 2 הגידים שלהם על מנת להאריך אותו.
 6. למה שתחפש משהו מאוד ייחודי? קח מפרטנר מתאם סיב ותקנה איזה נתב שבא לך.
 7. כשאתה אומר מפסקים למה אתה מתכוון בדיוק? שקע נקבה בקיר(keystone)\סוויצ'? * רק אוסיף כדי לחסוך לך זמן, אין בעיה בחיבור כמה סוויצ'ים שתרצה כל עוד יש לך בהם צורך. אם אתה מתכוון שאתה מוציא משקע נקבה לעוד כבל שממשיך בתעלה גם עם זה אין בעיה כל עוד כבל רציף אחד לא עובר 100 מ' (עדיף גם לא להתקרב לזה)
 8. קיימים מספר פתרונות ברשת, החל מ My cloud של WD (חיבור LAN) ועד ל-Synology וגם TrueNAS פרטי שלך. הכל תלוי ברמת ההבנה שלך ובתקציב שלך (התעסקות עם TrueNAS מעט מסובכת יותר ופחות אוטומטית כמו גם מספר האפשרויות שם שרחב בהרבה). דבר שני, רוב רובם של המערכות המוכנות באות עם כוננים מכאניים מסיבה מסוימת והיא Endurace - קרא עוד על אחסון מבוסס פלאש להבין למה הוא לא בנוי לסוג כזה של עבודה (המון קריאות\כתיבות\גיבויים). בכל אופן, תמיד תוכל לקחת NAS של סינולוגי לדוגמא ללא כוננים ולהכניס 2-4 כונני SSD (שוב, ממליץ לקרוא למה לא כדאי בהנחה ומדובר בשימושי NAS טהור ואם כבר הלכנו על אחד כזה אז לפחות שיהיו בו כוננים מתאימים כמו לדוגמא ה WD RED SA500).
 9. אני חושב שהמוצרים\התכנית שלך הולכת להיות קצת אוברקיל לבית פרטי. למה לך סוויצ' עם 16 פורטים? למה לכוון למוצרי POE (מלבד הנוחות כמובן העלות גבוהה)? יש לך יכולת להשחיל כבלים? לכל חדר? - המלצה שלי היא להשחיל כבלים לכמה נקודות "אסטרטגיות" בבית (ללא שרטוט ברור לא נוכל לעזור במקרה הזה), לכוון על מערכת Mesh עם 2-3 נקודות קצה, לפי התיאור שלך כנראה תצטרך 1 לכל קומה ו-1 למרתף אבל שוב, דרוש שרטוט ברור. ככה תקבל גם Roaming חלק בין הנקודות וגם 0 איבוד מידע כאשר כולן מחוברות בכבל רשת. ל-Tplink יש אחלה סדרות כניסה ל WIFI6 כמו: (X20\X60)
 10. 1. יכול באמת להיות שמשהו קרה עם הנתב שלך. נסה לבדוק אם יש עדכון קושחה לנתב (באתר היצרנית כמובן) 2. תוכל לייצא הגדרות לבצע ריסט\עדכון ולהעלות קובץ ההגדרות ככה להימנע מהגדרה מחודשת. 3. אם יש לפני הראוטר מודם כלשהו תוכל לחבר מחשב נייד לכמה דקות\שעות ולבצע בדיקת פינג\מהירות ולראות אם יש שינוי לרעה.
 11. על איזה נתב אנחנו מדברים? אם הותקנה מערכת מודרנית בתקן AX גם הכרטיס הזה לא יספק את המהירויות המקסימליות.
 12. לפי מה שזכור לי בזק\סלקום רושמות\מאקטבות את הציוד אצלהם במערכת לכן סביר להניח שלא יתמוך As is. אם ניתן לרשום משהו חיצוני או לא תצטרכי להתייעץ עם התמיכה שלהם (מומלץ להגיע למישהו בכיר יותר על מנת למנוע בזבוז זמן עם נציגים שלא ככ מבינים על מה מדובר)
 13. סביר להניח ש"מושך" הגדרות משרת מרוחק בדומה ל-Hot Boxים למיניהם. 1. תתקשר לתמיכה ותאיים שאם לא תקבל גישה לממשק ניהול הם יכולים לבוא לקחת את הנתב שלהם ולהתקין מתאם סיב אופטי (הנתב בשכירות סה"כ הפסד שלהם) 2. תממש את הרעיון הזה בלי קשר ותקנה נתב פרטי (אחרי שיותקן לך מתאם סיב כמובן) ככה תוכל אתה לשלוט על ההגדרות האישיות שלך.
 14. לא הבנתי מה זו השאלה המוזרה הזו? מצד אחד אתה טוען שאתה מחפש רשתות של מישהו אחר (שכן?) מצד שני טוען שכרגע אתה לא רואה שום רשת אלא אם אתה מפעיל נקודת גישה בטלפון. איך אתה מצפה שלמישהו מאיתנו יהיה מושג מה קורה עם הרשת המשדרת אם היא לא נמצאת אצלך בבית? אולי השכן החליף נתב לחלש יותר והאות לא מגיע אליך? אולי הזיז את הנתב לתוך הממד? אולי בכלל עבר דירה? (הבנת את הרעיון אני מניח) השאלה שלך לא רלוונטית, אם אתה קולט את הנקודה החמה שאתה פותח מהטלפון הכל תקין אצלך במחשב.
×
 • צור חדש...