שאלה בקשר לכפולי ליבה וחדי ליבה - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר לכפולי ליבה וחדי ליבה

yotam.m

Recommended Posts

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתמש ביתי ממוצע לא צריך כרגע מעבד כפול ליבה, מהסיבה הפשוטה שפשוט אין לו שני יישומים כבדים שהוא צריך להריץ במקביל, וגם אם יש לו 2 יישומים כאלו, בד"כ הוא לא צריך להריץ אותם במקביל.

אגב, גם מעבד דו-ליבתי לא מסוגל להריץ 2 יישומים כבדים במקביל ב 100% נצילות, בעיקר מפני ששני הליבות משתמשות באותו , והוא, בסופו של דבר, מוגבל בכמות, וכנ"ל גם לגבי גישה לדיסק הקשיח - בד"כ יש רק אחד במחשב וגם הגישה אליו מוגבלת.

בקשר לדוגמא של הפעלת דום 3 ואימיול ביחד - לא יהיה שום הבדל בין מעבד חד ליבתי לדו-ליבתי - האימיול לוקח הרבה ומעט מאד כח עיבוד (אצלי הוא לא עובר את ה 3%), ולכן במקרה כזה תוספת תשפר את הביצועים, ולא החלפת מעבד לדו-ליבתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משתמש ביתי ממוצע לא צריך כרגע מעבד כפול , מהסיבה הפשוטה שפשוט אין לו שני יישומים כבדים שהוא צריך להריץ במקביל, וגם אם יש לו 2 יישומים כאלו, בד"כ הוא לא צריך להריץ אותם במקביל.

אגב, גם מעבד דו-ליבתי לא מסוגל להריץ 2 יישומים כבדים במקביל ב 100% נצילות, בעיקר מפני ששני הליבות משתמשות באותו , והוא, בסופו של דבר, מוגבל בכמות, וכנ"ל גם לגבי גישה לדיסק הקשיח - בד"כ יש רק אחד במחשב וגם הגישה אליו מוגבלת.

בקשר לדוגמא של הפעלת דום 3 ואימיול ביחד - לא יהיה שום הבדל בין מעבד חד ליבתי לדו-ליבתי - האימיול לוקח הרבה ומעט מאד כח עיבוד (אצלי הוא לא עובר את ה 3%), ולכן במקרה כזה תוספת תשפר את הביצועים, ולא החלפת מעבד לדו-ליבתי.

ציטוט : "משתמש ביתי ממוצע לא צריך כרגע מעבד כפול ליבה" :xyxthumbs:

:smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט : "משתמש ביתי ממוצע לא צריך כרגע מעבד כפול ליבה"  :xyxthumbs:

:smile1:

ומה צריך משתמש ביתי ממוצע ?

תשובה : אין דבר כזה "צריך" , יש רק רוצה

אנשים קונים דברים ומחשבים לפי התקציב שיש ברשותם

מי שיש לו יותר , קונה יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משתמש ביתי ממוצע צריך מחשב בעיקר לאינטרנט, קצת WORD וקצת משחקים - לא מדובר פה על , על אוברקלוקר או על עורך או . למשתמש כזה בהחלט מספיק, נכון להיום, מעבד את'לון 64 3000. עם מעבד חזק יותר פשוט לא יורגש הבדל בביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משתמש ביתי ממוצע צריך מחשב בעיקר לאינטרנט, קצת WORD וקצת משחקים - לא מדובר פה על , על אוברקלוקר או על עורך או . למשתמש כזה בהחלט מספיק, נכון להיום, מעבד את'לון 64 3000. עם מעבד חזק יותר פשוט לא יורגש הבדל בביצועים.

נניח שהיית זוכה בלוטו , איזה מחשב היית קונה לך ? , את המעבד הזה את'לון 64 3000 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי אתה גדול ! כמו שאמרתי כמות של כוכבים לא מראה על מקצוענות .

כן ירבו כמוך :yelclap:

תתחיל למכור מחשבים תעשה הרבה כסף יש לך את זה :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחיל למכור מחשבים תעשה הרבה כסף יש לך את זה :smile1:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

דבר ראשון, ברור שעדיין אין סיבה לקפוץ בשוק הביתי למהפכת ה DUAL , כמו כל דבר חדש, זה כרגע משהו שרק "המשוגעים" לדבר מאמצים, כמו שהרוב לא קונים גם מעבדי חד- במהיריות מופרזות... (אני לא צופה שמישהו יכנס למעבדה שלך ביהוד ויזמין כזה בשנה הקרובה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נניח שהיית זוכה בלוטו , איזה מחשב היית קונה לך ? , את המעבד הזה את'לון 64 3000 ?

אם היה לי יותר מדי כסף/מחשב חינם לפי בחירתי אני הייתי קונה את הכי טוב שקיים בשוק (שזה אומר בערך כפול ליבה של - ה 4800, זוג כרטיסי מסך מהחזקים שקיימים - ה 7800, זיכרון מקסימלי - 4GB, קירור מסיבי וכו'), אבל האמת - לא הייתי ממש מרגיש הבדל בין מחשב כזה למה שיש לי כרגע (ראה מפרט) - בשביל גלישה באינטרנט (כולל הורדות), קצת מעבד תמלילים וקצת משחקים לא צריך מחשב חזק במיוחד.

הבעיה היום היא שהחומרה מתפתחת יותר מהר מהתוכנות - ה 64 ביט קיים בשוק כבר יותר משנה, ועדיין אין מערכת הפעלה "יציבה" עבורו (זה כולל דרייברים מתאימים). אותו דבר תקף גם לגבי מעבדים כפולי ליבות - אז יש בשוק מעבדים כאלו, אבל אין יישומים שיודעים לנצל אותם, אז מה זה שווה? הסוליטר ירוץ יותר טוב על כפול ליבה מאשר על חד ליבה? שוב - מדובר במשתמשים בייתים - אלו שלא משתמשים ב , לא משחקים בכל המשחקים הכי חדשים שיוצאים לשוק, לא מקודדים, לא עורכים גרפיקה וכו'.

אני אישית לא ממליץ לאף אחד לקנות כרגע מעבד שהוא פחות מ A64 3000 בסוקט 939 לעבודה רגילה, אבל גם לא אציע לאך אחד לקנות מעבד 3700 או כפול אם הוא לא צריך את זה.

הסיבה שאנשים קונים מחשבים חזקים במיוחד היא שהם פשוט לא מבינים מה הם צריכים - הם פשוט רואים שם של מחשב/מעבד עם מספר גדול מאחוריו וקובעים שזה הכי טוב בשוק (בארץ המצב גם הפוך לפעמים - דוחפים לאנשים חומרה נחותה/חלשה תחת שם מפוצץ). מי שמבין ויודע מה הוא צריך, יודע גם מה לקנות (וגם מה לא לקנות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היה לי יותר מדי כסף/מחשב חינם לפי בחירתי אני הייתי קונה את הכי טוב שקיים בשוק (שזה אומר בערך כפול ליבה של - ה 4800, זוג כרטיסי מסך מהחזקים שקיימים - ה 7800, מקסימלי - 4GB, מסיבי וכו'), אבל האמת - לא הייתי ממש מרגיש הבדל בין מחשב כזה למה שיש לי כרגע (ראה מפרט) - בשביל גלישה באינטרנט (כולל הורדות), קצת מעבד תמלילים וקצת משחקים לא צריך מחשב חזק במיוחד.

הבעיה היום היא שהחומרה מתפתחת יותר מהר מהתוכנות - ה 64 ביט קיים בשוק כבר יותר משנה, ועדיין אין מערכת הפעלה "יציבה" עבורו (זה כולל דרייברים מתאימים). אותו דבר תקף גם לגבי מעבדים כפולי ליבות - אז יש בשוק מעבדים כאלו, אבל אין יישומים שיודעים לנצל אותם, אז מה זה שווה? הסוליטר ירוץ יותר טוב על כפול ליבה מאשר על חד ליבה? שוב - מדובר במשתמשים בייתים - אלו שלא משתמשים ב , לא משחקים בכל המשחקים הכי חדשים שיוצאים לשוק, לא מקודדים, לא עורכים גרפיקה וכו'.

אני אישית לא ממליץ לאף אחד לקנות כרגע מעבד שהוא פחות מ A64 3000 בסוקט 939 לעבודה רגילה, אבל גם לא אציע לאך אחד לקנות מעבד 3700 או כפול אם הוא לא צריך את זה.

הסיבה שאנשים קונים מחשבים חזקים במיוחד היא שהם פשוט לא מבינים מה הם צריכים - הם פשוט רואים שם של מחשב/מעבד עם מספר גדול מאחוריו וקובעים שזה הכי טוב בשוק (בארץ המצב גם הפוך לפעמים - דוחפים לאנשים חומרה נחותה/חלשה תחת שם מפוצץ). מי שמבין ויודע מה הוא צריך, יודע גם מה לקנות (וגם מה לא לקנות).

אחי , שיחקת אותה :xyxthumbs:

סוף סוף אחד עם היגיון בריא ומקצועי :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי , שיחקת אותה :xyxthumbs:

סוף סוף אחד עם היגיון בריא ומקצועי :smile1:

שים לב

הוא גם לא מרכיב לאנשים מחשבים עם מעבדי דיורון ולא AXP ...

בניגוד לאיזו מעבדת מחשבים ביהוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...