שאלה בקשר לכפולי ליבה וחדי ליבה - עמוד 5 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר לכפולי ליבה וחדי ליבה

yotam.m

Recommended Posts

אם היה לי יותר מדי כסף/מחשב חינם לפי בחירתי אני הייתי קונה את הכי טוב שקיים בשוק (שזה אומר בערך כפול ליבה של - ה 4800, זוג כרטיסי מסך מהחזקים שקיימים - ה 7800, מקסימלי - 4GB, מסיבי וכו'), אבל האמת - לא הייתי ממש מרגיש הבדל בין מחשב כזה למה שיש לי כרגע (ראה מפרט) - בשביל גלישה באינטרנט (כולל הורדות), קצת מעבד תמלילים וקצת משחקים לא צריך מחשב חזק במיוחד.

הבעיה היום היא שהחומרה מתפתחת יותר מהר מהתוכנות - ה 64 ביט קיים בשוק כבר יותר משנה, ועדיין אין מערכת הפעלה "יציבה" עבורו (זה כולל דרייברים מתאימים). אותו דבר תקף גם לגבי מעבדים כפולי ליבות - אז יש בשוק מעבדים כאלו, אבל אין יישומים שיודעים לנצל אותם, אז מה זה שווה? הסוליטר ירוץ יותר טוב על כפול ליבה מאשר על חד ליבה? שוב - מדובר במשתמשים בייתים - אלו שלא משתמשים ב , לא משחקים בכל המשחקים הכי חדשים שיוצאים לשוק, לא מקודדים, לא עורכים גרפיקה וכו'.

אני אישית לא ממליץ לאף אחד לקנות כרגע מעבד שהוא פחות מ A64 3000 בסוקט 939 לעבודה רגילה, אבל גם לא אציע לאך אחד לקנות מעבד 3700 או כפול אם הוא לא צריך את זה.

הסיבה שאנשים קונים מחשבים חזקים במיוחד היא שהם פשוט לא מבינים מה הם צריכים - הם פשוט רואים שם של מחשב/מעבד עם מספר גדול מאחוריו וקובעים שזה הכי טוב בשוק (בארץ המצב גם הפוך לפעמים - דוחפים לאנשים חומרה נחותה/חלשה תחת שם מפוצץ). מי שמבין ויודע מה הוא צריך, יודע גם מה לקנות (וגם מה לא לקנות).

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...